Quote Originally Posted by NSX View Post
nije bio nikako OK, američke verzije su imale malo bolju opremu (neki su čak imali i klimu) ali na američkom tržištu taj auto nije mogao da bude konkurentan bilo čemu, jedino gdje je mogao da bude konkurentan je Jugoslavija pošto su carine bile i preko 100% (da, na kupljeni auto si bukvalno jedan poklanjao državi) pa su samo izuzetno imućni vozili strane automobile
Dažbine su bile oko 150% od uvozne cijene, ali su status domaćeg automobila (dakle ne plaća se ovih 150%) imali Zastava, Volkswagen (TAS), Renault (IMV), Citroen (Cimos), Opel (IDA), Peugeot (AP), Fiat (Zastava) i Lada (Zastava). Onda, porezi su varirarali u zavisnosti od grada, pa se recimo nekome u Titogradu više isplatilo da automobil kupi u Ljubljani (sa uračunatim putnim troškovima) nego u Titogradu ili Sarajevu ili Beogradu... Recimo Šavnik je imao najmanji porez na zanatsku radnju u Jugoslaviji, tako da je u jednom momentu u Šavniku bilo registrovano više zanatskih radnji nego što ima stanovnika, a to što taj obućar/ključar/kovač/časovničar radi u Sarajevu, Mostaru, Titogradu, Prištini,... manje bitno. Eh, da, malo ko je nudio isporuku odma, plati se automobil, pa se isti čeka od tri mjeseca do godinu dana.

Sent from my moto e5 using Tapatalk