Ako ideš istok-zapad u stvari kružiš oko Zemlje koja je disk. Na bilo kojem mjestu da se nađeš (ako je Zemlja disk) kompas pokazuje sjever prema Arktiku a jug prema Antarktiku. Istok i Zapad su kruženje oko Zemlje diska.
Jednostavno ne možeš okružiti Zemlju na način da preko Antarktika stigneš na Arktik. To nikada niko nije uspio. Dakle samo istok-zapad. Dokaz ovome je operacija High jump, tj. da se što dalje uđe u Antarktik. I gle čuda, zašto jednostavno nisu išli brodovima, već kako snimci pokazuju, probijali su se kroz led i snijeg kopnom. Upravo zbog toga jer je Zemlja disk okružena po stranama ledom i sferom koja se pruža od krajeva Zemlje pa u visinu, koju je nemoguće probiti.
Ima snimaka na youtube kako se raketa zabija u sferu i eksplodira praveći trag kao kada jaje razbiješ o zid.






Reply With Quote
Bookmarks