View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 88 of 156 FirstFirst ... 387884858687888990919298138 ... LastLast
Results 2,176 to 2,200 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #2176
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Juče se revakcinisah fajzerom i jutros pred zoru me probudi groznica. Nakon panadola sam ok, samo treba da noćas odspavam kako treba.

  2. #2177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,538
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Juče se revakcinisah fajzerom i jutros pred zoru me probudi groznica. Nakon panadola sam ok, samo treba da noćas odspavam kako treba.
    Znaci od cipovanih si.

    Da nije na nervnoj bazi? Iako po pisaniji tvojoj bi rekao da si dosta smiren tip.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  3. #2178
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Znaci od cipovanih si.

    Da nije na nervnoj bazi? Iako po pisaniji tvojoj bi rekao da si dosta smiren tip.
    Sad sam petgejcovan.
    Vjerovatno reakcija organizma.

  4. #2179
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,359
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    e pa ne znam šta je to u tim vakcinama ili bolje u našim organizmima što čini da ja imam jake simptome, neko nema ama baš ništa a neko onako, tek nešto malo...Moj sin je primio prošle nedelje, 15 dana nakon tebe i imao je onako malo kao bio umoran...i to je to
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #2180
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    535
    Thanks Thanks Received 
    619
    Thanked in
    353 Posts

    Default

    Juče isto Fajzer, isto čekanje, isto gužva...?

    Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

  6. #2181
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,248
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e pa ne znam šta je to u tim vakcinama ili bolje u našim organizmima što čini da ja imam jake simptome, neko nema ama baš ništa a neko onako, tek nešto malo...Moj sin je primio prošle nedelje, 15 dana nakon tebe i imao je onako malo kao bio umoran...i to je to

    Moj brat je primio trecu fajzer, tek onda je imao oko 300-400 hiljada antitijela. Posle druge 0 (nula).
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  7. #2182
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    11,167
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    564
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Mene je posle 1 fajzer ruka boljela 2 dana, sledeće srijede mi je druga doza

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  8. #2183
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,359
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Moj brat je primio trecu fajzer, tek onda je imao oko 300-400 hiljada antitijela. Posle druge 0 (nula).
    kako kako? Mora da je negje u Evropi? Ne znam da je kod nas počeo taj protokol sa trećom dozom?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #2184
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e pa ne znam šta je to u tim vakcinama ili bolje u našim organizmima što čini da ja imam jake simptome, neko nema ama baš ništa a neko onako, tek nešto malo...Moj sin je primio prošle nedelje, 15 dana nakon tebe i imao je onako malo kao bio umoran...i to je to
    Odgovor je u tkz ''urođeni ili nespecifični'' (innate, nonspecific) imunitet. Ali konvencionalna medicina ne govori puno o tome.

  10. #2185
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    98 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kako kako? Mora da je negje u Evropi? Ne znam da je kod nas počeo taj protokol sa trećom dozom?
    Upravo htjedoh da napišem isto....

    Uzgred mora proći 2 mjeseca do treće vakcine, i kad se steknu uslovi za nju....tj. rizične grupe, teško bolesni ljudi u glavnom..

  11. #2186
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Ne znam samo gdje je doticna osoba u EU mogla primiti trecu dozu Fajzera jer se treca doza jos uvijek ne daje ali je veoma vjerovatno da hoce ubrzo. Da podsjetim samo da su do prije svega par mjeseci vecinom sve zemlje u EU kubirile sa problemom da dobiju dovoljno Pfizer vakcina.
    Jedino gdje se oficijalno daje treca doza za sada je USA i Izrael (nesto manje od 1 mil ljudi je vakcinisano trecom dozom u Izraelu npr.).

    Ako grijesim neka me neko slobodno ispravi.
    Last edited by beatnological; 14-08-21 at 10:26.

  12. #2187
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Odgovor je u tkz ''urođeni ili nespecifični'' (innate, nonspecific) imunitet. Ali konvencionalna medicina ne govori puno o tome.
    Prica i to podosta samo sto se od svih ostalih vijesti naravno ne moze doci do ovih informacija osim ako se eksplicitno ne traze. :/

  13. #2188
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Bave se oni doktori i naučnici kojima je stalo do zdravlja čovjeka i koji se ne vode interesom farmacije.

  14. #2189
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,163
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    693
    Thanked in
    341 Posts

    Default

    Pa valjda postoje neki protokoli. Koliko ja znam, treća doza još uvijek nije odobrena kod nas, bez obzira na to koliko antitijela razviješ.
    Last edited by Viscount; 14-08-21 at 12:30.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #2190
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,156
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,233
    Thanked in
    2,902 Posts

    Default

    Otpor napretku je normalna pojava, doktora što je u Bečkoj bolnici 1847 god. htio da uvede u obaveznu proceduru pranje ruku proglasiše ludim (tek nekih 30 god. kasnije to uvršteno u proceduru). Eksperiment sa neizvesnim posljedicama bijaše to pranje ruku. Izdvojih u nekom gore postu koja se tri narativa izdvajaju kod protivljenja vakcinaciji. Niti jedan ne pruža alternativu (borbu protiv pandemije) već ide u zonu ,,aktivnog čekanja" (u najboljem slučaju).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  17. #2191
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Ista priča samo drugi epilog - nekad se rentgen koristio da se precizno izmjeri stopalo prilikom kupovine obuće.
    Danas znamo da to i nije bila sjajna ideja.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Shoe...ng_fluoroscope

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  18. #2192
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,652
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    931
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Dje da se raspitam za fajzer? Ili zakazem?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  19. #2193
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Otpor napretku je normalna pojava, doktora što je u Bečkoj bolnici 1847 god. htio da uvede u obaveznu proceduru pranje ruku proglasiše ludim (tek nekih 30 god. kasnije to uvršteno u proceduru). Eksperiment sa neizvesnim posljedicama bijaše to pranje ruku. Izdvojih u nekom gore postu koja se tri narativa izdvajaju kod protivljenja vakcinaciji. Niti jedan ne pruža alternativu (borbu protiv pandemije) već ide u zonu ,,aktivnog čekanja" (u najboljem slučaju).
    Kapiram da ti ovakvi slučajevi napretka nisu zanimljivi:

    After 60 years, scientists uncover how thalidomide produced birth defects

    +

    Dengvaxia controversy

    Rush To Produce, Sell Vaccine Put Kids In Philippines At Risk
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #2194
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,156
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,233
    Thanked in
    2,902 Posts

    Default

    U Engleskoj je bio zakon da čovjek mora sa crvenom zastavom da ide ispred i upozorava ostale da automobil nailazi. U Francuskoj nisu postojala nikakva ograničenja za tu novotariju te su zato mnoge skraćenice u vezi automobilizma izvedene iz francuskog jezika. Isto tako, običan šiljak je najefikasniji gromobran, a neko je mislio da može da napravi još efikasniji pa su bili oni ,,nuklearni" koji su se poslije Černobilja brže bolje skidali sa zgrada. Itd, itd,... Opet ponavljam, izdvojio sam tri narativa, niti u jednom ne vidim alternativu vakcinaciji. Jedina alternativa je ,,aktivno čekanje" što je daleko od rješenja.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  21. #2195
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    vakcina je samo dopunska mjera ali zašto se zadnjih godinu i po dana nije vodila kampanja za zdrav život i da se ljudima davao besplatni vitamin D (jer mnogi nemaju para da ga kupe), to bi spasilo poprilično života ne samo kad je korona u pitanju nego i druge bolesti

    jedan komšija tu alkoholičar tresu mu ruke i ko zna kakve sve probleme ima vakcinisao se veli ja brinem za zdravlje

    hoću reći vakcina pomaže ali su prioriteti potpuno pobrkani
    She is only here to annoy herself!

  22. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  23. #2196
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,478
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Tableta vitamina D je 10c.
    Ampula od 500mg (tečna je 29c).

    Da skupo je 5e mjesečno. Treba pomoći u tražiti da nam se to kupi.

    Ko je htio da pije pio je.

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  25. #2197
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    da, mnogi će radije kupiti 2 hamburgera nego vitamin D

    drugo, ljudi su neinformisani
    She is only here to annoy herself!

  26. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  27. #2198
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    vakcina je samo dopunska mjera ali zašto se zadnjih godinu i po dana nije vodila kampanja za zdrav život i da se ljudima davao besplatni vitamin D (jer mnogi nemaju para da ga kupe), to bi spasilo poprilično života ne samo kad je korona u pitanju nego i druge bolesti

    jedan komšija tu alkoholičar tresu mu ruke i ko zna kakve sve probleme ima vakcinisao se veli ja brinem za zdravlje

    hoću reći vakcina pomaže ali su prioriteti potpuno pobrkani
    Ne radi se uopšte o tome da li je vitamin D jeftin ili skup. Radi se o tome što SZO i druge zdravstvene institucije neće da priznaju da postoji pandemija deficita istog kod ljudi, posebno zimi.
    Za mnoge druge bolesti postoji opravdana sumnja da nastaju kao posledica deficita vitamina D. Osteoporoza na primjer.
    Ali čoče u nauci ne postoji konsenzus oko toga da li bolesti nastaju kao posledica deficita ili je deficit posledica bolesti!?
    Zamislite koliko je nauka zapravo napredovala kada ne umije da prokljuvi uzrok?
    A evidentna je činjenica da čovjeka sada za razliku od praistorijskih dana sunce mnogo manje gleda.

  28. #2199
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Tableta vitamina D je 10c.
    Ampula od 500mg (tečna je 29c).

    Da skupo je 5e mjesečno. Treba pomoći u tražiti da nam se to kupi.

    Ko je htio da pije pio je.

    Poslato sa škatulice
    Nema svijesti o tome koliko je bitan. Ljudi su nesvjesni da su u deficitu a doktori takođe ne pridaju neki značaj, valjda jer ne prate neka novija naučna saznanja ili što li.
    Čudno je doista.
    Ni u naučnoj sferi ne postoji jasan konsenzus kolika donja granica treba da bude. Kod nekih organizacija to je 50nmol/L a kod drugih 75nmol/L.
    Dok neki naučnici tvrde da on mora biti 100-150nmol/L da bi sve bilo u top stanju u organizmu.
    Spasioci na plaži redovno imaju put 200nmol/L.

  29. #2200
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,478
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Sada za vrijeme Korone, svima je savjetovano da "krljaju" D vitamin od 5.000 do 10.000 jedinica dnevno.

    Nek se primi 10% sasvim je dovoljno.

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 88 of 156 FirstFirst ... 387884858687888990919298138 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •