Page 214 of 236 FirstFirst ... 114164204210211212213214215216217218224 ... LastLast
Results 5,326 to 5,350 of 5881

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2024]

  1. #5326
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Ne, ko je Rogavcevic? Jos neko ko je pricao o tome?
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  2. #5327
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,494
    Thanks Thanks Given 
    3,020
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. #5328
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Nema njegovih postova...a komentari koji se mogu procitati na profilu su kretenski.
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  4. #5329
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,679
    Thanks Thanks Given 
    971
    Thanks Thanks Received 
    1,188
    Thanked in
    635 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...je-100000-eura

    Izgleda ipak nije samo auto... Sića od 60 000 se pope na 100

  5. #5330
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,927
    Thanks Thanks Given 
    854
    Thanks Thanks Received 
    849
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Trošak je ekonomska kategorija.

    Razumijem da im smeta i traže način da je maknu, legitimno, ali to se ovako ne radi.

    Je li Dritan oštetio budžet sa trajektima? Tu čak imamo i elemente korupcije pa pojela maca jezik...
    Last edited by mneonly; 10-05-24 at 17:47.
    Love, peace and respect.

  6. #5331
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,389
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,732
    Thanked in
    1,330 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Što znam, kad već možemo da trubimo o Srebrenici non stop, i ovo je legitimno.
    Rezoluciju o Srebrenici usvaja UN. Nismo je mi pisali. Tako da je prava adresa za tu rezoluciju takođe UN.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #5332
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,389
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,732
    Thanked in
    1,330 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...je-100000-eura

    Izgleda ipak nije samo auto... Sića od 60 000 se pope na 100
    Teško da se dobar dio ovoga može dokazati zato što stvarno u Statutu ASK-a stoji da može da isplaćuje naknade za rad u radnim grupama koje osnuje. A Statut je pravni akt, objavljen u Službenom listu i proizvodi pravno dejstvo. ASK ima pravo da ga primjenjuje, tako da sve i da jeste nenadležna, nema elemenata krivice. Kad se desi da Statut nije u skladu sa nekim zakonom, to prvo mora da se utvrdi, pa se nakon toga nalaže organu da izmijeni Statut i da ga uskladi sa zakonom. A to se ovdje nije desilo.

    E sad, ako su radne grupe koje je osnivala same po sebi bile fiktivne i ako su služile samo da bi se članovima isplaćivala sredstva, onda imaju slučaj.

    I ovo za putovanja i za prekovremeni rad je vjerovatno dobro osnovano.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #5333
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,861
    Thanks Thanks Given 
    2,179
    Thanks Thanks Received 
    4,743
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    pomenem samo ovde iako je off topic kako sam se odusevila kako je mnogo toga bilo u evropskom fazonu kad sam se pre godinu i po doselila u CG. Bila sam odusevljena: automobili ti staju na 50 metara od pesackog prelaza, taksisti u dubini sirovine ali moraju da se trude da budu uctivi, kad kod kozmeticara predugo cekas dobijes besplatan tretman...sad je to nestalo. Zasto je to tako? I da, na svim TV stanicama svi politicari i partije su podrazumevali da je cilj CG da udje u EU, sad vise nije tako, cak se i clanstvo u NATO preispituje. Tuzno, bas zaista tuzno. ja dosla pre godinu dana? Bila sam odusevljena, automobili ti staju na 50 metara od pesackog prelaza, taksisti u dubini sirovine ali moraju da se trude da budu uctivi, kad kod kozmeticara predugo cekas dobijes besplatan tretman.Sad od svega toga ne ostade nista. Sta je razlog tome? E da, i na svim TV stanicama, svi politicari i partije su podrazumevali da im je cilj da CG udje u EU. Sad od to sta ostade, cak se i clanstvo u NATO preispituje. Pa tuzno, ljudi, tuzno, zaista.

    Iz kojeg paralelnog univerzuma je ta CG u koju si se ti doselila da mi je znati
    Veli, auta ti staju na 50 metara od pješačkog, eo zadnje 10 god ne prodje dan da pješaka nedje ne provozaju na haubu ili stružu sa asfalta.
    Last edited by technus; 10-05-24 at 19:27.
    Forever young, i want to be forever young

  9. The Following 6 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  10. #5334
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,494
    Thanks Thanks Given 
    3,020
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Advokatska komora: Radulović da javno kaže ili nam prijavi advokate koji varaju svoje klijente, dajući lažna obećanja


    Advokatska komora: Radulović da javno kaže ili nam prijavi advokate koji varaju svoje klijente, dajući lažna obećanja (vijesti.me)


    Најјачи су.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #5335
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,951
    Thanks Thanks Given 
    226
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    pomenem samo ovde iako je off topic kako sam se odusevila kako je mnogo toga bilo u evropskom fazonu kad sam se pre godinu i po doselila u CG. Bila sam odusevljena: automobili ti staju na 50 metara od pesackog prelaza, taksisti u dubini sirovine ali moraju da se trude da budu uctivi, kad kod kozmeticara predugo cekas dobijes besplatan tretman...sad je to nestalo. Zasto je to tako? I da, na svim TV stanicama svi politicari i partije su podrazumevali da je cilj CG da udje u EU, sad vise nije tako, cak se i clanstvo u NATO preispituje. Tuzno, bas zaista tuzno. ja dosla pre godinu dana? Bila sam odusevljena, automobili ti staju na 50 metara od pesackog prelaza, taksisti u dubini sirovine ali moraju da se trude da budu uctivi, kad kod kozmeticara predugo cekas dobijes besplatan tretman.Sad od svega toga ne ostade nista. Sta je razlog tome? E da, i na svim TV stanicama, svi politicari i partije su podrazumevali da im je cilj da CG udje u EU. Sad od to sta ostade, cak se i clanstvo u NATO preispituje. Pa tuzno, ljudi, tuzno, zaista.
    Sto bi Prijovicka rekla "Ne pricam vise sa normalnim ljudima, samo je ludima jasno kako mi je"...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. #5336
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    6,018
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    132
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/za-odrz...o-42-000-eura/

    Šta radi SDT majku ukopA...
    Cu 42k za održavanje Majbaha....

  13. #5337
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    739
    Thanks Thanks Given 
    774
    Thanks Thanks Received 
    335
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El_NiNhO View Post
    Evo juce je bio transkript dje Zvicer govori Miloviću da sumnja da je Petar "završio" Roganoviću da ga ne terete nego da to samo tako priča da bi ispao bitan. I oni su provalili da je mali full of shit. Upravo zbog tog slučaja je Katnić u zatvoru.
    I sad dolazimo do toga, da su glavaši OKG znali da je mali neozbiljan i da je sav od priče, a čitava javnost crnogorska vjeruje da je mali bio neki faktor. Mali je zloupotrijebio moć, isto kao i onaj Vesnin. Htjeli su da budu u priči i predstavljali se bitnijim nego što jesu i tako ukopali roditelje, koji bi ih, čisto sumnjam, puštili da se upliću u to u šta su se upleli ili bi ih makar naučili da to pametnije odrade. Kako ono vele, ljudi vide sebe u drugima. Oni što vide najgore u ljudima su loši, a oni što vide dobro su dobri. Po generalnom nedostatku kapaciteta za presumpciju nevinosti, crnogorsko društvo lagano upada u ovaj prvi koš. Mi jednostavno jedva čekamo da neko napravi grešku, da mu *****o majku, a to je sve iz ličnog nezadovoljstva i pizme crnogorske. Da sad izadje neki transkript kako je Z pomagao crkvu isl., narod bi odma rekao da nije on toliko loš nego ga onaj sin nagrdi.
    Šta znaju dEca šta je kriminal, veliš li?

    A makse...

  14. #5338
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,059
    Thanks Thanks Given 
    3,263
    Thanks Thanks Received 
    5,744
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El_NiNhO View Post
    https://www.cdm.me/ekonomija/za-odrz...o-42-000-eura/

    Šta radi SDT majku ukopA...
    Cu 42k za održavanje Majbaha....
    Neka kosta i 4 miliona, samo neka hapse... ustedjece nam 400 miliona godisnje, nema bolji ROI.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  15. #5339
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,679
    Thanks Thanks Given 
    971
    Thanks Thanks Received 
    1,188
    Thanked in
    635 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Teško da se dobar dio ovoga može dokazati zato što stvarno u Statutu ASK-a stoji da može da isplaćuje naknade za rad u radnim grupama koje osnuje. A Statut je pravni akt, objavljen u Službenom listu i proizvodi pravno dejstvo. ASK ima pravo da ga primjenjuje, tako da sve i da jeste nenadležna, nema elemenata krivice. Kad se desi da Statut nije u skladu sa nekim zakonom, to prvo mora da se utvrdi, pa se nakon toga nalaže organu da izmijeni Statut i da ga uskladi sa zakonom. A to se ovdje nije desilo.

    E sad, ako su radne grupe koje je osnivala same po sebi bile fiktivne i ako su služile samo da bi se članovima isplaćivala sredstva, onda imaju slučaj.

    I ovo za putovanja i za prekovremeni rad je vjerovatno dobro osnovano.
    Ada naravno da imaju slučaj, pa ne hapse je zato što je glasala DPS.

  16. #5340
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Iz kojeg paralelnog univerzuma je ta CG u koju si se ti doselila da mi je znati
    Veli, auta ti staju na 50 metara od pješačkog, eo zadnje 10 god ne prodje dan da pješaka nedje ne provozaju na haubu ili stružu sa asfalta.

    Budva, kad sam se doselila, u decembru 2022.

    Vrlo brzo je to prestalo, nazalost. Mislim da je i trajalo svega par meseci (od kako sam ja tu)


    Pa ne bih bila tako impresionirana, i ja sam navikla na stanje u saobracaju o kojem pricas gore.

    A kako je moguce da vi to ne znate?
    Last edited by GerdaBuddenbrook; 10-05-24 at 20:20.
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  17. #5341
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    22,065
    Thanks Thanks Given 
    3,661
    Thanks Thanks Received 
    8,862
    Thanked in
    4,775 Posts

    Default

    Budva je guča klasična bila i ostala. uništili su taj grad totalno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #5342
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Slazem se. Leti je najgore, u sezoni.
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  19. #5343
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,866
    Thanks Thanks Given 
    15,621
    Thanks Thanks Received 
    3,965
    Thanked in
    2,838 Posts

    Default

    Crna Gora i saobraćaj.
    Ja znam da kad mi dođe rodbina iz Njemačke moramo da ih pazimo na pješački jer su tamo navikli samo da nagaze na zebru i svi stanu a ođe ka da si nagazio na nagaznu minu no brzo su oni zaboravili kako je ođe lako se na dobro navići.I tako je što reče Tehnikus pa sigurno 10 godina.

    Ođe više ljudi izginulo u saobraćaj no u nekoj bitci kad se vidi statistika.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  20. #5344
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Crna Gora i saobraćaj.
    Ja znam da kad mi dođe rodbina iz Njemačke moramo da ih pazimo na pješački jer su tamo navikli samo da nagaze na zebru i svi stanu a ođe ka da si nagazio na nagaznu minu no brzo su oni zaboravili kako je ođe lako se na dobro navići.I tako je što reče Tehnikus pa sigurno 10 godina.

    Ođe više ljudi izginulo u saobraćaj no u nekoj bitci kad se vidi statistika.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

    Pa bogamu, nisam sanjala. U periodu o kome pricam, u Budvi je bilo tako. Ljudi, to je toliko uocljivo bilo.
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  21. #5345
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,861
    Thanks Thanks Given 
    2,179
    Thanks Thanks Received 
    4,743
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Ko zna šta si ti tada koristila
    Forever young, i want to be forever young

  22. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  23. #5346
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Vi onda nemate pojma, sto je meni fascinantno.
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  24. #5347
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Ne samo to, i taksisti su se trudili da budu fini. To je jos vece cudo.
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  25. #5348
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,866
    Thanks Thanks Given 
    15,621
    Thanks Thanks Received 
    3,965
    Thanked in
    2,838 Posts

    Default

    Evo rješenja Vučić ima rješenje za sve.

    https://youtube.com/shorts/U0vU13teIXk?feature=shared

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  26. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  27. #5349
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,923
    Thanks Thanks Given 
    11,285
    Thanks Thanks Received 
    5,244
    Thanked in
    2,454 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    Budva, kad sam se doselila, u decembru 2022.

    Vrlo brzo je to prestalo, nazalost. Mislim da je i trajalo svega par meseci (od kako sam ja tu)


    Pa ne bih bila tako impresionirana, i ja sam navikla na stanje u saobracaju o kojem pricas gore.

    A kako je moguce da vi to ne znate?
    Ma pušti @technus . I ja,koji živim cijeli život u CG, imam taj osjećaj kao i ti samo što ja mislim da se nije sve promijenilo tog januara-februara 2023-će.Ja sam naglu promjenu primijetio još u decembru 2022-ge.A do tada...sjećam se,mislim da je bila 96-ta,raskrsnica kod RTCG i današnjeg Atlas centra.Sad je tu kružni tok.Ja stojim na trotoaru i namjeravam da pređem na pješačkom.Momak u crnog Audija,dolazi iz pravca današnje Delte.Ide nekih 35-40km/h.Staje na nekih 100-120m od mene.Ja pokazujem rukom da prođe,sačekaću.On uporan,ne mrda.Stidljivo mi blica i pokazuje da ja pređem.Iza njega mlada dama (u neki džip je bila),staje i ona izlazi i kritikuje ovog momka što nije stao ranije.On se i njoj izvinjava.Ja prilazim.Da skratim priču,pola sata smo mi tu stajali,pričali,oni mi se izvinjavali...i dan danas smo prijatelji.I takvih situacija je bilo svakodnevno.A onda...taj crni decembar 2022-ge.Ne znam,kao da nas je neko urekao.
    Istina,bilo je izuzetaka koji potvrđuju pravilo,kao npr kad je onaj ministar udario djevojčicu na pješačkom,ali se srećom dokazalo da je djevojčica bila suicidna ličnost

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 10-05-24 at 21:01.

  28. The Following 5 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  29. #5350
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    haha.

    ....
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

Page 214 of 236 FirstFirst ... 114164204210211212213214215216217218224 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 14 users browsing this thread. (0 members and 14 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [Edicija 2023]
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11037
    Last Post: 03-01-24, 08:49
  2. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  3. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  4. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •