
Originally Posted by
Mabus
Znaš kako. Samo je Allah s.w.t. nepogriješiv. Meni ne trebaju učenjaci da mi kažu kakvog je oblika Zemlja ako vidim svojim očima kako kamera sa tamne strane Zemlje snima Sunce na svijetloj strani Zemlje. Ne treba mi mišljenje učenjaka da je Zemlja okrugla, ako se durbinom može vidjeti svetionik sa 150 km, a trebao bi biti 1200 metara ispod horizonta, ili ako se sa Lovćena može vidjeti Italija. Ne trebaju mi učenjaci ako se teorija ravne Zemlje može dokazati matematički istovremeno odbacujući teoriju okrugle. Matematika je ipak matematika, a oči slijepe nisu. Učenjaci se samo uzaludno trude uskladiti nekako kur'anske ajete sa lažnom teorijom okrugle Zemlje, vjerujući da nasa govori istinu. Ovo spinning wheel, ako pogledaš Sunce kako ide iznad ravne Zemlje, tj. na njegovu putanju, ono u stvari se zavija iznad Zemlje jer ne ide non stop u istom krugu, već se udaljava i približava u krugovima koje pravi.
Bookmarks