Page 461 of 694 FirstFirst ... 361411451457458459460461462463464465471511561 ... LastLast
Results 11,501 to 11,525 of 17328

Thread: Degenerici...

  1. #11501
    Join Date
    May 2007
    Posts
    506
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Recite mi ovo:

    Kazete brza traka lijevo ok. Koliko je ograničenje? 50 70 80. Ono važi i za lijevu i desnu traku JEDNAKO.
    Dakle ja vozim lijevom trakom đe je 50 ja idem 40 i ne može mi niko ništa jer je to po propisu.
    Đe je 80 idem 65 opet sam legalno u lijevu traku.

    A šta je sa autoputem?
    Ograničenje na obije trake 120-130 ok.
    Ja lijevom vozim 125 đe je 120 ili 135 đe je 130 toliko se toleriše. I zašto bih se ja sklanjao u desnu traku ako je toliko ograničenje? Zašto bih ja dozvoljavao nekome da LETI bukvalno?

  2. #11502
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    2,523
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Pošto je komunikacija sa UP išla preko direktora Nacionalnog Biroa Osiguracača Crne Gore, koji blisko sarađuju sa UP, a putem Vibera ne mogu dati tu prepisku, ali mogu zamoliti kolege novinare da pitaju i oni zvanično pa ću okačiti.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Pa bilo bu dobro ako ti nije neki problem jer ovako znas i sam koliko moze znaciti bez neke zvanicne potvrde UP.

  3. #11503
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    6,029
    Thanks Thanks Given 
    1,243
    Thanks Thanks Received 
    689
    Thanked in
    542 Posts

    Default

    Ako nije regulisano znakovima postoji neko nepisano ili mozda i pisano pravilo da onaj ko sporije vozi koristi desnu traku. Sve ostalo je dovodjenje u opasnost i sebe i druge.

  4. #11504
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,532
    Thanks Thanks Given 
    403
    Thanks Thanks Received 
    154
    Thanked in
    98 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Ako nije regulisano znakovima postoji neko nepisano ili mozda i pisano pravilo da onaj ko sporije vozi koristi desnu traku. Sve ostalo je dovodjenje u opasnost i sebe i druge.

    Naravano da postoji pravilo. Po zapadu a posebno u Njemacku ako krenes da pretices desnom trakom drugog koji je u lijevu traku mislim da uz veliku novcanu kaznu ti zakazu i koji obavezni sastanak kod psihijatra.

  5. #11505
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    ne znam zasto se uvijek natezete oko ove iste price...
    ako ste i malo korektni vozaci, vozicete desnom, ili lijevom ali ako nekoga vidite iza vas da ide brze sklonicete se da prodje i kraj(racunam da koristite retrovizore).....
    ne znam zasto bi neko morao da klasifikuje neki put u neku kategoriju da bi se mi morali ponasati onako kako svakako mozemo...
    ako to ne radite onda nikad niste ni vozili nidje van CG....

  6. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  7. #11506
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Ako nije regulisano znakovima postoji neko nepisano ili mozda i pisano pravilo da onaj ko sporije vozi koristi desnu traku. Sve ostalo je dovodjenje u opasnost i sebe i druge.
    Pisano pravilo (zakon) postoji kada je u pitanju traka za preticanje koja služi upravo tome, za preticanje, a ona zna da bude na pojedinim usponima (ono što zovemo treća traka), brzoj saobraćajnici ili autoputu. Bulevar može imati dvije, tri, četri,... trake za kretanje u jednom smjeru, i niti jedna traka nije za preticanje te se, bez ikakvih zakonskih sankcija može voziti bilo kojom trakom. Druga stvar je što bi bilo kulturno voziti desnom trakom. Za ove što vole da voze brže, a nerviraju ih ovi što se ,,vuču" po lijevoj traci, da se tzv. slalom vožnja (uzastopni prelazak iz jedne u drugu traku) smatra nasilničkom vožnjom.

    Sent from my Motorola 8400

  8. #11507
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    6,029
    Thanks Thanks Given 
    1,243
    Thanks Thanks Received 
    689
    Thanked in
    542 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Naravano da postoji pravilo. Po zapadu a posebno u Njemacku ako krenes da pretices desnom trakom drugog koji je u lijevu traku mislim da uz veliku novcanu kaznu ti zakazu i koji obavezni sastanak kod psihijatra.
    Isto tako postoji pravilo da ne usporavas i ometas saobracaj sporom voznjom.

  9. #11508
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ne znam zasto se uvijek natezete oko ove iste price...
    ako ste i malo korektni vozaci, vozicete desnom, ili lijevom ali ako nekoga vidite iza vas da ide brze sklonicete se da prodje i kraj(racunam da koristite retrovizore).....
    ne znam zasto bi neko morao da klasifikuje neki put u neku kategoriju da bi se mi morali ponasati onako kako svakako mozemo...
    ako to ne radite onda nikad niste ni vozili nidje van CG....
    300 € kaznu platio kolega jer je stao na proširenju pored magistrale (sve regularno), ali su ti kod kojih smo išli bili sa druge strane, te je kolega prešao preko magistrale (isprekidana linija, sve regularno) ali nije navukao kacigu... 500 m dalje je stajala patrola i snimila ga. Mislim da sada i u dvorištu kuće nosi kacigu.

    Sent from my Motorola 8400

  10. #11509
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post


    I mene to zanima jer se posvadjam svaki put sa mužem haha. Ja uvijek vozim desnom osim kad nekoga pretičem. On kad vozi 80 ide lijevom ali tamo se generalno vozi i po 120, on vozi brzom trakom jer kaže to ja maksimalna brzina pa ovi što voz epreko ograničenja ga ne zanimaju Mislim da je tu čak u pravu ali ja se uvijek sklonim.

    reci muzu do kraja avgusta nema popusta....neka me nista ne zove....pa neka gusla lijevom..

  11. #11510
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    8,833
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    1,348
    Thanked in
    875 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    P.S. ja vazda guslam lijevom trakom i BMK. Vozio bih desnom ali ima previse sahti.
    Eto tako

  12. #11511
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    al kad ode nedje vani pazi dobro kako i kuda vozi.....nema bola u .....

  13. #11512
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,268
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    al kad ode nedje vani pazi dobro kako i kuda vozi.....nema bola u .....
    Ja sam kroz Mađarsku guslao lijevom jer su desne trake obje kao krpljeni putevi po CG. Samo što kad vidim u retrovizoru nekog, pomjerim se desno dok on ne prođe, pa se onda vratim.
    Kad se vraćam s posla (iz pg), danilovgradskim bulevarom uvijek guslam lijevom.
    Kroz Zetu kad vozim, prihvatam da dijelim put većinom sa Podgoričanima, onda računam na to da će naići neko ko smatra da je lijeva "brza traka", pa se i pomjerim u desnu kad vidim u retrovizoru da neko juri.
    Desi se nekad, doduše rijetko, da i danilovgradskim bulevarom naiđe tako neki padobranac sa PG tablicama što svira da mu se pomjeriš iz lijeve. Pomjerim se tada, neću ga ja edukovati.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. #11513
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    pa i onaj auto put prema pragu je bio aktastrofa...desnom stranom nisi mogao da vozis...i onda predjes lijevo i cim je neko iza tebe predjes desno dok te obidje...
    vozi i ti prema golubovcima lijevom trakom.... ali kao sto sam kazes, kad ti se neko primakne, skloni se desno dok te obidje kad vec neces desnom da vozis...

  15. #11514
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,090
    Thanks Thanks Given 
    3,638
    Thanks Thanks Received 
    6,770
    Thanked in
    4,055 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    al kad ode nedje vani pazi dobro kako i kuda vozi.....nema bola u .....

    Vani bulevarom isto guslam.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  16. #11515
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    8,833
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    1,348
    Thanked in
    875 Posts

    Default

    Kako ga Biznismen sad proleće sa lijevo trake pravo

  17. #11516
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,785
    Thanks Thanks Given 
    26,076
    Thanks Thanks Received 
    8,375
    Thanked in
    4,116 Posts

    Default

    Koji je to degenerik. Nadam se da je ovaj naziv dozvoljen na ovoj temi.
    Bilo mi je muka pisati kad se to desilo ali me ti podsjeti. Ide od Titexa prema Čepurkama. Ja iza njega. Ide 10km/h. Ja malo iza njega i onda mi dosadi i zaobiđoh ga. Da bi se degenerik onda prestrojio u traku koja je za skretanje prema mostu i naravno pod punim gasom nastavio pravo put Čepuraka kad se upalilo zeleno. Ajde da je žurio pa nekako da ga razumijem. Nego prije toga sigurno 200, 300 metara mili. 10na sat. Kakav je to mozak.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  18. #11517
    Join Date
    May 2015
    Posts
    934
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    75 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Koji je to degenerik. Nadam se da je ovaj naziv dozvoljen na ovoj temi.
    Bilo mi je muka pisati kad se to desilo ali me ti podsjeti. Ide od Titexa prema Čepurkama. Ja iza njega. Ide 10km/h. Ja malo iza njega i onda mi dosadi i zaobiđoh ga. Da bi se degenerik onda prestrojio u traku koja je za skretanje prema mostu i naravno pod punim gasom nastavio pravo put Čepuraka kad se upalilo zeleno. Ajde da je žurio pa nekako da ga razumijem. Nego prije toga sigurno 200, 300 metara mili. 10na sat. Kakav je to mozak.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Hahahaah..Mozda je zurio u Wc,kuca mu je tu 100m dalje

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to Utoka For This Useful Post:


  20. #11518
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,785
    Thanks Thanks Given 
    26,076
    Thanks Thanks Received 
    8,375
    Thanked in
    4,116 Posts

    Default

    Da i to. Posle 100 metara na kočnicu da skrene. E pa...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #11519
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    10,366
    Thanks Thanks Given 
    1,297
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,261 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Kako ga Biznismen sad proleće sa lijevo trake pravo
    kako volim kad vidim da ce neko to da uradi...
    drzim na 3500rpm i ups slucajno mi sklizne noga s kvacila kad se upali zeleno i onda nema dje da ide nego koci ili preskace trotoare i ostrva i ivicnjake



  22. #11520
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,320
    Thanks Thanks Given 
    1,724
    Thanks Thanks Received 
    2,379
    Thanked in
    1,098 Posts

    Default

    Mogu li ovi pacijenti ođe? Dva ih je bilo jutros kroz zaliv. Nikad u dom, 30km/h na pravac 15-20km/h u krivinu...

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Stay salty.

  23. #11521
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Kako ga Biznismen sad proleće sa lijevo trake pravo
    evo se snimio i izbacio na story :loyal: da pokaze kako ga nije briga za tebe!
    Last edited by esimidobar; 29-06-20 at 19:44.
    Bez potpisa.

  24. The Following User Says Thank You to esimidobar For This Useful Post:


  25. #11522
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    26,031
    Thanks Thanks Given 
    1,791
    Thanks Thanks Received 
    2,316
    Thanked in
    1,279 Posts

    Default


  26. #11523
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6,611
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,198 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by esimidobar View Post
    evo se snimio i izbacio na story :loyal: da pokaze kako ga nije briga za tebe!
    Barem cemo pocinuti na forum jedan period od njega i njegovih budalastina


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #11524
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    Opet banovan?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  28. #11525
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,268
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Svađao se izgleda sa nekim oko NLO.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  29. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


Page 461 of 694 FirstFirst ... 361411451457458459460461462463464465471511561 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •