Page 7 of 25 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 625

Thread: Forumski baštovani

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Pa da, tako radi kod mene. Iskoristio sistem za prskalice, ostale mi slobodne dvije zone bile.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,902
    Thanks Thanks Given 
    4,208
    Thanks Thanks Received 
    3,258
    Thanked in
    1,405 Posts

    Default

    Neko je na forumu postavljao neke sisteme za balkone doduse, za automatsko zalivanje...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  3. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  4. #153
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,859
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    3,098
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Sad ću imati veću terasu, dvije, valjalo bi da mi predložit edj eimaju neke lijepe police za balkon da posadim malo začinskog bilja. Im aonaj momak artsteel radi baš lijepe police sa željeznom konstrukcijom ali je dosta skupo. Muž puno radi i to isključujem da on pravi . Za sad nema vremena.
    I ideja za neko začinsko i ukransi bilje je dobrodošla.
    Imama u HN kuću i tat aje zaduzen bio za sve vrste sadnje i voća i povrća i začina, i mi se nismo baš time mnogo bavili pa sad treba pomoć

  5. #154
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,724
    Thanks Thanks Received 
    2,378
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Obabezno kap po kap, po mogućnosti sa automatikom. Srećno, svaka čast.
    Previse nam je to cimanja, ima spina tu pored sa jedno 30m manige, pa ce drug to polivat svaki dan a moze vala i sa balkkonahhaha
    Stay salty.

  6. #155
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Neko je na forumu postavljao neke sisteme za balkone doduse, za automatsko zalivanje...
    Cini mi se da sam ja nedje pitao i dobio odgovor ali trika nema da nadjem sad to...

    Ako neko zna dje je zagubljeni post i pronadje ga neka postavi link ovdje
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #156
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,633
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    Ako se dobro śećam, @kimmi je pravio sistem automatski za zalivanje na balkonu...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  8. #157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,902
    Thanks Thanks Given 
    4,208
    Thanks Thanks Received 
    3,258
    Thanked in
    1,405 Posts

    Default

    Meni je u glavi @pumba, mozda grijesim ali evo da vidimo...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #158
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,805
    Thanks Thanks Given 
    590
    Thanks Thanks Received 
    577
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Not guilty this time

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to pumba For This Useful Post:


  11. #159
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Jes jes sledeci korak je kap po kap, hocu sa drugom da napravim neku aplikaciju da mogu preko telefona da ukljucujem kad nisam kuci.

    Ima li neka opcija za kap po kap da se ukljuci tajmer svakog dana u isto vrijeme da pusti vodu npr?
    Ima opcija. Kupiš tajmer i crijevo za kap po kap. Sve što mi je tad trebalo u Centrometalu sam uzeo. Tajmerom namještaš oće li da se pali svakih 4,6,8,12 ili 24h i koliko vremena ce da kapa kada se upali.

    @MeDo_JE je u pravu, iako sam čini mi se na zahtjev @Ben Dover tada slikao i tajmer i crijevo itd.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 26-04-20 at 10:50.

  12. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  13. #160
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Evo ga tajmer.
    Crijevo se kupi ono gumeno i kupe se one male plastične kapaljke koje se ubodu u crijevo i naravno čep na kraju.

    Morate vidjet kakva vam je česma i kupiti adekvatan nastavak za crijevo za nju, kako ne bi postojala opasnost da prokapa na česmi, jer je crijevo stalno pod pritiskom. Moja slavina u kupatilu ima mali dio (onaj sa mrežicom) koji se odšarafi i lagano se nakači crijevo sa jednim dodatkom (bitno je da ima žlijeb na slavini)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #161
    Join Date
    May 2015
    Posts
    934
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    75 Posts

    Default

    A kako radi tajmer ? Ima bateriju u sebi pa punis ,mijenjas ili nons top nakacen na struju?
    koliko mani?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Utoka For This Useful Post:


  17. #162
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Utoka View Post
    A kako radi tajmer ? Ima bateriju u sebi pa punis ,mijenjas ili nons top nakacen na struju?
    koliko mani?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Baterije dvije i to je to. Mala je potrošnja baš. Dvije traju cijelo ljeto, a i onda ih mijenjam da ne bih razmišljao.

    Mislim da je tad bio tu nedje oko 30€. Ne drži me za riječ, ima 4 godine da sam ga kupio

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  19. #163
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    6,385
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    2,093
    Thanked in
    779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Baterije dvije i to je to. Mala je potrošnja baš. Dvije traju cijelo ljeto, a i onda ih mijenjam da ne bih razmišljao.

    Mislim da je tad bio tu nedje oko 30€. Ne drži me za riječ, ima 4 godine da sam ga kupio

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Jesi li upućen, ako hoću da napravim kap po kap na balkonu, moram li crijevo priključiti na česmu ili mogu da postavim neki sud sa vodom na veću visinu i da iz njega uključim vodu?

  20. #164
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,805
    Thanks Thanks Given 
    590
    Thanks Thanks Received 
    577
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Logika je da je samo potrebno da bude puno crijevo?

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  21. #165
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,902
    Thanks Thanks Given 
    4,208
    Thanks Thanks Received 
    3,258
    Thanked in
    1,405 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Logika je da je samo potrebno da bude puno crijevo?

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    I da ima dovoljno pritiska da izbacuje dovoljno kapi... Tj da se obezbijedi protočnost...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  23. #166
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    6,385
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    2,093
    Thanked in
    779 Posts

    Default

    Pa to i ja mislim, ako se sud izdigne iznad površine zalivanja jedno metar, to ce dovoljno pritiska stvoriti.

  24. #167
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Pa to i ja mislim, ako se sud izdigne iznad površine zalivanja jedno metar, to ce dovoljno pritiska stvoriti.
    Može biti, nisam probao.

    Ja kačim na česmu i nidje kap nikad pustilo nije. Fakat, crijevo sprovedem iz kupatila kroz prozor na terasu, čisto da ne razmišljam o eventualnoj poplavi u stanu.

    Kolko pritiska je dovoljno za kap po kap, stvarno ne znam, pa stoga ne znam kako bi funkcionisalo iz posude. Neka logika mi kaže da je izvodljivo, al da opet može biti komplikacija u vidu isparavanja vode iz posude protekom nekog period itd.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. #168
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Pa to i ja mislim, ako se sud izdigne iznad površine zalivanja jedno metar, to ce dovoljno pritiska stvoriti.
    Kolika je ta posuda?
    Ne bih to radio, jer kada je ručno, pa moraš da dopuniš tu posudu svako malo itd
    Šta tačno želiš da postigneš?
    Moraš da znaš da povrću ne odgovara da je stalno vlaga.

  26. #169
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    6,385
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    2,093
    Thanked in
    779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Kolika je ta posuda?
    Ne bih to radio, jer kada je ručno, pa moraš da dopuniš tu posudu svako malo itd
    Šta tačno želiš da postigneš?
    Moraš da znaš da povrću ne odgovara da je stalno vlaga.
    Ma to mi samo treba kad se ukinu ove mjere i podjemo nedje na par dana da ostavim da se navodnjava.

  27. #170
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,859
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    3,098
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Kimmi, meni su kupatila dalkeo od balkona, znaci da zaboravim ovo jer bi crijevo vodila po hodniku i sobama.
    Moraću čeakti da Djed Djuro napravi sistem na balkon pa da prepišem ili da koristim svekrvu umjesto ovog sistema kad nismo tu

  28. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  29. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,902
    Thanks Thanks Given 
    4,208
    Thanks Thanks Received 
    3,258
    Thanked in
    1,405 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Kimmi, meni su kupatila dalkeo od balkona, znaci da zaboravim ovo jer bi crijevo vodila po hodniku i sobama.
    Moraću čeakti da Djed Djuro napravi sistem na balkon pa da prepišem ili da koristim svekrvu umjesto ovog sistema kad nismo tu
    A kuhinja - mada je tu posebna kutara prikopcati crijevo na slavinu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  30. #172
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Kimmi, meni su kupatila dalkeo od balkona, znaci da zaboravim ovo jer bi crijevo vodila po hodniku i sobama.
    Moraću čeakti da Djed Djuro napravi sistem na balkon pa da prepišem ili da koristim svekrvu umjesto ovog sistema kad nismo tu
    Možda da probaš da ga nekako dobačiš kroz prozor od kupatila do terase (pa da ide spolja), pa uzmi neko providno crijevo da bi se manje vidjelo...

    E sad ako imaš dje kakvu ostavu veću da držiš tamo kad ti ne treba, pa možda da probaš sa nekom posudom, ovo što @Djed_Djuro priča.

    Al mislim da to nije dugoročno rješenje zbog isparavanja vode... možda neku kvadrolikog oblika posudu pa da se obloži stiroporom i izolacijom nekakvom pa da bude slično termosu.

    Baš ne znam. Mislim da ti je svekrva najjeftinije, a možda i najskuplje, rješenje.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-04-20 at 12:14.

  31. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  32. #173
    Join Date
    May 2015
    Posts
    934
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    75 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Možda da probaš da ga nekako dobačiš kroz prozor od kupatila do terase (pa da ide spolja), pa uzmi neko providno crijevo da bi se manje vidjelo...

    E sad ako imaš dje kakvu ostavu veću da držiš tamo kad ti ne treba, pa možda da probaš sa nekom posudom, ovo što @Djed_Djuro priča.

    Al mislim da to nije dugoročno rješenje zbog isparavanja vode... možda neku kvadrolikog oblika posudu pa da se obloži stiroporom i izolacijom nekakvom pa da bude slično termosu.

    Baš ne znam. Mislim da ti je svekrva najjeftinije, a možda i najskuplje, rješenje.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    odakle ti znas dje je njoj kupatilo i imali prozor ahahaha..
    Stavi neki bidon od 25l na visinu i cao..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  33. #174
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Utoka View Post
    odakle ti znas dje je njoj kupatilo i imali prozor ahahaha..
    Stavi neki bidon od 25l na visinu i cao..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Pa sama je rekla da joj je kupatilo daleko od balkona....

    Kad bi ljudi počeli sa čitaju što se piše, prije nego što reaguju, to bi bila osvježavajuća promjena na ovom forumu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  34. #175
    Join Date
    May 2015
    Posts
    934
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    75 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa sama je rekla da joj je kupatilo daleko od balkona....

    Kad bi ljudi počeli sa čitaju što se piše, prije nego što reaguju, to bi bila osvježavajuća promjena na ovom forumu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    a odakle znas da ima prozor na kupatilo !?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Page 7 of 25 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Forumski problemi
    By Rakun in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-15, 03:54
  2. Forumski bonton
    By ctrl+alt+delete in forum CdM INFO
    Replies: 0
    Last Post: 03-01-10, 19:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •