Sigurno pomalo iznuđena odluka zbog odlazaka ofanzivnih igrača i dolaska Gvardiola, ali Pep je odlučio da Akanji igra ofanzivnog veznog, ladno igra u liniji sa Fodenom ispred Rodriga i Kovačića, pa ovo on samog sebe zajebava a ne sve ostale.