Page 73 of 411 FirstFirst ... 236369707172737475767783123173 ... LastLast
Results 1,801 to 1,825 of 10251

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #1801
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    26,030
    Thanks Thanks Given 
    1,791
    Thanks Thanks Received 
    2,314
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    Ugasih racun u ckb (od 2010 je zamrznut/blokiran) pa je bilo samo 18e minusa... inace bi bila stoja

    Moram u ostale banke provjeriti

  2. #1802
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,268
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Pričah sa jednom đevojkom iz jedne banke o mogućnostima priliva novca iz inostranstva i prije svega izbjegavanja plaćanja onih silnih provizija, pošto tu u zavisnosti od tipa transakcije izgleda čupnu svi po malo, od banke koja šalje, preko posredničke banke, do banke kod koje je račun primaoca. Pitao sam je mogu li da imam VISA debitnu karticu koja je vezana za moj tekući račun u banci, koju mogu koristiti za prijem novca (neko pravno lice iz inostranstva mi pare uplati preko te VISA kartice).

    Rekla mi je da ja mogu imati tu karticu koja je vezana za tekući račun, ali da se priliv iz inostranstva ne može proknjižiti na tekućem, već samo na deviznom računu. Tako da provizije ne mogu izbjeći...

    Međutim ja sam ođe po forumu čitao kako su ljudi sa VISA karticom primali novac iz inostranstva direktno preko nje (primjer bet365). Može neko da pojasni?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. #1803
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,572
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,938
    Thanked in
    784 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Pričah sa jednom đevojkom iz jedne banke o mogućnostima priliva novca iz inostranstva i prije svega izbjegavanja plaćanja onih silnih provizija, pošto tu u zavisnosti od tipa transakcije izgleda čupnu svi po malo, od banke koja šalje, preko posredničke banke, do banke kod koje je račun primaoca. Pitao sam je mogu li da imam VISA debitnu karticu koja je vezana za moj tekući račun u banci, koju mogu koristiti za prijem novca (neko pravno lice iz inostranstva mi pare uplati preko te VISA kartice).

    Rekla mi je da ja mogu imati tu karticu koja je vezana za tekući račun, ali da se priliv iz inostranstva ne može proknjižiti na tekućem, već samo na deviznom računu. Tako da provizije ne mogu izbjeći...

    Međutim ja sam ođe po forumu čitao kako su ljudi sa VISA karticom primali novac iz inostranstva direktno preko nje (primjer bet365). Može neko da pojasni?
    Ja sam svaki put sa nasim bankama platio proviziju.

    Recimo sam sebi saljem pare iz Australije aud i hocu da dizem u eurima. Prvo te skrka transakcionu proviziju pa onda promjenu valute.
    Nema pljackaskih banaka kao sto su nase.

    Najbolje ti je kad budes nedje vani otvoris bankovni racun u Eu i koristis tu karticu drito

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #1804
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    @Dejan

    Da si duze pricao ždjevojkom, mozda bi (znala) da objasni da uplata preko Visa kartice (tako to radi paypal u zemljama za koje omogucen prijem novca) to radi kao refund i da tada nema provizije.

    Mislim da Visa direct servis nije dostupan kod nas https://www.visa.com/visadirect


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  5. #1805
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,268
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    @Sale

    Da bi uopšte mogao da se radi refund, logično mi je da ja moram sa tom istom karticom da prvo napravim neku transakciju prema tom pravnom licu.
    A i logično mi je da refund ne može biti veći od iznosa te transakcije koju sam ja napravio. Griješim li?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  6. #1806
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,033
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Pa kada radis povracaj poreza od agencija uplacuju ti novac na karticu, bez provizija, iako prije toga nisi imao transakciju prema tom pravnom licu.

    Kako to knjize onda?

  7. #1807
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ima li neki bankomat da prihvata Dinacard kartice?

  8. #1808
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,317
    Thanks Thanks Given 
    438
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Ja primam novac na vizu na tekuci bez previzije i nemam devizni. To je njihova greska i propust u sistemu (ako je) a kako regulisu interno ne znam..

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  9. #1809
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,268
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Krstooo View Post
    Ja primam novac na vizu na tekuci bez previzije i nemam devizni. To je njihova greska i propust u sistemu (ako je) a kako regulisu interno ne znam..

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    Koja banka?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  10. #1810
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,633
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    Meni sa bet365 vrše uplatu direktno na tekući, visa elektron, nlb banka, bez provizija sa moje strane... Nemam pojma jel ovo kao što Sale reče refund, tj nijesam kontrolisao da li sam imao veću vrijednost uplata od isplata u trenutku isplate...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    #fakenews

  11. #1811
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,268
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Neće Sale da se izjasni do kraja dok i sam ne provjeri, to mi se vazda sviđalo kod njega, još dok je i u Telekomu radio
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. #1812
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Tako je ide kao refund bez obzira da li si imao placanje. Tj moraju nesto sitno da ti skinu da bi autorizovali karticu, ali to ti vrate. Primjer su vracanje PDV preko global blue (ako koverta ikada dodje do njih) ili te kladionice... i naravno PayPal (u Srbiji radi prijem novca, ali samo na Visa, ne na MC).


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  13. #1813
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    ima li neki bankomat da prihvata Dinacard kartice?
    Nju u CG na bnakomatima ne mozes koristiti. Ako imas posebnu Dinacard onda mozes na bankomatima i prodajnim mjestima DinersClub internationala, Pulse i Discover cini mi se.
    Uglavnom je namijenjena za teritoriju Srbije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #1814
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Postoji li mogućnost provjere stanja na NLB Visa san kartici osim njihovog standardnog sms izvjestaja nakon transakcije? Navodno mi je prodavac refundirao iznos, ali nema poruke od banke

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #1815
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,902
    Thanks Thanks Given 
    4,208
    Thanks Thanks Received 
    3,258
    Thanked in
    1,405 Posts

    Default

    Imas li eBanking? Ili NLB klik?
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  16. #1816
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Ne, nemam račun kod njih. Pomislio sam da imaju možda sms uslugu provjere..

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #1817
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #1818
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,691
    Thanks Thanks Given 
    1,200
    Thanks Thanks Received 
    327
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Postoji li mogućnost provjere stanja na NLB Visa san kartici osim njihovog standardnog sms izvjestaja nakon transakcije? Navodno mi je prodavac refundirao iznos, ali nema poruke od banke

    Tapatalk
    Ubaci u bankomat i provjeri stanje

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  19. #1819
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Neces dobiti sms za refund. Provjera stanja na bankomatu 0.4 eur

  20. #1820
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,097
    Thanks Thanks Given 
    2,002
    Thanks Thanks Received 
    1,339
    Thanked in
    807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Postoji li mogućnost provjere stanja na NLB Visa san kartici osim njihovog standardnog sms izvjestaja nakon transakcije? Navodno mi je prodavac refundirao iznos, ali nema poruke od banke

    Tapatalk
    Ili ebanking ili provjera stanja na bankomatu koja se placa...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  21. #1821
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Koristite li e/m-banking?
    Prije par dana prosetah trznim nam centrima i vidim da svaka poslovnica Poste radi. Ubijaju se od para na placanje racuna. Ubjedljivo najvece provizije imaju.
    I razumijem starije ljude, koji iz navike placaju sve to na jednomjesto. Ali me frapira cinjenica da tu ima dosta mladih ljudi. Kad kazem mladih mislim ispod 50 godina jer je to generacija koja je iole informaticki pismena.

    Ja od kad imam e/m-banking privirio nisam ni na jedan jedini salter. Napravis sablone. Kad stignu svi racuni dok popijes kafu poplacas po sablonima. Em jeftinije provizije, em nema guzve, em jednom kreiras sablon i poslije samo mijenjas iznose a samim tim ni greske koja se moze desit kad kuca u Postu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #1822
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    32,349
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    13,689
    Thanked in
    5,186 Posts

    Default

    Rade li vam šabloni na NLB Klik? Meni ne rade, neće da ih zapamti. U svakom slučaju odvratna aplikacija...

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk

  23. #1823
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    11,168
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    564
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Meni realno iako sam mlad vise volim da dobijem papir kad platim racun, podjem u deltu, platim struju na njihovom standu bez provizije, mtel u njihovoj poslovnici, telekom takođe, vodu isto tako i sve to traje pola sata, a racune placam do 10-og u mjesecu i nikada nema guzve.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  24. #1824
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,790
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Rade li vam šabloni na NLB Klik? Meni ne rade, neće da ih zapamti. U svakom slučaju odvratna aplikacija...

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    Meni rade sabloni uredno.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  25. #1825
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Meni realno iako sam mlad vise volim da dobijem papir kad platim racun, podjem u deltu, platim struju na njihovom standu bez provizije, mtel u njihovoj poslovnici, telekom takođe, vodu isto tako i sve to traje pola sata, a racune placam do 10-og u mjesecu i nikada nema guzve.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    Svaka ti cast. Meni je to gubljenje vremena iskreno. Kad sve mozes za 1 minuta preko telefona da zavrsis.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 73 of 411 FirstFirst ... 236369707172737475767783123173 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 75
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •