Problemi sa ćirilicom su budalaštine i izmišljeni, kako god da se okrene. Ćirilica jeste grafički ljepše pismo, ja makar mislim da nikad ne može biti problem da znamo dva pisma umjesto jednog. Ne vidim da je sad išta drugačije u odnosu na moje školske dane. U stvari, jeste nešto drugačije. Svijet je postao globalno selo, a latinica je standard u svjetskoj komunikaciji. Ima smisla navikavat ljude da primarno koriste latinicu, pošto se neće interneta načitat na ćirilici, niti će se stranih jezika previše naučit.
Jasno je da je priča politička, jer se ćirilica poistovjećuje sa Srbima, a svi znamo da su Srbi ugroženi pa je napad na ćirilicu i napad na Srbe, kojima je gore nego u vrijeme ndh.
Problem je što rijetko kad iznose svoje mišljenje, a zna da bude i problem kad se pomoću njih krši izborna tišina, recimo. Problem je i što dosta sportskih kolektiva zavisi od državnih para koje se sipaju u klubove pa je javna podrška partijama na vlasti dio klupske obaveze.





PopCorn 

Bookmarks