Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #25126
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    10,160
    Thanks Thanks Given 
    1,727
    Thanks Thanks Received 
    1,661
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Pozdrav. Da li neko zna kad treba da se radi veliki servis na Pezou 508? u pitanju je model proizveden 12.2012. godine, 1.6 e-hi, 115 ks, automatik. Prešao je 140300 km. Prije par dana je radjen mali servis u ovlascenom servisu na Zabjelu (filteri i ulje). Inace, odrzavan je u ovlascenim servisima. Ovi na Zabjelu predlazu da na 150000 uradim veliki servis. Ja sam citao na Pezoovom sajtu da taj servis ide nakon 5 godina ili 180000 predjenih km. Sta da cinim? :courage:
    Je li auto u garanciju? Ako nije, bolje ti je dati 300 eura sad no 1300 kad pukne kajs i opet da imas krpljevinu od motora (jer se rijetko koji napravi da valja ikad posle toga)...

    I meni je servisni interval 100000 fabricki, pa cu ja to na ~65000 zamijenit... manje me glava boli
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  2. #25127
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,490
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    196
    Thanked in
    129 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Pozdrav. Da li neko zna kad treba da se radi veliki servis na Pezou 508? u pitanju je model proizveden 12.2012. godine, 1.6 e-hi, 115 ks, automatik. Prešao je 140300 km. Prije par dana je radjen mali servis u ovlascenom servisu na Zabjelu (filteri i ulje). Inace, odrzavan je u ovlascenim servisima. Ovi na Zabjelu predlazu da na 150000 uradim veliki servis. Ja sam citao na Pezoovom sajtu da taj servis ide nakon 5 godina ili 180000 predjenih km. Sta da cinim? :courage:
    Imam Citroen C5 sa 1.6hdi 110ks. Kad sam ga uzimao,u ovlascenim servisu su rekli da se radi veliki servis na 160.000km, ali da je citroen odredio za nase trziste da se radi na 120.000km. A Peugeot je isto imao motor kao u citroena, sto znaci da se na 160.000km radio servis...e sad je taj tvoj motor moderniji,moguce je da se kasnije radi servis.

    Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

  3. #25128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Je li auto u garanciju? Ako nije, bolje ti je dati 300 eura sad no 1300 kad pukne kajs i opet da imas krpljevinu od motora (jer se rijetko koji napravi da valja ikad posle toga)...

    I meni je servisni interval 100000 fabricki, pa cu ja to na ~65000 zamijenit... manje me glava boli


    Ako fabrika neka normalna kaze na 100000 onda je to OK ali ako Peža kaze na 180000 onda tu nesto smrdi.
    TAKUMI

  4. #25129
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Meni je za mondeo MK4 na fordov sajt dalo da se kais mijenja cini mi se na 150k. Odradio sam ove godine na 147k cini mi se.

    Majstor je rekao da su kaisevi bili kao novi.

    Elem, nisam nikad radio servis klime do ljetos, a po knjizici sam zakljucio da se nije nikad ni radio. Odradih kod ovog momka u Gornju Goricu sto preporucujete. Jes malo bolje al to nije to. Ne ladi kako bi trebalo poslije punjenja freona. Dje da vodim auto?


    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  5. #25130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U Gornju Goricu prije Komanskog mosta, lijevo.
    TAKUMI

  6. #25131
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,736
    Thanks Thanks Given 
    9,157
    Thanks Thanks Received 
    6,613
    Thanked in
    2,590 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Uzmi ga, 1.33 i poyyy
    Ima li kakav jaci motor u njega vidjeh samo taj i 1.4d4d? Da mu nije malo to majku mu


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  7. #25132
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Ja sam na moj Reso odradio na 160.000 km (tako je po knjizi) to je izgledao ne bas kao novo ali uopste nije izgledao kao da je odradilo 160.000.

  8. #25133
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ima li kakav jaci motor u njega vidjeh samo taj i 1.4d4d? Da mu nije malo to majku mu


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro


    Taj ima 100 konja i sasvim je dovoljan. I ima 6 gange. I trosi 6. I to ti je drugi najbolji benzinac do 1.5 ever made. Poyyy
    TAKUMI

  9. #25134
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,353
    Thanks Thanks Given 
    1,176
    Thanks Thanks Received 
    250
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Pozdrav. Da li neko zna kad treba da se radi veliki servis na Pezou 508? u pitanju je model proizveden 12.2012. godine, 1.6 e-hi, 115 ks, automatik. Prešao je 140300 km. Prije par dana je radjen mali servis u ovlascenom servisu na Zabjelu (filteri i ulje). Inace, odrzavan je u ovlascenim servisima. Ovi na Zabjelu predlazu da na 150000 uradim veliki servis. Ja sam citao na Pezoovom sajtu da taj servis ide nakon 5 godina ili 180000 predjenih km. Sta da cinim? :courage:
    Ako ga nisi ti kupio vec je uvezen provjeri prvo da li ti je kilometraza tacna. Meni je brat kupio auto staro dvije godine koje je preslo 200 000km a kilometraza vracena na 80 000km.

  10. #25135
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Udarih šoferku danas i rascjeta se na jedno mjesto, površine dlana otprilike, sem jednog kraka koji ode do ivice(sve ispred suvozačeve strane). E sad, mijenjaće se svakako al dal postoji način da se uspori širenje onih pukotina ili ga neka tako dok može, pa onda zamjena?

  11. #25136
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,211
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    58 Posts

    Default

    Na registraciju ces je morat zamijenit, do tad ceraj tako

  12. #25137
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    A to znam, nego imam još 10 mjeseci dotad

  13. #25138
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    A to znam, nego imam još 10 mjeseci dotad
    shto duze to bolje

  14. #25139
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,756
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Treba mi pomoc, tj vase misljenje sto bi prije odabrali od ova dva modela
    1. Mercedes C220 cdi 2003g, 105kw, 160000km pravih za 4500 kod covjeka koji je provjeren i poznanik
    2. Alfa romeo 147 2007g, 85kw, 203000km ako nije vracano, uvezen skoro iz ITA


    Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  15. #25140
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,651
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    574
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Mercedes. Biraš na sigurno.

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  16. #25141
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    mercedes i bog da te vidi,,,,

  17. #25142
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Pozdrav. Da li neko zna kad treba da se radi veliki servis na Pezou 508? u pitanju je model proizveden 12.2012. godine, 1.6 e-hi, 115 ks, automatik. Prešao je 140300 km. Prije par dana je radjen mali servis u ovlascenom servisu na Zabjelu (filteri i ulje). Inace, odrzavan je u ovlascenim servisima. Ovi na Zabjelu predlazu da na 150000 uradim veliki servis. Ja sam citao na Pezoovom sajtu da taj servis ide nakon 5 godina ili 180000 predjenih km. Sta da cinim? :courage:
    narednim servisom ulja i filtera mijenjaj i zupcasti set cijeli,to spada za 12000km -15000km...nemoj da cekas sto pise na 180000km mi u CG imamo lose uslove eksplatacije vozila tako reci ekstremne....

  18. #25143
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    8,158
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    661
    Thanked in
    354 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    Treba mi pomoc, tj vase misljenje sto bi prije odabrali od ova dva modela
    1. Mercedes C220 cdi 2003g, 105kw, 160000km pravih za 4500 kod covjeka koji je provjeren i poznanik
    2. Alfa romeo 147 2007g, 85kw, 203000km ako nije vracano, uvezen skoro iz ITA


    Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
    Kojih pravih moj druze pa po njemackoj ili nekoj sl zemlji auta 2016 imaju po 100.000km predjenih,nemoj neko da te laze pa bio poznanik ili otac nemoguce da je toliko presao i jos dizel...vracaju kilometraze sa 800.000 na 150 i varaju narod...
    Auto 13 god nema sanse da je toliko presao!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #25144
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,406
    Thanks Thanks Given 
    63
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Ima. Moj otac je vozio e class 99 godiste. Kupljena 2000g sa 10 000 km. Prodata prosle godine sa 194 000.

    Tako da je moguce lako.

    Ali opet ako vam iko poznat ide za auta van reci ce vam da auta iz holandije, 90% njih, je preko oko 300 000

    Sent from my LG G3 using Tapatalk

  20. #25145
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    8,158
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    661
    Thanked in
    354 Posts

    Default

    Pricam o autima iz inostranstva,kod nas ne mozes 300k preci za 20 god


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #25146
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,483
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Šta ne možeš? Može za 5 godina a ne 20. U Njemačku npr. 300k može za godinu dana.

  22. #25147
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    8,158
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    661
    Thanked in
    354 Posts

    Default

    Meni drug ima 530 bmw 2016 i ima 120k predjenih i neko mi tu prosipa m*da kako auto 2003-5-6 ima 170k predjenih a uvoz iz inostranstva...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #25148
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,732
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    moj aud je 2007me dosao sa 213k od prvog vlasnika...16 ljeta je imao tad....sad 25 i 295k

    P9lite

  24. #25149
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,483
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Meni drug ima 530 bmw 2016 i ima 120k predjenih i neko mi tu prosipa m*da kako auto 2003-5-6 ima 170k predjenih a uvoz iz inostranstva...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    blue:

    Paa, ne mora da znači šefee...
    Jedan drugar gleda pasata 8 da uzme, prešao 200k km...a jedan drugar je kupio a4 2012e, novog sa 0km i za 4 godine je prešao sa njim samo 25k km.
    Ako tako nastavi, ako oće vjerovatno - dok se ne zamijeni boljim, to bi izašlo 100k km za 16 godina.
    Kao sad da naleti auto 2000. godište a samo 100k km prešlo...mislim ono, sve je moguće, ne trčite...

  25. #25150
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    8,158
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    661
    Thanked in
    354 Posts

    Default

    To je bas bas rijetkost 1:100000 da naletis na tako nesto,brat mi radi s kolima i znam sve te price i cuda,par puta sam cak isao i snjim,ako naleti covjek na pojedinca moze uzeti dobar auto,a sa placeva tamo je samo macak u vreci,pogotovo od rumuna i bugara,mada ni nasi nisu nista bolji


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 1006 of 2525 FirstFirst ... 650690695699610021003100410051006100710081009101010161056110615062006 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •