Evo bar prva korektna izjava, sa moje tacke gledista.
Krapović: Nama je matica Crna Gora
https://www.cdm.me/politika/krapovic...ica-crna-gora/
To je zato sto ljudi ovdje rijetko razumiju pojmovne razlike nacije, naroda, vjeroispovjesti, nacionalne manjine, dijaspore a kada je smijesano onda je najbolje jer kaplje sa svih strana i iz svih fondova, pa se ovi nesretni gradonacelnici u Crnoj Gori deklarisu kao nativni crnogorski Srbi a u Republici Srbiji kao dio dijaspore Republike Srbije. Sve zbog funkcija i para naravno. Pri tome u Crnoj Gori stanuje makar jedan srbin porijeklom iz Republike Srbije koji je istinski u tom smislu dijaspora o kojoj treba da brine ta ista Republika Srbija i iz tih fondova iz kojih sisaju gradonacelnici.
Bosnjaci smatraju da su dio Bosnjacke nacije i da im je maticna drzava Bosna i Hercegovina dok moj prijatelj koji je musliman i smatra se pripadnikom crnogorske nacije muhamedanske vjeroispovjesti. Sa druge strane, prijateljica rodjena u Republici Srbiji i njena drzavljanka cija porodica vjekovima zivi u Prijepolju prirodno se izjasnjava kao njoj jedino logicno da je srpkinja, ali je gore penale da je po nekakvoj reguli SPC propisano da srbin moze biti samo hriscanin i da je ona samo drzavljanka Republike Srbije ali ne i srpkinja.
To je zato sto je nacija stanje svijesti, opredjeljenje svakog covjeka da moze da izabere kojoj naciji ce da pripada i pored toga sto je porijekom od nekog drugog naroda ili druge vjeroispovjesti. Ali je ovdje pogodno tle da se manipulise tim stvarima i ljudi ne poimaju razlike u pojmovima iz stare i savremene istorije
Sent from my iPhone using Tapatalk
Evo bar prva korektna izjava, sa moje tacke gledista.
Krapović: Nama je matica Crna Gora
https://www.cdm.me/politika/krapovic...ica-crna-gora/
Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!
Sve ovo vam je predvidio Ranko Krivokapić 2016. godine...
Love, peace and respect.
Knežević: Ne vidim zašto ne bismo mogli da sarađujemo sa DPS-om ako se pojave drugi ljudi nakon izbora
https://www.cdm.me/politika/knezevic...-nakon-izbora/
Ja sam za ovo glasao![]()
Love, peace and respect.
https://m.cdm.me/drustvo/ponovo-oskr...g-u-podgorici/
https://m.cdm.me/drustvo/mural-krsta...-je-neunistiv/
Nakon što su nepoznate osobe oskrnavile mural Krsta Zrnovog Popovića, koji se nalazi na zaobilaznici kod Plantaža na Zabjelu u Podgorici, poštovaoci lika i djela junaka su ga ispravili.
Ovo nije prvi put da mural biva na meti vandala, pa je tako sredinom oktobra nepoznata oosva farbom umazala prepoznatljivi mural u ovom dijelu Podgorice.
Mural su u martu radili Komite iz Zelenaškog pokreta i momci iz grupe Vuci gorski koji su užasnuti ovim postupkom i najoštrije ga osudili
Раковић за ИН4С: Нација црногорских сепаратиста је страно тело у Црној Гори!
https://www.in4s.net/rakovic-za-in4s...-u-crnoj-gori/
"А црногорским конвертитима бих на крају поручио, па нек размисле – стиже попис, биће спектакл. Не могу да дочекам.
Србија, Република Српска и Црна Гора ће се ујединити у једну српску државу."
Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!
A da se ipak upišemo u dijasporu dok smo na vrijeme, izgleda da su odlučila braća da nas pospreme.
Nisam te nesto cuo da si se osvrtao kad je Sergejcev negirao ukrajinsku naciju. Tada ti nije smetalo sto je izjavio: “Denacifikacija će neminovno biti i deukrajinizacija – odbacivanje velike i veštačke inflacije etničke komponente samoidentifikacije stanovništva teritorije istorijske Malorusije i Novorusije, koju su započele sovjetske vlasti”, piše Sergejcev.
Samo kazem da niko nije nista rekao a sad se ljudi sablaznjuju nad Rakovicem. Meni je to malo bezveze.
SPIN MADE BY SKOJ
![]()
Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!
Bivši (a možda i sadašnji po drugim nikom) veoma aktivan forumaš, kao i Raković.
Tek su počeli da vas uče odozgo....
https://twitter.com/IgorJaramaz/stat...540237826?s=19
Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!
Значи овдје су се радикализовали?
Ја чекам посао али волим ову земљу!
А што пијем кад ми шкоди
ко ће кући да ме води?
Jaramaz inače staro srBsko prezime iz srca šumadije....
Ne dijelite ove budaletine po forumu ka ovaj i raković, ne zagadjujte ovaj prostor.... takvi ni doma uticaja nemaju a ne na cg politiku
Samo ti...
U mome srcu si...
Jedna jedina, nepobjediva -
Zvezdo ljubavi!
Јарамази су херцеговци ваљда.
Имају утицај на збијање редова и давање горива њиховим противницима.
Мада они су толики заглибили да су и против амфилохија причали по њима није био довољно велики србин и гајио је аутономаше у мцп.
Ништа из цг, па ни цг срби, им није по вољи.
Ја чекам посао али волим ову земљу!
А што пијем кад ми шкоди
ко ће кући да ме води?
Aleksandar Raković je neko ko je preko 20 godina involviran u politički život u Crnoj Gori.
Učestvovao je sa srpskim partijama i organizacijama u „popisnim kampanjama“ 2003. i 2011. godine.
Lični prijatelj i politički savjetnik Andrije Mandića.
Redovan gost na srpskim medijima, ne slučajno.
Posrednik između zvanične Srbije i njenih eksponenata u Crnoj Gori.
Ko vam kaže da je nebitan taj ili nema pojma o čemu priča ili vas laže i baca vam prašinu u oči.
Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.
Uđe buva+gacce u pucanj, vidi se kako mi dps-ovci isto razmišljamo, aksios.
Dobar je Joanikije, nije mnogo pametan a dobar je....
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)
Bookmarks