Page 5 of 130 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 3248

Thread: Električna vozila/Domet/Servisi/Punjači

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    mislim, mozemo ovu raspravu u nedogled da vodimo....svako ima svoju racunicu i budzet...
    meni se npr bugi sprda sto radim oko pajera, a ja kad udjem u tu konzervu i odem nedje, zaboravim i na cijene goriva i struje i baterija...nema para koje mogu da plate taj osjecaj
    a samo je troskak, za njega nemam nikakvu racunicu bez sto sam ga uzeo za merak...a racunam da je i bugi bio vodjen tim vise nego racunicom o isplativosti istog...

  2. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  3. #102
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,931
    Thanks Thanks Given 
    19,013
    Thanks Thanks Received 
    8,871
    Thanked in
    4,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Meni je recimo na staru Insigniu crkao motor. Preko 2000e tete. To je bilo 25% vrijednosti auta. Popravio sam je.

    Na neko drugo auto sam radio generalnu na motor. Preko 1500e sam pukao. To je bilo 50% vrijednosti auta. Popravio sam.

    Na neko treće sam izminjano dosta toga preko 1000e. Mislim da auto ne mogu prodati 1000e ali sam imao merak sa ga napravim.

    Po ovome bi trebao da odustanem od auta? Moda se neto strano desi.






    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    Jesi razmiljao da odustane od majstora to su ti odravali ta kola? Ili ba nisi ima sreće s kolima.
    Mada,sa ovim e-vozilom si se bar njih trsio

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  4. #103
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,243
    Thanks Thanks Given 
    6,952
    Thanks Thanks Received 
    680
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Tačno tako, samo ja sipam u Europetrol između 150e i 200e mjesečno i to zadnjih 10 godina.
    Ovako umjesto da sipam na Europetrol pumpu sipam na novootvorenu pumpu Hipotekarna Banka.
    Isto mi ide mjesecno 200e.
    Valjda za 10 godina mogi da kaem "evo ga ferari"

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    Pa na 5e dnevno i sad sipas 150e mjesecno samo u Cedis? Sto znaci da ti sad ide 350e mjesecno??

    Sent from my phone

  5. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  6. #104
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,907
    Thanks Thanks Given 
    931
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Pa i jeste realna prica da se auto mora kuci punit , sem svako malo po parkinga i na kafe dok se auto napuni . Al jel stedljivo jeste . Ja bih rado vozio neku teslicu ili i3


    Samo je el.auto zeznuto za nekog ko zivi u stan pa nema mogucnost da puni auto u kucnoj reziji , jer si onda vezan punjacima po gradu . Ali kao i sve u zivotu sve ima svoje prednosti i mane


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,495
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Raspored punjača u Baru.


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  8. #106
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,743
    Thanks Thanks Given 
    9,161
    Thanks Thanks Received 
    6,615
    Thanked in
    2,592 Posts

    Default

    Ja kad sam uzimao kola sam razmisljao o ev
    Medjutim, cijene su nerealno visoke, cijene baterija. Aj i to, htio sam dodat te 7-8k ali dodjosmo da bih do grcke isao 2 dana, da ne pricamo o pragu ili lisabonu gdje planiram ture.
    EV kad dodje na normalnu cijenu sa range od minimum 650km moze da dodje u obzir. Za ove pare nikako
    A onda kupis za sitne pare neki AMI (ko ima kucu) i vozas po gradu, jedno punjenje 2 dana cijena 5k ili manje sa subvencijom i lagano

  9. The Following 3 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  10. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    to je to... za kroz grad nesto malo jeftino....za sve ostalo nesto sto i dalje ima SUS motor

  11. #108
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,084
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ja kad sam uzimao kola sam razmisljao o ev
    Medjutim, cijene su nerealno visoke, cijene baterija. Aj i to, htio sam dodat te 7-8k ali dodjosmo da bih do grcke isao 2 dana, da ne pricamo o pragu ili lisabonu gdje planiram ture.
    EV kad dodje na normalnu cijenu sa range od minimum 650km moze da dodje u obzir. Za ove pare nikako
    A onda kupis za sitne pare neki AMI (ko ima kucu) i vozas po gradu, jedno punjenje 2 dana cijena 5k ili manje sa subvencijom i lagano


    U SAD se zale da jos nisu spremni za elektrifikaciju auta, i da je punjenje veliki izazov za elektrodistributivni sistem, i da je tehnologija i dalje u testnoj fazi...a gdje smo onda mi...
    Prema tome, ta da ti kaem?

  12. The Following 2 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  13. #109
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,907
    Thanks Thanks Given 
    931
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ja kad sam uzimao kola sam razmisljao o ev
    Medjutim, cijene su nerealno visoke, cijene baterija. Aj i to, htio sam dodat te 7-8k ali dodjosmo da bih do grcke isao 2 dana, da ne pricamo o pragu ili lisabonu gdje planiram ture.
    EV kad dodje na normalnu cijenu sa range od minimum 650km moze da dodje u obzir. Za ove pare nikako
    A onda kupis za sitne pare neki AMI (ko ima kucu) i vozas po gradu, jedno punjenje 2 dana cijena 5k ili manje sa subvencijom i lagano

    Pa Tesle kad su tek pocele da se voze kod nas u taxi, vozac je ostao u albaniji bez baterije. Posao je za klijenta u Tiranu i trebao je za PG da ga vozi , ovome dunulo da odu do Draca pa onda PG i nedje u povratku Drac - PG ostane bez baterije, pa su morali da salju drugo vozilo za klijenta .


    To je bitan problem kod EV dok se svudje ne postavi velik br punjaca i to brzih punjaca jer nije ni fora da idem za BG a da u Cacak punim auto 4h, da bih mogao stic do BG-a.
    Ali opet vicina nas vozi auto 80% vremena po CG pa ajde i da se pritrpi u takvim situacijama i malo da se zrtvuje.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  14. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,495
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    to se tiče baterija u evropske automobile izvode se sledeći testovi:
    1) baterije se izlau temperaturama od 800 stepeni. Primjer uzme se rek/modul (skup ćelija) i izloi se plamenu benzina (od 800 do 1000 stepeni) na 60 minuta. Baterija se ne smije zapaliti.
    2) ako test broj 1 prođe uspjeno, baterija se ODMAH stavlja u pogon i mora pokazati svojstva (pranjenje) odnosno mora biti u mogućsnosti da vozilo u koje je baterija bezbjedno udalji od problema (udes/vatra...).
    3) ukoliko vozilo detektuje paljenje baterije postoji sigurnosni osigurač koji bi trebalo da smiri spontanu reakciju. Vozač i putnici imaju rok od 5 minuta da napuste vozilo. Ovo je propisano i za kineska vozila.
    4) trenutni standard za EU da baterije izdre 5 minuta ukoliko se detektuje zapaljenje ćelije se uskoro mijenja i prelazi na 30 minuta. Ovo će biti prepreka za kineska vozila
    5) baterija prolazi rigorozne testove vibracija
    6) prolazi rigorozne crash testove pri čemu baterija mora biti napunjena. Kod SUS motora rezervoar nikad nije pun goriva prilikom crash testova.
    7) mora biti spremna da odgovori normalnom radu, a testira se između - 20 i +70 stepeni.
    8) Standard u EU je baterija koja moe da pređe 300.000km a da ostane na 80% kapaciteta.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    Last edited by Bugi; 13-09-23 at 23:43.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  15. #111
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,084
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Prvi test je nigdje veze. Baterije se ne zapale zbog visoke vanjske temperature nego zbog kratkih spojeva unutra.
    Prema tome, ta da ti kaem?

  16. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,495
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Test ima veze jer je bitno da baterija i nakon visoke temperature od 800 do 1000 stepeni nakon 60s (u planu je 90s) je u stanju da ODMAH isporuči električnu energiju tj da pokrene vozilo odnosno da se isto pomjeri ili odveze sa lica mjesta
    Ovaj test nije vezan za zapaljenje auta nego ta se deava ako auta oko tvojeg gore.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  17. #113
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,320
    Thanks Thanks Given 
    1,724
    Thanks Thanks Received 
    2,379
    Thanked in
    1,098 Posts

    Default

    Pa je li 60s ili 60 min?

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Stay salty.

  18. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,495
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Sada vidim sa sam zapisao minuta. U putanju su sekunde.

    Nerealno mi je minuta

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  19. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    za bugoga...


















    Sent from my SM-F936B using Tapatalk
    Last edited by E_K_V; 14-09-23 at 19:21.

  20. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    secondo parte














    Sent from my SM-F936B using Tapatalk
    Last edited by E_K_V; 14-09-23 at 19:22.

  21. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  22. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,495
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Ova utaaaaaa

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  23. #118
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,320
    Thanks Thanks Given 
    1,724
    Thanks Thanks Received 
    2,379
    Thanked in
    1,098 Posts

    Default

    Misli zelena, bro

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Stay salty.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  25. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,495
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    https://www.danas.rs/vesti/ekonomija...vora-energije/

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  26. #120
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,084
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Ova zuta Skoda mi je prejebena.
    Prema tome, ta da ti kaem?

  27. #121
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    uta koda zelene boje.

  28. The Following 9 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  29. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    249
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Cuvena mamba green. Kupio mi je jedan drug octaviu vrs u ovoj boji, isto je ka igracka iz kinder jajeta

  30. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,495
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Evo slika Matcha Green kako se puni u dvorite

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  31. The Following 13 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  32. #124
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,633
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    Prelijepa uta Mokka.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  33. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  34. #125
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,084
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Zuti Opeli su vazda bili sex. Sjetimo se Mante, i Cece.
    Prema tome, ta da ti kaem?

Page 5 of 130 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Baterija i punjač za električno biciklo
    By 3g-m in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-20, 17:44
  2. Prodajem Punjač, auto punjač i USB kabal za Iphone 5
    By Martin Mcfly in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-13, 12:18
  3. Kupujem Punjač za laptop HP Pro Book 4710s - model punjača: PPP012-E!
    By NekiTamo in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-13, 13:18
  4. Kupujem Punjač za Sony Vaio PCG-FX505 (Laptop) ILI Univerzalni Punjač
    By TokaPG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-12, 11:49
  5. Lamborgini hoće fabriku električnih vozila u Crnoj Gori
    By autodijagnostika in forum Ekonomija
    Replies: 7
    Last Post: 08-03-10, 10:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •