Page 75 of 442 FirstFirst ... 256571727374757677787985125175 ... LastLast
Results 1,851 to 1,875 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #1851
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Prvo pogledajte djevojcice od 12-13 godina sto objavljuju po drustvenim mrezama pa se poslije cudite kad im neko pise takve stvari, prvo treba vaspitat djecu.
    Dijete od 10 godina ako vec ima tiktok i ostale gluposti, treba roditelj da mu napravi privatni profil, da ima samo svoje vrsnjake koje licno poznaje za prijatelje, a ne da je otvoren profil da moze da gleda i pise ko hoce, plus ako ne oba, makar jedan od roditelja mora da ima sifru i da prati sto dijete radi, kome pise i ko mu pise, kad napuni 16-17 neka cini sto hoce, do tad oprez.
    No mame nemaju kad da vaspitavaju djecu od njihovih problema sa lajkovima i followersima, a tate koga ce danas prevarit za pare i kojoj ce nocas lajkovat sliku a da zena ne vidi.
    Jel' se meni cini ili izmedju redova oces da kazes da opravdavas pedofiliju jer curice od 12-13 godina postavljaju svakakve sadrzaje po drustvenim mrezama?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. The Following 4 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  3. #1852
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    7,950
    Thanks Thanks Given 
    992
    Thanks Thanks Received 
    1,107
    Thanked in
    711 Posts

    Default

    Nama 30, Srbiji 600 miliona. Srbija gura prema EU, mi samo padamo. Blagoš nama sa neznalicama i izdajnicima...
    Ali aBd 2024. sve će biti u redu.

    Love, peace and respect.

  4. #1853
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,947
    Thanks Thanks Given 
    8,692
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Nama 30, Srbiji 600 miliona. Srbija gura prema EU, mi samo padamo. Blagoš nama sa neznalicama i izdajnicima...
    Ali aBd 2024. sve će biti u redu.

    Zaboravio si da ne daju nishta dzabe...Kosovo.
    ...

  5. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  6. #1854
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    MNE-SRB-NL
    Posts
    4,264
    Thanks Thanks Given 
    237
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    73 Posts

    Default

    Nisu to neke pare.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  7. #1855
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,844
    Thanks Thanks Given 
    1,905
    Thanks Thanks Received 
    1,869
    Thanked in
    770 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Jel' se meni cini ili izmedju redova oces da kazes da opravdavas pedofiliju jer curice od 12-13 godina postavljaju svakakve sadrzaje po drustvenim mrezama?
    A ne izmedju redova no taman po sredini, provalio si me.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #1856
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,844
    Thanks Thanks Given 
    1,905
    Thanks Thanks Received 
    1,869
    Thanked in
    770 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Nama 30, Srbiji 600 miliona. Srbija gura prema EU, mi samo padamo. Blagoš nama sa neznalicama i izdajnicima...
    Ali aBd 2024. sve će biti u redu.

    Srbi iz Srbije su za EU, Srbi iz CG su protiv EU.
    Ovi nasi Srbi su najgori majku mu. Izdajnici.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  9. The Following 2 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  10. #1857
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ne moraju da prebacuju, i ovako se kanim da otvorim temu o nome što je jedino suštinsko pitanje u svoj toj priči: Zakonitost, i njeno trajno izbjeglištvo iz Crne Gore

    U vezi sa samom pričom, i za tebe par finalnih pitanja:

    1. Da li postoji opšte-prihvaćeni, ili bar široko ustaljeni, međunarodni standard o korištenju zvaničnih simbola jedne zemlje na teritorijama drugih, a po slobodnom nahođenju i opredjeljenju?
    Не знам, нисам школовао.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    2. Da li, u recimo jednom od ovih konkretnih slučajeva, Ustav i Zakon o grbu, zastavi i himni R. Hrvatske, to dozvoljavaju? (čisto da ti malo vratim onu tvoju čuvenu- đe to piše)
    Причамо о Хрватима не причамо о Македонцима?

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    3. Sa stanovišta unutrašnjeg zakonodavstva Države Crne Gore, i organa koji ga sprovode i štite, da li je jedan, recimo, Hrvat, koji je na ulicu izašao sa šahovnicom, izašao sa nacionalnim simbolom Hrvatskog naroda u Crnoj Gori, ili sa zastavom države R. Hrvatske?
    Са заставом државе Хрватске која је уједно и национални симбол хрватског народа у ЦГ.
    Исто је и са заставом државе Албаније, која је уједно и национални симбол албанског народа у ЦГ.
    Само питај Тузане колко су пријава добили након усвајања закона о националним симболима, крајем 2019. године а колико прије тога.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    I, ključno za našu raspravu:

    1. Zašto si temu koju si sam načeo (navođenjem Kosovićevog članka, da nam malo pojasnite to o trobojci), preveo na sasvim drugu temu (uvođenjem u priču Zakona o javnom redu i miru i o simbolima manjinskih naroda, jer konkretna trobojka sa kojom je priča počela i o kojoj smo govorili nije simbol Srpskog naroda u Crnoj Gori), da bi je na kraju odveo na sasvim treću stranu (prevođenjem od trobojke Kraljevine Crne Gore do šahovnice Hvatske)?
    Да пратиш мало боље, видио би да се мој први пост односи и на тробојке, и на националне симболе јер је реакција на прославу убједљиве побједе Албанског форума у Тузима.
    Онда си ти поново увео друге заставе у причу како не могу да се вијоре без цг заставе

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...03#post5877203

    па кад сам ти рекао да ниси у праву, наставили смо упореду причу о тробојкама и националним симболима/заставама.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    2. Zašto si mi, u svakom postu koji si napisao, postavio po bar jedno pitanje koje je temu vodilo na neku sasvim drugu stranu, da bi na kraju sam tražio da tako skrenutu diskusiju neko prebacuje neđe drugo?
    Тако обично иде полемика, питаш неког другог шта он мисли и питаш га да ли нешто зна или не зна.

    Ти рече да је забрањено истицат ЦГ тробојке, питао сам те која је казна за то дјело (неколико пута).

    Онда сам те питао : Можеш да ми нађеш у закону о државним симболима гдје ово пише :

    Koji kaže da obilježja drugih zemalja mogu da se ističu, ali isklučivo uz zvanična obilježja Crne Gore, koja uz to moraju imati prvenstvo.

    И на крају треће питање :

    Који закон/правилник прописује да симболи националних мањина у ЦГ не могу бити заставе друге државе?

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    I, da ne zaboravim, Zdravko Krivokapić je taj isti dan, na tom istom mjestu, izjavio ko je organizovao skup prije ustoličenja u Podgorici. A ti, za svaki slučaj, pročitaj opet što ti sam ti napisao o tome... jer bi ono isticanje zastava bilo u suprotnosti sa zakonom čak i da ga je organizovala jedna vjerska zajednica.
    Нема проблема, ако је прекршен закон молим те да реагујеш институционално, нема смисла да такав прекршај прође некажњено.


    Ако није проблем, након мојих одговора ево старих питања.


    Колика је казна за истицање историјских застава ЦГ?

    Зашто члан 18 Закона о Државним симболима представљаш као да говори о забрани или дозволи истицања застава других држава, умјесто што говори само о томе на којем мјесту се налази наша застава кад се истиче заједно са другим? Да не буде да не знамо о чему причамо ево члана :

    Član 18
    Kada se ističe sa jednom ili sa više zastava drugih država ili međunarodnih organizacija u Crnoj Gori, Zastava zauzima počasno mjesto.
    Počasnim mjestom Zastave smatra se mjesto u centru kruga, tjemenu polukruga zastava, prvo mjesto u vrsti, koloni ili grupi zastava, središnje mjesto između zastava i lijevo mjesto, gledano sprijeda, od zastave druge države ili međunarodne organizacije.


    Који закон/правилник прописује да симболи националних мањина у ЦГ не могу бити заставе друге државе?


    Некад и не одговарање на питања даје (јасан) одговор.
    Last edited by Mstislav; 08-03-23 at 22:13.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #1858
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Auh. U praistoriji tamo, dok sam bio u armiji, naišo bio odnekud kontigent mađarskih ''kalašnjikova''. Fina puškica, dopala mi se, nešto lakša od Zastavine a čak i preciznija. Ali je imala ogromnu manu: takneš okidač, ne stigneš ni da trepneš, a ono okvir već otišo čitav zbogom. Prosto nisi mogao da je zaustaviš kad krene, valjan, kratak i precizan rafal je za tu pušku bio misaona imenica.
    Ovo ti je metafora u tvom stilu priče. Jedino što ova direkt tačno pogađa suštinu.

    Не знам, нисам школовао.
    Školuj onda.

    Причамо о Хрватима не причамо о Македонцима?
    Tabula rasa.

    Са заставом државе Хрватске која је уједно и национални симбол хрватског народа у ЦГ.
    Исто је и са заставом државе Албаније, која је уједно и национални симбол албанског народа у ЦГ.
    Само питај Тузане колко су пријава добили након усвајања закона о националним симболима, крајем 2019. године а колико прије тога.
    Ukoliko je sa zastavom države Hrvatske, to je kažnjivo.
    Ako je sa zastavom koja predstavlja nacionalni simbol Hrvata u Crnoj Gori, u slučajevima dozvoljenim zakonom, onda nije.
    Zato je pitanje i glasilo: Sa stanovišta unutrašnjeg zakonodavstva Države Crne Gore... Zato ti ni odgovor ne valja.
    Nemam što da pitam Albance, pita se Država. Koja, kada ne kažnjava nezakonitosti, i sama nezakonito postupa. Ali ti to predstavljaš kao argument, čime promovišeš to u maltene poželjnu kategoriju. Uporno.

    Тако обично иде полемика, питаш неког другог шта он мисли и питаш га да ли нешто зна или не зна.

    Ne. Tako to obično ide kad oćeš da SKREĆEŠ i okrećeš priču do u nedogled, i vodiš je u beskrajna prostranstva slobodnih misli, računajući da je samouvjereni nastup na tako beskrajno duge staze dovoljan da izbori povoljan rezultat.

    Ipak obrati pažnju da je, uz samouvjerenost, potrebno i da se priča istina, a valja i kad se zna o čemu se priča.

    Ти рече да је забрањено истицат ЦГ тробојке, питао сам те која је казна за то дјело (неколико пута).
    Školuj onaj Zakon, u njemu ti piše.
    I, da nisi priču sa ''CG trobojki'', odnosno, zastave Kraljevine Crne Gore kojom si počeo, prebacio na nacionalne simbole manjinskih naroda, što ona nije, možda bi ti bilo jasnije i kako i zašto i đe to piše.

    Онда сам те питао : Можеш да ми нађеш у закону о државним симболима гдје ово пише :

    Koji kaže da obilježja drugih zemalja mogu da se ističu, ali isklučivo uz zvanična obilježja Crne Gore, koja uz to moraju imati prvenstvo.
    Postavio sam ti, evo ga i sam citiraš. No biće nisi pročitao prvu rečenicu.

    Који закон/правилник прописује да симболи националних мањина у ЦГ не могу бити заставе друге државе?
    Kad odškoluješ ona pitanja što si zaobišo, znaćeš.

    Некад и не одговарање на питања даје (јасан) одговор.
    Opet, odgovoreno ti je na sva tri.
    Još jednom, jer nam se ovo stalno ponavlja u diskusiji: Nije dovoljno da se sam sa sobom nastavljaš, mora ipak da uzimaš u obzir i šta ti se govori.

    I, care, odgovaranje na pitanje
    ''Što je to što vas tako nevjerovatno moćno veže za obilježje države koju su vaši čisti ideološki preci izbrisali sa lica zemlje?’’
    sa
    ‘’Esteta sam, šta ću.’’
    VAZDA daje jasan odgovor na pitanje.
    I suština sve ove priče između tebe i mene ti je tu bila okončana.

    I sva ti je priča upravo takva.
    Vodiš je sa kraja na kraj, tumačiš što te kako volja, navodiš onako kako nije bilo, kad ti čoek postavi najjedostavnije a najsuštinskije pitanje odgovaraš o estetici i neškolovanju, prozivaš da ti se ne odgovara na tabula rasa pitanja i odgovore, koje siješ kako stigneš… i tako u nedogled.
    Nemoj mi se naljutit, ali zbilja ti nemam vremena ni volje za to, a nema ni ovaj forum toliko slobodnog prostora. Zato ćeš ubuduće odgovore dobijat samo kad se smisleno budeš držao onoga o čemu se priča, i onoga što je rečeno, bez ovog beskrajisanja u prazno.
    Last edited by Buva+gacce; 09-03-23 at 00:29.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  13. #1859
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    I da ti ne preskočim ni ovo:

    Да пратиш мало боље, видио би да се мој први пост односи и на тробојке, и на националне симболе јер је реакција на прославу убједљиве побједе Албанског форума у Тузима.
    Онда си ти поново увео друге заставе у причу како не могу да се вијоре без цг заставе

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...03#post5877203

    па кад сам ти рекао да ниси у праву, наставили смо упореду причу о тробојкама и националним симболима/заставама.
    Ne. Ti si uveo trobojku, ja ti odgovorio da bilo koja državna zastava ne ide bez naše u prvenstvu, a onda ti uveo druge zastave kroz priču o nacionalnim simbolima manjinskih naroda (koji veze sa trobojkom o kojoj si započeo priču nemaju), koju si onda dalje raširio sa Srba na Hrvate pa na Albance, evo i Makedonce u poslednjem postu.
    I onda standardno dalje i dalje i dalje...
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  15. #1860
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Vuksanović Stanković danas predaje Inicijativu SDP-a: Temeljni ugovor sa SPC ide na ocjenu

    https://www.cdm.me/politika/vuksanov...nu-ustavnosti/


    Valjalo bi da se kompletira ustavni sud prije ovakvih odluka da niko ne moze da nadje izgovor "e falio je ovaj, onaj". Ugovor sa SPC nece nidje pobjeci. Cudi me od Stankovic ovo.
    γνῶθι σαὐτόν


  16. #1861
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    7,950
    Thanks Thanks Given 
    992
    Thanks Thanks Received 
    1,107
    Thanked in
    711 Posts

    Default

    Pa ako je u redu biće u redu, ako nije u redu nije u redu i treba to ispraviti da bude u redu.
    Love, peace and respect.

  17. #1862
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Auh. U praistoriji tamo, dok sam bio u armiji, naišo bio odnekud kontigent mađarskih ''kalašnjikova''. Fina puškica, dopala mi se, nešto lakša od Zastavine a čak i preciznija. Ali je imala ogromnu manu: takneš okidač, ne stigneš ni da trepneš, a ono okvir već otišo čitav zbogom. Prosto nisi mogao da je zaustaviš kad krene, valjan, kratak i precizan rafal je za tu pušku bio misaona imenica.
    Ovo ti je metafora u tvom stilu priče. Jedino što ova direkt tačno pogađa suštinu.



    Školuj onda.



    Tabula rasa.



    Ukoliko je sa zastavom države Hrvatske, to je kažnjivo.
    Ako je sa zastavom koja predstavlja nacionalni simbol Hrvata u Crnoj Gori, u slučajevima dozvoljenim zakonom, onda nije.
    Zato je pitanje i glasilo: Sa stanovišta unutrašnjeg zakonodavstva Države Crne Gore... Zato ti ni odgovor ne valja.
    Nemam što da pitam Albance, pita se Država. Koja, kada ne kažnjava nezakonitosti, i sama nezakonito postupa. Ali ti to predstavljaš kao argument, čime promovišeš to u maltene poželjnu kategoriju. Uporno.



    Ne. Tako to obično ide kad oćeš da SKREĆEŠ i okrećeš priču do u nedogled, i vodiš je u beskrajna prostranstva slobodnih misli, računajući da je samouvjereni nastup na tako beskrajno duge staze dovoljan da izbori povoljan rezultat.

    Ipak obrati pažnju da je, uz samouvjerenost, potrebno i da se priča istina, a valja i kad se zna o čemu se priča.



    Školuj onaj Zakon, u njemu ti piše.
    I, da nisi priču sa ''CG trobojki'', odnosno, zastave Kraljevine Crne Gore kojom si počeo, prebacio na nacionalne simbole manjinskih naroda, što ona nije, možda bi ti bilo jasnije i kako i zašto i đe to piše.



    Postavio sam ti, evo ga i sam citiraš. No biće nisi pročitao prvu rečenicu.



    Kad odškoluješ ona pitanja što si zaobišo, znaćeš.



    Opet, odgovoreno ti je na sva tri.
    Još jednom, jer nam se ovo stalno ponavlja u diskusiji: Nije dovoljno da se sam sa sobom nastavljaš, mora ipak da uzimaš u obzir i šta ti se govori.

    I, care, odgovaranje na pitanje
    ''Što je to što vas tako nevjerovatno moćno veže za obilježje države koju su vaši čisti ideološki preci izbrisali sa lica zemlje?’’
    sa
    ‘’Esteta sam, šta ću.’’
    VAZDA daje jasan odgovor na pitanje.
    I suština sve ove priče između tebe i mene ti je tu bila okončana.

    I sva ti je priča upravo takva.
    Vodiš je sa kraja na kraj, tumačiš što te kako volja, navodiš onako kako nije bilo, kad ti čoek postavi najjedostavnije a najsuštinskije pitanje odgovaraš o estetici i neškolovanju, prozivaš da ti se ne odgovara na tabula rasa pitanja i odgovore, koje siješ kako stigneš… i tako u nedogled.
    Nemoj mi se naljutit, ali zbilja ti nemam vremena ni volje za to, a nema ni ovaj forum toliko slobodnog prostora. Zato ćeš ubuduće odgovore dobijat samo kad se smisleno budeš držao onoga o čemu se priča, i onoga što je rečeno, bez ovog beskrajisanja u prazno.
    У праву си, завршимо причу, не разумијемо исто оно што пише у законима.

    Добра ствар за мене је тренутно то што држава исто разумије као ја, па не знам ни што се цимам око овога.

    Одох да носим тробојке, албанску и хрватску заставу кроз град без страха да ћу бити кажњен.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  19. #1863
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,618
    Thanks Thanks Given 
    6,181
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    У праву си, завршимо причу, не разумијемо исто оно што пише у законима.

    Добра ствар за мене је тренутно то што држава исто разумије као ја, па не знам ни што се цимам око овога.

    Одох да носим тробојке, албанску и хрватску заставу кроз град без страха да ћу бити кажњен.
    samo nemoj dres e ce te neko izbiti

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  21. #1864
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,781
    Thanks Thanks Given 
    26,049
    Thanks Thanks Received 
    8,371
    Thanked in
    4,113 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Vuksanović Stanković danas predaje Inicijativu SDP-a: Temeljni ugovor sa SPC ide na ocjenu

    https://www.cdm.me/politika/vuksanov...nu-ustavnosti/


    Valjalo bi da se kompletira ustavni sud prije ovakvih odluka da niko ne moze da nadje izgovor "e falio je ovaj, onaj". Ugovor sa SPC nece nidje pobjeci. Cudi me od Stankovic ovo.
    I dalje vjeruješ u SDP

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  23. #1865
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,618
    Thanks Thanks Given 
    6,181
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Kako prca u zdrav mozak a svako od nas ima penzionera u kucu
    https://m.cdm.me/politika/dukanovic-...da-se-ispravi/

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  24. #1866
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,618
    Thanks Thanks Given 
    6,181
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/advokatica-...ljno-ugrozena/

    Po starinski pokrij se kakvom tranjom i cuti

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  25. #1867
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,540
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    https://m.cdm.me/hronika/advokatica-...ljno-ugrozena/

    Po starinski pokrij se kakvom tranjom i cuti

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Kakva ljudska prava ugrozena kad su to neljudi.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  26. #1868
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,262
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,655
    Thanked in
    3,825 Posts

    Default

    Neka su im ne znam kako ugrožena prava, to je zasebna priča u odnosu na boleštinu koju uporno ispoljavaju njen klijent i drugari mu. Neka pokreće procese protiv medija koliko oće, ali to ni najmanje ne utiče na procese protiv ovih debilčina.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  27. #1869
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    samo nemoj dres e ce te neko izbiti

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Добро је да се не бије због заставе, а доћи ће на ред и то вријеме да се може дрес носит без проблема.





    Мој омиљени колумниста не може да ме изневјери :

    Kako su mi Tuzi slomile srce


    Još jedno izborno slavlje je protutnjilo ulicama. Opet je pristojan svijet u nevjerici zatvorio prozore i čekao da prođe. Ovog puta, tamo gdje bih najmanje to očekivao - na ulicama Tuzi.

    „Gradić u kom žive podgorički prijatelji“, opisivao sam ga kao mladić. Svi su se makar jednom pohvalili tvrdim prijateljstvom sa Albancem iz Tuzi. Koliko ste puta čuli ono „kad jednom stekneš prijatelja tamo...“? Tamo se drži do riječi. Tuzi su nekad imale karneval. U navikama Crnogoraca, odlazak u Tuzi predstavljao je radost.

    E kad se i tamo naselio virus balkanskog kič nacionalizama ili, blaže rečeno, savezništva sa njim, onda znajte da je „đavo kredom upisao bod“. Može se povampiriti cio Balkan ali Tuzi, vjerovao sam, ostaju najtvrđi bastion, po meni najveće tekovine moderne Crne Gore - građanskog društva.

    I svi oni crnogorski cinici koji su građansko otpisali zajedno sa razumom u novoj političkoj zbilji, danas s pravom mogu da mi se smiju u lice! (не би нидабог)

    Već neko vrijeme značajan dio onih koji su građansku profilaciju i sami gradili, tvrde da će Crnogorcima građansko „glave doći“. „Nema trika“, samouvjereno sam zaključivao, računajući na „keca u rukavu“ - albanske i bošnjačke prijatelje. ....

    ....Ući u savezništvo ne samo sa istim politikama, već i sa istim ličnostima koje su učestvovale u kreiranju zločina zbog kojih je gotovo kompletan državni vrh Srbije osuđen u Hagu i to u trenutku kada se istorija ponavlja dok se grohotom podsmijava sudbini Crne Gore, u suprotnošću je sa svakim moralnim načelom jednog Albanca....

    ...Iskreno, žao mi je što će gospodin Đeljošaj odvesti većinu Albanaca iz Tuzi u političke vode kojima nisu nikad pripadali....



    ...Zato me je zaboljelo tuško slavlje u kome nisam vidio zastave države čiji su građani. Zato što su drugovi do groba, odani i pouzdani. Zato što su ljudi od riječi. Zato što su sa nama gradili nezavisnu Crnu Goru. A kao takvi ušli u savez sa onima koji su ih progonili, protiv onih koji su im otvorili vrata. Svjesno ili nesvjesno.

    Kako su mi Tuzi slomile srce - Portal Analitika

    Одакле почети, какву послуку порати?
    Несвјесно драги Маруновић црта портрет лика који се до 30.08. није освртао на политику, а онда одједном схватио да је ђаво однио шалу и Црну Гору па упро да врати точак историје у златно доба.
    Изречени ставови о Албанцима могу се ставити у уста сваког лажног грађанисте, и брзо ће се од жалопојки као што је ова прећи на увреде као што је милорада поповића и псовке на друштвеним мрежама.
    Непознавање ЦГ Албанаца и представа о њима као о нечем необичном и архаичном (у позитивном смислу наравно) се судара са реалношћу - тиме да су Албанци слободни да гласају кога хоће и да своје интересе стављају на прво мјесто (што је једино и нормално).

    Сад кад су се ЦГ националисти/грађанисти разочарали у албанске лидере (Зенка једини не изда) једва чекам нове изборе, да видим коме ће се царству привољети БС и реакције на њихов избор.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  28. #1870
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    I dalje vjeruješ u SDP

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Ah, vjerujem u SD ideju, a ovi ljudi i oblande od zastava će proći. Do tada ostaje nam da im pomognemo da odu ili kroz kritiku budu bolji. Ipak će ideje na kraju da nadžive ljude. Lakše mi je, a i nemam puno izbora, ovako da gledam jer kad se počne o ljudima i zastavama svaki stav je pogrešan.
    γνῶθι σαὐτόν


  29. #1871
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,781
    Thanks Thanks Given 
    26,049
    Thanks Thanks Received 
    8,371
    Thanked in
    4,113 Posts

    Default

    Odavno (ako su ikad) političke partije u Crnoj Gori ne predstavljaju ono što stoji u njihovim nazivima. Ali razumijem te.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  30. #1872
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    8,193
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    913 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...o-iz-crne-gore

    Kako Dritkova borba protiv mafije ovo propusti, vjerovatno su ih preskočili za dojavu, vide nema leba od ovih vajnih boraca
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  31. #1873
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    32,346
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    13,689
    Thanked in
    5,186 Posts

    Default

    Vidim da je ANB uključena pa je moguće dogovor bio da se zaplijeni na teritoriji Srbije.

  32. #1874
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,540
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Kuku kakvo je ovo od danas do sjutra krecenje. Na sta ce ovi zidovi izgledat za 10 godina. Tamo se izgleda ne zna ko pije a ko placa.

    U Hramu prekrečili lik Zdravka Krivokapića sa ikone


    https://www.dan.co.me/vijesti/drustv...-ikone-5165783
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  33. #1875
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,978
    Thanks Thanks Given 
    594
    Thanks Thanks Received 
    1,056
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Ako nisu koristili jupol gold ima da se vozdigne Zdravinjo opet za neki dan...

  34. The Following 3 Users Say Thank You to bayo For This Useful Post:


Page 75 of 442 FirstFirst ... 256571727374757677787985125175 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •