https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-zadrzi-naziv
Iz odborničkog kluba koalicije Za budućnost Nikšića su, povodom aktuelne teme o preimenovanju ulica u toj opštini, saopštili da su dali predloge da ulice u Nikšiću dobiju Ivo Andrić, Miloš Crnjanski, Meša Selimović i Sveti Petar Cetinjski.
Naglašavaju da pritom nisu željeli da bilo koja stara i prepoznatljiva ulica u gradu zbog toga promijeni svoj naziv.
Samo ti...
U mome srcu si...
Jedna jedina, nepobjediva -
Zvezdo ljubavi!
"Лицемерје је практиковање истог обрасца понашања или активности због којих једна особа критикује другу. У моралној психологији, то је неуспех у праћењу сопствених моралних правила и принципа."
Mislim da bi mnogi trebali da uzmu u obzir ovu definiciju.
- .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..
Mislim da smo zrelo drustvo da se zabrane drustvene mreze i samo tik tok youtube instagram pod cenzurom to je to
Drustvo smo savrseno za ulcinjsko polje lubenica....
Ovo je grubo krsenje 1 amandmana USA
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
KOSMOS ISPOD SAČA
Kapa dolje za Al Dina
piše: Đuro Radosavović
Čuveni smo po osveti i dan danas. Čini se da postoje ljudi koji ponekad priželjkuju ulogu osvetnika, jer se u životu nisu ostvarili u drugoj ulozi, pa im osveta padne kao budali šamar. Neki su čekali po skoro dvadeset godina da krv vrate. I danas se pojedini ponose tim činom, da vrate, da oduzmu nekome život, namire krv i predstave to kao podvig i herojski čin. Laki smo na zlo.
Ali za osvetu nije preduslov hrabrost. Za osvetu je preduslov mentalno sljepilo. Kad neko vrati istom mjerom, postaje isti. Nema tu velike razlike, osim u ogavnim debatama “ko je prvi počeo?”. U osvetničkom nizu, uvijek je na nekoga red.
Zato nas je sve posramila reakcija Aldina Kurića. Kad su u Baru premlatili momke iz BiH, među žrtvama da se našao i sin pjevača Al Dina. Umjesto da grmi, kidiše i kune, da planira osvetu, Al Dino je istupio, svojom blagošću i iskrenošću dirnuo u srce sve ljude koji su siti nasilja. Čovjek je na mjestu, svjestan svoje uloge, svjestan i moći i nemoći. On ne gura prst u ranu, on oprašta. Al Dino je još jedan primjer da je teže oprostiti nego osvetiti. Zato je i s pravom njegova izjava odjeknula. Na Al Dina je kivan i povrijeđeni sin, jer treba dosta vremena da prođe da se takva mudrost i smirenost stekne.
Al Dino govori kako se od njega očekuje da veže oko glave traku kao Rambo i stigne u Bar sa dva kalašnjikova pa da se sveti. Da živi u Baru, ili bilo gdje u Crnoj Gori, da je situacija obrnuta, mnogi bi od njega očekivali isto. Veliki je to pritisak. Otac je zaštitnik, ali ne mora postati osvetnik. Da je bio Al Dino u Baru, sigurno da bi i životom branio svoje dijete. Ali sad, on pravi najbolji potez, stavlja do znanja da je čovjek. Za razliku od mnogih drugih.
Jer, osveta je matrica zla, neprekidni niz povređivanja i utakmica krvi i besmisla. Al Dinova izjava je sve takla u srce jer nije svakidašnja, jer nismo navikli na takve ljude. Jed, žuč i srdžba su svakodnevnica, prst u vis i namrštenost dominiraju, škrgutanje zubima i zveckanje oružjem. A onda se pojavi takav neko, blag, ko povuče ručnu, ko spusti loptu, ko pokaže da postoji i bolje i ljepše i plemenitije ponašanje. Prije svega, ljudskije. Teško da je neko primjerom u posljednje vrijeme pokazao što znači u praksi “čuvati drugoga od sebe”. Velike su razmjere njegovog čina, odustajanje od zla, zato mu treba skinuti kapu i reći “Svaka čast!”.
Nama je poslao jasnu i čistu poruku ko smo i što smo, kao i gdje smo. Nama je ostalo da se borimo sami sa naraslom mržnjom i nasiljem. Ako uopšte imamo i snage i vizije da se borimo. Jer, nije taj slučaj izolovan. Nije ni Bar jedini grad u kom su tuče i iživljavanje nad slabijima svakodnevna stvar.
Nasilnici se ne boje ni roditelja ni suda, a ni osude javnosti. To jasno ukazuje da ne postoji sistem vrijednosti. Odnosno, postaje jasno da je biti kriminalac i nasilnik poželjno. To su karakteristike koje se vrednuju i one su potrebne za najbrži uspjeh na društvenoj ljestvici. Da se ne lažemo. Treba vremena da se jedan takav nakaradan sistem uspostavi. Treba i mnogo vremena da se razmontira. Za početak imamo pojedince koji kriknu, pušte glas i pokažu da misle drugačije. Ako ostali ne slijede taj put, ako se prepuste nasilničkoj masi, mogu da biraju između toga da ćute i trpe ili da se pakuju.
Sistem vrijednosti je srušen. Vrijeme je da se postavi novi. Ali važno je da neko makar počne, pa da vidimo da li ćemo daleko da doguramo, ili treba kad idemo do prodavnice ili kafića svi da ponesemo po pancir košulju ili kakav čekić. Valjaće izgleda, jedno ili drugo.
izvor: www.vijesti.me
Sent from my Motorola 8400
Pred njegovim precima su klecali, saginjali glavu, obarali pogled . . . ostoja zbori kao da su svetosavci pet stotina godina imali pravo prve bracne noci nad Turkinjama, a ne . . .
Je li gledao ko ovo na Vijesti što je Šaranović rekao o trenutnom stanju.
Ja ovo ne vjerujem što su ovi ljudi radili.
Хвала на комплименту, мада ја бих рекао да сам дао своје мишљење о случају и појаснио контекст написаног јер ово нажалост пратим неко вријеме.
Будала или болесник треба да одговара за говор мржње, има га довољно заиста, и даље мислим да је под "прогон" мислио на православце, јер му је то лајтмотив, угроженост хришћанства/православља.
Ја чекам посао али волим ову земљу!
А што пијем кад ми шкоди
ко ће кући да ме води?
Ostrašćeni šovinista i neotesani primitivac, a koji puca od želje za dokazivanjem pred nekom publikom (inače ne bi objavljivao ovakve stvari javno po društvenim mrežama).
A svi postovi po šablonu "hvalite me usta moja", ja najbolji, ja najjači, ja najproduhovljeniji, ko će da ga mjerimo...
Tip ima neki mentalni poremećaj.
Разлог зашто је толико дуго требало да се ово све "открије" и медијски пропрати је можда то његово скорашње постављење на функцију предсједника ревизорског одбора.
Прошле или претпрошле године једном објавом је увриједио жене, тада је само на друштвеним мрежама (жестоко и оправдано) искритикован.
Ако је ишта добро у свему овоме, објаве са највише мржње му је обично лајковало свега по 5-10 особа.
Ја чекам посао али волим ову земљу!
А што пијем кад ми шкоди
ко ће кући да ме води?
Abazović: Razumijem SDT, ali i građane Budve, pred sezonu su ostali BEZ PREDSJEDNIKA OPŠTINE
Znam da sam već pisao da je lik glup, ali je li moguće da je baš ovoliko glup?
- .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..
Najjače je što je izgleda stvarno glup, da nisu neke druge namjere.
Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Kakvi diletanti: https://www.dan.co.me/vijesti/politi...v-ukaz-5173938
My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.
Ovo se vise ne zna ko pije ko placa.
Totalna degradacija drzave.
Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Baš mi nedostaju oni komentari da je sve ovo iz takozvane dps kuhinje...
https://twitter.com/BosnjakMne/status/1649847490278039553?s=20
Love, peace and respect.
https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ubu-automobila
E kako bih mu j*bao majku, mogao bi posle toga samo kolica da gura.
Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Hahahah kuku kakav degenerik nadam se da ce malo da se oladi barem 24 časa, cush imam Dzipcinu i moram da se ukrcam na trajekt
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
OCe da fascinira piplicu sto je sa njim u djip, da vidi kakav je on magup.
- Smrt fasizmu baba
- I tebi sinko, i tebi
There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)
Bookmarks