Page 13 of 130 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast
Results 301 to 325 of 3248

Thread: Električna vozila/Domet/Servisi/Punjači

  1. #301
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,077
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,766
    Thanked in
    4,051 Posts

    Default

    Slusaj ih samo kako lupaju gluposti...
    Veli nije se formirala baterija.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  2. #302
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,614
    Thanks Thanks Given 
    6,177
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Na muku, kako ce krasti gorivo...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  3. #303
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,632
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Meanwhile in Montenegro:

    https://fb.watch/nXjy62HO0D/?mibextid=9R9pXO

    Na šta se rasipaju pare građana

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Nisam odgledao klip, ali sam se oduševio kad sam vidio da su uzeli el. vozila.

    Pravili smo grubu računicu u firmi, za mala vozila, na trenutnu kilometražu, i razliku u cijeni goriva i održavanja, vozilo se komplet otplati za 6-7 god. I ovo je otplata komplet investicije, ne razlike u cijeni u odnosu na benzin/dizel isti model.

    Tako da bih prije rekao da se ovako štede pare građana.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  4. #304
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,723
    Thanks Thanks Received 
    2,378
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Ne vidim kako bi već postojeći službeni auto, tipa 1.5 dci Clio mogao da pojede cirka 35.000€ u gorivu i održavanju 6-7 godina.

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Stay salty.

  5. #305
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Ne vidim kako bi već postojeći službeni auto, tipa 1.5 dci Clio mogao da pojede cirka 35.000€ u gorivu i održavanju 6-7 godina.

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Vjeruj mi kad podjes vozacu ispred kuce i vidis da zena ima istog takvog clia ( servisiranje i djelovi) i potrosnju goriva ( kradju) vjeruj mi lako


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  6. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  7. #306
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,632
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Ne vidim kako bi već postojeći službeni auto, tipa 1.5 dci Clio mogao da pojede cirka 35.000€ u gorivu i održavanju 6-7 godina.

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Kako misliš postojeći? Govorio sam o nabavci novog.

    Ako mijenjaju postojeći, valjda i on vrijedi nešto, pa kad se odbije prodajna vrijednosti, bude i brža otplata investicije.

    P.S. Clio star 5-6 godina, sa pređenih 200k, potroši fino na održavanje.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  8. #307
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,723
    Thanks Thanks Received 
    2,378
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kako misliš postojeći? Govorio sam o nabavci novog.

    Ako mijenjaju postojeći, valjda i on vrijedi nešto, pa kad se odbije prodajna vrijednosti, bude i brža otplata investicije.

    P.S. Clio star 5-6 godina, sa pređenih 200k, potroši fino na održavanje.

    Sent using Tapatalk
    Nije RTCG bio bez vozila, pa su kupili flotu električara. Trebalo je prvo postojeći vozni park iskoristiti do maksimuma, što Ameri kažu "till the wheels fall off".
    Za đe su ih uzeli? Direktorima i urednicima da se vozikaju po PG ili da idu da prave reportaže po zemlji? Koliki je domet ovih auta? Mogu li zimi otići recimo do PV, BP i vratiti se u istom danu? Ima li gore punjača ili će im se plaćati noćenje po hotela, dnevnice i to
    Sve je to neko dobro smislio, to što ta auta "uštede", poješće se i popiti na naš račun.

    I šta veliš, Klio dosta troši na održavanje? 🫣

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 27-10-23 at 18:36.
    Stay salty.

  9. #308
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Kakva je to prica, kupljena auta od tvojih para i slicno, jede se i pije od tvojih para...primaju se plate od tvojih para...

    Ako je to sve tvoje, sto ne uzmes i ti to auto od njih da vozis i sto ne sjedes sa njima u restoran da zajedno jedete...kad im ti to sve placas?

  10. #309
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,723
    Thanks Thanks Received 
    2,378
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Naočare nisi stavio, niđe ne napisah "mojih", no "naših". To je jedan od problema u zemlji jer građane boli ćošak za javnu potrošnju, no nije podforum za tu vrstu rasprave.

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 27-10-23 at 18:43.
    Stay salty.

  11. #310
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Tvojih i mojih ali ako ja smatram da je ta prica nidje veze, ostade samo ti...zato - tvojih.

  12. #311
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Pjeske da idu, umjesto auta trebali su im nabaviti kabanice i cizme da imaju kad pada kisa. Kad rade reportaze to mikrofonom iz licnog telefona i kamerom iz licnog telefona, volonterski da rade i da vole drzavu i glasaju za one na vlasti, ojha!

  13. #312
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,632
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Nije RTCG bio bez vozila, pa su kupili flotu električara. Trebalo je prvo postojeći vozni park iskoristiti do maksimuma, što Ameri kažu "till the wheels fall off".
    Za đe su ih uzeli? Direktorima i urednicima da se vozikaju po PG ili da idu da prave reportaže po zemlji? Koliki je domet ovih auta? Mogu li zimi otići recimo do PV, BP i vratiti se u istom danu? Ima li gore punjača ili će im se plaćati noćenje po hotela, dnevnice i to
    Sve je to neko dobro smislio, to što ta auta "uštede", poješće se i popiti na naš račun.

    I šta veliš, Klio dosta troši na održavanje? 🫣

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Vidim razumiješ se super u vozne parkove.

    Ako si slobodan da nam održavaš u firmu 35+ vozila, po tvojoj računici ćemo ušteđeti toliko da ti možemo dati komad veću platu nego na brod...

    Svako službeno auto, staro 6-7 god, sa 200k+ km, jede pare, posebno dizeli. Tvrdnja potkrijepljena fakturama (bez malverzacija koje acs pominje, jer ih ne voze radnici sami kod majstora).

    P.S. Za konkretnu situaciju u Rtcg, bi trebalo više informacija da bi se donio sud, ali ne mora da znači da se bahate na naš račun, može bit i suprotno.

    Sent using Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 27-10-23 at 19:05.
    #fakenews

  14. #313
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

  15. #314
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

  16. #315
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,478
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Evo moje potrošnje.
    Na 4000km i na zadnjih 400km.
    Po fabrici 17, po boardu 15.


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #316
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,614
    Thanks Thanks Given 
    6,177
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Koliko rece Bugi da ti treba vremena da samo na gorivo odplatis auto?


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  18. #317
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,478
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Ako računam cijenu goriva po 1.5e (jer varira) samo na gorivo treba mi 81 mjesec.
    Malo manje od 7 godina.

    Naravno ide to brže zbog servisa, ali to je neki rok.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  20. #318
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,774
    Thanks Thanks Given 
    26,036
    Thanks Thanks Received 
    8,365
    Thanked in
    4,107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Vidim razumiješ se super u vozne parkove.

    Ako si slobodan da nam održavaš u firmu 35+ vozila, po tvojoj računici ćemo ušteđeti toliko da ti možemo dati komad veću platu nego na brod...

    Svako službeno auto, staro 6-7 god, sa 200k+ km, jede pare, posebno dizeli. Tvrdnja potkrijepljena fakturama (bez malverzacija koje acs pominje, jer ih ne voze radnici sami kod majstora).

    P.S. Za konkretnu situaciju u Rtcg, bi trebalo više informacija da bi se donio sud, ali ne mora da znači da se bahate na naš račun, može bit i suprotno.

    Sent using Tapatalk
    E lakše mu je na brodu raditi na bilo kojoj poziciji nego se kutarati sa našim radnicima oko vozila. Plus mehaničari, električari, a tek limari i lakireri. Mi nemamo 35 već 15 i ja ću da izludim od toga.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  21. #319
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,614
    Thanks Thanks Given 
    6,177
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Top , nemam rijeci bas isplativo!

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  22. #320
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,099
    Thanks Thanks Given 
    639
    Thanks Thanks Received 
    654
    Thanked in
    408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kako misliš postojeći? Govorio sam o nabavci novog.

    Ako mijenjaju postojeći, valjda i on vrijedi nešto, pa kad se odbije prodajna vrijednosti, bude i brža otplata investicije.

    P.S. Clio star 5-6 godina, sa pređenih 200k, potroši fino na održavanje.

    Sent using Tapatalk
    Ako je pravih 200000km uradice sljedece:
    Veliki servis
    Set kvacila
    Skinuce dpf i iskljucice egr
    Gume svakih 40000(zavisno od stila voznje i kvaliteta istih)
    Mali servis na 10-15000km
    I boga pitaj koliko sijalica ce se promjenit
    Barem je tako bilo na sluzbenog 1.5 DCI
    Koji sad ima 400000 na satu

  23. #321
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    10,359
    Thanks Thanks Given 
    1,294
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Ako je pravih 200000km uradice sljedece:
    Veliki servis
    Set kvacila
    Skinuce dpf i iskljucice egr
    Gume svakih 40000(zavisno od stila voznje i kvaliteta istih)
    Mali servis na 10-15000km
    I boga pitaj koliko sijalica ce se promjenit
    Barem je tako bilo na sluzbenog 1.5 DCI
    Koji sad ima 400000 na satu
    Hahahahah stvarno je sa halogen sijalicama kriminal, ja ne znam koja je fora, sta su usrali sa instalacijama...Na Kangue sluzbene barem jednom u 10 dana se mijenja neka od sijalica u far...
    Kod mene na daciju je stalno crkavala lijeva u far...Onda sam stavio keramicke konektore(umjesto plasticnih), i relej...To je prvobitno produzilo vijek sijalica bas masu, ali na kraju sam stavio bi-led sociva i fala bogu evo 4 godine zaboravio na mijenjanje sijalica



  24. #322
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,723
    Thanks Thanks Received 
    2,378
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ako računam cijenu goriva po 1.5e (jer varira) samo na gorivo treba mi 81 mjesec.
    Malo manje od 7 godina.

    Naravno ide to brže zbog servisa, ali to je neki rok.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Na koliko km godišnje eMokom ti je računica?

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Stay salty.

  25. #323
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,478
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Između 35.000 i 40.000.
    Između 3000 i 4000 km mjesečno.
    Računam kada "otkuca" 250.000km da sam na 0.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Last edited by Bugi; 28-10-23 at 15:11.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  26. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  27. #324
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,723
    Thanks Thanks Received 
    2,378
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Ajde da kažemo 100km dnevno. Službeno vozilo nemaš?

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Stay salty.

  28. #325
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,478
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Imam, kakve veze ono ima sada?

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 13 of 130 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Baterija i punjač za električno biciklo
    By 3g-m in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-20, 17:44
  2. Prodajem Punjač, auto punjač i USB kabal za Iphone 5
    By Martin Mcfly in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-13, 12:18
  3. Kupujem Punjač za laptop HP Pro Book 4710s - model punjača: PPP012-E!
    By NekiTamo in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-13, 13:18
  4. Kupujem Punjač za Sony Vaio PCG-FX505 (Laptop) ILI Univerzalni Punjač
    By TokaPG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-12, 11:49
  5. Lamborgini hoće fabriku električnih vozila u Crnoj Gori
    By autodijagnostika in forum Ekonomija
    Replies: 7
    Last Post: 08-03-10, 10:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •