Ja ne znam kako ti imas obraza da ponavljas neistine svaki drugi post? Mozda je Kan bio na nekom zajednickom skupu, a bio je pred opstinom kad je Dps prosle godine zauzeo svi smo ga gledali, ali opste poznato je u Budvi da su oni svi redom uz DF. Jedno vrijeme su cak svaki dan dolazili u kabinet kod Carevica.
Tako da apdejtuj se malo
Sent from my phone
Kad neko iz stare vlasti pomene lopovluk nove vlasti onda uz “dje su bili kad je…” objasnjava se kako je stara vlast krala.
Kad pukne tikva unutar nove vlasti i vec nakon pola godine krenu da se medjusobno optuzuju za lopovluk, onda pojedinci nisu bitni vec je stvar principa.
E da, i nebitno je cija je ono tona gudre
Vazno je da je panula…
Ajde ljudi opustite se, branite ni da imate kakvoga ajra od vlasti. A zaista mislim da nemate.
Olajavajmo vlast i zajebavajmo se na njihov racun.
Kad se promjeni olajavacemo i nove i sve je ok. Kad sutnu crkvenjake i popere Marka, Dajka i Pipuna bice jos zabavnije.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Tko leti, vrijedi...
Kaze mene ne zanima sta radi Krivokapic isto kao sto me nije zanimalo sta radi Djukanovic hahahha a ja ne mogu ovo
Crna Gora, gnjezdo sokolova,
ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
Tko zlobio – crn mu obraz bio
I ova i prosla vlast kostaju me poreza, doprinosa i PDV negdje oko 20-25.000 godisnje.
Usluga koji familija i ja dobijemo ne vrijedi tih para, ali neka ode na drustvenu solidarnost. O njinu glavu…
Tako da kosta me licno, kosta i kostace pofino.
Ocekujem li da ce mi se popravit servis u buducnosti, a bogami kameno…
A sto se oporezivanja tice i koliko me drzava klepa, to moze biti samo jos skuplje.
Tako da se ne nadam nicem boljem.
Ono sto se meni cini nedje. Masa naroda ce vazda optuzivati svaku vlast da joj je kriva. Ada no sto no je kriva vlas. Ada nisam ja kriv sto sam upisa i zavrsio fakultet za koji sam zna da nema perspektivu, pa sam bez posla.
Drzava je kriva sto se nisam satira dio srednje i deceniju fakulteta i specijalizacije pa da biram dje cu i sto kao doktor specijalista. Drzava je kriva sto se ne otelih na gradjevinu, elektro ili sto ne naucih neke vrhunske programe ili baze, pa da mene jure, umjesto da ja jurim posa.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Tko leti, vrijedi...
Tikva se nije ni sastavljala od starta. Treba li tebi da objasnjavamo ko malom djetetu razliku izmedju pijedinaca i sistema.
Hoces da kazes da je sam Djukanovic bio sistem. Jeste bio najveca personifikacija istog, ali se ovdje pricalo o sistemu koji je kreirala jedna partija, i u istom su ucestvovali svi. Od onog koji je dobio dozvolu na mufte za neke pare ili uslugu, ili penziju koju nije trebao... Do ovih koji su harali kroz budzet drzave.
Nema tu pojedinaca, nego su svi krali koliko su mogli.
Neko euro neko milion, ali svako prema mjestu na ljestvici.
Ovi su imali godinu da demontiraju sistem, ne da smjene DPS. Onda je i on mogao da ostane. Sto pljujeemo DF. To sto su isti kao ovi koje podrzavas. To sto im prigovarate "srlski svijet" je samo strah da ce da zajasu u punoj snazi, pa da vladaju kao i ovi tvoji sto su. A onda bi vam tijesno bilo ko im se zamjerio, a da nije voljan da plati novcem grijehe.
Ispade po tvojoj prici da je nama smetao Djukanovic, Boskovic i Ivanovic jer su crnogorci, a DPS je mogao da nastavi.....
Super ti prica.... Da imamo 15 godina i da smo jednva osnovnu zavrsili.
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
A nemojmo, ovo ne moze vise stvarno. Toliko spinovanja, skretanja i sl.
Vise pojedinci nisu bitni sad je sistem, oslobodite Djukanovica nije on bitan on je pojedinac.
Neka Krivokapic isto muti, on je pojedinac ne zanima to sad forumase.
Treba menjati sistem, a sistem isti kao za vrijeme DPSa a DPS se promjenio.
Ko ce da mjenja sistem, Krivokapic koji radi o iskoriscava isti taj sistem. Ali on je pojedinac, nije predsjednik vlade.
Crna Gora, gnjezdo sokolova,
ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
Tko zlobio – crn mu obraz bio
Evo ako ti lakse, da maknemo djulanovica, pa da mozemo da vratimo Boskovica, nosioca ordena Svetog Save, i clana Bijelih orlova
Taj je nas
Mozemo i sveta jer se pokajao u SPC.
I neka reformisu DPS, jer je ovo stvar pojedinaca.
Bajke za djecu do 6 godina su na trecem spratu
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Mijenja se sistem. Privodi se danas zbog majica. Napredak… posto si stalno ironicno pominja kako eto svima sada prija sloboda govora, evo izgleda suzava se sloboda printa na majicu.
Slozicu se sa tobom oko sistema. Naravno, onaj koji je najuticajniji u sistemu nosi i najvise odgovornosti za njegovo funkcionisanje. Isto kao sto i CEO nosi najvise odgovornosti za rad firme koja je isto sistem.
Bio je to Djukanovic, koji je najodgovorniji i za dobro onza lose negdje od 1998 da se ne lazemo.
Sad je taman difersifikovana odgovornost da svako moze da svali na drugoga. Ljepota za politicare i pokojni NVO
Sent from my iPhone using Tapatalk
Tko leti, vrijedi...
Pa sta te iznenadjuje sto rezim malo danas..... Aloooo, majce..... Zajebavamo li se mi to....
Moze on da snosi najvecu politicku odgovornost, kao personifikacija partije, ali je sistem trebalo demontirati, pa ne bi bilo ovalvih slucajeva....
Lik koji je naredio privodjenje treba da leti sa posla u roku od odmah, a Brdjanin ako to ne rijesi do utorka, zajedno sa njim...
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Opet ti o vracanju nekog, svaka vam je ovakva. Znaci Krivi namjesta poslove pusti ga nek radi isto sto i DPS samo da se ne vrati DPS da radi ono sto o radi ova vlast.
Kako se strucno zove kad se stvari vrte u krug i iskrivis ono sto sagovornik pise???
I koji ste to vi pa vam se vraca a koji smo to mi pa nam ostaje neko???
Crna Gora, gnjezdo sokolova,
ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
Tko zlobio – crn mu obraz bio
Demontaza sistema nije realna. To je moguce samo prilikom nekih ogromnih reseta kao npr posle gasenja neke drzave ili svjetskih ratova i revolucija… oce to uglavnom i dosta nasilja.
Moguce da je vlast imala finu priliku 2006 za neki reset, propustila je sa freskom nezavisnom drzavom. Razloga zasto nije dosta odigrala kako valja je vise od licne koristi, nesposobnost, losih procjena pa ceraj dalje. I procjenjuj pindere koliko je neki razlog participirao u neuspjehu.
Mislim da je nesto Luksic pokusava da apgrejduje sistem, a zanimljivo kad je makao Milove favorite Veljovica i Jokovica dobio je rat sa Vanjom Calovic i Vijestima. Da li je tu neko bio nahuskani korisni idiot neka vidi sam.
Uglavnom, nekoliko puta smo “pogresno skrenuli kod Albukerka” sto bi rekao Dusko Dugousko u crtanome.
Dovoljno da nam smjer bude ozbiljno pogresan.
Skrecemo pogresno i dalje.
Uostalom, kroz istoriju su ovdje ispravna skretanja bila izuzetak, a ne pravilo. A i plebs voli da se valja po blatu umjesto da napreduje.
Pisah ovdje o kulturoloskom modelu gdje trebaju generacije i mentalitetu kao najvecem ekonomskom resusrsu neke drzave, no zalud…
Sent from my iPhone using Tapatalk
Tko leti, vrijedi...
Evo godina dana od izbora prođe i moram reći da nisam zadovoljan.
Jes nešto bolje no što je bilo, vlada ima u prosjeku prelaznu ocjenu, naročito ekipa Spajić, Milatović, Sekulović i Srzentić. Nema više da jedna stranka uzme neku firmu i sa njom mlati kako oće, sad se kao nešto međusobno kontrolišu, ali mrka kapa kad zaslužni iz stranaka kontrolišu resurse.
Dobro je što država nije u službi jedne stranke i čovjeka.
Dobro je što se udarilo na šverc cigara, proizvodnju lakih i šverc teških droga. To apsolutno raduje. Isto tako raduje podrška međunarodne zajednice.
Ipak, partitokratija, koritašenje i stranački interesi i međustranačka pozicioniranja kod biračkog tijela nam ebaše majku. Ovo je definitivno najveća zamjerka i moje najveće razočarenje. Sve poluge koje je DPS koristio u smislu stranačkog zapošljavanja i imenovanja su zadržali. Pojeli su gowno jer stranke definitivno ne žele da mijenjaju sistem, već žele da ga uzjašu. Sva sreća pa nemamo skoncetrisanu apsolutnu moć kod jednog političkog subjekta jer bi se isto proveli kao i pod DPSom, ali potpuno isto.
Druga stvar koja me užasno nervira je što su
svo vrijeme u kampanji, ali svi. Svako vuče poteze i mjeri uticaj na raspoloženje biračkog tijela. Potpuni gadluk.
Narod kod nas na žalost ne odlučuje prilikom glasanja na osnovu ponašanja u prethodnom periodu, u smislu "ovi su vukli najpoštenije i najbolje poteze", nego se glasa po odnosu na neko apsurdno identitetsko ili vjersko pitanje ili još gore "ovi će mi završit nešto".
Uostalom, da naš narod nije takav kakav je ne bi stranke smjele da postavljaju ljude bez referenci na određena mjesta, jer bi bili drastično kažnjeni na sljedećim izborima. Da su glasači kažnjavali loše odluke vlasti ne bi DPS vladao tri decenije.
Opozicija potpuno vrisnula i uglavila se u ove desničarske priče, naš i vaš rov. Mada, teško je bilo očekivati da DPS o nečem smislenom priča (borba protiv korupcije, ekonomija, EU itd.). Nadam se da će narodu jednog lijepog dana biti pun kufer sve ove prazne nacional-populističke priče.
Sa druge strane vrisnuli su i DF i Demokrate. Ova njihova borba za glas "vjerujućeg naroda" je pregadna. Pregadna je jer i jedni i drugi gledaju kako da, na račun te iste crkve, zakuče koji politički poen. DF se skroz izuo i pokazao da imaju šefa u BG. Njihov šef je kopija Mila Đukanovića, sa sve bratom koji je moćan, partijskom državom i kontrolom izbornog procesa prekonsistema siguran glas. Biti za AV, a kontra MĐ, je apsolutno ludilo.
Nadam se da će URA izgurati još neke stvari poput Zakona o porijeklu imovine, izmjena zakona o prosvjeti na način da ministarstvo ne kadrira direktore škola (DPS način koji su svi obećali da će da promijene ali očigledno svima bez URI ne pada na pamet da to i ispune).
Inače se trudim da slabije pišem u zadnje vrijeme, a potrudiću se da odmorim malo od ovih tema. Al evo godina od izbora, pa da sažmem utiske.
Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Svaki tvoj post me zabavlja, ali stvarno. Nema veze, iako te smatram kao nekoga kome malo treba da skrene u ekstremizam (to je moj utisak na osnovu ovoga što pišeš ovdje, ne mora biti tačan niti realan) ipak si ok sagovornik pa mi nije mrsko da ti odgovorim...da počnem:
Nijesam ja baš rekla da sam griješila što sam podržavala DPS....to je nešto što ti želiš da čuješ...Ja sam vjerovala, tamo nekad jednom, da DPS radi neke dobre stvari a one niesu bile ni najmanje dobre...najsmješnije je što ti kao to ne razumiješ, ali jednako kako danas tvoji puleni rade pogrešne stvari a ti ih zdušno uzdižeš i misliš kako oni danas nešto malo pogriješe ali za bolje sjutra , tako sam i ja vjerovala da oni koje je podržavam se rukovode istom ljubavlju prema domovini....jesu, nema zbora, ali malo je prevagnula ljubav prema materijalnim dobrima kojima mogu naplatiti tu ljubav...
Takođe, hvataš se za jednu riječ "obožavati" kao da sam rekla -ja mila obozavam on je moj idol...a ja sam u stvari rekla, "mogu podržavati državnika, mogu ga obožavati, što će ljudsko biće može da pogriješi, ali ću priznati da je nešto loše uradio"...dakle malo lagiš da sa rekla da obožavam Mila, ali ti to voliš i to se zove spinovanje i vadjenje iz konteksta i kako god oćeš...Milo je bio moj izbor i ne kajem se smatram da ej tada bio jako dobar izbor u medjuvremenu se to promijenilo (iako i dalje mislim da je bio gospoče što se izgleda i manira tiče prilikom inostranih posjeta) ...takodje, ja odavno nijesam glasač DPS jer sam rekla da nikada neću ni u kom slučaju podržati devastiranje, korupciju, kleptomaniju i lopovluk, nepravdu i nacionalizam, ali nekim čudom uvijek izbjegneš to da pročitaš i da shvatiš...Zašto? Jer ti je duševna hrana da repliciraš i besciljno vrtiš istu priču...
Ovako stoje stvari...onoga dana kad sam shvatila što ova vlast radi, ja sam prestala da ih podržavam na izborima ali DPS je partija koju bih uvijek podržala ukoliko se iskorijene sve bolesti koje su je ophrvale, prije nego ijednu drugu u CG...
Baš da bih voljela da prestaneš da urlaš po forumu da sam podržavala lopovluke i opravdavala raznošenje crne Gore, jer nijesam- ni pod razno! Za razliku od Lucke91 koji kad su mu takli crkvu ne mogaše da izdrži, ja sam mnogo ranije barem desetak godina prestala da glasam DPS... Ti se ne možeš time pohvaliti....ti znaš da neko koga glasaš "krade" i opet ga podržavaš i pravdaš...ti opravdavaš sve što ova garnitura radi, makar i naopako...ne može to tako, dome mojto ti nije pošteno, pa posle druge prozivaš?! No no...
A nemoj, mile, to je vaša specijalnost, tebe i tvojih drugara koji ste zarad najsitnijega benefita u vidu 50 eura i dzaka brašna glasali DPS...Vi se prodajete, ti i tvoji drugovi?! Je li vas sram što ste d<ps držali na vlasti 30 ngodina???(je li lijepo ovo ovako kad u isti koš stavljam sve vas koji glasate vlast? Je li korektno? Razmisli malo, ovo nijesu moje nego tvoje riječi)
Elem, ja sebe ne opravdavam, ja ću opet biti glasač DPS-a onog momenta ( a nadam se da će doći) kada odu iz partije ili u spuž ili dje oće svi oni koji su nanijeli štetu državi i građanima...za razliku od vas, protivnika DPS-a, koji cijeli DPS i 150 hiljada građana koji glasaju DPS zovete lopovima i lešinarima i sl, ja znam da tamo ima mnogo poštenih i dobrih građana, isto tako i funkcionera, ruku na srce svi funkcioneri imaju neke benefite od svoje pozicije ni danas nije drugačije i ne smatram to nekim čudom, niti nenormalnošću, tako da ukoliko se partija u potpunosti rehabilituje i počne iznova sa novim ljudima ja sam tu da je zaokružim na svakim narednim izborima....
Može, mile, Zdravko biti premijer 400 godina, ja ću njegovu funkciju vrlo poštovati i uvažavati, ali vjernik postati neću...nego, već sam ti jednom rekla, ponoviću, čovjek sudi naspram sebe, što nveli jedna stara dobra poslovica, Što više sile, više i zla....polakote, nemo'te da vi se sve riječi obiju o glavu![]()
Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!
Ja npr. nisam podržavao Mila i DPS do poslednjih dešavanja, a sad bih mu dao da doživotno bude predsjednik.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Love, peace and respect.
Ja ne mogu vjerovati da mi nakon godinu dana nove vlasti i dalje gledamo kako kum pusta narko dilera na slobodu.
To je to kad se energija trosi na zastave i borbu za fotelje a ne realne probleme.
Nije još to definitivno
Sent from my iPhone using Tapatalk
Love, peace and respect.
nothing comes from violence and nothing ever could
Taman pomislih dosadnog li pressa kad ono Krivi po Voliju pljasaaa
Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Sve shuplja,do k vishe ovo foliranje.
...
There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)
Bookmarks