Page 307 of 442 FirstFirst ... 207257297303304305306307308309310311317357407 ... LastLast
Results 7,651 to 7,675 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #7651
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    15,061
    Thanks Thanks Given 
    3,556
    Thanks Thanks Received 
    4,684
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Ako je suduti po broju vjernika kod nas, bicemo #1 u svijetu po broju korisnika po glavi stanovnika

    https://www.cdm.me/tehno-nauka/razvi...nje-sa-isusom/
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #7652
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,703
    Thanks Thanks Given 
    1,165
    Thanks Thanks Received 
    718
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Običajno pravo je bazirano na tradiciji jedne društvene grupe. Nešto mi ne izgleda ka tradicija podizanje ovakvih kućica sve i da je legalno. Ovo je estetski zločin. I možda jezero treba, kako kažu sad "valorizovati", napravit staze za hodanje, bicikla, terensku vožnju, neki objekti turistički minimum km od jezera, ali da se uklapaju u sredinu, ne ove kapsule za spavanje. A po jezeru da mogu skuteri da se voze, ih

    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    Yes, I'm in need of something
    But it's something you ain't got​

  3. The Following User Says Thank You to Raulio For This Useful Post:


  4. #7653
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Da svratis do Rikavca vidjeo bi kako su se braca iz Kuca rasirili kao u osvajanju divljeg zapada ko pobode zastavicu u zemlju njegova je zemlja, objasnjavam jednome koji je bio dovoljno glup da se hvali kako je nelegalno prosirio plac koji mu se na jezeru nalazi da je to sto radi nezakonito veli mi brat mrtav ladan: kako nelegalno, obicajno pravo to je nase. Rekoh: imas pravo drzave nema osim na papiru udri.
    Ova ekspanzija na Korita Kucka su vecinom na drzavno zemljiste napravljena. Vidio sam oglas da se prodje 1000m˛. Podjoh da vidim dje sto i kako i zamolih prodavca za list nepokretnosti. Na sto jada mi je dao list i fino pise vlasnistvo drzave.

    Na kraj je ispalo da on ne prodaje zemlju, nego to sto je on nelegalno zagradio i oznacio kao njegovo. A ja posle da pisem molbe drzavi da mi to proda i uz malo srece bice nekad moje 1/1.

    Nikakve razlike nema izmedju toga na Korita, kod Rikavackog ili Kapetanovog sa recimo park sumom Zlatica.

    Jednostavno, ljudi su ukrali od drzave i ponekih ljudi [park suma Zlatica npr] zemljiste i sagradili objekte. I sad je to njihovo. Jos treba neko to da im rusi. Ajde bogoti. Cus.

    Dobro je to, sredice Mafa i Dajko i legalizovat.
    Last edited by hercules; 16-08-23 at 20:13.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #7654
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    15,061
    Thanks Thanks Given 
    3,556
    Thanks Thanks Received 
    4,684
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ova ekspanzija na Korita Kucka su vecinom na drzavno zemljiste napravljena. Vidio sam oglas da se prodje 1000m˛. Podjoh da vidim dje sto i kako i zamolih prodavca za list nepokretnosti. Na sto jada mi je dao list i fino pise vlasnistvo drzave.

    Na kraj je ispalo da on ne prodaje zemlju, nego to sto je on nelegalno zagradio i oznacio kao njegovo. A ja posle da pisem molbe drzavi da mi to proda i uz malo srece bice nekad moje 1/1.

    Nikakve razlike nema izmedju toga na Korita, kod Rikavackog ili Kapetanovog sa recimo park sumom Zlatica.

    Jednostavno, ljudi su ukrali od drzave i ponekih ljudi [park suma Zlatica npr] zemljiste i sagradili objekte. I sad je to njihovo. Jos treba neko to da im rusi. Ajde bogoti. Cus.

    Dobro je to, sredice Mafa i Dajko i legalizovat.
    Tako ti je 90% kuca ogradjeno gore. Korita su kucki katun, sto neko gore rece, to je njihovo, i onda oni to tako prodaju i ako se to na drzavu vodi.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  6. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  7. #7655
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    A drzava nesto tesko prodaje zemljiste....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  8. #7656
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    16,395
    Thanks Thanks Given 
    2,439
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,749 Posts

    Default

    Pa dbr, ne znam šta je tu nejasno, čoek ti prodaje njegovo pravo da nelegalno gradi na državnom zemljištu, baš ništa komplikovano
    Forever young, i want to be forever young

  9. The Following 5 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  10. #7657
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/mjestani-pa...-iz-podgorice/

    zasto ovi mjestani ne protestuju ispred Cedisa ili Vlade , možda i uprave za nekretnine i tamo traze prava a ovako blokiraju puteve...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  11. #7658
    Join Date
    May 2018
    Posts
    4,570
    Thanks Thanks Given 
    498
    Thanks Thanks Received 
    2,027
    Thanked in
    1,150 Posts

    Default

    Nebitno je to, bitno je da im nestaje struja skoro svaki dan eo citavo ljeto. Pocrkaju stvari i posle ih iskuliraju iz CEDIS-a/EPCG-a

  12. #7659
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    8,193
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    913 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zuma View Post
    A kako se vrednovalo to običajno pravo nekada?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Obicajnim pravom se uredjivalo lokalno u selu, plemenu, nahiji po nekoj prethodnoj tradiciji prije nego sto se neko od glavasa dosjetio da ne mozemo tako pa zvao Valtazara Bogisica da nam napise zakonik koji ce vaziti za kompletnu Crnu Goru, pozivati se za uzimanje necega sto nije tvoje u 21. vijeku je cist bezobrazluk nego drzava nam je suplja na sve strane pa se ovo moze dogadjati
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  13. #7660
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    650
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    Nisam ni mislio da se sad treba pozivati na običajno pravo. Naravno. Već nisam znao kako se tačno određivao. I mislim da je ovo oko Kapetanovog baš loše. Da su se odaljili pa i ajde. Mada ima i tu jedna kvaka. Ipak su nečiji preci održavali tu zemlju. Imali pravo na nju. Dok se gospodar nije sjetio da prepiše to na sebe-državu. I ko zna na šta bi ti predjeli ličili sad da se nije održavalo.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  14. #7661
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Tako ti je 90% kuca ogradjeno gore. Korita su kucki katun, sto neko gore rece, to je njihovo, i onda oni to tako prodaju i ako se to na drzavu vodi.
    Logično....
    Pretpostavljam i da svaki Kuč može da bane u neku od ovih vikendica kad god oće i ostane koliko god oće, ipak je to njihov katun.
    Ali najjače-“vlasnici bungalova za izdavanje turistima upozoravaju stočare da krave smetaju gostima”

  15. The Following 3 Users Say Thank You to 357 For This Useful Post:


  16. #7662
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,862
    Thanks Thanks Given 
    1,082
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    725 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zuma View Post
    A kako se vrednovalo to običajno pravo nekada?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Treba pitati Marka Bata Carevica


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. The Following 8 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  18. #7663
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    15,061
    Thanks Thanks Given 
    3,556
    Thanks Thanks Received 
    4,684
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Nebitno je to, bitno je da im nestaje struja skoro svaki dan eo citavo ljeto. Pocrkaju stvari i posle ih iskuliraju iz CEDIS-a/EPCG-a
    Sve to treba rascerat pendrekom i ugasit im i struju i vodu. Na divlje ogradili kuce, skoro svaka na sprat, a sve se nema, na divlje se prikljucili na struju i na vodu. I sad oce neka prava i nesto se zale. Sve pocerat.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:

    NSX

  20. #7664
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Tako ti je 90% kuca ogradjeno gore. Korita su kucki katun, sto neko gore rece, to je njihovo, i onda oni to tako prodaju i ako se to na drzavu vodi.
    Na žalost istina je sve što pišete. Nema tu države, jer da ima davno bi se ovo riješilo.

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Nebitno je to, bitno je da im nestaje struja skoro svaki dan eo citavo ljeto. Pocrkaju stvari i posle ih iskuliraju iz CEDIS-a/EPCG-a
    Iskuliraju nelegalne potrošače? Stvarno bruka. Kako samo mogu da ne refundiraju nelegalnim potrošačima crknute uređaje.

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Sve to treba rascerat pendrekom i ugasit im i struju i vodu. Na divlje ogradili kuce, skoro svaka na sprat, a sve se nema, na divlje se prikljucili na struju i na vodu. I sad oce neka prava i nesto se zale. Sve pocerat.
    Nema niko muda u CG to da uradi na žalost. Dovoljno je jedan objekat pokazno srušiti i onda samo nastaviti.
    Srce bi hjelo, ali muda se skupe jer izbori i glasovi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  22. #7665
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,243
    Thanks Thanks Given 
    6,952
    Thanks Thanks Received 
    680
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Bas me interesuje kako prolaze stranci u Turskoj kad napadnu zenu?
    evo i prica zivkovicke pa presudite vi ne mora sudija sram da ga bude

    (jedino odje sve ide na stetu domaćeg stanovništva)



    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Bas kao sto sam i mislio, sve je sama ispricala, uz pogresan odabir rijeci i zlonamjernog policajca eto problema. I jos je dodala vjerovatno kako trenira kikboks... Kako kazu u usa, cops are not your friends.

    Sent from my phone

  23. The Following 2 Users Say Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  24. #7666
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Desilo se u Srbiji ....
    https://nova.rs/vesti/hronika/turski...nqi2rLJq2qa-QU

    Gologuzi Turcin napada djevojku , e da mu je Alija (sudija nas sa diplomom morala iz Tutina) gore da ga zastiti

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  25. #7667
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    650
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Na žalost istina je sve što pišete. Nema tu države, jer da ima davno bi se ovo riješilo.



    Iskuliraju nelegalne potrošače? Stvarno bruka. Kako samo mogu da ne refundiraju nelegalnim potrošačima crknute uređaje.



    Nema niko muda u CG to da uradi na žalost. Dovoljno je jedan objekat pokazno srušiti i onda samo nastaviti.
    Srce bi hjelo, ali muda se skupe jer izbori i glasovi.
    A možda sačekati da se riješe mnogo bitniji problemi u ovoj državi, da se sruše ili oduzmu ovima koji su našklapali milione pa onda krenuti na običan narod? Ili ruši bre kuće narodu koji se nakako snalazio za krov nad glavom dok je DPS radio 30 godina što je radio. A evo i ovi novi ne rade mnogo bolje. Siguran sam da se ovako nešto dotakne vaše guzice da bi drugačije pričali. Ne bi se zalijećali sa pričom ma ruši breee. Ćeraj narod na ulicu! Nemamo dovoljno beskućnika, daj da ih napravimo još. Uhhh. Kako me nervira ova priča!

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to Zuma For This Useful Post:


  27. #7668
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    ko ima ne zna kako je onome koji nema ....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  28. #7669
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,931
    Thanks Thanks Given 
    19,012
    Thanks Thanks Received 
    8,870
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zuma View Post
    A možda sačekati da se riješe mnogo bitniji problemi u ovoj državi, da se sruše ili oduzmu ovima koji su našklapali milione pa onda krenuti na običan narod? Ili ruši bre kuće narodu koji se nakako snalazio za krov nad glavom dok je DPS radio 30 godina što je radio. A evo i ovi novi ne rade mnogo bolje. Siguran sam da se ovako nešto dotakne vaše guzice da bi drugačije pričali. Ne bi se zalijećali sa pričom ma ruši breee. Ćeraj narod na ulicu! Nemamo dovoljno beskućnika, daj da ih napravimo još. Uhhh. Kako me nervira ova priča!

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Priča je o kafanama i "apartmanima" koji se izdaju a ne ćeranju ljudi na ulicu.
    Ko god bi živio cijelu godinu na Kapetanovo ili sličnu lokaciju sagradio bih mu 20m˛ tvrde gradnje po članu domaćinstva o trošku države.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  30. #7670
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    650
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    Ja koliko razumjeh priča je o ovima što štrajkuju jer im je slaba struja a izgradili su nelegalno kuće. Zagorič konkretno.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Zuma For This Useful Post:


  32. #7671
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zuma View Post
    A možda sačekati da se riješe mnogo bitniji problemi u ovoj državi, da se sruše ili oduzmu ovima koji su našklapali milione pa onda krenuti na običan narod? Ili ruši bre kuće narodu koji se nakako snalazio za krov nad glavom dok je DPS radio 30 godina što je radio. A evo i ovi novi ne rade mnogo bolje. Siguran sam da se ovako nešto dotakne vaše guzice da bi drugačije pričali. Ne bi se zalijećali sa pričom ma ruši breee. Ćeraj narod na ulicu! Nemamo dovoljno beskućnika, daj da ih napravimo još. Uhhh. Kako me nervira ova priča!

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Nemam problem da se srusi svima koji su nelegalno gradili. Koje god vjere i nacije bili, nebitno od politicke pripadnosti. Redosljed mi nije bitan, bitno mi je uspostavljanje sistema.

    Ili ce drzava da se izbori sa kabadahijama ili ce da posalje poruku kradite i zauzimajte ionako cemo vam to sve legalizovat.

    Mome djedu su rusili 70tih godina komunisti 3x tamo blizu tvoje tazbine.

    Tako da je itekako diralo moga oca npr.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  33. #7672
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    650
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    I tada je pričao ma ruši mi bre kuću? E nije bogami.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  34. #7673
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zuma View Post
    I tada je pričao ma ruši mi bre kuću? E nije bogami.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Svidja mi se sto si skrenuo pricu u nebitnom smjeru.
    I tada nije protestovao no je komunisti srusili bgm. Nama rusili dok su komsije zidali isti dan.
    Da ti pomognem. Nisu zbog papira i dozvole.
    Last edited by hercules; 17-08-23 at 08:01.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  35. #7674
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    650
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    Skrenuo? O čemu pričaš?
    Ok. Tebi nije bitan redosled odakle će da se krene. Meni itekako jeste. Nek krenu od onih koji su najviše zauzeli i pokrali pa nek onda pređu na običnu raju. Nebitno koje vjere i nacije kako i reče. Ali prvo od ovih što su se dobro "snašli" u DPS sistemu, a ne od sirotinje. I nemojte mi samo priču kako su tamo kuće gradili ovi što imaju dosta pa im zinula guzica. Možda 1 posto.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  36. #7675
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    vracanje u kolosjek....
    vlasnici nelegalnih kuca u zagoric blokiraju saobracaj umjesto da odu kod Dritana Spajica pan ispred vlade ili Elektridistribucije da štrajkuju oni remete tranzit, saobracaj cine stetu drugima namjerno. Prekrsajne prijave bi im pisao, svakome ko blokira saobraj namjerno



    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  37. The Following 2 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


Page 307 of 442 FirstFirst ... 207257297303304305306307308309310311317357407 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •