Vakcinisanje ce biti dobrovoljno tako da se ne morate previse opterecivat time.
Ne znam jel Gando vec pisao ali u Adelaide se desio veoma idikativan dogadjaj.
Naime, cistacica u karantinu je pokupila virus i asmimtomaticna bila cak negativna na testovima. Tek 10 dana kasnije njena baba je prilikom rutinskog testa na prijemu u bolnici bila pozitivna. Kad su to saznali izolovali su par hiljada ljudi i sve se zavrsilo sa ukupno 25 slucajeva. Genetskom analizom je ustanovljeno da je sve pocelo od cistacice u sobi karantina dje je bilo pozitivnih slucajeva. Radi o gradu dje 4 mjeseca nije bilo lokalne transmicije.
Asmitomaticni koji su negativni na testu itekako prenose virus!