View Poll Results: Glasaću za

Voters
291. You may not vote on this poll
  • Velika koalicija Ključ - Najbolje za Crnu Goru

    41 14.09%
  • Mr Aleksa Bečić - Demokrate - Pobjede a ne podjele

    37 12.71%
  • Sigurnim korakom - DPS - Milo Đukanović

    109 37.46%
  • Mi ili On - DF - da Crna Gora radi

    8 2.75%
  • SDP - Država svima

    19 6.53%
  • Socijaldemokrate Brajovića

    6 2.06%
  • Pozitivnu Pajovića

    2 0.69%
  • Bosnjacku stranku

    0 0%
  • Neku Albansku partiju

    5 1.72%
  • Srpsku listu Dobrila Dedeića

    6 2.06%
  • HGI

    2 0.69%
  • LP

    2 0.69%
  • neku drugu

    3 1.03%
  • djaolju jednu

    51 17.53%
Page 72 of 217 FirstFirst ... 226268697071727374757682122172 ... LastLast
Results 1,776 to 1,800 of 5414

Thread: Izbori 2016

  1. #1776
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko postova oko jedne proste stvari. ljudi ne zele izlaziti na izbore i apstiniraju zato jer se ne zele zamjerati dpsu i vlastima. nije isto ako si u drustvu oznacen kao deklarisana opozicija ili onaj koji ne izlazi na izbore. ogromna je razlika.

    pogledajte sta dps govori vecini opozicije. da su neprijatelji,izdajnici, petokolonasi, zlocinci, ubice, antievropljani i antimerikanci. nije lako taj teret ponijeti i biti deklarisana opozicija. lakse je biti apstinent i stidno napadati dps, ali ne prije izboa nego nakon njihove pobjede. vlast ne mrzi apstinente. jos im placa da ne izlaze na izbore. ali nije novac razlog njihovog apstiniranja vec se ne zele zamjerati vlastima.

    evo i rakcevic prolazi toplog zeca. krenuli su na njega. glupo je da mu kazu kako je izdajnik pa je sumnjivi biznismen, milioner, koalirao sa izdajnicima.


    nekada golootocanima nisu htjeli pruziti ruku na ulici. tako je danas sa opozicionarima. tesko je biti opozicija u nerazvijenim, primitivnim i siromasnim drzavama.
    Last edited by za.saku.dolara; 29-09-16 at 17:29.

  2. #1777
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,476
    Thanks Thanks Given 
    1,927
    Thanks Thanks Received 
    5,183
    Thanked in
    1,790 Posts

    Default

    Tačno ćete me naćerat da izađem na izbore, oćete ka u prkno. Mislim da ipak treba da cijenite kolege forumaše i ne koristite fore iz vrtića za podizanje izlaznosti. Uložite malo više truda, ipak je to 4 godine sigurnosti državne sisice.

  3. #1778
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,402
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,741
    Thanked in
    1,335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by za.saku.dolara View Post
    koliko postova oko jedne proste stvari. ljudi ne zele izlaziti na izbore i apstiniraju zato jer se ne zele zamjerati dpsu i vlastima. nije isto ako si u drustvu oznacen kao deklarisana opozicija ili onaj koji ne izlazi na izbore. ogromna je razlika.
    Mozes ovo da ponovis jos hiljadu puta ali nece promijeniti cinjenicu da ne mozes da znas bolje od nas ili da odlucis umjesto nas zasto necemo da izadjemo na izbore. Ako tebi neko objasnjenje ne ulazi u glavu zato sto se ne slazes sa tim objasnjenjem, to je rezultat iskljucivo tvog intelektualnog limita.

  4. #1779
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,009
    Thanked in
    1,553 Posts

    Default

    Ne pricam za forum hari.
    A da se prodaju i kupuju eto ima dovoljno sudskih presuda da tu tvrdnju potkrijepe.
    I velika je razlika izmedju apstinenta kao ti, koji se javis jednom u 10 dana, i apstinenata koje ne interesuje politika a svakih sat vremena ili jednom dnevno napisu poveliki post o tome kako opozicija ne valja. Vidis razliku...?
    A ne ne valja bojkotovati, ne valja protestvovati, ne treba voditi negativnu kampanju, treba dovesti eksperte(ne znam ko treba ekspertizu da procijeni...apstinenti vjerovatno).
    I sta je rjesenje ako svi koji se ne slazemo sa trenutnim stanjem apstiniramo. Evo cu cak i Maju sa ignore da sklonim radi odgovora.
    Koji je to scenario koji ce da se desi? Ajde mi kao malom djetetu objasnite.
    Sta ce se desiti sa DPS glasacima? Sta ce se desiti poslije izbora? Koje je rjesenje kojem tezite kada ovi koji nisu apstinirali dobiju predstavnike? Sta je konkretno benefit ako niko ne glasa Kljuc, Demokrate, SDP, BDZ...?

  5. #1780
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,278
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,804
    Thanked in
    2,415 Posts

    Default

    Jedini lik, pa čak i jedini trol, koji tvrdi da apstinenti imaju najviše koristi od dps-a.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #1781
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by za.saku.dolara View Post
    koliko postova oko jedne proste stvari. ljudi ne zele izlaziti na izbore i apstiniraju zato jer se ne zele zamjerati dpsu i vlastima. .
    E zbilja dobro da si se pojavio jer od toliko forumasa niko se ne śeti tako pametne stvari. Nadam se da te ne boli glava jer tako nesto pametno zbilja iziskuje teski psihicki rad. Koliko ti je trebalo da smislis nesto tako?

  7. #1782
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Svaki put kad vidim Dzavida Sabovica dozivim transfer blama...
    evo sad ga gledam na Vijesti, cim je krenuo da se proserava poceo sam da pjevam na glas...
    kome li ono moze bit simpaticno

  8. #1783
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,159
    Thanks Thanks Given 
    2,061
    Thanks Thanks Received 
    3,117
    Thanked in
    1,728 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by za.saku.dolara View Post

    nekada golootocanima nisu htjeli pruziti ruku na ulici . tako je danas sa opozicionarima
    Porediti golootočane sa našom opozicijom? U pravu si, Df i KPJ su svakako u koaliciji.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #1784
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,494
    Thanks Thanks Given 
    163
    Thanks Thanks Received 
    1,299
    Thanked in
    653 Posts

    Default

    Znaci uglavnom zakljucak rasprave na forumu je da su apstinenti krivi za to sto nece da ucestvuju u izboru 81 preplacenog besposlicara koji trebaju da nas zabavljaju naredne cetiri godine glumeci poziciju i opoziciju u skupstini i koji ce da izaberu manje vise istu vladu istih kao oni sto su.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  10. #1785
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Tačno ćete me naćerat da izađem na izbore, oćete ka u prkno. Mislim da ipak treba da cijenite kolege forumaše i ne koristite fore iz vrtića za podizanje izlaznosti. Uložite malo više truda, ipak je to 4 godine sigurnosti državne sisice.
    neces vala ni ti nama prodavati te djecje fore " 17 opozicionih stranaka je lose pa zato apstiniram". ili "poslanici primaju veliku platu i zato ne izlazim nja izbore". pustimo se toga.nismo od juce. smetaju ti 30 opozicionih poslanickih plata. a ne smetaju 40 000 plata dps administracije.

  11. #1786
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    E zbilja dobro da si se pojavio jer od toliko forumasa niko se ne śeti tako pametne stvari. Nadam se da te ne boli glava jer tako nesto pametno zbilja iziskuje teski psihicki rad. Koliko ti je trebalo da smislis nesto tako?
    ja kazem za vecinu. ne mislim za svakoga.postoje razliciti ljudi i motivi neizlaska. ali vecina ih ne izlazi na izbore da se ne bi zamjerala vlastima. to je moj stav.

  12. #1787
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,009
    Thanked in
    1,553 Posts

    Default

    Nije to zakljucak rasprave. Nego se ovdje drzi visokomoralno predavanje o superiornosti ideje.
    Pa da ponovo pitam. Izbori su validni pa sve da 5 ljudi izadje i glasa. Nema bojkota da dize tenzije na zapadu, nego je nezainteresovanost gradjana za politicki zivot. Znaci sve regularno.
    Predstavnike dobiju DPS, DF, SD, Pozitivna, manjinske stranke i ajde proguraju se mozda penzioneri ili alternativa.
    Crna Gora ima parlament u kojem DPS ima preko 55% poslanika, i nekoliko marginalnih stranaka koje glume opoziciju, tipa DF i Pozitivna. Sta ste kao stanovnici ove drzave vi dobili od toga. Moralnu satisfakciju naredne 4 godine? Ako je to, onda u redu, sto se mene licno tice zavrsena prica

  13. #1788
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by za.saku.dolara View Post
    vecina ih ne izlazi na izbore da se ne bi zamjerala vlastima. to je moj stav.
    Postujem ja tvoj stav ma ko god ti ga stavio, samo je dilema da li si to sam smislio ili ti neko pomagao. U danasnje vrijeme velike stvari se otkrivaju timskim radom, strahom od zene ili su plod genijalaca.

  14. #1789
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by za.saku.dolara View Post


    nekada golootocanima nisu htjeli pruziti ruku na ulici. tako je danas sa opozicionarima. tesko je biti opozicija u nerazvijenim, primitivnim i siromasnim drzavama.

    Znam samo par ljudi koji glasaju DPS i postujem njihovu odluku jer je iz moranja, boje se za posao, egzistenciju, familiju itd itd.


    Ovima sto zaokruzuju DPS jer prskaju na Mila, ili su se debelo okoristili kroz razno namjestanje poslova, tendera itd ne bih pruzio ruku za spas... A kad bih, morao bih je oprati kisjelinom posle i posao bih da je osvestam.

    Jer samo dzukela moze zaokruziti DPS i biti ciste savjesti


    Uzalud sreća dvorjana kad ga vide

    On - Ikona Sveta cijeloj jednoj kasti

    Uzalud laskanje, dvorci, piramide

    Jer diktator svaki jednom mora pasti.

    Svakakvih je ljudi diljem zemnog šara

    Neki nebo gleda, neki u pod tmasti

    Neko čitav život hoće da te vara

    Al diktator svaki jednom mora pasti.

    Svaki vladalac svojom se gordi svitom

    Miševi što žive od Milosti/masti

    To je Sreća u njihovom svemiru sitnom

    Al diktator svaki jednom mora pasti.

    Sva je sila prevara, od straha živi

    Vazda isto: nema u silnika časti

    I da nam nikad drugi ne budu krivi

    A diktator svaki jednom mora pasti.

    Kada suton stiže, On posljednji vidi

    Otupe čovjeka vladalačke slasti

    Onaj što sve može, ničeg se ne stidi

    Al diktator svaki jednom mora pasti.

    Tako hoće vrijeme, tako hoće ljudi

    Došlo je doba za konačno odrasti

    Zato budi miran i nezlobiv budi

    Jer diktator svaki jednom mora pasti.

    Pomamni ko mašta frustriranog đaka

    Krvožedni Vuci sa Pečatom Vlasti

    Surovih riječi, ali duha mlaka...

    I diktator ovaj jednom mora pasti.

    I Prozor je pao. Tako je kad mora.

    Pritisla nepočinstva. Trag pepeljasti.

    Znam da ličiće na mirisanje tvora

    Al diktator ovaj jednom mora pasti...
    Last edited by Gandalf_White; 29-09-16 at 18:20.
    One Ring to Rule them all...

  15. #1790
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Tu ja ne mogu nikoga niti ću da pokušavam bilo koga da ubijedim. Tek ako se kandidujem za koju godinu onda možda.
    Nećes garant ni tada jer sa ovog forumu u veliku politiku zavrsilo kao 3 ambasadora i par poslanika i jedini kome nije uspjelo jedan od koga se nije moglo opstati od ubjedjivanja.

  16. #1791
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,476
    Thanks Thanks Given 
    1,927
    Thanks Thanks Received 
    5,183
    Thanked in
    1,790 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by za.saku.dolara View Post
    neces vala ni ti nama prodavati te djecje fore " 17 opozicionih stranaka je lose pa zato apstiniram". ili "poslanici primaju veliku platu i zato ne izlazim nja izbore". pustimo se toga.nismo od juce. smetaju ti 30 opozicionih poslanickih plata. a ne smetaju 40 000 plata dps administracije.
    Koja partija je najavila otpuštanja i koliko će tačno ljudi biti otpušteno?

  17. #1792
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,278
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,804
    Thanked in
    2,415 Posts

    Default

    Računaju li se opozicioni poslanici i kadrovi u dps administraciju i zašto mislite da ne?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #1793
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gandalf white@ nisam ja toliko ostrascen. ne smatram dzukelama nijednog glasaca dps-a jer glasaju tu partiju zbog koristi. svuda ima dobrih i losih ljudi. bas neki glasaci dps-a koje ti opisujes su se prema meni odlicno ponijeli u licnom smislu. svuda ima dobrih i losih ljudi. cak i u spuzu. nikad se ne zna ko je kakav u dusi. pruzio bih ruku svakome.i najvecim licnim neprijateljima.

    u crnoj gori nam treba tolerancija razlicitog misljenja. u svim sferama drustva a ne samo u politici. kada to postignemo imacemo zapadni standard. nase drustvo tesko prihvata razlicitost. mnogo smo konzervativni. nemamo respekta prema tudjem misljenju i opredjeljenju.ne samo u politici. zapad je u tome najbolji.

  19. #1794
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,402
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,741
    Thanked in
    1,335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Al diktator ovaj jednom mora pasti...
    Mozda kad bi vise ljudi kao i ja bilo ubijedjeno da je Milo Djukanovic psihopata.

  20. #1795
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by za.saku.dolara View Post
    gandalf white@ nisam ja toliko ostrascen. ne smatram dzukelama nijednog glasaca dps-a jer glasaju tu partiju zbog koristi. svuda ima dobrih i losih ljudi.

    Nista tebi nije bilo upuceno. Nadovezao sam se na pricu za golootocane.

    Vidis za mene je svaki DPS-ov glasac splacina... I ne moze biti nista bez to.

    Ali to je moj stav, sta znam mozda gre'sim


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mozda kad bi vise ljudi kao i ja bilo ubijedjeno da je Milo Djukanovic psihopata.
    Alo bolan, danas je covjek izjavio da ce svakog glasaca Kljuca preko 15% nositi na ledjima.. To moze samo covjek koji je skrenuo sa uma... I covjek kojem gori pod nogama. Ja sam ubijedjen da je on nervno bolestan...
    One Ring to Rule them all...

  21. #1796
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Računaju li se opozicioni poslanici i kadrovi u dps administraciju i zašto mislite da ne?
    Da li ti to imputiras da ima opozicionara u administraciji dps-a? Kako si ostrasćen jos ćes nam tvrditi da su i u Vladi sa DPS-om.
    Da vise ne bi takve gluposti lupao sve je to "ne" i kako ne shvatas da su u Vladi sa DPS-om samo iz Pozitivne, u administtraciji samo iz Pozitivne i poneki kupljeni od nacionalnih a sve ostalo mu moralne gromade koje bi prije slomili ruku nogu i uvo ofikarili nego imali posla sa dps-om

  22. #1797
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Na taj sajt sa dont kalkulatorom manjine stavite sve pod jednu listu, na oko 5-6% koliko su i imali na prošle izbore, i to im dođe 5-6 mandata

    Evo sa svim partija, sa važećim/nevažećim, 71% izlaznost, rasipanje, dakle realan scenario, raspodjelu glasova sam naravno izlupao:



    https://icon.cat/util/elections#
    Mozda sam ja pogresno shvatio, ali po d'hondtovom kolicniku se rasporedjuju nepopunjena mjesta a ne svih 81.

  23. #1798
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    546 Posts

    Default

    Ja bih iskreno volio da prije nego sto umrem dozivim smjenu vlasti na izborima u mojoj domovini.Vecina stanovnika Evrope od njih 750 miliona je imala taj ugodjaj pa eto i ja zivim u nadi da cu mozda docekati to.Zato cu izaci na izbore i glasati😀

    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  24. #1799
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nista tebi nije bilo upuceno. Nadovezao sam se na pricu za golootocane.

    Vidis za mene je svaki DPS-ov glasac splacina... I ne moze biti nista bez to.

    Ali to je moj stav, sta znam mozda gre'sim

    znam da meni nije upuceno. i ja samo komentarisem neobavezno. slicno sam razmisljao kao ti ali me je zivot naucio da ljude gledam na drugaciji nacin.nikad se ne zna ko je kakav covjek. mozda onaj sto te tapse po ramenu ti misli najvece zlo. jedno je politika a drugo je svakodnevni zivot. nije politika jedina sfera ljudskog djelovanja po kojoj cemo suditi ljudima. mozda je politicka splacina ali nije ljudska splacina. moze neko biti politicki idealan ali kao otac, muz, brat biti najveci moguci nesoj.


    ja sam usao u polemike sa apstinentima. ne mogu vjerovati da od 20 partija ne postoji nijedna dobra.smetaju im plate opozicionara. tek sada zakljucujem da vlast namjerno povecava plate poslanicima. da bi narod imao izgovor za apstiniranje.

  25. #1800
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,278
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,804
    Thanked in
    2,415 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Da li ti to imputiras da ima opozicionara u administraciji dps-a? Kako si ostrasćen jos ćes nam tvrditi da su i u Vladi sa DPS-om.
    Da vise ne bi takve gluposti lupao sve je to "ne" i kako ne shvatas da su u Vladi sa DPS-om samo iz Pozitivne, u administtraciji samo iz Pozitivne i poneki kupljeni od nacionalnih a sve ostalo mu moralne gromade koje bi prije slomili ruku nogu i uvo ofikarili nego imali posla sa dps-om
    Ih, ja čak i zaboravio na opozicionare koji su u vladi, ja mislio na sve one u skupštini i na sve one "nestranačke" članove savjeta DRI, savjeta cbcg, onaj lik postavljen u Azmont za "pitanja protokola, odnosa sa strankama i Vladom Crne Gore"... Mnim e bi se tamo nalazili sve i da nisu bili opozicioni poslanici nego samo onako sa ulice pokupljeni na osnovu profesionalnih referenci...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 72 of 217 FirstFirst ... 226268697071727374757682122172 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Predsjednicki izbori USA - 2016
    By Maja in forum Politika generalno
    Replies: 2084
    Last Post: 04-02-17, 14:54
  2. Izbori
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 15-07-06, 16:29
  3. Izbori
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 28-04-06, 16:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •