Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #50276
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,970
    Thanks Thanks Given 
    288
    Thanks Thanks Received 
    183
    Thanked in
    119 Posts

    Default

    Uzmi u obzir da se dosta često desi

    da 5% na katalošku

    zapravo budu 10% na kupovnu cijenu vozila. (jer ga katalog procjeni duplo skuplje nego što se kreće na tržištu).

    Ovo pogotovo važi za Mercedes/BMW/Audi više klase.

  2. #50277
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    98 Posts

    Default

    U pitanju je Volkswagen

  3. #50278
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Sony ili pioneer elipse dje naci u pg nove?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  4. #50279
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    3,135
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    202 Posts

    Default

    bralex

  5. #50280
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    bralex
    Nemaju neki izbor,samo jedna jedina elipsa od 40w sto je relativno slabo..

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  6. #50281
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    8,833
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    1,348
    Thanked in
    875 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by b01_ View Post
    Sony ili pioneer elipse dje naci u pg nove?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Audiodream, ali nemaju Sony i Pioneer.

    Preslab izbor je kod nas što se tiče audio tehnike za auta.

  7. #50282
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Audiodream, ali nemaju Sony i Pioneer.

    Preslab izbor je kod nas što se tiče audio tehnike za auta.
    Audiodream samo jbl i to takodje kao bralex imaju jednu elipsu u ponudi od 80w sto moj plejer ne moze da podrzi

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  8. #50283
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    3,582
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    1,238
    Thanked in
    740 Posts

    Default

    kad smo vec kod zvucnika,zna ko dje mogu naci fabricke zvucnike sa kablovima za zadnja vrata za turana 2005to?da mi caca slusa misa kovaca i zeljka bebeka kako treba

  9. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  10. #50284
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    10,364
    Thanks Thanks Given 
    1,295
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,260 Posts

    Default

    Ima li kakvih tjunera-mehanicara da mi pojasne nesto

    Odradio sam jos malo jaci remap na svoje auto(turbo dizel), sad bih da kupim jos jedan "katalizator", da bih svoj fabricki sacuvao(u slucaju postrozenja tehnickog), a od ovoga da napravim catless downpipe, to jeste samo cijev da stavim.
    Generalno tvrde bolji protok izduvnih gasova, samim tim manje grijanje turbine(duzi zivotni vijek), niza temperatura izduvnih gasova, bolji odziv na gas, mozda malcice vise snage.(i naravno vise smradeza i dima)
    A onda ima druga strana, dje tvrde da je opet potreban neki backpressure(to jest otpor), jer na nabijanje gasa turbo moze da spajkuje tj mnogo lakse i mnogo brze da se zavrti, samim tim da u tome momentu da mnogo vise pritiska nego za sta je dizajniran.

    ?



  11. #50285
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    8,833
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    1,348
    Thanked in
    875 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Ima li kakvih tjunera-mehanicara da mi pojasne nesto

    Odradio sam jos malo jaci remap na svoje auto(turbo dizel), sad bih da kupim jos jedan "katalizator", da bih svoj fabricki sacuvao(u slucaju postrozenja tehnickog), a od ovoga da napravim catless downpipe, to jeste samo cijev da stavim.
    Generalno tvrde bolji protok izduvnih gasova, samim tim manje grijanje turbine(duzi zivotni vijek), niza temperatura izduvnih gasova, bolji odziv na gas, mozda malcice vise snage.(i naravno vise smradeza i dima)
    A onda ima druga strana, dje tvrde da je opet potreban neki backpressure(to jest otpor), jer na nabijanje gasa turbo moze da spajkuje tj mnogo lakse i mnogo brze da se zavrti, samim tim da u tome momentu da mnogo vise pritiska nego za sta je dizajniran.

    ?
    Ako nije baš neka ogromna snaga, ne bih ništa dirao. Da je benzinac, pa ajde malo zvuka da se dobije, ali na dizela, po meni bespotrebno. Nađi neke tjuning grupe dci, pa se raspitaj do koliko snage izduv može fabrički.

  12. #50286
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    570
    Thanked in
    391 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Ima li kakvih tjunera-mehanicara da mi pojasne nesto

    Odradio sam jos malo jaci remap na svoje auto(turbo dizel), sad bih da kupim jos jedan "katalizator", da bih svoj fabricki sacuvao(u slucaju postrozenja tehnickog), a od ovoga da napravim catless downpipe, to jeste samo cijev da stavim.
    Generalno tvrde bolji protok izduvnih gasova, samim tim manje grijanje turbine(duzi zivotni vijek), niza temperatura izduvnih gasova, bolji odziv na gas, mozda malcice vise snage.(i naravno vise smradeza i dima)
    A onda ima druga strana, dje tvrde da je opet potreban neki backpressure(to jest otpor), jer na nabijanje gasa turbo moze da spajkuje tj mnogo lakse i mnogo brze da se zavrti, samim tim da u tome momentu da mnogo vise pritiska nego za sta je dizajniran.

    ?
    Koji je auto?

    Forza Ferrari!
    James Tiberius Kirk

  13. #50287
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    10,364
    Thanks Thanks Given 
    1,295
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Ako nije baš neka ogromna snaga, ne bih ništa dirao. Da je benzinac, pa ajde malo zvuka da se dobije, ali na dizela, po meni bespotrebno. Nađi neke tjuning grupe dci, pa se raspitaj do koliko snage izduv može fabrički.
    Ma ima ih koliko hoces bez katalizatora(ljudi vecinom ulete brusilicom u njega, maknu sace, ali ja bih da skinem fabricki i sacuvam)...Sluzbeno vozim kangua na kojeg je maknut katalizator i dpf u aliance...Medjutim ucitali su mu i drugu mapu i taj auto spooluje normalno tek na 2500rpm, a do tad mrtav konj

    A meni se bas svidja kako moje trenutno vuce sa 1700rpm s ovim remapom.
    Odradio bih to prvenstveno zbog toga sto se drasticno spusta temperatura izduvnih gasova(fabricki lonci i sve ostaje). Ako budem pravio samo cijev, planiram da stavim i senzor sa cukicom da mi pokazuje temperaturu izduvnih gasova(EGT) jer je to najbitnija stavka kod dizela.
    Za sad smo izvukli 25kw
    Last edited by Laz; 22-04-22 at 18:42.



  14. #50288
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Sa cime ofarbati bež plastiku od centralne konzole,a da ne bude hrapavo kasnije?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  15. #50289
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Fiat znak crveni za gepek ima li ko da prodaje kojim slucajem?

  16. #50290
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    8,148
    Thanks Thanks Given 
    661
    Thanks Thanks Received 
    617
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Dje ima platnenih patosnica po modelu auta? Neko je radio to al se ne mogu sjetit ko
    Pitam zadruga
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  17. #50291
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,099
    Thanks Thanks Given 
    639
    Thanks Thanks Received 
    654
    Thanked in
    408 Posts

    Default

    Pitaj ove iz auto djelova Scekic,ja sam kod njih uzeo gumene

  18. #50292
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    10,160
    Thanks Thanks Given 
    1,727
    Thanks Thanks Received 
    1,661
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tico View Post
    Dje ima platnenih patosnica po modelu auta? Neko je radio to al se ne mogu sjetit ko
    Pitam zadruga
    https://www.instagram.com/eva_tepih/?hl=en

    ili na gintas - sa spoljne strane do solitera, pa sredinom ima butik auto drangulija - oni obicno imaju tipske (imasju i ona druga 2 unutra vjerovatno, ja samo sa ovim spolja ima super iskustvo pa ne mijenjam)
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  19. #50293
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    3,582
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    1,238
    Thanked in
    740 Posts

    Default

    okle ti je ova,mene ti

  20. #50294
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    249
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tico View Post
    Dje ima platnenih patosnica po modelu auta? Neko je radio to al se ne mogu sjetit ko
    Pitam zadruga
    Imas petex u next auto

  21. #50295
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,268
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Da ne zna ko ima li dje kod nas da se nadje auto inverter sa 24V na 220V, ili ako nista neki nacin da se u kamionu puni laptop?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  22. #50296
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Ja imam 12V na 110V, 3 KW. Mogao bi da se puni bez problema.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  23. #50297
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,268
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ja imam 12V na 110V, 3 KW. Mogao bi da se puni bez problema.
    Problem je sto je u kamionu 24V. Ovih sa 12V vidim da se mogu naci a a ove sa 24V ne mogu da nadjem.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  24. #50298
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Napravi si kalem/trafo 24v imas tutorijala nedje da potrazis...

  25. The Following User Says Thank You to injection For This Useful Post:


  26. #50299
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    10,364
    Thanks Thanks Given 
    1,295
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Da ne zna ko ima li dje kod nas da se nadje auto inverter sa 24V na 220V, ili ako nista neki nacin da se u kamionu puni laptop?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Okov.



  27. #50300
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,724
    Thanks Thanks Received 
    2,378
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    CX5 2013. 2.2 dizel automatik je problem sa gašenjem auta. U Mazdu kažu da je problem u senzoru kod ručice menjača i zamjena cijelog sklopa je 500€ plus ruke.
    Znate li za neko jeftinije riješenje, đe bi se samo senzor mijenjao ili neko da to pogleda šta je, da nije kakav kontakt?
    Auto se ugasi, ali ostane radio i ostalo da radi i traži da se mijenjač prebaci u "P" položaj, dakle ne registruje ga da je već u "P". Ako se ugasi u "N" ili "D" sve je naizgled normalno, potpuno pogasi sve.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Stay salty.

Page 2012 of 2525 FirstFirst ... 101215121912196220022008200920102011201220132014201520162022206221122512 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 14 users browsing this thread. (0 members and 14 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •