View Poll Results: Sveca može proglasiti isključivo poglavar autokefalne samostalne crkve

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Da, naravno!

    9 64.29%
  • Ne, Sveca može proglasiti i neko drugi

    5 35.71%
Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 88

Thread: Ko je proglasio Petra I Petrovića za Sveca?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Ko je proglasio Petra I Petrovića za Sveca?

    Ko je proglasio Petra I Petrovića za Sveca?
    Petra I Petrovića Njegoša za Sveca je proglasio njegov nasljednik, Petar II Petrović Njegoš.
    Srpska Pravoslavna Crkva priznaje Svetog Petra Cetinjskog za Sveca, obilježava njegov dan crvenim slovom u kalendaru, iako ga je Njegoš proglasio za Sveca!

    Može li iko, osim poglavar autokefalne, samostalne crkve, da proglasi nekoga za Sveca?

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odgovor pod " C ".

    Sveca niko NE SMIJE i NE MOŽE PROGLASITI.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ooo sveta (s kučkim naglaskom na slovo A) neđeljo!
    Never Complain, Never Explain

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Ooo sveta (s kučkim naglaskom na slovo A) neđeljo!
    Ne osvrći se na Edgarove doskočice.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko nikog ne proglasava za svetitelja vec samo konstatuje da je neko bio svetitelj,bio to narod ili Crkva.Poglavar autokefalne Crkve nemoze da ``proglasi`` nekog za svetitelja ukoliko on nije prepoznat od strane naroda ili sinoda kao svetitelj.

    I dobro je Edgar rekao.

    Mir i svako dobro.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Niko nikog ne proglasava za svetitelja vec samo konstatuje da je neko bio svetitelj,bio to narod ili Crkva.Poglavar autokefalne Crkve nemoze da ``proglasi`` nekog za svetitelja ukoliko on nije prepoznat od strane naroda ili sinoda kao svetitelj.
    :lolblue: :lolblue:

    Pfffffffffffff

    Znači Svetac se sam pojavi u crkvenom kalendaru, ili recimo neki pop - hiljaditi čovjek u rangu neke crkve počne da g ovori o svom ujaku kao Svecu i tako njegov ujak postane Svetac, i Bog ga sam u piše u crkveni kalendar???

    Mir i svako dobro.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi Cipur,nemogu ja da postanem svetitelj ako nisam mojim djelanjem i mojim ucenjem to zasluzio.Nemoze episkop da dodje i da proglasava ljude za svetitelje koje on hoce.Crkva samo konstatuje da je neko bio svetitelj i BOZJI covjek a ne proglasava ona jer je njoj milo da neko postane svetitelj.

    Mir i svako dobo.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Crkva samo konstatuje da je neko bio svetitelj
    Tacno, crkva konstatuje, nezavisna i autokefalna, tako je Njegos proglasio Svetog Petra Cetinjskog za Sveca, jer je imao pravo kao poglavar autokefalne crkve.

    Tebi, tvojim mitovima i bajkama zelim

    mir i svako dobro.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aaaaaa...??????

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Petar I Petrović Njegoš posvećen je krajem 1834. g. od strane Petra II Njegoša

    Iz knjige Akademika Branka Pavićevića: Sazdanje crnogorske nacionalne države (1796-1878.)




    Posvećenje Petra Prvog

    Krajem oktobra 1834, na sam dan godišnjice smrti vladike Petra I, zbio se u Crnoj Gori događaj koji je crnogorski narod takoreći digao na noge. Istog dana kad je stari vladika sahranjen otkopan je njegov grob, u kome je tijelo preminulog velikana, navodno, pronađeno cjelokupno. To je Njegošu dalo povod da uputi poslanicu Crnogorcima i Brđanima i obavijesti sugrađane o potrebi da „mu se molimo da on i sada kao svetitelj i ugodnik božji” predstavlja činioca moralnog jedinstva, uvjereni u to da će on biti „molitvenik svemogućemu bogu za nas kako za svoje sinove”. Nastavljajući Poslanicu, Njegoš kaže: „Ja mislim, blagočestivi hrišćani, da pamtite vi riječi svetoga Petra, koje je vama govorio: ’da živite u slogi, miru i jedinstvu’”.
    Sam Petar II je ovom poslanicom dao odgovor na razloge koji su ga naveli da pripremi svečanost o proglašenju svog velikog prethodnika za sveca i da izda preporuku da se sarkofag sa njegovim moštima unese u crkvu Cetinjskog manastira. Postoje ozbiljni autori koji smatraju da se posvećenje Petra I nije moglo obaviti bez prethodnog dogovora s Njegošem. A da je i ova kanonizacija, kao i sve slične u hrišćanstvu, posebno u pravoslavlju, imala politički motiv u to nema sumnje! Uostalom, kanonizaciju Petra I je bilo lako i obaviti jer je crnogorski narod njega takoreći za života kanonizovao, nazivajući ga „svecem” ili „svetim vladikom”.

    http://montenegrina.net/pages/pages1...avicevic .htm

  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,541
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ko je proglasio Petra I Petrovića za Sveca?
    Petra I Petrovića Njegoša za Sveca je proglasio njegov nasljednik, Petar II Petrović Njegoš.
    Srpska Pravoslavna Crkva priznaje Svetog Petra Cetinjskog za Sveca, obilježava njegov dan crvenim slovom u kalendaru, iako ga je Njegoš proglasio za Sveca!

    Može li iko, osim poglavar autokefalne, samostalne crkve, da proglasi nekoga za Sveca?
    Njegos se izjasnjavao i kao Srbin i kao Crnogorac. Crkva kojoj je pripadao i bio vladika jeste pravoslavna. Ta crkva se razvijala i danas postoji kao Mitropolija crnogorsko-primorska u sastavu SPC. Prema tome, Njegos je vazan religijski lik za SPC.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,441
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    glasaj nihile

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njegos nije Crkva.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Dakle Njegoš je prvi prihvatio Vukov pravopis, bio njegov ogromni poklonik, a u isto vrijeme srpska crkva, dakle ona u kraljevini Srbiji i ona u Vojvodini, ona dakle prava srpska crkva, žestoko je napadala Vuka Karadžića.
    I što ti misliš je li Njegoš se ponašao u skladu sa srpskom crkvom i je li Njegoševa crkva bila samostalna.
    Kako obkašnjavaš da taj važan lik - Njegoš nije poštovao stavove srpske crkve??? :lolblue:
    Jel ti znas sta znaci rijec razvoj? Ako ne znas pitaj. Uglavnom, svaka crkva je prolazila razlicite faze razvoja pa tako i ova sto se danas naziva SPC. Apsolutna jedinstvenost u bilo kom pogledu nigdje pa ni u crkvi nije postojala niti postoji. Njegos je posebna prica i dio razvoja SPC. Sam je sebe smatrao i Srbinom i Crnogorcem sto bi ti valjda trebalo biti jasno iz onoga sto je pisao, ako umijes da citas srpski na kojem je Njegos pisao. Unutar svake crkve, kao i partije postoje borbe za prestiz i vlast, po tome ni vrijeme u kojem je zivio Njegos nije bilo razlicito. Ako ima jos nesto da ti se objasni, posto vidim da si zapleten u teske zablude i predrasude, samo pitaj, rado cu te prosvijetliti.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Jel ti znas sta znaci rijec razvoj? Ako ne znas pitaj. Uglavnom, svaka crkva je prolazila razlicite faze razvoja pa tako i ova sto se danas naziva SPC. Apsolutna jedinstvenost u bilo kom pogledu nigdje pa ni u crkvi nije postojala niti postoji. Njegos je posebna prica i dio razvoja SPC. Sam je sebe smatrao i Srbinom i Crnogorcem sto bi ti valjda trebalo biti jasno iz onoga sto je pisao, ako umijes da citas srpski na kojem je Njegos pisao. Unutar svake crkve, kao i partije postoje borbe za prestiz i vlast, po tome ni vrijeme u kojem je zivio Njegos nije bilo razlicito. Ako ima jos nesto da ti se objasni, posto vidim da si zapleten u teske zablude i predrasude, samo pitaj, rado cu te prosvijetliti.
    Baš ti hvala, aj sad kod Peca i Dragana Šoća na dopunu stavova!
    Ja reko samo da skrenem pažnju kako je Njegoš bio Vukov poklonik, a srpska crkva oštro protiv Vuka.
    Pa reko da nam ti, Draganče Šoć (stručnjak za sve pojave u čovječanstvu) objasnite kako je moguće biti član srpske crkve a raditi sve protiv njenih stavova, i ne snositi nikakve posljedice????

    nihile,

    ja volim da čitam tvoje postove, ti si meni jako zanimljiv lik.
    Imaš čvrste stavove u svemu, a stavovi su ti bazirani na - NIČEMU! :lolblue: :lolblue:

    Oprosti, stavovi su ti bazirani na izjavama političara ... Dragana Šoća (tvog omiljenog) Peca Popovića, Kadića, Peđe Bulatovića Sveznadara Medojevića i naravno - velikog Mrzitelja!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    ja volim da čitam tvoje postove, ti si meni jako zanimljiv lik. Imaš čvrste stavove u svemu, a stavovi su ti bazirani na - NIČEMU! :lolblue: :lolblue:
    Mozda jesi savladao citanje, ali razumijevanje ti nikak ne ide. No, polako, citaj, citaj pa ces ukapirati ponesto. I razmisli dobro, zasto je Njegos govorio da je Srbin i Crnogorac? Da li zato sto ga je Vuk tome naucio ili SPC? Ili je mozda sam sebe smatrao vladikom SPC i to ne bilo kakvim nego najvecim?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Govorio je da je Crnogorac jer se rodio kao Crnogorac i jer su svi oko njega bili Crnogorci, a Srbin je bio iz politickih razloga, kao sto si ti bio Jugosloven prije 20 godina. Postojali su politicki razlozi zbog kojih je srbovao i bio nadnarodno - Srbin.
    Crnogorac je bio po drzavi koju je stvarao, a Srbin po kulturnoj, vjerskoj, istorijskoj i svakoj drugoj bliskosti koju je imao sa srpskim narodom i o tome pise u svojim djelima. ... Jugosloven prije 20 godina je bilo drzavljanstvo, a Njegos je imao svoju drzavu i nije mu trebalo da se izjasnjava Srbinom ni zbog cega politickog, pogotovo nije pisao pjesme o srpstvu iz politickih razloga vec tipicno nacionalno romanticarski u duhu vremena u kojem je zivio.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #19
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default



    Objasni zajednicku kulturu Njegosevu i Leskovcana, Vranjanca ili recimo Lale???
    molim objasni, mozes i Dragana Šoća zvati da ti pomogne!
    Objasni kakvu zajedničku istoriju imaju Njegoš i Crnogorci i s druge strane Leskovčanin, Vranjanac, Lala ... Objasni molim????

    Volim ovog nihila, uvijek ima cvrste stavove koji su bazirani na - NISTA. :lolblue:
    Veliko NISTA!
    Sad ce poomocu NULA argumenata opet da izvede neki zakljucak. :lolblue:
    Svako pitanje koje mu postavim samo preskoci i odskakuta na novi stav Dragana Šoća!

    A onn meni kad postavi pitanje, na svako mu odgovorim, nema nedoumica!


    2. put pitam nihila, legendu, koji uvijek ima cvrst stav a zasniva ga na saopstenjima Dragana Šoća!

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ili je mozda sam sebe smatrao vladikom SPC i to ne bilo kakvim nego najvecim?
    Kako si zakljucio da je on sebe smatrao Vladikom SPC?
    Sanjao si to? :lolblue:
    Peco ti je rekao? :lolblue:
    Last edited by Ćipur; 22-04-07 at 16:55.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A gdje pise da je bio vladika autokefalne CPC ?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Objasni zajednicku kulturu Njegosevu i Leskovcana, Vranjanca ili recimo Lale???
    molim objasni, mozes i Dragana Šoća zvati da ti pomogne!
    Objasni kakvu zajedničku istoriju imaju Njegoš i Crnogorci i s druge strane Leskovčanin, Vranjanac, Lala ... Objasni molim????
    Srpski narod kao i drugi narodi zivi na razlicitim prostorima i Srbin iz Vranja, iz Vojvodine, iz Hercegovine ili iz Crne Gore imaju mnogo razlika, ali bez obzira na to imaju i svijest o pripadnosti jednom narodu. Istu stvar imas kod Crnogoraca, pa Crnogorac u Istri, Vojvodini, Pljevljima, Cetinju i u Kotoru nema mnogo slicnosti osim svijesti da pripada istom narodu. Isto tako Hrvati iz Janjeva, Tivta, BiH, Dalmacije, Istre, Slavonije, Vojvodine itd. imaju i te kako razlika, pa niko ne kaze za njih da nisu kulturno, istorijski, vjerski itd. povezani, ili da ne pripadaju istom narodu. Da li si sada razumio?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  22. #22
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Srpski narod kao i drugi narodi zivi na razlicitim prostorima i Srbin iz Vranja, iz Vojvodine, iz Hercegovine ili iz Crne Gore imaju mnogo razlika, ali bez obzira na to imaju i svijest o pripadnosti jednom narodu. Istu stvar imas kod Crnogoraca, pa Crnogorac u Istri, Vojvodini, Pljevljima, Cetinju i u Kotoru nema mnogo slicnosti osim svijesti da pripada istom narodu. Isto tako Hrvati iz Janjeva, Tivta, BiH, Dalmacije, Istre, Slavonije, Vojvodine itd. imaju i te kako razlika, pa niko ne kaze za njih da nisu kulturno, istorijski, vjerski itd. povezani, ili da ne pripadaju istom narodu. Da li si sada razumio?
    Pusti ti te politicke fore, to sto politika i propaganda nametnu, ja te pitam za realnu stvar.

    2. put pitam

    Objasni zajednicku kulturu Njegosevu i Leskovcana, Vranjanca ili recimo Lale???
    molim objasni, mozes i Dragana Šoća zvati da ti pomogne!
    Objasni kakvu zajedničku istoriju imaju Njegoš i Crnogorci i s druge strane Leskovčanin, Vranjanac, Lala ... Objasni molim????

    Volim ovog nihila, uvijek ima cvrste stavove koji su bazirani na - NISTA. :lolblue:
    Veliko NISTA!
    Sad ce poomocu NULA argumenata opet da izvede neki zakljucak. :lolblue:
    Svako pitanje koje mu postavim samo preskoci i odskakuta na novi stav Dragana Šoća!

    A onn meni kad postavi pitanje, na svako mu odgovorim, nema nedoumica!


    3. put pitam nihila, legendu, koji uvijek ima cvrst stav a zasniva ga na saopstenjima Dragana Šoća!

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ili je mozda sam sebe smatrao vladikom SPC i to ne bilo kakvim nego najvecim?
    Kako si zakljucio da je on sebe smatrao Vladikom SPC?
    Mozes me uputiti da i ja to zakljucim, mozes mi dati neki dokaz?

    Sanjao si to? :lolblue: Peco ti je rekao? :lolblue:

  23. #23
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default nihil tvrdi, kad ga coek pita da pojasni, odgovor NE POSTOJI.

    Ukoliko nihil opet precuti moja pitanja, mozete zakluciti koliko sam u pravu, u onom sto sam uvijek tvrdio kod ovog lika.
    nihil je jednostavno osoba koja ima cvrst stav baziran na - nicemu.

    Ustvari nihil je meni potpuno jasan, njegov stav je baziran uglavnom na saopstenjima Dragana Soca i Peca, on smatra da se Dragan Soc i Peco razumiju u sve stvari na ovom svijetu!

    Ovo nije sala, kad Peco i Dragance iznesu neke lazi, on jednostavno precutkivanje interesne grupacije DPS shvata kao odobravanje. nihil ne moze da shvati da DPS zbog 3% Srba koji su u DPSu precutkuje sve iz crnogorske istorije.

    Ovđe na www na ovoj ogromnoj biblioteci kad mu se postave pitanja on nema odgovora, jer mu se tvrdnje zasnivaju na glupostima.
    On ne shvata da Dragan Šoć ima pravo da laže do imle volje, da mu je to zakonom omogućeno.
    Last edited by Ćipur; 22-04-07 at 17:05.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pusti ti te politicke fore, to sto politika i propaganda nametnu, ja te pitam za realnu stvar.
    Koje realne stvari oces da saznas osim svijesti o pripadnosti istom narodu? I Njegos, i njegovi savremenici, i Vranjanci, i Leskovcani, i Vojvodjani, itd. su se smatrali dijelom srpskog naroda. Slicnosti postoje u kulturi, vjeri, istoriji itd. Sta tebi tu nije jasno tesko je dokuciti.
    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Kako si zakljucio da je on sebe smatrao Vladikom SPC?
    Mozes me uputiti da i ja to zakljucim, mozes mi dati neki dokaz?
    Nije ti dovoljno sto se smatrao Srbinom i brinuo o sudbini vaskolikog srpstva? Ako je to osjecao, mislio, govorio, pisao i radio, zar nije logicno da se smatra vladikom crkve koja se danas zove SPC?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default nihil, ima za sve cvrst stav, ali nema argumenata za svoje stavove!

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Koje realne stvari oces da saznas osim svijesti o pripadnosti istom narodu? I Njegos, i njegovi savremenici, i Vranjanci, i Leskovcani, i Vojvodjani, itd. su se smatrali dijelom srpskog naroda. Slicnosti postoje u kulturi, vjeri, istoriji itd. Sta tebi tu nije jasno tesko je dokuciti.
    Za vjeru naravno ne sporim, no vjeru su Bosnjacima donijeli Turci jesu li Bosnjaci Turci????
    Ako se neko u CG izjasnjava kao Sijuks, a takvih je i zaista bilo na popisu 2003. je li on Sijuks?
    Jeste zar ne?



    3. put pitam

    Objasni ti te slicnosti u kulturi u istoriji?????
    Objasni ih, da ih svi saznamo!

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 27-11-10, 15:19
  2. PISMO PETRA I PETROVICA NJEGOSA RUSKOM CARU
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 68
    Last Post: 19-07-10, 11:41
  3. CRNOGORCI U RUSKO-JAPANSKOM RATU
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 17
    Last Post: 04-12-09, 19:47
  4. Testament Petra II Petrovica Njegosa
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 8
    Last Post: 20-05-08, 21:43
  5. Pismo SVETOG PETRA CETINJSKOG Ruskom Caru !!!
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 12-01-05, 23:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •