Page 689 of 745 FirstFirst ... 189589639679685686687688689690691692693699739 ... LastLast
Results 17,201 to 17,225 of 18622

Thread: Gorivo!

  1. #17201
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,320
    Thanks Thanks Given 
    1,724
    Thanks Thanks Received 
    2,379
    Thanked in
    1,098 Posts

    Default

    I poskupi 0,10€ kao što najavi neko

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Stay salty.

  2. #17202
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,631
    Thanks Thanks Given 
    6,185
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    UDRUŽENJE NAFTNIH KOMPANIJA: IZMIJENITI UREDBU O CIJENAMA GORIVA

    Udruženje naftnih kompanija traži hitni dogovor sa državom.

    Povećanje cijena eurodizela za 10 centi na 1,54 eura i obije vrste benzina za po tri centa na 1,62 i 1,66 eura, jeste deveto poskupljenje goriva od početka godine. Da li će biti novih, zavisiće od globalne ekonomije, ali i od nekih odluka Vlade, kazao je “Vijestima” generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija (UNK) Boris Spalević.

    U odnosu na zemlje regiona eurosuper 95 od Crne Gore skuplji je samo u Albaniji dok je u drugim zemljama jeftiniji, a euro dizel je jeftiniji u BiH, Hrvatskoj, Makedoniji i na Kosovu.

    “Poskupljenje je bilo očekivano jer se tražnja za naftnim derivatima pojačala zbog ljetnje turističke sezone u Evropi, povećanog saobraćaja, kao i smanjenje proizvodnje u zemljama OPEC-a, što je rezultiralo skokom cijene na međunarodnoj berzi, a kao rezultat toga imali smo novo poskupljenje goriva. Prognoza je zasada nezahvalna jer nas očekuje period od 14 dana do sljedeće promjene, dok je BRENT na današnji dan preko 87 dolara, a cijene će zavisiti najviše od globalnih dešavanja, tako da ne možemo prognozirati šta će se desiti do kraja avgusta kada očekujemo novi obračun”, kazao je Spalević.

    Maloprodajne cijene goriva u Crnoj Gori određuju se uredbom, a najveći uticaj nakon berzanske cijene ima iznos akcize. Dozvoljen minimalni iznos akcize kod eurodizela u EU jе 33 centa po litru a u Crnoj Gori je sada 44 centa, dok je za dizel minimalno dozvoljena akciza 35,9 centi, a u Crnoj Gori je 54,9 centi. Marža trgovcima je fiksna bez obzira na iznos cijene. Uredba o cijenama goriva potiče iz 2002. godine.

    “UNK je pokrenulo inicijativu izmjena pojedinih obračunskih elemenata uredbe gdje ukazujemo da je zastarjela jer mnogi parametri u njoj više nisu primjenjivi. Zato firme koje se bave isključivo maloprodajom goriva trpe velike poslovne barijere u dijelu sputavanja poslovanja i ovakvim nepromijenjenim stanjem država iscrpljuje privrednike iz ove branše. Udruženje je angažovalo renomiranog stručnjaka i sudskog vještaka finansijsko-ekonomske struke koji je ustanovio i dao mišljenje o neophodnosti hitnih izmjena postojeće uredbe, pogotovo za troškove maloprodaje i definisane bruto marže. U sadašnjoj formi uredba sprečava razvoj malih kompanija, pretežno izvorno crnogorskih firmi, koje, nažalost, ne mogu poslovati i nabavljati gorivo preko Luke Bar. Zato su izmjene uredbe neophodne i hitne i ovim putem apelujemo da nadležna ministarstva reaguju brzo na predložene korekcije koje smo dostavili Ministarstvu kapitalnih investicija. Mora se naći balans između uredbe i spornih obračunskih elemenata, kao i visine akcize, ako se želi stvoriti uslov za zdravo poslovanje i stabilizovati cijene na tržištu, koje ne formiraju naftne kompanije već upravo ova uredba za koju tvrdimo da se mora mijenjati”, kazao je Spalević.

    On je naveo da uredba nema isti efekat na sve učesnike na tržištu.

    “Poslovanje firmi koje zavise isključivo od maloprodaje goriva je vidno ugroženo i uredba više ne obezbjeđuje očekivanu maržu, jer su troškovi znatno uvećani po mnogim stavkama.

    Međutim, interes iz ovakve situacije trenutno može imati samo jedna monopolska kompanija koja decenijama i sebično koristi resurse instalacija i skladišta u Luci Bar, jer umanjene i zavisne troškove maloprodaje može pokrivati iz poslovanja i dobiti kroz veleprodaju. U odnosu na njih, druge kompanije u Crnoj Gori koje se bave maloprodajom goriva i uvozom roba drumskim saobraćajem iz luka Ploče i Drač vidno su ugrožene, a to su upravo najviše manje crnogorske firme, čije dalje poslovanje je iscrpljeno i dovedeno u pitanje”, kazao je Spalević.

    Ukinuti monopol Jugopetrola

    "Razbijanje monopola u korišćenu instalacija u Luci Bar treba da bude interes države i građana jer konkurencija uvijek donosi pozitivne promjene. Sama sporna privatizacija Jugopetrola iz 2002. je osuđivana u revizijama i od strane državnih organa, ali po tom pitanju država još nije pokrenula ili stvorila pretpostavku da se pojave novi učesnici u trgovini naftom i naftnim derivatima kroz nabavku roba pomorskim putem", kazao je Spalević.

    On je kazao i da će planirano formiranje robnih rezervi za goriva uticati na rast cijena, jer se novim predlogom Zakona o obaveznim rezervarama taj trošak prebacuje na krajnjeg kupca.

    "Upravo zbog svega toga, apel privrednika iz ove branše je da se ozbiljno i hitno sagleda sektorsko poslovanje, jer ovakvim nedomaćinskim ponašanjem biće ugušena i dovedena u pitanje ova jako značajna grana privrede", kazao je Spalević.

    Izvor: Vijesti

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  4. #17203
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,655
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Barel na 82$

  5. #17204
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,097
    Thanks Thanks Given 
    2,002
    Thanks Thanks Received 
    1,339
    Thanked in
    807 Posts

    Default

    Znaci idemo malo dolje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  6. #17205
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

  7. #17206
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,655
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    U Septembar gorivo još gore ide. Nema logike da pada cijena zbog više faktora...
    Najavljeno bilo

  8. #17207
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    15,061
    Thanks Thanks Given 
    3,557
    Thanks Thanks Received 
    4,686
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Oce djake da voze dzabe..E pa nema nista dzabe, neko mora d aplati. A niko drugi no gradjani. Samo jos samar da nam stave. E kako je osvjezilo moooooj brate.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #17208
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,154
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    976
    Thanked in
    526 Posts

    Default

    Pa ako je za djake onda i 10c neka povecaju. Samo da nesto ide opet nekome kome treba a ne da Dritko u TH boravi...

    Послато са SM-F946B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  10. The Following User Says Thank You to bojankov For This Useful Post:


  11. #17209
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,931
    Thanks Thanks Given 
    19,013
    Thanks Thanks Received 
    8,870
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Oce djake da voze dzabe..E pa nema nista dzabe, neko mora d aplati. A niko drugi no gradjani. Samo jos samar da nam stave. E kako je osvjezilo moooooj brate.
    Ne idu pare od akciza na gorivo opštini.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  12. #17210
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,293
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    713
    Thanked in
    332 Posts

    Default

    Mislio sam se do Dubrovnika se zalacet na kafu i kupanje taman i do pumpe svrnut.
    \\
    OFL•GIC

  13. #17211
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Samo je zaboravi do Lidla, imas jeftinije stapice 2 centa

  14. #17212
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,293
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    713
    Thanked in
    332 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Samo je zaboravi do Lidla, imas jeftinije stapice 2 centa
    Jel to i dalje ona ljubomorna podgoricka prica sa topica poslovna politika i odnos prema kupcima kako nije fer sto je nama Lidl Konzum Kaufland Bingo tu na 40min?
    \\
    OFL•GIC

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Drug Tito For This Useful Post:


  16. #17213
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Hahahah ne, nego mi pade na pamet

  17. #17214
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6,609
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,198 Posts

    Default

    Gorivo skuplje od ponoći

    Nova cijena benzina BMB 98 je 1,69 eura za litar, BMB 95 1,65 eura. Eurodizel će od ponoći koštati 1,55 eura, a lož ulje 1,53 eura

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...plje-od-ponoci


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #17215
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    8,833
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    1,348
    Thanked in
    875 Posts

    Default

    Srećno bilo

  19. #17216
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,084
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Nista kad ne utice na guzvu.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  20. The Following 2 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  21. #17217
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,631
    Thanks Thanks Given 
    6,185
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    ovo kako je krenulo i racunovodje ce dici cijenu....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  22. #17218
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,655
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Samo ce da padne cijena m˛ stana...


    NOT

  23. #17219
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,084
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Barel leti. Kuku nama.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  24. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  25. #17220
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,655
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Ja rekoh od Septembra gorivo još gore ide...

    Trenutno 90$ barel

  26. The Following User Says Thank You to pauki For This Useful Post:


  27. #17221
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Biciklo vozite, nema goriva nema barela nema akcizama i poreza nema dpf nema egr a ide, nema guma nema kvarova nema registracija... Samo jedno ima zdrav zivot i stetan za drzavu nisi oporezovan eto
    Last edited by injection; 06-09-23 at 13:07.

  28. #17222
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,197
    Thanks Thanks Given 
    775
    Thanks Thanks Received 
    642
    Thanked in
    299 Posts

    Default

    Ima doduse guma i kvarova, ali nije strasno
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  29. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  30. #17223
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,970
    Thanks Thanks Given 
    288
    Thanks Thanks Received 
    183
    Thanked in
    119 Posts

    Default

    Centralni problem su lupeži.

    Država je uložila milione u biciklističku infastrukturu, ali je miliciji i dalje niži prioritet rješavanje kradji.

    Kad bi ih nekolicinu DOBRO kaznili... Smanjio bi se problem.

  31. #17224
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    10,365
    Thanks Thanks Given 
    1,297
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,261 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    Biciklo vozite, nema goriva nema barela nema akcizama i poreza nema dpf nema egr a ide, nema guma nema kvarova nema registracija... Samo jedno ima zdrav zivot i stetan za drzavu nisi oporezovan eto
    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ima doduse guma i kvarova, ali nije strasno
    ku*ac nema guma, kad sam bio klinac to je kostalo 5-6 eura...
    podjoh u prodavnicu prije par dana, imas veli Kenda 28eura i continental 37e...spoljasnja guma za biciklo alo



  32. The Following 3 Users Say Thank You to Laz For This Useful Post:


  33. #17225
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,491
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    37e za biciklo guma?
    Toliko je za auto R14.

    Šta je ovo moj druže...

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 689 of 745 FirstFirst ... 189589639679685686687688689690691692693699739 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Gdje kupiti gorivo?
    By Icarus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-11, 18:28
  2. I.Kvalitetno gorivo
    By Snowman70 in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 18-08-10, 09:12
  3. Gorivo!
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 115
    Last Post: 28-12-07, 22:28
  4. gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-04, 14:28
  5. fenomen kazaljke za gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 11-02-04, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •