Na muku, kako ce krasti gorivo...
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Slusaj ih samo kako lupaju gluposti...
Veli nije se formirala baterija.![]()
Prema tome, šta da ti kažem?
Na muku, kako ce krasti gorivo...
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Nisam odgledao klip, ali sam se oduševio kad sam vidio da su uzeli el. vozila.
Pravili smo grubu računicu u firmi, za mala vozila, na trenutnu kilometražu, i razliku u cijeni goriva i održavanja, vozilo se komplet otplati za 6-7 god. I ovo je otplata komplet investicije, ne razlike u cijeni u odnosu na benzin/dizel isti model.
Tako da bih prije rekao da se ovako štede pare građana.
Sent using Tapatalk
#fakenews
Ne vidim kako bi već postojeći službeni auto, tipa 1.5 dci Clio mogao da pojede cirka 35.000€ u gorivu i održavanju 6-7 godina.
Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Stay salty.
#fakenews
Nije RTCG bio bez vozila, pa su kupili flotu električara. Trebalo je prvo postojeći vozni park iskoristiti do maksimuma, što Ameri kažu "till the wheels fall off".
Za đe su ih uzeli? Direktorima i urednicima da se vozikaju po PG ili da idu da prave reportaže po zemlji? Koliki je domet ovih auta? Mogu li zimi otići recimo do PV, BP i vratiti se u istom danu? Ima li gore punjača ili će im se plaćati noćenje po hotela, dnevnice i to
Sve je to neko dobro smislio, to što ta auta "uštede", poješće se i popiti na naš račun.
I šta veliš, Klio dosta troši na održavanje? 🫣
Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Last edited by guvarana; 27-10-23 at 18:36.
Stay salty.
Kakva je to prica, kupljena auta od tvojih para i slicno, jede se i pije od tvojih para...primaju se plate od tvojih para...
Ako je to sve tvoje, sto ne uzmes i ti to auto od njih da vozis i sto ne sjedes sa njima u restoran da zajedno jedete...kad im ti to sve placas?
Naočare nisi stavio, niđe ne napisah "mojih", no "naših". To je jedan od problema u zemlji jer građane boli ćošak za javnu potrošnju, no nije podforum za tu vrstu rasprave.
Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Last edited by guvarana; 27-10-23 at 18:43.
Stay salty.
Tvojih i mojih ali ako ja smatram da je ta prica nidje veze, ostade samo ti...zato - tvojih.
Pjeske da idu, umjesto auta trebali su im nabaviti kabanice i cizme da imaju kad pada kisa. Kad rade reportaze to mikrofonom iz licnog telefona i kamerom iz licnog telefona, volonterski da rade i da vole drzavu i glasaju za one na vlasti, ojha!
Vidim razumiješ se super u vozne parkove.
Ako si slobodan da nam održavaš u firmu 35+ vozila, po tvojoj računici ćemo ušteđeti toliko da ti možemo dati komad veću platu nego na brod...
Svako službeno auto, staro 6-7 god, sa 200k+ km, jede pare, posebno dizeli. Tvrdnja potkrijepljena fakturama (bez malverzacija koje acs pominje, jer ih ne voze radnici sami kod majstora).
P.S. Za konkretnu situaciju u Rtcg, bi trebalo više informacija da bi se donio sud, ali ne mora da znači da se bahate na naš račun, može bit i suprotno.
Sent using Tapatalk
Last edited by MeDo_JE; 27-10-23 at 19:05.
#fakenews
Evo moje potrošnje.
Na 4000km i na zadnjih 400km.
Po fabrici 17, po boardu 15.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Koliko rece Bugi da ti treba vremena da samo na gorivo odplatis auto?
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Ako računam cijenu goriva po 1.5e (jer varira) samo na gorivo treba mi 81 mjesec.
Malo manje od 7 godina.
Naravno ide to brže zbog servisa, ali to je neki rok.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Top , nemam rijeci bas isplativo!
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Ako je pravih 200000km uradice sljedece:
Veliki servis
Set kvacila
Skinuce dpf i iskljucice egr
Gume svakih 40000(zavisno od stila voznje i kvaliteta istih)
Mali servis na 10-15000km
I boga pitaj koliko sijalica ce se promjenit
Barem je tako bilo na sluzbenog 1.5 DCI
Koji sad ima 400000 na satu
Hahahahah stvarno je sa halogen sijalicama kriminal, ja ne znam koja je fora, sta su usrali sa instalacijama...Na Kangue sluzbene barem jednom u 10 dana se mijenja neka od sijalica u far...
Kod mene na daciju je stalno crkavala lijeva u far...Onda sam stavio keramicke konektore(umjesto plasticnih), i relej...To je prvobitno produzilo vijek sijalica bas masu, ali na kraju sam stavio bi-led sociva i fala bogu evo 4 godine zaboravio na mijenjanje sijalica
Između 35.000 i 40.000.
Između 3000 i 4000 km mjesečno.
Računam kada "otkuca" 250.000km da sam na 0.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Last edited by Bugi; 28-10-23 at 15:11.
Ajde da kažemo 100km dnevno. Službeno vozilo nemaš?
Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Stay salty.
Imam, kakve veze ono ima sada?
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)
Bookmarks