Page 70 of 411 FirstFirst ... 206066676869707172737480120170 ... LastLast
Results 1,726 to 1,750 of 10251

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #1726
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    11,168
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    564
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Gaze svi sa kamatama, razmisljam i o gotovinskom kreditu, makar mi stan nece biti na hipoteku.

    Послато са LG-H818 уз помоћ Тапатока

  2. #1727
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    U banku u kojoj ti daju najnizu kamatu

    A koja je to banka, to niko ne moze tacno da ti kaze jer je to individualna stvar u zavisnosti od tvog boniteta i onoga sto ti nudis + onoga sto je banci prihvatljivo...

    Meni su licno najbolje uslove na kraju dali u Erste, nakon sto sam otisao u svaku banku.

    Isto tako, sve je stvar dogovora. U Komercijalnu banku AD Budva sam otisao pa su sa kamate od 6.XX% otisli na 3.99% (oba slucaja su bila varijabilna kamata, ali ovo je bio primjer koliko je stvar pregovora a ne toga koji je kredit bolji)
    Kakvi pregovori, o cemu ti pricas?

    Banka ima definisane kamatne stope (fiksne i varijqbilne) i tu nema pregovora.

    Niie to pjaca pa na pocetku nude vise a onda se cenkamo za manje.

  3. #1728
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    Upravo obratno, baš se tako ponašaju, naravno samo u slučaju kada si interesantan kao klijent, u suprotnom te odmah škartiraju.

  4. #1729
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,033
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    @TeodorS

    Ako ti tako kazes...

    Ja sam naveo samo moje iskustvo, a ne "drug od druga" mi je rekao

  5. #1730
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    3,135
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    202 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Upravo obratno, baš se tako ponašaju, naravno samo u slučaju kada si interesantan kao klijent, u suprotnom te odmah škartiraju.
    tako je. sve zavisi koliko si im interesantan, tj. koliko si dobar kao klijent. za dobrog klijenta će se značajno spustiti uslovi. poenta je samo pametno ispregovarati

  6. #1731
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,097
    Thanks Thanks Given 
    2,002
    Thanks Thanks Received 
    1,339
    Thanked in
    807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TeodorS View Post
    Kakvi pregovori, o cemu ti pricas?

    Banka ima definisane kamatne stope (fiksne i varijqbilne) i tu nema pregovora.

    Niie to pjaca pa na pocetku nude vise a onda se cenkamo za manje.
    Trebalo bi da ima... al ja licno spustio za 1% fixna u societe general... stvar je nema jos puno solventnih klijenata pa ako jesi jedan od njih onda si Bog kod njih

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  7. #1732
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prastajte na mom "neznanju".

    Ja sam do sada nosilac dva kes kredita i tu nije bilo pregovora, makar i ja nisam vodio.

  8. #1733
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,652
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    931
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TeodorS View Post
    Kakvi pregovori, o cemu ti pricas?

    Banka ima definisane kamatne stope (fiksne i varijqbilne) i tu nema pregovora.

    Niie to pjaca pa na pocetku nude vise a onda se cenkamo za manje.
    Pa banka je najveca pjaca od svih.

    Dugogodisnji sam korisnik Hipotekarne banke. Prije pola godine sam uzimao kredit neki i daju mi oni neke uslove njihove i kao ispod toga ne smiju da mi daju.
    Ja nisam ni imao pojma jel to dobro ili lose, ne bude mi muka i podjem u adiko, lovcen i nlb banku.
    Od to troje mi adiko daje najbolje uslove koji su znacajno bolji nego sto dobih u hipotekarnu. Uzeh od adika na papiru ponudu i pravo kod svog bankara u hipotekarnu banku.
    Dao mu tu ponudu iz adika i reko vidi sa sefom moze li mi dati bolju ponudu, ako ne moze reci mu da cu svoje poslovanje i tokove novca prenijeti u adiko. Nakon 2 sata zove me bankarka i kaze odobreno je po uslovima koje ste trazili.

    Cenkanje, nista drugo.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. #1734
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    26,031
    Thanks Thanks Given 
    1,791
    Thanks Thanks Received 
    2,314
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Pa banka je najveca pjaca od svih.

    Dugogodisnji sam korisnik Hipotekarne banke. Prije pola godine sam uzimao kredit neki i daju mi oni neke uslove njihove i kao ispod toga ne smiju da mi daju.
    Ja nisam ni imao pojma jel to dobro ili lose, ne bude mi muka i podjem u adiko, lovcen i nlb banku.
    Od to troje mi adiko daje najbolje uslove koji su znacajno bolji nego sto dobih u hipotekarnu. Uzeh od adika na papiru ponudu i pravo kod svog bankara u hipotekarnu banku.
    Dao mu tu ponudu iz adika i reko vidi sa sefom moze li mi dati bolju ponudu, ako ne moze reci mu da cu svoje poslovanje i tokove novca prenijeti u adiko. Nakon 2 sata zove me bankarka i kaze odobreno je po uslovima koje ste trazili.

    Cenkanje, nista drugo.
    Hipotekarna uzas!!!

    U nlb i erste sam dobio kamatu ispod 6% a kod njih 7.9% cini mi se i TRODUPLO vise para... a poslovanje mi je kod njih... jedva cekam da se maknem

    Znaci primjera radi hipotekatna je htjela da odobri 50 hiljada a erste i nlb prelagano 150... plus se nisu udostojili da odgovore meni nego su rekli drugu preko kojeg sam isao...
    Last edited by stefke; 02-07-18 at 12:06.

  10. #1735
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Hipotekarna se ne cima mnogo oko kredita, tj. svoje poslovanje ne svode na kreditima.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  11. #1736
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    741
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Tako je.

  12. #1737
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Hoće li imati kakvog uticaja na banke ovo prepucavanje unutar centralne banke? Je li uopšte dobro to što je sada guverner direktno zadužen za poslove kontrole banaka, umjesto dosadašnje prakse po kojoj je viceguverner imao ta zaduženja?

  13. #1738
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    741
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Stvar je vrlo jasna - interes. CBCG ovakva kakva jeste nema nikakvu moc osim regulativnu, pa to zele iscripiti do maksimuma. Nijedna banka osim CKB-a nije zadovoljna odnosom sa CBCG.

  14. #1739
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Krgovic ode zbog prve banke a.đ.


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  15. #1740
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,097
    Thanks Thanks Given 
    2,002
    Thanks Thanks Received 
    1,339
    Thanked in
    807 Posts

    Default

    S obzirom da koliko sam shvatio obradu kredita banke ne smiju naplacivati vec svoj interes ugraditi u kamatnu stopu da li je moguce natjerati da istu vrate ?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Last edited by darko cfc; 04-07-18 at 20:35.
    Satelitski resiveri/oprema

  16. #1741
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,487
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Dobro pitanje na čiji odgovor će se vjerovatno čekati sudska praksa...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine P10 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #1742
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,287
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    A kako nam sudovi dobro razumiju privredu i odnose u njoj....sudska praksa moze biti samo naopaka ili ce se sabirati decenijama.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  18. #1743
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,097
    Thanks Thanks Given 
    2,002
    Thanks Thanks Received 
    1,339
    Thanked in
    807 Posts

    Default

    Koliko vidim da u velikom broju bankaka ne znam za sve jer nisam gledao vise nema troskova obrade sto znaci da samo se ceka ko ce prvi da krene u taj proces naplate nezakonito uzetih para ...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  19. #1744
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,224
    Thanks Thanks Given 
    150
    Thanks Thanks Received 
    281
    Thanked in
    167 Posts

    Default

    Juce sam podigao kredit u NLB. Lijepo stoji i ugovoru naknada za obradu kredita 1.5%. Ajde sad neka me neko nauci dje i koga da tuzim


    Sent from my iPad using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  20. #1745
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,859
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    3,098
    Thanked in
    1,528 Posts

  21. #1746
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Iz udruženja banaka su prije jedno dva mjeseca detaljno objasnili zbog čega smatraju da je naplaćivanje obrade kredita zakonito tako da se banke neće odreći tog profita. Tek ako ih neko tuži zbog toga i ako dobije na sudu možda počnu da razmišljaju o ukidanju obrade. Prije toga ne, osim kao dio "specijalne" ponude.

  22. #1747
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    3,135
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    202 Posts

    Default

    malo talasaju ove sumorne balkanske duhove tom bajatom pričom... Kad se plaća ulaz u diskoteku, većina će se odlučiti ipak da uđe i uz to i plati i piće ili dva, tri, osamnaest. Što ne tuže diskoteke onda? Banalan primjer ali dovoljan za analogiju.
    to nije skriveni trošak, jasno je naznačen, ulazi u efektivnu kamatnu stopu i Pk obrazac sa kojim je potrošač upoznat. Hoćeš ili nećeš, nema tu neke filozofije osim kad je potrebno da se malo popune novinski članci polupismenih "istraživačkih" novinara

  23. #1748
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    A da li ti diskoteka posebno naplati i struju koju su potrosili da ohlade pivo?


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  24. #1749
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,902
    Thanks Thanks Given 
    4,208
    Thanks Thanks Received 
    3,258
    Thanked in
    1,405 Posts

    Default

    Svakakonda je struja ukalkulisana u cijenu pica... Isto tako bi bankenmogle ukalkulisati obradu, saloni namjestaja iznosenje i sl...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  25. #1750
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    3,135
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    202 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    A da li ti diskoteka posebno naplati i struju koju su potrosili da ohlade pivo?


    Sent from my iPhone X using Tapatalk
    naplati, kroz cijenu pića. toliko valjda znaš

Page 70 of 411 FirstFirst ... 206066676869707172737480120170 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 75
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •