Page 999 of 1279 FirstFirst ... 4998999499899959969979989991000100110021003100910491099 ... LastLast
Results 24,951 to 24,975 of 31973

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #24951
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,224
    Thanks Thanks Given 
    150
    Thanks Thanks Received 
    281
    Thanked in
    167 Posts

    Default

    Danas porucih sa Alija neke maske za telefon i tablet kao i magnetne drzace za iste za kola i iznenadih se koliko je prodavaca sa free shiping i onih sa standardnih 1-2 eura shipinga. Izgleda da se ipak stanje polako popravlja

  2. #24952
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Raduj se kad krenu pošiljke. Peking je imao jak porast slučajeva koronavirusa, uveli su djelimični lockdown, tako da može svašta da se desi u periodu koji ide.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Last edited by Roy Fokker; 17-06-20 at 10:13.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  3. #24953
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,527
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    81 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto bi ih Evrope prinudila? Ako nas nije briga za nas same, druge jos vise boli uvo, siguran budi.
    Zato sto postoje institucije cija je clanica nasa posta

  4. #24954
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,394
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    https://www.klix.ba/biznis/naknada-z...nama/200611026

    "Naknada od 8,50 KM za "carinski pregled" koje su pošte naplaćivale od građana prilikom preuzimanja pošiljki nema nikakve veze sa Upravom za indirektno oporezivanje (UIO) BiH, državnom institucijom koja je nadležna za carine."

    Eto malo znanja iz regiona.

  5. #24955
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Zato sto postoje institucije cija je clanica nasa posta
    Pa mi smo i clanovi "Postanske Unije" pa opet izmisljamo neka svoja pravila i tarife koje nemaju veze s' mozgom.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  7. #24956
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,394
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa mi smo i clanovi "Postanske Unije" pa opet izmisljamo neka svoja pravila i tarife koje nemaju veze s' mozgom.
    Imaju veze s mozgom. I to dobre, kad malo pogledas. Sve zavisi iz koje perspektive gledas.

  8. #24957
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,527
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    81 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa mi smo i clanovi "Postanske Unije" pa opet izmisljamo neka svoja pravila i tarife koje nemaju veze s' mozgom.
    Pa u praksi da,ali teoretski ima neko ko bi trebao to da sankcionise...

  9. #24958
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    993
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    https://www.klix.ba/biznis/naknada-z...nama/200611026

    "Naknada od 8,50 KM za "carinski pregled" koje su pošte naplaćivale od građana prilikom preuzimanja pošiljki nema nikakve veze sa Upravom za indirektno oporezivanje (UIO) BiH, državnom institucijom koja je nadležna za carine."

    Eto malo znanja iz regiona.
    * color me surprised *

  10. The Following User Says Thank You to Sharpz For This Useful Post:


  11. #24959
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Ja sam ubijedjen da sam slican clanak vezano za BiH procitao jos prije cca. godinu dana.

    Ne znam da li se to jos "vuce" od tada (ne bi me cudilo s' obzirom da nisu nista bolji od nas po pitanju divljastva u institucijama i birokratiji) ili su u medjuvremenu opet poceli sa naplatom pa sad opet prekinuli...

    P.S. Evo recimo (bas na brzinu) nadjoh clanak neki iz oktobra prosle godine... https://www.zenicablog.com/inicijati...-km-po-paketu/

    A sigurno ima masu slicnih clanova slicnog ili jos starijeg datuma.
    Last edited by Fidel Castro; 17-06-20 at 13:24.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #24960
    Join Date
    May 2010
    Posts
    5,104
    Thanks Thanks Given 
    40
    Thanks Thanks Received 
    118
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Cekam posiljku iz Indije porucenu 11 Marta kao i 2 futrole iz Kine porucene 22 Aprila, ni traga ni glasa za sad.

  13. #24961
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,247
    Thanks Thanks Given 
    1,105
    Thanks Thanks Received 
    659
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emix View Post
    Cekam posiljku iz Indije porucenu 11 Marta kao i 2 futrole iz Kine porucene 22 Aprila, ni traga ni glasa za sad.
    Ko zna gdje je


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  14. #24962
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,197
    Thanks Thanks Given 
    775
    Thanks Thanks Received 
    642
    Thanked in
    299 Posts

    Default

    DHL Paket International, poslat 10.06.2020 iz Njemacke, dostavljen jutros 17.06. na adresu u PG.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  15. #24963
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,394
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    DHL ne treba ni spominjati u ovom kontekstu online shoppinga/shippinga. DHL je samostalna država poštanskih usluga.

  16. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  17. #24964
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,197
    Thanks Thanks Given 
    775
    Thanks Thanks Received 
    642
    Thanked in
    299 Posts

    Default

    Dobro, ide preko CG standardne pošte, nije express usluga preko kurirske službe.
    Tako da ako neko nešto poručuje iz Evrope, npr Njemačke, može slobodno koristiti DHL Standardnu poštu kao što negdje ranije i rekosmo.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  18. #24965
    Join Date
    May 2010
    Posts
    5,104
    Thanks Thanks Given 
    40
    Thanks Thanks Received 
    118
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Ko zna gdje je


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


    Hahaha RIP. Ja cekam Ventanu...

  19. The Following User Says Thank You to Emix For This Useful Post:


  20. #24966
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,394
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    BREAKING NEWS: Beijing airports cancel 1,255 flights over virus fears - AFP

  21. #24967
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Ne volim kad sam u pravu za ove stvari, ali...

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  22. The Following User Says Thank You to Roy Fokker For This Useful Post:


  23. #24968
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,293
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    713
    Thanked in
    332 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    DHL Paket International, poslat 10.06.2020 iz Njemacke, dostavljen jutros 17.06. na adresu u PG.
    Meni se izgleda jedinom paketi iz Njemacke (a iz UK) gube.
    \\
    OFL•GIC

  24. #24969
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,293
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    713
    Thanked in
    332 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    BREAKING NEWS: Beijing airports cancel 1,255 flights over virus fears - AFP
    Ne samo Beijing, drugar se danas iskrcao sa broda i zaglavio na HK aerodrom.
    \\
    OFL•GIC

  25. #24970
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,197
    Thanks Thanks Given 
    775
    Thanks Thanks Received 
    642
    Thanked in
    299 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Meni se izgleda jedinom paketi iz Njemacke (a iz UK) gube.
    Meni se iz UK/DE desavalo da se izgube male pošiljke (pisma) bez trackinga.
    Veći paketi sa trackingom, pogotovo sad poslije korone, za 7-10 dana su mi stizali iz DE.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  26. #24971
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,293
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    713
    Thanked in
    332 Posts

    Default

    Ja jos uvjek cekam posiljke UK/DE od 5 maja (bez trackinga). Drugaru koji je narucivao sa istog sajta stigle posiljke za 2 sedmice.

    6.6 narucih jos nesto iz DE sad nisam siguran oce li uopste dolazit.
    \\
    OFL•GIC

  27. #24972
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Jel ko poručivao što iz Italije skorije?

  28. #24973
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Meni se izgleda jedinom paketi iz Njemacke (a iz UK) gube.

    Ma i meni ne stiže iz holandije ima već 2 mjeseca poručio , lik oće ponovo da pošalje ( rešiping ) Nije mi jasno gdje te pošiljke završavaju !! ? Drugar iz bg-a istu stvar poručio poslije mene i dobio nakon 15 dana .

  29. #24974
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,190
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Stigla mi danas porudžbina sa alija ali iz Taškenta Uzbekistana....

  30. #24975
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,394
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sonix View Post
    Ma i meni ne stiže iz holandije ima već 2 mjeseca poručio , lik oće ponovo da pošalje ( rešiping ) Nije mi jasno gdje te pošiljke završavaju !! ? Drugar iz bg-a istu stvar poručio poslije mene i dobio nakon 15 dana .
    da nijeste ti i drugar narucili kakav dzoint iz Holandije, pa vi je otisla posiljka pod carinski mac? I ko to danas daje "reshipping" za internacionalne posiljke osim ovih nasih prekomorskih ekstremnih radnika sugradjana iz Boke juznoamericke?

Page 999 of 1279 FirstFirst ... 4998999499899959969979989991000100110021003100910491099 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •