Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
Ne razumijem bas najbolje zasto to pricas, ja pricam o nekim normalnim situacijama dje su se normalne zenske udale i sa svojim muzevima sebi stvaraju kroz zivot, bez ikakve zelje za dijeljenjem tog kolaca, a sve u korist brata. Ne zato sto im im je neko prijetio ili ih nakaradno vaspitavao, nego jer su u dobrim odnosima sa bratom i na taj nacin pomazu brata ili bracu. Ti nazovi to nakaradnim starinskim vaspitanjem ali takva braca i sestre ce u svakom momentu jedni drugima dati krvi ispod grla.

ovo novo moderno dje su svi jednaki i dje se sve dijeli na ‘jednake’ djelove, tu nema ni sloge ni mira ni ljubavi a ni srece.
Quote Originally Posted by pauki View Post
Nije baš mjesto da se piše o tome al tema mu ga daje.

Recimo osoba A ima 2 ćerke brat osobe A je osoba B i on ima 2 sina.
Otac je osobi A i osobi B ostavio 50-50% sve.
Sad sin od osobe B bi nekako da uzme dio od sestara osobe A jer one su se udale.
Sin osobe B je nudio osobi A da mu proda kuću, plac i ostalo da se zetovi ne šire.
Osoba A to ne želi iz inata jer nisu u dobrim odnosima.
Posto su Zetovi osobe A imućni (po inostranstvu žive) imaju para dosta.

Osoba B i sinovi osobe B mogu samo da puste stvar svojim tokom, jer nikad ne mogu dobit ni kupit nasledstvo osobe A.
znam ja za slucaj dje je baba sagradila po kucu sinu i sceri... svako svoju familiju
familija od sina je zaratila sa familijom od sceri (tetke) kad je ova kucu ostavila svojoj djeci???

jer - bolesni smo


ja sam za to da i sestre dobiju dio... otkud znas iako su se "dobro" udale, mozda se sjutra razvedu pa nemadne vise nista...
a vidimo po prvome postu kakve brace ima... za ko zna koliko gorih slucajeva svi znamo - to sto bi se oslonili da ih takvi sjutra pomognu macku o rep...