View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
134. You may not vote on this poll
  • AROMA

    13 9.70%
  • HDL

    41 30.60%
  • iDEA

    8 5.97%
  • VOLI

    72 53.73%
Page 15 of 255 FirstFirst ... 51112131415161718192565115 ... LastLast
Results 351 to 375 of 6359

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #351
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Logično da su cijene bile niske, da bi privukli stare potrošače i udarili na konkurenciju.
    Držali su "one" cijene do Nove godine i uglavnom sve vratili kao što je u običnom Voliju a narodu je ostala navika da tamo ide u veće nabavke, jer je kao najjeftinije.
    Kod nas su sve prevare "logične". Čovjek dovodi u zabludu marvu u CG koja to očigledno prima sa osmjehom. Još kad se zna da je blizak režimu, da kako mogu da mu iščibukaju onu rabotu dok mu dolaze u trgovinu bilo bi fantastično. Sve njegove cijene su veće u odnosu na ranije koje je držao u starom objektu. Nije PDV skočio 30% koliko je digao cijene mnogih artikala u odnosu na novu godinu. Ne zaboravi da je Voli u 2016 godini imao 200 miliona prometa. Sa maržama koje ima itekako zarađuje masno da masnije ne može a radnici mu rade za neke jadne plate. To je patriota jado moj.

  2. #352
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Po meni je to logično, jer time je navukao narod da dolazi tamo. Ko ne zna cijene kao što ih ti znaš ili ja, razliku neće ni primijetiti.

    A i nije prevara što je prilikom otvaranja objekta dao i popust 20% na onako niske cijene i iskoristio slave i praznike da se opet pozicionira na tržištu...
    Da je to potrajalo, ugasio bi ostale svoje objekte tom politikom, moralo je i tom ludilu doći kraj.
    Ostali lanci se nijednom nisu upustili u spuštanje cijena, nego su samo radili copy/paste cijena najosnovnijih artikala iz Diskonta.

  3. #353
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    ja odoh jednom u naš diskont u mjesečnu kupovinu i sačuvah račun čisto da uporedim sa Ideom dje stalno kupujem. uopšte nije bilo neke osjetnije razlike iako ljudi stalno potenciraju da su tamo mnogo niže cijene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  4. #354
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ja odoh jednom u naš diskont u mjesečnu kupovinu i sačuvah račun čisto da uporedim sa Ideom dje stalno kupujem. uopšte nije bilo neke osjetnije razlike iako ljudi stalno potenciraju da su tamo mnogo niže cijene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa ranije su razlike bile osjetne za 99% stvari u odnosu na laković. ideu, arome i ostale necu ni pominjat jer su to marketi u koje ulazim kad moram, cijene su uvijek veće. Da ne pominjem Francine objekte , pa to je spektakl kako deru.

  5. #355
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    ja sam navikao na Ideu pa zato tamo kupujem, ponekad odem i do Lakovića. mada sam živim pa sa jednom malo veća kupovinom obavim sve. ali pošto pretpostavljam da ti imaš tu obavezu više puta mjesečno onda su Laković realan izbor. u Francu sam jednom meso kupovao i usput uzeh još ponešto i baš su veće cijene u odnosu na ostale markete..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  6. #356
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    26,031
    Thanks Thanks Given 
    1,791
    Thanks Thanks Received 
    2,314
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ja odoh jednom u naš diskont u mjesečnu kupovinu i sačuvah račun čisto da uporedim sa Ideom dje stalno kupujem. uopšte nije bilo neke osjetnije razlike iako ljudi stalno potenciraju da su tamo mnogo niže cijene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Na trgovinu od 100e se ustedi MINIMUM 10€ (a moze i do 20e biti razlika)

    Ako oces da ti nabrajam cijene tamo i u voli na stari pa da vidis....

  7. #357
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,703
    Thanks Thanks Given 
    1,165
    Thanks Thanks Received 
    718
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa ranije su razlike bile osjetne za 99% stvari u odnosu na laković. ideu, arome i ostale necu ni pominjat jer su to marketi u koje ulazim kad moram, cijene su uvijek veće. Da ne pominjem Francine objekte , pa to je spektakl kako deru.
    Meni nisu ljudi vjerovali da je skoro sve masu jeftinije u Voli diskont nego kod Lakovića. Nisam bio od Nove godine neđe ali ne sumnjam da su digli cijene drastično.
    Ali ovo što veliš, tačno ka da je sad uveden porez, digli cijene za 21 posto. A većina naroda misli da tako mora, matematika ćao...

    Sent from my LG-D620 using Tapatalk
    Yes, I'm in need of something
    But it's something you ain't got​

  8. #358
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Na trgovinu od 100e se ustedi MINIMUM 10€ (a moze i do 20e biti razlika)

    Ako oces da ti nabrajam cijene tamo i u voli na stari pa da vidis....
    oko 70tak eura mi je račun kad trgujem.. ako trgujem usput i za moje onda se popenje na 100e (nekad i više). svakako moram u trgovinu ovih dana pa ću poći do tamo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  9. #359
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Meni nisu ljudi vjerovali da je skoro sve masu jeftinije u Voli diskont nego kod Lakovića

    Voli je ekskluzivni distributer ovih robnih marki, što znači da su u pravilu takvi artikli kod njih jeftiniji nego u drugim lancima



    http://www.volivasvoli.com/pages/distribucija6
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #360
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,703
    Thanks Thanks Given 
    1,165
    Thanks Thanks Received 
    718
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Ne radi se o tome, nego ubit, zaklat da me ubijede da je Laković najjeftiniji.

    Sent from my LG-D620 using Tapatalk
    Yes, I'm in need of something
    But it's something you ain't got​

  11. #361
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,616
    Thanks Thanks Given 
    1,095
    Thanks Thanks Received 
    651
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Moje iskustvo je da je HD Laković dosta povoljniji od Našeg diskonta - svakog vikenda odradim veću kupovinu manje više uvijek istovjetnu pa mogu da poredim... Jedino jeste zaista prijatnija atmosfera u Našem diskontu i dobiju se dopune za 066 broj ko ih ima i to je to

    P.s. nisam bio do Lakovića mjesec-dva pa ostavljam mogućnost da su podigli cijene ali u Našem diskontu su znatno digli cijene od otvaranja ...

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

  12. #362
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Tu su nedje sa cijenama.

    Vjerovatno vecina zna cijene artikala koje uglavnom kupuju pa im nije problem uporediti.

    Dosta artikala ali bukvalno iste cijene.
    U HDL kupujem npr. mlijeko Dukat, a za iste pare u ND je nekakav milkland. Ima u HDL jos neko par centi jeftinije mlijeko ali to jos nijesam kupovao (zdravje ili tako nekako se zove). U HDL sam isao prije neki dan jer u ND evo vec neko vrijeme ne rezu prsutu, no samo u komad mozes kupit. U HDL rezu i bas lijepu prsutu mi narezali.

    Sa druge strane ove dopune telefona (066 mreza), po 2€ na svakih 15€ racuna, su i vise nego ok u ND. ND prijatniji i djeluje cistije jer je sav u onim plocicama bijelim dok u HDL imaju onaj linoleum grdni.


    Uglavnom slicne cijene. Ovsene su jeftinije u ND a med bitno jeftiniji u HDL, al u sustini to je nedje isto. Mozda bi najisplativije bilo potrgovat pola u HDL a pola u ND, nijesu daleko, a i nije neka guzva ni kod jednih ni kod drugih, sem ono par dana oko prvog kad su plate.

    Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  13. #363
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Meni je asocijacija na HDL slična seljadiji pinka, happy televizije i parova...asocira me na primitivizam jer je cijeli objekat neugledan ko gazda, šefovi objekta. Sve je nekako primitivno a koristio je pauzu kad je nas diskont bio zatvoren tokom renoviranja da digne podmuklo cijene. Lakovic dere na hemiju a jeftin je samo kod onih mrčenih pekabesko suhomesnatih proizvoda i sličnih kobasica koje ni kuckovi sa vrela ne mirisnu ali ga kupuje crnogorska sirotinja koja na osnovu cijene brasna niksickog mlina i gaude stiče utisak da ne neka prodavnica jeftina. I Voli i Lakovic prodaju sumnjivo voće a Lakovic je inace poznat u CG po tome da crnogorske dobavljace ispostuje kad im plati u 180 dana...posebno mrcenike koji ku prodaju malo krompira ili luka

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  14. #364
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,922
    Thanks Thanks Given 
    228
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    301 Posts

    Default

    zivim na zabjelo i kupujem redovno i u lakovic i u novi diskont,definitivno je jeftiniji novi diskont makar po 10c po artiklu.u zadnje vrijeme je i nd dosta digao cijene

  15. #365
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    926
    Thanks Thanks Given 
    461
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Kako se percepcija razlikuje :-?
    Meni je sva hemija koju kupujem jeftinija u Lakovic.
    Ostalo je skoro isto.

  16. #366
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Kako se percepcija razlikuje :-?
    Meni je sva hemija koju kupujem jeftinija u Lakovic.
    Ostalo je skoro isto.
    Naš diskont ranije nije imao dobar izbor hemije, tačnije, ponuda je bila slabija zbog manjeg prostora u objektu ali je sve od hemije bilo jeftinije od lakovića. Od toalet papira preko deterdzenata, kesa za smece, zamrtivac,tableta za posuđe, kozmetike itd. Sada je situacija drugacija ali je nas diskont drasticnim poskupljenjem vjerovatno u mnogim artiklima skuplji od lakovica pa bilo to i 10 eur centi. Uporedicu u narednoj posjeti lakovicu. Tvrdim da je ranije Nas diskont bio jeftiniji. Sada ne znam. Zadnji put sam bio u nas diskont prije 5 dana i smijao sam se kako je poskupio. Neke stavke je bezobrazno podigao cijene za više od 20% u odnosu na one s pocetka januara

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  17. #367
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Cijena badema i oraha u PG (Voli vs HDL vs ostali)?
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #368
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Meni je sva hemija koju kupujem jeftinija u Lakovic.
    Jeftinije je nešto od hemije, koja je prilično sumnjivog porijekla, često nema deklaraciju na sebi, moguće da to nabavljaju iz Albanije.
    Turski Perwoll, Fairy, Head&Sh., finish tablete, onda ona italijanska hemija deterdženti, kupke, šamponi, niđe roka trajanja nema, niđe deklaracije a to su OBAVEZNI.

    Pogledaj kakve su im cijene Nivea, Dove ili Old Spice, gdje ima istaknuta deklaracija naših uvoznika. Nijedan takav brend nije jeftiniji u odnosu na Diskont.

  19. #369
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Sve je nekako primitivno a koristio je pauzu kad je nas diskont bio zatvoren tokom renoviranja da digne podmuklo cijene.
    Meni su se zbog toga zgadili i više ga ne ulazim.

  20. #370
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Evo i linka https://www.idea.co.me/online ... Minimalna porudžba 15 eura, neka javi neko ako isproba.

  21. #371
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Da je sreće da imamo prave novinare I udruženja pa da se fino javnost upozna sa marifetlucima Bokana I Lakovića. Mada I narod da ima imalo svijesti da bojkotuje takvu felu trgovaca

  22. #372
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Aha, pa da se više nikad ne reklamiraju kod istih

  23. #373
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,702
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ovo kod nas nisu trgovinski lanci nego monopol lanci.sto ne puste lidl itd da udju na trziste.....

  24. #374
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    ovo kod nas nisu trgovinski lanci nego monopol lanci.sto ne puste lidl itd da udju na trziste.....
    Vjerovatno nema interes da udje na ovako za njih malo teziste.
    Ta prica o monopolu i dranju kupaca od strane lanaca je svuda u regionu prisutna.

    Jedina stvar koja mi se svidja kod nasih lanaca je sto trzistem dominiraju lanci marketa u domacem vlasnistvu. Ne znam koliko pokriva Idea (mozda 10tak %), ali svi ostali su u vlasnistvu domacih ljudi. Kakvi god oni bili, nasi su. I Aroma i HDL i Voli i Franca i onaj iz Budve itd.

    Takva situacija nije nidje u regionu, jer svuda trziste kontrolisu strani lanci marketa, a ne bih rekao da je kod njih situacija bitno bolja, a profit ide van.

    Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  25. #375
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,532
    Thanks Thanks Given 
    403
    Thanks Thanks Received 
    154
    Thanked in
    98 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vjerovatno nema interes da udje na ovako za njih malo teziste.
    Ta prica o monopolu i dranju kupaca od strane lanaca je svuda u regionu prisutna.

    Jedina stvar koja mi se svidja kod nasih lanaca je sto trzistem dominiraju lanci marketa u domacem vlasnistvu. Ne znam koliko pokriva Idea (mozda 10tak %), ali svi ostali su u vlasnistvu domacih ljudi. Kakvi god oni bili, nasi su. I Aroma i HDL i Voli i Franca i onaj iz Budve itd.

    Takva situacija nije nidje u regionu, jer svuda trziste kontrolisu strani lanci marketa, a ne bih rekao da je kod njih situacija bitno bolja, a profit ide van.

    Sent from my SM-J320F using Tapatalk
    Jedan od njih neće još dugo biti u domaćem vlaništvu...

Page 15 of 255 FirstFirst ... 51112131415161718192565115 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 08:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 20:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 21:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •