Page 460 of 694 FirstFirst ... 360410450456457458459460461462463464470510560 ... LastLast
Results 11,476 to 11,500 of 17328

Thread: Degenerici...

  1. #11476
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,111
    Thanks Thanks Given 
    3,591
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    ^ Jes, ovaj znak obaveznog obilazenja sa desne strane je stvarno zbunjujuci... Nikad cuo, nikad vidio.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #11477
    Join Date
    May 2015
    Posts
    934
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    75 Posts

    Default

    Primjetio sam da sve vise degenerika prolazi kroz crveno.Jos kad vespom krenem iste sek sa semafora kad se upali pa 3-4x dnevno neki klipan prodje kroz crveno.Danas od tgovinske idem pravo,lik od zabjela lijevo ,prica na tel,40+ slubeni pikup.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  3. #11478
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    26,032
    Thanks Thanks Given 
    1,791
    Thanks Thanks Received 
    2,316
    Thanked in
    1,279 Posts

    Default

    Bas, il kad kroz zeleno/žuto /crveno prodju njih 2-3 da ne bi čekali a vide da je gužva i da ne mogu proći raskrsnicu.. I kolaps naprave.

  4. #11479
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    za to bih u zatvor slao...

  5. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  6. #11480
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,111
    Thanks Thanks Given 
    3,591
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Bas, il kad kroz zeleno/žuto /crveno prodju njih 2-3 da ne bi čekali a vide da je gužva i da ne mogu proći raskrsnicu.. I kolaps naprave.
    Oni su ubijedjeni da je to po propisima.

    Zaboravili su sto pise u onim knjigama kad su polagali vozacki, gdje je to vrlo jasno precizirano.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #11481
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    26,032
    Thanks Thanks Given 
    1,791
    Thanks Thanks Received 
    2,316
    Thanked in
    1,279 Posts

    Default

    A zaboravio sam i ja ali čista logika ako mozak ukljucis.....

  8. #11482
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,955
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Ima li ko da objasni vozačima da bulevar prema Zeti nema brzu i sporu traku.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  9. #11483
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    Tacno.
    Ali isto tako svaki degenerik koji ide ispod ogranicenja , taksista koji kuca poruke, ide lijevom...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  10. #11484
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    2,523
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Ima li ko da objasni vozačima da bulevar prema Zeti nema brzu i sporu traku.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Po novom zakonu mislim da put prema Zeti nije bulevar nego brza saobraćajnica i da ima sporu i brzu traku.
    Last edited by METZ; 26-06-20 at 06:46.

  11. #11485
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,859
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    3,098
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Montenegrina ovaj je i super. Plus mu hlad odje. Top.
    Sto bi rekla da na svoje parking mjesto nadjes parkirano necije auto?
    Baksuze, ja danas u garažu, imamo boks sa dva mjesta kad lagano čovjek parkirao auto i zauzeo oba mjesta u boksu. Malo mu jedno bilo

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Ima li ko da objasni vozačima da bulevar prema Zeti nema brzu i sporu traku.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by acs View Post
    Tacno.
    Ali isto tako svaki degenerik koji ide ispod ogranicenja , taksista koji kuca poruke, ide lijevom...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I mene to zanima jer se posvadjam svaki put sa mužem haha. Ja uvijek vozim desnom osim kad nekoga pretičem. On kad vozi 80 ide lijevom ali tamo se generalno vozi i po 120, on vozi brzom trakom jer kaže to ja maksimalna brzina pa ovi što voz epreko ograničenja ga ne zanimaju Mislim da je tu čak u pravu ali ja se uvijek sklonim.

  12. #11486
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    2,523
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    Član 1

    U Zakonu o bezbjednosti saobraćaja na putevima („Službeni list CG“ br. 33/12, 58/14 i
    14/17) u članu 7 stav 1 tač. 5, 42, 44 i 126 mijenjaju se i glase:

    „5) brza saobraćajnica je državni put za saobraćaj motornih vozila sa dvije fizički
    odvojene kolovozne trake za saobraćaj iz suprotnih smjerova sa raskrsnicama u dva ili više nivoa sa poprečnim putevima, drugim saobraćajnicama i željezničkim prugama, koja po pravilu nema zaustavnih traka

    Evo člana 10 novog zakona
    Član 10
    U članu 103 stav 1 mijenja se i glasi: ”Na autoputu i brzoj saobraćajnici sa više saobraćajnih traka namijenjenih kretanju
    vozila u istom smjeru, vozač motornog vozila mora se kretati krajnjom desnom saobraćajnom trakom, osim ako je zauzeta vozilima koja se kreću manjom brzinom od brzine kretanja njegovog vozila.”
    U st. 3 i 4 riječi: “putu rezervisanom za saobraćaj motornih vozila” zamjenjuju se riječima: ”brzoj saobraćajnici”. Član 11
    U članu 117 poslije stava 1 dod
    Last edited by METZ; 26-06-20 at 06:58.

  13. #11487
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,161
    Thanks Thanks Given 
    2,018
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Po novom zakonu mislim da put prema Zeti nije bulevar nego brza saobraćajnica i da ima sporu i brzu traku.
    Ne, brza saobraćajnica je sada onaj put prema Sozini od benzinske pumpe Kalamper (ranije put rezervisan za saobraćaj motornih vozila).

    Sent from my Motorola 8400

  14. #11488
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    2,523
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ne, brza saobraćajnica je sada onaj put prema Sozini od benzinske pumpe Kalamper (ranije put rezervisan za saobraćaj motornih vozila).

    Sent from my Motorola 8400
    Pročitaj ove gore članove novog zakona mislim i da policija bivši bulevar prema Zeti sada tretira kao brzu saobraćajnicu

  15. #11489
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    4,457
    Thanked in
    2,617 Posts

    Default

    Sve dok ne postave znak tretira se kao bulevar.
    Inače bi bila po ovome brza saobraćajnica bulevar Svetog Petra


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #11490
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,092
    Thanks Thanks Given 
    3,638
    Thanks Thanks Received 
    6,770
    Thanked in
    4,055 Posts

    Default

    Kako moze biti brza saobracajnica ako ima 3 kruzna toka, 4-5 raskrsnica...i kako lijeva traka moze biti brza traka ako iz nje mozes da se ukljucis lijevo ili polukruzno?
    Prema tome, šta da ti kažem?

  17. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  18. #11491
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,934
    Thanks Thanks Given 
    19,026
    Thanks Thanks Received 
    8,872
    Thanked in
    4,311 Posts

    Default

    Pa i da je brza,ne može biti brža od 80km/h.Znači ako ćeš da voziš 90/100/110...moraš u desnu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  20. #11492
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,654
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Baksuze, ja danas u garažu, imamo boks sa dva mjesta kad lagano čovjek parkirao auto i zauzeo oba mjesta u boksu. Malo mu jedno bilo
    Samo parkiraš i zatvoriš ga da ne može izaći. I ostaviš tako par dana. Drugi put neće.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #11493
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,161
    Thanks Thanks Given 
    2,018
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Pročitaj ove gore članove novog zakona mislim i da policija bivši bulevar prema Zeti sada tretira kao brzu saobraćajnicu
    ,,u dva ili više nivoa", dakle bulevar jer su raskrsnice u istom nivou, onda nema saobraćajnog znaka (put rezervisan za saobraćaj motornih vozila) koji bi označio brzu saobraćajnicu, ne mogu se sjetiti ima li pješačkih prelaza, ako ima eto još jedan razlog zašto je bulevar.

    Sent from my Motorola 8400

  22. #11494
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    2,523
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Kako moze biti brza saobracajnica ako ima 3 kruzna toka, 4-5 raskrsnica...i kako lijeva traka moze biti brza traka ako iz nje mozes da se ukljucis lijevo ili polukruzno?
    Vidiš gore dje postavih novi član zakona da brza saobraćajnica može biti i sa raskrsnicama.
    Kao skoro svi naši zakoni toliko su jasni da možemo da uh tumačimo kako nam je volja

    U svakom slučaju mislim(naravno ne tvrdim) da policija tretira put ka Zeti kao brzu saobracajnicu.


    edit:
    Ajde da ne brišem post, pojma nemam.
    Tumačimo kako nam je volja.
    Last edited by METZ; 26-06-20 at 08:57.

  23. #11495
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,955
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    ,,u dva ili više nivoa", dakle bulevar jer su raskrsnice u istom nivou, onda nema saobraćajnog znaka (put rezervisan za saobraćaj motornih vozila) koji bi označio brzu saobraćajnicu, ne mogu se sjetiti ima li pješačkih prelaza, ako ima eto još jedan razlog zašto je bulevar.

    Sent from my Motorola 8400
    Pošto sam se već 5-6 puta svadjao kao idiot sa idiotom i ugrožavao život na tom bulevatu, objašavajući ljudima da lijeva nije brza, a vidim da su i ovdje podijeljena mišljenja, trebalo bi pitati upravu policije pa dati odgovor za sve.
    Po meni ono je bulevar. Poslaću pitanje upravi policije.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  24. #11496
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,955
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    ZVANIČNO iz Uprave policije
    Put do Zete i oko Zete nije brza cesta i nema brzu i sporu traku.

    Moja preporuka:
    I ako nema brzu traku, pametno je voziti desnom stranom ako idete sporije, da se ne bi svađali sa raznim nervoznim vozačima koji jure.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Last edited by NokiaPg; 26-06-20 at 09:53.

  25. The Following User Says Thank You to NokiaPg For This Useful Post:


  26. #11497
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    2,523
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    ZVANIČNO iz Uprave policije
    Put do Zete i oko Zete nije brza cesta i nema brzu i sporu traku.

    Moja preporuka:
    I ako nema brzu traku, pametno je voziti desnom stranom ako idete sporije, da se ne bi svađali sa raznim nervoznim vozačima koji jure.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Bravo kolega da ako su ti poslali mail okači screnshot da imamo u slucaju natezanja sa policijom.

  27. #11498
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,651
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    574
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    E ajde okači kumim te Bogom, ima da ga uramim iznad televizora!

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  28. #11499
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,092
    Thanks Thanks Given 
    3,638
    Thanks Thanks Received 
    6,770
    Thanked in
    4,055 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Vidiš gore dje postavih novi član zakona da brza saobraćajnica može biti i sa raskrsnicama.
    Kao skoro svi naši zakoni toliko su jasni da možemo da uh tumačimo kako nam je volja

    U svakom slučaju mislim(naravno ne tvrdim) da policija tretira put ka Zeti kao brzu saobracajnicu.


    edit:
    Ajde da ne brišem post, pojma nemam.
    Tumačimo kako nam je volja.

    Ne mozemo da tumacimo kako nam je volja. Npr. ides iz pravca Zete i hoces da svratis malo u AL kombinat. To je ova raskrsnica:






    Pazi sad, da bi mogao da skrenes lijevo ti moras da vozis lijevom trakom, i onda moras da usporis na 40-50 na sat da
    bi mogao da se prestrojis u traku za lijevo. E sad ne znam kako se moze izvrsiti ako neko iza tebe leti 100 na sat jer misli da je to brza traka, da je auto brza saobracajnica...koji nikad autoputa vidio nije.

    Ako bas hoces da vozis brze od ostalih, jedina opcija je cik cak.

    P.S. ja vazda guslam lijevom trakom i BMK. Vozio bih desnom ali ima previse sahti.
    Last edited by TAKUMI; 26-06-20 at 10:15.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  29. #11500
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,955
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Bravo kolega da ako su ti poslali mail okači screnshot da imamo u slucaju natezanja sa policijom.
    Pošto je komunikacija sa UP išla preko direktora Nacionalnog Biroa Osiguracača Crne Gore, koji blisko sarađuju sa UP, a putem Vibera ne mogu dati tu prepisku, ali mogu zamoliti kolege novinare da pitaju i oni zvanično pa ću okačiti.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Page 460 of 694 FirstFirst ... 360410450456457458459460461462463464470510560 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •