Page 7 of 494 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 151 to 175 of 12341

Thread: Rusko-ukrajinski rat 2022

  1. #151
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    2,928
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Baratalo se do juče cifrom od oko 100-120k vojnika. Kakve sad stotine hiljada?
    Malo li je?
    My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vaznije pitanje je, ako ne izvrse invaziju, da li je to njihova licna i slobodna odluka ili nesto drugo stoji iza toga?

    Ili ste mozda proponenti ideje da se stotine hiljada vojnika okuplja ispred granice drzave ciji dio teritorije su vec uzeli, samo da bi sprovodili vojne vjezbe?
    Ja mislim da su Rusi odustali od invazije u poslednji čas,jer su se prepali masovnog povlačenja zapadnih diplomata iz Kijeva, bežanije oligarha iz Ukrajine i pretnje Bajdena da neće braniti Ukrajinu.

  3. #153
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Руси ушли!

    У хокејашко полуфинале...

  4. #154
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    2,411
    Thanks Thanks Received 
    252
    Thanked in
    164 Posts

    Default



    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  5. #155
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,997
    Thanks Thanks Given 
    4,278
    Thanks Thanks Received 
    8,263
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Ovo licitiranje vremenom je najjace... Mislim da Putin gleda Netflix i rifreshuje Sun i Daily Mail da vidi kad da krene s napadom.

  6. #156
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  7. #157
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Sasvim dobar tekst i analiza.
    Jasno je svakom upućenom u koliko-toliko u ukrajinska zbivanja od 2014 godine, da Rusi nemaju nameru vršiti neke velike invazije na Ukrajinu.
    Još od intervencije u Gruziji 2008 , kad su mogli pregaziti celu državu, jasno je da se njihova strategija oslanja na ograničena i proračunata vojna dejstva.
    Oni su od Ukrajine oteli ono što im je baš trebalo, a to je Krim.
    A podrška pobunjenicima u DNR i LNR liči na onu podršku sličnima u Osetiji i Abhaziji.
    Cilj im je od Gruzije i Ukrajine napraviti države nepoželjne za NATO, jer u NATO ne mogu ući države koje imaju teritorijalne sporove.

    Onaj ko bi glasao za prijem Ukrajine u NATO, morao bi istog trenutka biti spreman slati svoju na Krim da ga oslobadja od Rusa, što nisu spremni ni Ameri ni Britanci ni Francuzi...

    Dakle, ruske namere sa Ukrajinom i svrha ruske vojske na ukrajinskoj granici su jasni od 2014 godine. I u poslednje vreme, čuli su se i ruski zahtevi.


    Ono čega se autor teksta nije dotakao, a tek se očešao te teme, je to da pomene koji je interes Amerikanaca i Britanaca da poslednjih meseci dižu halabuku, ciku i vrisku oko gomilanja ruske vojske na ukrajinskoj granici.
    Šta oni hoće od Ukrajine? Šta s njom planiraju?

    Da je prime u NATO, nema šanse.
    Da je brane od Rusa, takodje su rekli da nemaju nameru.

    Pa šta onda hoće?
    Verujem da bi Ukrajinci najviše imali koristi od odgovora na to pitanje.


    Ali eto, ni autor teksta ne pokušava da dokuči to.
    Last edited by Dača; 16-02-22 at 19:22.

  8. #158
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,066
    Thanks Thanks Given 
    1,018
    Thanks Thanks Received 
    4,104
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Русија, уз све своје војне потенцијале, није способна да на брз и јефтин начин (конвенционалним наоружањем) побиједи украјинску војску.Није то лако ишло ни под Мариопољем 2014. и 2015. када су украјинске снаге биле у расулу, и зависиле од приватне иницијативе шачице старјешина, добровољаца и олигарха.
    Украјина је и без ове конкретне помоћи у виду стотина и хиљада најсавременијих преносивих ракетних система, и гомиле друге опреме која је стигла или стиже, од тада, за ових 7-8 година своју војску подигла из пепела, реорганизовала, модернизовала, увјежбала и опремила.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #159
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Fantastičan tekst:

    Čitav članak:
    https://www.theatlantic.com/ideas/ar...kraine/622075/

    Good evening, ladies and gentlemen of the press.We are now planning to cut off Russian gas exports completely—Europe will find its energy supplies somewhere else.
    U prevodu, mi planiramo tudjim k.rcem gloginje mlatiti.
    Fantastično.

  10. #160
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Украјинска "сила" би у Донбасу прошла као ЈНА у Словенији.

    Оно,јак им морал...

    А у случају великих операција на Истоку, Кијев би бранили ...трећепозивци и стингери ?

    Линија фронта у случају отвореног рата са Русијом не постоји.

  11. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  12. #161
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,916
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Moje mišljenje je da se frka digla oko ovoga kako bi se uništila Ukrajinska eknomija i podigla globalna cijena nafte i gasa.

    Ništa od rata neće biti.

    Mnogi u ovo vjeruju ali zapravo se radi o klasičnim igrama velikih sila da se skrene pažnja javnosti sa veličanstvenih protesta demokrata a protiv izdaje izborne volje od 30. avgusta.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  13. The Following 6 Users Say Thank You to Glenn_Q For This Useful Post:


  14. #162
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ne zaebaj, pa to znaci da je rat poceo, a o daljoj eskalaciji jeza me fata kad pomislim…

  15. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

  16. #164
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Инвазија на Украјину,дан други, ђеносајд...
    Last edited by Geralt of Rivia; 17-02-22 at 11:42.

  17. #165
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    2,928
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ahahahahaha e doktore stari!!

    Ps: cujem ukrajinci granatiraju Donjeck
    In b4 teorije zavjere kako je u stvari Amerika granatirala.
    My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.

  18. #166
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    2,928
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Инвазија на Украјину,дан други, ђеносајд...
    Ima li boljeg izgovora za napad na drugu drzavu, od tvrdnje da zelis da sprijecis najtezi zlocin?
    My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.

  19. #167
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Ada kad pomenu paralelu sa JNA, odzvanja mi ono "Rat za mir"..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #168
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ima li boljeg izgovora za napad na drugu drzavu, od tvrdnje da zelis da sprijecis najtezi zlocin?
    Нема.

  21. #169
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ada kad pomenu paralelu sa JNA, odzvanja mi ono "Rat za mir"..
    Обама је добио Нобела по том основу .

  22. #170
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Обама је добио Нобела по том основу .
    Baš divna paralela, on je mirio zaraćene republike u SAD-u? A da..
    Kako se to uvijek traži opravdanje kad Rusi krenu na sopstveni narod i vuku se paralele sa ostalim nacijama..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  23. #171
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    ^
    Обама је добио Нобела мирећи бомбама народе диљем дуњалука.

    Није паралела већ чињеница.

    Шта фали да Велики Штрумф у овој ситуацији најмање узме Оскара за режију?

    Присутна конфузија о "зараћеним републикама", "сопственом народу" и осталим нејасноћама питање је за већину Руса, и РФ уопште, мада је то јасно као бијели дан али хајде да се остави простор за друга тумачења,није спорно.Оно шти би у том контексту било много интересантније јесте чути када то креће кретање на "сопствени народ".

    Опет Sun нешто крвомути?
    Last edited by Geralt of Rivia; 18-02-22 at 10:02.

  24. #172
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Makse, mlaćenje o ugroženosti od nato-a a samo u kopnenom dijelu eu svi oni ne mogu da im pariraju po broju tenkova, samohodki i drugih oruđa kao i ljudstvu.. Ugroženost od nato-a i držanje eu kao taoca energenata, tačno, to je greška eu ali i pokazuje koliko je baćuška širokog srca da širi ljubav i mir..
    Čitajući izvještaje posjeta Makrona i Šolca, stičem utisak da je Putin iz egomanijaka narastao u egomanijaka opijenog istorijom.. Što nije sporno dok nije krenuo da tu istoriju mjeri sa određenim teritorijama na koje polaže pravo realno koliko mi na Skadar recimo..
    Pazi, ne smetaju zemlje Baltika koje su u natou a Ukrajina smeta zbog..? Ali ajde mi da određujemo nezavisnoj državi koga će da bira za precednika i kakav će joj spoljni put biti, ništa sporno..
    Evo se i Kina oglasila u UN, tačno se vidi u kom pravcu duvaju vjetrovi pravičnosti.. Vrli novi svet, neko će reći..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #173
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Makse, mlaćenje o ugroženosti od nato-a a samo u kopnenom dijelu eu svi oni ne mogu da im pariraju po broju tenkova, samohodki i drugih oruđa kao i ljudstvu.. Ugroženost od nato-a i držanje eu kao taoca energenata, tačno, to je greška eu ali i pokazuje koliko je baćuška širokog srca da širi ljubav i mir..
    Čitajući izvještaje posjeta Makrona i Šolca, stičem utisak da je Putin iz egomanijaka narastao u egomanijaka opijenog istorijom.. Što nije sporno dok nije krenuo da tu istoriju mjeri sa određenim teritorijama na koje polaže pravo realno koliko mi na Skadar recimo..
    Pazi, ne smetaju zemlje Baltika koje su u natou a Ukrajina smeta zbog..? Ali ajde mi da određujemo nezavisnoj državi koga će da bira za precednika i kakav će joj spoljni put biti, ništa sporno..
    Evo se i Kina oglasila u UN, tačno se vidi u kom pravcu duvaju vjetrovi pravičnosti.. Vrli novi svet, neko će reći..
    Правичност и љубав међу државама у међународној политици не постоје.

    Постоји само интерес .

    А то што је униполарни свијет умрео, и што се умјесто једног интереса ,оличеног у колективном Западу ,сада на међународној сцени барата са више њих, није ствар избора већ морања.

    Па коме зека, а коме ....

  26. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  27. #174
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,478
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Ukrajina, zemlja za potkusirivanje kao nekad SFRJ.
    Zemlja kojoj je suđeno, da završi rasparčana, da li silom ili milom.
    Zemlja koja će biti na kraju par manjih zemljica i koja se neće ekonomski moći vratiti narednih 50 godina.

    Šablon je isti, pogledajte vijesti sa početka 90tih kod nas, upakujtebih u riječi 21. vijeka, i dobićete isto.
    Rezultat svi znamo...

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  28. #175
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,156
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,233
    Thanked in
    2,902 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Sve je spremno. Moji datumi su bolji od Sunovih

    Vidim da je Peskov zabrinut za Donbas.

    UKR odbacila i definitivno sporazum iz Minska. Granatiranja se inteziviraju. Dovlači se oprema, vrše se evakuacije i opšta mobilizacija. Poznati ratni reporteri na terenu

    Čuli smo i poznatu ratnu rečenicu "ključne su naredne 2-3 sedmice".

    Diplomatija je dozivjela fijasko i ne vidim kako može mirno sve da se završi osim da neko prvi popušti i podvije rep.

    Ja ne mogu da isključim opciju da su Rusi jednostavno prikupljanjem obavještajnih podataka zaključili da se Ukri pripremaju da vojno reaguju i da zbog toga gomilaju trupe kao vid pritiska da se od toga odustane. U slučaju da do napada dođe onda bi im to dobro naplatili, vjerovatno sa svih strana invazijom jer bi tako razvukli cijelu protivničku vojsku.

    Koliko je pametno ako Ukri tako razmišljaju i koliko su na to uticali ameri i britanci zaključite sami.

    U tom modelu, meni je onda skroz logično da oporavljena UKR vojska koja je nagomilala trupe i koju su dosta dobro tehnicki opremili istočno pokuša da povrati svoje privredno jake odmetnute teritorije a da će Rusi u skladu sa odlukama Dume i politikom "branimo sve Ruse" intervenisati.

    Ukrajinci vjerovatno ne žele da im se ponovi Krim a DNR i LNR žele da se razgraniče od UKR.

    USA perfidno igra. Ima svoje političke i ekonomske ciljeve i preko svojih marioneta na čelu UKR može da proizvodi klasičnu bezbjednosnu dilemu (stručni pojam).

    U slučaju eskalacije, proglasili bi invaziju i narusavanje ter.integriteta nezavisne države i dobili bi šta žele a to je medijsko preimućstvo, jačanje pritiska na saveznike kao što je Njemačka da se dodatno distanciraju od Rusije, naprave konkretne korake, itd. Agresija, nada da će Ukrajina postati blato, sankcije, polarizacija, prodaja oružija, katovanje gasa, poklapanje Evrope, itd.

    Naravno, opcija da Rusija može biti klasicni agresor u ovoj situaciji a da Zapad stoji u odbranbrnoj i prijateljskoj poziciji sa UKR jednako stoji kao logična tvrdnja. Da ne smetnemo s uma anektiranje Krima.

    Znamo dobro ko su i jedni i drugi tako da me nista ne bi iznenadilo.

    Samo da rata ne bude
    Sada idu one formalnosti i ko će na koju da se ,,primi". Donjecka narodna republika nije dio Ukrajine i Rusija je tu da im pomogne ili Donjecka narodna republika je dio Ukrajine i Rusija je agresor. Kako god (a neće biti baš dobro), Krim vol. 2 se neće desiti.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

Page 7 of 494 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rusko-ukrajinski rat 2025
    By Bluemoon in forum Politika generalno
    Replies: 349
    Last Post: 22-12-25, 21:56
  2. Rusko-ukrajinski rat 2024
    By BAR in forum Politika generalno
    Replies: 2192
    Last Post: 22-04-25, 07:46
  3. Rusko-ukrajinski rat 2023
    By BAR in forum Politika generalno
    Replies: 4926
    Last Post: 22-04-25, 07:46
  4. Rusko-Ukrajinski spor oko gasa
    By Hombre in forum Politika generalno
    Replies: 37
    Last Post: 23-01-06, 21:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •