Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 57

Thread: Prevarant iz Vranjića

  1. #26
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,862
    Thanks Thanks Given 
    1,082
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    725 Posts

    Default

    Sam je covjek napisao, ide tuzba, neosnovano obogacenje, postupak ce teci ko zna koliko, to je pravni aspekt a ostalo su emocije i pobude.

    Dajte lock.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,979
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lale_Brđanin View Post
    Pozdrav svima!

    Interesuje me da li postoji neko sa sličnim iskustvom koje planiram da podijelim u ovom postu. Takođe želio bih da proširim glas da se drugima ne bi ponovilo nešto slično

    Prije par mjeseci objavio sam na Autodileru da prodajem automobil. Javio mi se čovjek koji se predstavio kao M.B. (35) iz Vranjića. Pokazao sam mu auto a nakon toga me je zvao da mi kaže da hoće da ga kupi ali da može da mi donese pare tek za 10 dana jer njegovoj ženi tada liježe uplata. Bio sam skeptičan ali on me je odmah pozvao da dođem kod njega kući u Vranjiće da mi pokaže gdje živi i upozna me sa svojom porodicom kako bih ja stekao više povjerenja. Lijepo me je ugostio, upoznao sam mu djecu i ženu, fino smo se ispričali i ja sam mu na kraju ostavio auto oslanjajući se na njegovu riječ da će mi donijeti novac za 10 dana. Od tada je prošlo 2 mjeseca a on mi još nije vratio novac a odbija i da vrati auto. Istini za volju, pristao je da potpiše i ovjeri izjavu kod notara u kojoj potvrđuje da je uzeo auto od mene i da je dužan da mi vrati novac do određenog datuma. Prošao je i taj datum a on mi nije vratio novac. Ja sam angažovao advokata i poslao sam mu opomenu pred tužbu. Ima rok od 5 dana da vrati novac u suprotnom ću podnijeti tužbu i tražiti odštetu. Neće biti problema da na sudu dokažem da mi je uzeo auto i da nije vratio novac ali advokat kaže da parnični postupak može da traje i godinu dana a problem može nastati i kod izvršenja presude. Ja sam u međuvremenu još jednom dolazio kod njega kući i tražio ga, ali tamo nisam našao ni njega ni auto, samo ženu i djecu kojima sam tom prilikom donio i čokolade.

    Ukoliko je neko imao slično iskustvo ili može da zaključi na osnovu inicijala o kome se radi, molio bih da sa mnom podijeli neke informacije o tom čovjeku. Čime se bavi, da li je i ranije činio slične stvari ili da li znate šta on kasnije radi sa tim autima?
    Prodaješ li jos što osim tog auta?
    γνῶθι σαὐτόν


  3. The Following 9 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  4. #28
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    20,910
    Thanks Thanks Given 
    2,892
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    1,568 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ovo je vjerovatno mlad momak iz poštene familije đe je učen da vjeruje narodu na riječ.
    Zadnjih 20tak godina narod se teško iskvario nažalost i onda imamo ovakve situacije.
    I ja bi mu auto ostavio na rijec.
    Ali ako bi me i blizu ovako izradio, skupo bi platio.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  5. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  6. #29
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    I ja bi mu auto ostavio na rijec.
    Ali ako bi me i blizu ovako izradio, skupo bi platio.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Neka, nemoj.

    Treba da promovisemo ljubav. "Prastaj bliznjem svome" ili kako vec ide.

    I obavezno nosit' cokolade djeci a zeni kafu. A vala moze i njemu nesto kao recimo bidon goriva da ima da vozi.

    Samo nek' ste zdra'o.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  8. #30
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,742
    Thanks Thanks Given 
    9,160
    Thanks Thanks Received 
    6,615
    Thanked in
    2,592 Posts

    Default

    dobro ti pogledaj sta je sve skinuto sa tog auta kad ga dobijes nazad

  9. #31
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    8,193
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    913 Posts

    Default

    Ne čudi me ništa znam lika koji je kumu pozajmio auto a ovaj ga preprodao neđe u djelove zbog kockarskih dugova, poslije je otac ovog mrčova plaćao ono što mu je sin uradio, poenta je ne možeš najbližima vjerovati da te neće zavrnuti a ne nekom liku kojeg prvi put vidiš
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  10. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  11. #32
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,931
    Thanks Thanks Given 
    19,013
    Thanks Thanks Received 
    8,870
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    Možda je neki francuz u pitanju ili TDi pa da ga spasi čo'ek od muke.Ja sumnjam na Takumija,mada ne živi u Vraniće,ali sve je moguće

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  12. #33
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,782
    Thanks Thanks Given 
    26,054
    Thanks Thanks Received 
    8,372
    Thanked in
    4,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Ne čudi me ništa znam lika koji je kumu pozajmio auto a ovaj ga preprodao neđe u djelove zbog kockarskih dugova, poslije je otac ovog mrčova plaćao ono što mu je sin uradio, poenta je ne možeš najbližima vjerovati da te neće zavrnuti a ne nekom liku kojeg prvi put vidiš
    Možda onda znamo istog

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  13. #34
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    I ja bi mu auto ostavio na rijec.
    Ali ako bi me i blizu ovako izradio, skupo bi platio.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Slomiš mu nos, ruku, nogu. Ok.
    Sad on tebe tuži i platiš 3 puta više no auto kolko vrijedi.

  14. #35
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    26,031
    Thanks Thanks Given 
    1,791
    Thanks Thanks Received 
    2,315
    Thanked in
    1,279 Posts

    Default

    Dešava se i da uzmu auto, povedu kod majstora i skinu katalizator i onda ga kao vrate....

  15. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  16. #36
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,511
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Dešava se i da uzmu auto, povedu kod majstora i skinu katalizator i onda ga kao vrate....
    Meni to uradise svojevremeno u Crismi na Starom A. sa Focusa...ja klinac bio, nisam ni znao sta je to dok se starom nisam pohvalio kako mi sad auto ide i cuje sa kao GTI ��
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  17. The Following User Says Thank You to bann For This Useful Post:


  18. #37
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    6,385
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    2,093
    Thanked in
    779 Posts

    Default

    Kad čujem ovo "Vjerovao da je pošten"... Znate li vi nekog poštenog čovjeka koji bi pošao da traži auto bez para? Pošten čovjek ne bi nikad ni pomislio da nepoznatom čovjeku traži telefon, a ne auto na čekanje.

  19. The Following 4 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  20. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    32,352
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    13,692
    Thanked in
    5,188 Posts

    Default

    Ako mu nisi oba ključa da' znaš što ti je činjet.

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk

  21. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  22. #39
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,955
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Izbuši mu gume.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  23. The Following 4 Users Say Thank You to NokiaPg For This Useful Post:


  24. #40
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Izbuši mu gume.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Ili ti "izbusi si gume".
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  26. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,652
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    fantazija kako se svaka ova tema odmah pretvori i udri po zrtvi...kako vala boze nema u zakonu sam pa' sam se ubio brate,bitno je da ste svi vi prepametni i preiskusni,vama ni cigance ne bi izvuklo za kiflu...
    Oli mi prodat auto, platiću ga Ostroga mi?
    Ja ne razumijem koja je poenta ovog topica uopšte. Makar danas, u 21 vijeku đe se svašta može naći na internet pa i razne prevare, ljudi prodaju kola na odloženo tj pare kad vide.
    Ovaj se spasio ovjerom kod notara, pa i nije baš tako naivan još ako ima drugi ključ lako je. A dovoljno je i krađu da prijavi i riješen problem.
    Zato više mislim da je trol, ili ispituje rekacije ljudi za neki seminarski ili nešto.

    Ako nije ništa od toga, onda je momak pao sa Marsa. Ali bukvalno.

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ovo je vjerovatno mlad momak iz poštene familije đe je učen da vjeruje narodu na riječ.
    Zadnjih 20tak godina narod se teško iskvario nažalost i onda imamo ovakve situacije.
    Baš zao što je mlad mogao je da pročita po internetu toliko članaka o prevarama da treba da bude oprezan.
    Ovo su ljudi koji u današnje vrijeme notara kupuju stanove na riječ u keš bez notara i provjera. I onda kad se ispostavi da je stan prodat 5 puta, kriv je prevarant. A nije on ništa kriv, kriv je kupac koji ne umije sebe da zaštiti i kupuje stan kao Orbit žvake u prodavnicu.
    Ja ne znam kako ljudi imaju hrabrost da izbroje 100.000 za stan a da ne provjere list nepokretnosti, prodavca, cijeli stan uzduž i poprijeko i slično.

    I onda treba da ih žalimo? A ne treba vjeruj mi. Čim je tako prosuo 100.000 olako znaš da ih nije teško zaradio i da će ih zaraditi opet vjerovatno.

    A ovaj odnos prema novcu počinje od kusura vjerujte mi. Kad počnemo kusur da cijenimo onda će i odnos prema novcu da se promijeni.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  28. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,490
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Evo sam se čuo sa čovjekom pa je pitao može li auto da vrati iz dva puta, recimo prvo gume i sjedišta, pa onda školjku...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  29. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  30. #43
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,511
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Kad čujem ovo "Vjerovao da je pošten"... Znate li vi nekog poštenog čovjeka koji bi pošao da traži auto bez para? Pošten čovjek ne bi nikad ni pomislio da nepoznatom čovjeku traži telefon, a ne auto na čekanje.
    Bogme Djede Djuro ja ovdje na forumu prodadoh auto prije par godina na rate i to coeku (forumasu) kojeg nikad u životu nisam vidio i koji je sve ispostovao. Sa druge strane, sustina nase tragedije kao društva je cinjenica da su takvi u manjini.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  31. The Following 3 Users Say Thank You to bann For This Useful Post:


  32. #44
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,782
    Thanks Thanks Given 
    26,054
    Thanks Thanks Received 
    8,372
    Thanked in
    4,114 Posts

    Default

    E bogme i ja. Isto tako. Ne mogu reći da je ispoštovano do kraja po dogovoru ali prije svega zbog situacije sa koronom, a kako se meni nije žurilo onda smo se i to dogovorili.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  33. #45
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    E sad treba biti i dovoljno pronicljiv da se prepozna prevarant.
    Mada možete bit i moodo od prepredenjaka a da se opet nađe neki koji će i vas preć.

  34. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  35. #46
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,782
    Thanks Thanks Given 
    26,054
    Thanks Thanks Received 
    8,372
    Thanked in
    4,114 Posts

    Default

    Tip se zeznuo zašto je išqo kod notara i čuda. Ok, dao si auto, ispali te dva dana, prijaviš krađu i sve riješeno.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  36. #47
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,955
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Fini neki ljudi.
    Sledeći put bez čokolade, iznenadi ih sa nutelom.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  37. The Following User Says Thank You to NokiaPg For This Useful Post:


  38. #48
    Join Date
    May 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Apsolutno sam svjestan svoje odgovornosti u ovom slucaju. Zato i nisam pitao za savjet kako da postupim jer odlicno znam sta cu da radim. Opet me je iznenadio broj savjetodavaca koji su se javili sa potpuno beskorisnim informacijama. Ja sam, dakle htio da dobijem informacije o čovjeku, da vidim na kakvom je glasu a i da sam prosirim glas o ovome, kako se nekome ne bi ponovilo.

  39. #49
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,573
    Thanks Thanks Given 
    1,560
    Thanks Thanks Received 
    2,172
    Thanked in
    1,038 Posts

    Default

    Ti trebaš izbacit njegovo ime i prezime odje,a ne inicijale samo,siguran sam da bi već do sad neko znao o kome se radi,ovako sa inicijalima će to malo teze ići.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #50
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,714
    Thanks Thanks Given 
    2,873
    Thanks Thanks Received 
    1,090
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    M.... Bulatovic?ako je on,nikad pare vidjet neces...mozes da mi se javis na pm. ako je on, rijesicu ti problem bez pare i dinara...

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  41. The Following 5 Users Say Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 09-07-11, 08:44
  2. Prevarant
    By kaemSe in forum Centralni
    Replies: 61
    Last Post: 05-02-11, 21:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •