Što se pucanja tiče vidio sam dvije ,,nerealne'' scene. Neko fudbalsko prvenstvo je bilo (evropsko, svjetsko, klupsko, ... pojma nemam), u starom gardu se gleda utakmica, dobija neki tim (valjda ,,naši'') i nastaje pucnjava (ko zna gdje), u pozadini žena drži bebu u naračiju i vrisnu ,,pridržite mi bebu, nešto me ujede za šaku''. Metak je pogodio u šaku. Nekoliko godina kasnije jedan moj poznanik vozi automobil i kod ,,Slavije'' (teniski tereni kod Slovenske Plaže) mu puče zadnja šoferšajna. Metak ko zna sa kojeg slavlja doletio.
Inače, najgluplje objašnjenje (zapravo ne znam postoji li pametno) koje sam čuo od jednog koji koristi bojevu municiju prilikom slavlja, a ne manevarsku, je, pazi sad: ,,dusa je čistiti pištolj poslije upotrebe čorka, od pravih metaka puno je čistija cijev''.






Bookmarks