Page 84 of 102 FirstFirst ... 347480818283848586878894 ... LastLast
Results 2,076 to 2,100 of 2544

Thread: In Flight!

  1. #2076
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,616
    Thanks Thanks Given 
    1,095
    Thanks Thanks Received 
    651
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Sudar u Japanu "u sitna crevca"
    https://tangosix.rs/2024/03/01/anali...ici-preziveli/

    TT

  2. #2077
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    Pisac teksta tvrdi da to što su putnici bili disciplinovani japanci nije od nekog značaja za preživljavanje istih.

    Pokušavam da zamislim ljude iz regiona u ovoj situaciji, kako sjede i čekaju uputstva, i nešto mi ne ide.

  3. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  4. #2078
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Tangosix je odličan sajt ali ne bavi se pretjerano ođe mentalitetom što jes faul.
    Japan ka najveće trusno područje kod katastrofalnih zemljotresa sve ima manje žrtava kao i brže renoviranje štete kad se paraleliše sa drugim djelovima planete.
    Tako i ođe kompletna samodisciplina jednog kolektiviteta mislim da je uticala na krajnji rezultat tragedije.

  5. #2079
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pisac teksta tvrdi da to što su putnici bili disciplinovani japanci nije od nekog značaja za preživljavanje istih.

    Pokušavam da zamislim ljude iz regiona u ovoj situaciji, kako sjede i čekaju uputstva, i nešto mi ne ide.

    Zato sto vjerovatno dolazi iz neke zemlje dje se npr blokiranje raskrsnice ne smatra normalnom pojavom

  6. #2080
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Oni pišu o normalnim ljudima koji žive u normalnom zemljama.

    Ne pišu o zemlji čiji je prosječno IQ86, koji su izmislili rano crveno, koji radi polukružno na magistrali, koji stanu na sred puta "samo sek da uzme nešto..", do pišite sami...

    Takav nivo ne razmatraju za realan za stanovnike Evrope.


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #2081
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Letio sam prije par dana iz FCO-TIA. Bilo nas je dosta iz CG.

    Ja sam se stidio kako su se nasi ponasali po aerodromu, cekaonici, avionu…
    Mogu misliti sto bi bilo da nam se ovo desilo.
    Last edited by TAKUMI; 03-01-24 at 18:16.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  8. #2082
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,540
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Letio sam par dana iz FCO-TIA. Bilo nas je dosta iz CG.

    Ja sam se stidio kako su se nasi ponasali po aerodromu, cekaonici, avionu…
    Mogu misliti sto bi bilo da nam se ovo desilo.
    Histerija i haos.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  9. #2083
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Letio sam prije par dana iz FCO-TIA. Bilo nas je dosta iz CG.

    Ja sam se stidio kako su se nasi ponasali po aerodromu, cekaonici, avionu…
    Mogu misliti sto bi bilo da nam se ovo desilo.
    Briga te... mogao si uspjesno da se pravis da nisi iz cg

  10. #2084
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    E, a na ledjima ranac sa grbom CG, crveni pasos…
    Prema tome, šta da ti kažem?

  11. #2085
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pisac teksta tvrdi da to što su putnici bili disciplinovani japanci nije od nekog značaja za preživljavanje istih.

    Pokušavam da zamislim ljude iz regiona u ovoj situaciji, kako sjede i čekaju uputstva, i nešto mi ne ide.
    Taj avion je dizajniran da se evakuacija odradi za manje od 90 sekundi, ali kladim se da na PG aerodromu, taj avion pun balkanaca se ne bi evakuisao ni za 90 minuta.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  12. #2086
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    dovoljno ti je da vidis ponasanje kad se izlazi iz aviona u regularnim uslovima

  13. #2087
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    24,690
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    718 Posts

    Default

    Još malo će 10god -> je li bilo kakvih novosti ili je to zavrsena prica?

    https://www.instagram.com/reel/C1ZR-...NsMHNqanBjcA==

  14. #2088
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Pa postovao si jedan klip gdje se prikazuje ovaj avion, snimljen termalnom kamerom nekoliko sekundi prije nego sto se pretvorio u prasinu? Ja mislim da je to to.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  15. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  16. #2089
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,095
    Thanks Thanks Given 
    2,002
    Thanks Thanks Received 
    1,335
    Thanked in
    806 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Taj avion je dizajniran da se evakuacija odradi za manje od 90 sekundi, ali kladim se da na PG aerodromu, taj avion pun balkanaca se ne bi evakuisao ni za 90 minuta.
    Upravo suprotno svi bi bili van za 30 sekundi a za 90 bi vec bili kod Arije


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  17. #2090
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Dobro, a prtljag?
    Prema tome, šta da ti kažem?

  18. #2091
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    24,690
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    718 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Pa postovao si jedan klip gdje se prikazuje ovaj avion, snimljen termalnom kamerom nekoliko sekundi prije nego sto se pretvorio u prasinu? Ja mislim da je to to.
    Pa rekao si da je to fejk.
    Da vidim tvoju teoriju.

  19. #2092
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,859
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    3,098
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Čekaju disciplinovano dok avion goria kod nas kad izalziš iz aviona regularno, oće da te zgaze, kao da trče da dobiju neku nagradu ako prvi izadju. Kad avion dotakne pistu, vata ih ludilo, ustaju, vade se koferi, guraju se, aoooo.

  20. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  21. #2093
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,184
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Koja je logika da se putnici u veliki avion sa ekonomskom klasom ukrcavaju po grupama pocev od nosa aviona, pa prema repu?
    Zar nije logicnije prozvat prvo zadnju grupu, pa kad udje ta jedna grupa, onda oni nece smetati ovima sto su ispred njih i tako redom do nosa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  22. #2094
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Heavy avioni imaju 2 ulaza/izlaza.

    E sad, da li ce aerodromi aktivirati oba hodnika to je nesto drugo, to se dodatno placa i male avio kompanije (posebno low cost) nemaju racunicu. Cak neke angazuju samo stepenice i autobus.
    Last edited by TAKUMI; 07-01-24 at 13:23.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  23. #2095
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,095
    Thanks Thanks Given 
    2,002
    Thanks Thanks Received 
    1,335
    Thanked in
    806 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by branko.kotor View Post
    Koja je logika da se putnici u veliki avion sa ekonomskom klasom ukrcavaju po grupama pocev od nosa aviona, pa prema repu?
    Zar nije logicnije prozvat prvo zadnju grupu, pa kad udje ta jedna grupa, onda oni nece smetati ovima sto su ispred njih i tako redom do nosa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Skoro svaka kompanija ili naplacuje ta prva mjesta iako nema zvanicno biznis klase i kad im vec naplate nude im mogucnost da se prvi ukrcaju... E sad aerodrom tarifira stavku stepenice pa kompanija da bi ustedila uzima samo jedne(ryan air ima svoje prednje i tog razloga)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  24. #2096
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,997
    Thanks Thanks Given 
    4,278
    Thanks Thanks Received 
    8,266
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Čekaju disciplinovano dok avion goria kod nas kad izalziš iz aviona regularno, oće da te zgaze, kao da trče da dobiju neku nagradu ako prvi izadju. Kad avion dotakne pistu, vata ih ludilo, ustaju, vade se koferi, guraju se, aoooo.
    Mi, kosovari i albanci smo najgori, let uru vremena, svrbi guzica da se ustane odma...
    Ne znam sto bi cinjeli da letimo po 8,9 sati...

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  25. #2097
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,184
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Novom boeing 737 max oduvan dio trupa.

    Ovo je bilo pri uzlijetanju, na 5000m.
    Da se desilo na 10000m i pri punoj brzini, koje su sanse bile da se sjedista oduvaju iz aviona ili avion raspadne?




    https://www.seattletimes.com/busines...light-blowout/
    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by branko.kotor; 07-01-24 at 19:02.
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  26. #2098
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,724
    Thanks Thanks Received 
    2,378
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Indicent u BG
    Nemam detalje, ali za malo da bude veće ******.
    Početo poletanje sa pogrešnig izlaza, navodno. Marathon airlines za AirSrbiju

    Sent from my S23 Ultra using Tapatalk
    Stay salty.

  27. #2099
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,095
    Thanks Thanks Given 
    2,002
    Thanks Thanks Received 
    1,335
    Thanked in
    806 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...akacio-svjetla


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  28. #2100
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Bezbjednost putnika nije bila ugrožena ni u jednom trenutku, dodaje se u saopštenju.

    kako nije kad je poletio sa pola piste, e kakvi lažovi
    She is only here to annoy herself!

  29. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


Page 84 of 102 FirstFirst ... 347480818283848586878894 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. In Flight...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 192
    Last Post: 10-01-11, 06:31
  2. Flight Simulator X
    By woofer in forum Game Server CG
    Replies: 2
    Last Post: 06-12-07, 01:12
  3. joystic za flight simulacije
    By GOSKO in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 30-08-07, 18:09
  4. Flight Simulator
    By MontSAT in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 06-05-06, 23:35
  5. Flight Simulator
    By MontSAT in forum Game Server CG
    Replies: 3
    Last Post: 14-01-06, 23:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •