Page 47 of 442 FirstFirst ... 374344454647484950515797147 ... LastLast
Results 1,151 to 1,175 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #1151
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,502
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,084
    Thanked in
    1,594 Posts

    Default

    Kad se otvori pandorina kutija pokusajem da se samo jedna osoba natjera da plati gresku.
    Braticka je za sada podnijela 44 prijave, a trenutno priprema slicne prijave za sve bivse direktore skola koji su na osti navin gubili sporove pred sudovima
    https://www.dan.co.me/vijesti/drustv...ionera-5160524
    Vidjecemo sada koliko je zastitnik funkcionisao po zakonu a koliko je samo bilo osvjetnocko ponasanje

  2. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #1152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,540
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Nepovezano...čime se gledna bavi ovih dana, tj đe zarađuje svoju koru ljeba?
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  4. #1153
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,262
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,656
    Thanked in
    3,825 Posts

    Default

    Super. Neka podnosi koliko god oće, samo to i dalje nema veze sa činjenicom da je prekršila zakon. Što je najgore, gomila tih direktora bi trebalo da odgovara za ko zna koliko stvari, od pritiskanja zaposlenih za glasove, preko namještanja poslova za škole i slično, a sad im je svima dala alibi. Jbg, trebalo je da se zasuku rukavi pa da se prikupi materijal za tužbe pa tek onda otpuštat zbog nezakonitog djelovanja, ali je bitnije bilo da se na direktorska mjesta masovno posade ideološki istomišljenici. Nadam se da ćemo se svi složit da nije povukla nijedan potez koji bi doprinio poboljšanju obrazovnog sistema koji je dps satirao decenijama.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  6. #1154
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,782
    Thanks Thanks Given 
    26,052
    Thanks Thanks Received 
    8,372
    Thanked in
    4,114 Posts

    Default

    Jedini dobar potez je bio upravo ta smjena direktora. Ništa drugo.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  8. #1155
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    15,061
    Thanks Thanks Given 
    3,556
    Thanks Thanks Received 
    4,683
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-a-ko-pozicija

    J*bem ti Zeljak Mitrovica i Zadrugu pri ovim nasim politicarima. Da ima ono da se salju porukeka na ove rijalti matrake, napuni li bi budzet za mjesec dana. Zastidje.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #1156
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,954
    Thanks Thanks Given 
    8,695
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    https://www.dan.co.me/vijesti/ekonom...-otkaz-5160567

    Ako ne grijeshim...bravo za nasheg druga!
    ...

  10. The Following 7 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  11. #1157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,540
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    https://www.dan.co.me/vijesti/ekonom...-otkaz-5160567

    Ako ne grijeshim...bravo za nasheg druga!
    Ima nade i pravde!

    Nema ga nekoliko mjeseci.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  12. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  13. #1158
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,652
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    931
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ima nade i pravde!

    Nema ga nekoliko mjeseci.
    Koji je??
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. #1159
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    13,466
    Thanks Thanks Given 
    6,598
    Thanks Thanks Received 
    6,292
    Thanked in
    2,622 Posts

    Default

    lepetanac..
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #1160
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,652
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    931
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    lepetanac..
    @lepetanac bravo brate, oderi bagru! Obavezno tuzbu za materijalnu i nematerijalnu stetu!

    Pravda stigne kad tad!
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  16. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  17. #1161
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,262
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,656
    Thanked in
    3,825 Posts

    Default

    Minimalno su promašili naslov. Nije predsjednik Pomorskog saobraćaja, nego predsjednik sindikata Pomorskog saobraćaja.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  19. #1162
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    8,033
    Thanks Thanks Received 
    1,422
    Thanked in
    608 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...jekta-i-posadu

    Pomorski saobracaj sa 5 trajekta nije mogo da postigne i smanji guzvu ljeti. Zato ce eksperti to odradit sa dva, jos ce i vozit dzabe.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  20. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:

    acs

  21. #1163
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,154
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    976
    Thanked in
    526 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...jekta-i-posadu

    Pomorski saobracaj sa 5 trajekta nije mogo da postigne i smanji guzvu ljeti. Zato ce eksperti to odradit sa dva, jos ce i vozit dzabe.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    Jesi procitao tekst?

    Послато са SM-F936B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  22. #1164
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    8,033
    Thanks Thanks Received 
    1,422
    Thanked in
    608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Jesi procitao tekst?

    Послато са SM-F936B помоћу Тапатока
    Procitao vise puta, jer i dalje ne vjerujem da likovi pokusavaju da nas jos dublje ukopaju svakom odlukom.
    Stvarno mislis da ce napravit sve sto su napisali za tri do cetri mjeseca?
    Ili je bitnije neciji ego da se zadovolji, a to sto ce se u sezoni vozit od Novog do Budve 8 sati to nikome u Podgoricu nece da smeta, kao i obicno.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  23. #1165
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...jekta-i-posadu

    Pomorski saobracaj sa 5 trajekta nije mogo da postigne i smanji guzvu ljeti. Zato ce eksperti to odradit sa dva, jos ce i vozit dzabe.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To montenegro vol.2


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  24. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  25. #1166
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6,603
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,198 Posts

    Default

    Evo izgleda nece moc sa stranim trajektima

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ranom-zastavom


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #1167
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Evo izgleda nece moc sa stranim trajektima

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ranom-zastavom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Озбиљан тест за морско добро и владу, умјесто да се са овим крене одмах након љетње сезоне, па да се има 7-8 мјесеци да се све заврши, дали су себи свега 3-4 мјесеца да направе нови систем.
    Поздрављам одлуку свакако, ово је да је било правде требао да одради бојанић, али добро боље икад него никад.
    Свакако трајект није одрживо рјешење, кад тад се треба направити подводни тунел од луштице до њивица или гдје је већ најбоље на херцег-новској страни.

    Волио бих да прочитам коментар колеге лепетанца, ако се и даље креће овуда...
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  27. #1168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,540
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Samo relaksiramo.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  28. #1169
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    8,193
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    913 Posts

    Default

    Ovo ti je kad si kurton od vlasti i države koju niko niti cijeni niti poštuje a koja ne umije da zauzme stav jer mi smo best buddy svima na Balkanu

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...et-nisu-pitali
    Last edited by goldfinger; 10-02-23 at 08:44.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  29. The Following 4 Users Say Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  30. #1170
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    32,346
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    13,689
    Thanked in
    5,186 Posts

    Default

    Bukvalno, nemo' slučajno da se zamjerimo kome ni nokat. Bitno je da se međusobom busaju gamad.

  31. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  32. #1171
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,690
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Evo izgleda nece moc sa stranim trajektima

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ranom-zastavom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vlada je juče i zvanično stavila van snage svoj zaključak iz 2019. godine kojim će nakon 14 godina isključiti kompaniju “Pomorski saobraćaj” iz ovog unosnog posla, a zadužila je Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom da u roku od 45 dana preuzme ovu trajektnu liniju do izbora novog koncesionara. Kompanija “Pomorski saobraćaj” ako bude željela može u ovom poslu ostati narednih 45 dana.
    Sa druge strane, u Crnoj Gori osim šest trajekata koji su vlasništvo kompanije “Pomorski saobraćaj” trenutno postoji još samo jedan trajekt. Riječ je o brodu “Vaslije” hidrograđevinske kompanije Briv Construction iz Kotora, a koji jedini zadovoljava tehničke i administrativno-pravne uslove da bi se eventualno, mogao koristiti kao alternativa za trajekte “Pomorskog soabraćaja”.

    Svojim tehničkim karakteristikama “Vasilije” odgovara liniji Kamenari-Lepetane koja je je duga nepunu jednu nautičku milju, ali je problem to što ovaj brod može odjednom prevesti samo 30 automobila, što je kapacitet tek malo veći od jednog od tri najmanja i najstarija trajekta koji sada plove u floti “Pomorskog saobraćaja”.

    Promet na liniji preko tjesnaca Verige, čak i u zimsko doba godine, je takav da tokom dana plove dva ili čak tri trajekta, dok noću saobraća samo jedan brod sa polascima na svakih pola, odnosno na puni sat. To znači da bi “Vasilije” mogao zadovoljiti tek između jedne trećine i jedne polovine aktuelnih (zimi vrlo smanjenih) potreba građana i privrede za trajektnim prevozom u Boki i to pod pretpostavkom da se brod “ne gasi”, odnosno vozi 24 sata dnevno i da pritom ne dođe do bilo kakvog tehničkog kvara koji bi prouzrokovao ispadanje “Vasilija” iz prometa.
    Sto ako braca Ban ne prihvate ponudu da nastave biznis 45 dana? Sto ako se "Vasilije" pokvari? Koliko dugo "Vasilije" moze da plovi 24 sati na dan?
    Odgovor je jasan: kolaps.

    Da ima mudrosti, vlada je morala prvo da rijesi pitanje "sto poslije" preuzimanja trajektne linije.

    Sto ako se problem ne bude rijesio do ljeta?

  33. #1172
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,182
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Sto ako braca Ban ne prihvate ponudu da nastave biznis 45 dana? Sto ako se "Vasilije" pokvari? Koliko dugo "Vasilije" moze da plovi 24 sati na dan?
    Odgovor je jasan: kolaps.

    Da ima mudrosti, vlada je morala prvo da rijesi pitanje "sto poslije" preuzimanja trajektne linije.

    Sto ako se problem ne bude rijesio do ljeta?
    ici ce okolo i bez trajekta se zivi i funkcionise....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  34. #1173
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,633
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    Još Vrmac zatvoren, ko oće na relaciji Tv-Hn ima lijepo da se provoza.
    #fakenews

  35. #1174
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,579
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    ...
    Da ima mudrosti, vlada je morala prvo da rijesi pitanje "sto poslije" preuzimanja trajektne linije...

    To bi kod nas samo značilo još par godina odlaganja i bogaćenja braće Ban.

    Ne, nego bolje ovako. Šutnemo loptu pa ćemo morati trčati za njom nekako.

  36. #1175
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,540
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Ko hebe gradjane i turiste. Da je makar u rukama Marka Bata pa bi se istrpjela jos koja godina.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

Page 47 of 442 FirstFirst ... 374344454647484950515797147 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •