Page 120 of 1402 FirstFirst ... 20701101161171181191201211221231241301702206201120 ... LastLast
Results 2,976 to 3,000 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #2976
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/570...matskog-pasosa

    Zamolio bih ove Srbe sa foruma kojima u CG ništa ne valja, da ne kažem da bi je zbrisali sa lica zemlje, da mi objasne kako se ovo može desiti u njihovoj savršenoj matičnoj državi Srbiji.

  2. #2977
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,625
    Thanks Thanks Given 
    3,424
    Thanks Thanks Received 
    404
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    http://portalanalitika.me/clanak/192...lja-i-kolasina

    Srpska lista predlaže da se dr Radovan Karadžić, osnivač Republike Srpske i jedan od najboljih Srba u istoriji Crne Gore, proglasi počasnim građaninom rodnog Šavnika.
    Srpska lista će procesuirati predlog grupe građana da se za počasnog građanina Pljevalja proglasi Ratko Mladić. Ako je Šumadinac Tomislav Nikolić mogao da to postane u srpskim Beranama, može i najveći Hercegovac u srpskoj istoriji, general Mladić u srpskim Pljevljima. Takvu odluku nema razloga da ne podrži Nova koja je kandidovala Nikolića u Beranama. Još manje pljevaljski DPS s obzirom da je njihov odbor sastavljen od prekaljenih podržavalaca ratnih otadžbinskih ciljeva Srba koji su stvorili državu sa druge strane Drine.
    Fašističko ludilo lives on.

  3. #2978
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Maju za pre§ednika

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Predsjednici su vam svi poudati...

    Hvala Lepo

  4. #2979
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,807
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    majo izvini ali pricas o necemu o cemu blage veze nemas...
    ali lako je trabunjat bez ikakvih argumenata.
    ajde objasni koji je to zakon staljinisticki u slucaju ovog rominga?

  5. #2980
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa ako Vi pisete da ja "trabunjam", onda je taj nastavak misli koji ste iznijeli sasvim suvisan.
    Znate da sam alergicna na komunjarske fazone, postapalice, i "reci mi - da ti recem" fraziranje..
    Eto i svi su vam predsjednici poudati, onako kao politicari bespolni 70 godina- i to vam je previse.
    p.s. Bas se bavim Tadzikistanom.. Oko nekih predavanja.

    Hvala Lepo

  6. #2981
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,807
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    super je to majo, sve si objasnila...

  7. #2982
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A dje prepametnima da objasnjavam o EU zakonima i zapadu, kad ionako CG mozak ko kupus u rasolu - komunizmu..
    Cipras mi je sad zanimljiviji... Referendum - rece... Redovi od 6 jutros na "ATM"... Njemacki kralj ostavio traga.. hahahahaaaaaaaaaaa Kao CG politicari o NATO-u.. "nisu odaVLe"..
    Sad ce Srbi kao lordovi sa kesom za Grchku.. aooooooo zveka.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 27-06-15 at 09:51.

  8. #2983
    temp Guest

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/570...matskog-pasosa

    Zamolio bih ove Srbe sa foruma kojima u CG ništa ne valja, da ne kažem da bi je zbrisali sa lica zemlje, da mi objasne kako se ovo može desiti u njihovoj savršenoj matičnoj državi Srbiji.
    Da objasne kako to da savjetnica sa diplomatskim ispravama napada policajce suzavcem ili kako to da je starleta uopšte postala savjetnica?

  9. #2984
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,807
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    pa evo ja te pozivam da meni objasnis koji je zakon staljinisticki u slucaju ove odluke upravnog suda za roming.
    a ti konstantno skaces sa teme na temu, jer lupas kao i uvijek.

  10. #2985
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by temp View Post
    Da objasne kako to da savjetnica sa diplomatskim ispravama napada policajce suzavcem ili kako to da je starleta uopšte postala savjetnica?
    I kako to da batu sudija odma pušti kući.

  11. #2986
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Samo ce Vam se ukazat' sve...
    Sve vi znate da vam niko ne mora pricati nesto da bi vi shvatili.
    Zato, takvim tonom i nacinom obracanja, mozete sa onima koji su vas naucili da se tako ophodite, ja vam to nisam dozvolila. A-A.


    Hvala Lepo

  12. #2987
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    I kako to da batu sudija odma pušti kući.
    Ada, kad kod nas postoji sudija kleptoman koji se posle "odmora" opet vrati na istu funkciju.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  13. #2988
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,807
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ne znas majo dusho A-A...

  14. #2989
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ada, kad kod nas postoji sudija kleptoman koji se posle "odmora" opet vrati na istu funkciju.

    Nije upitno da se mi raspadamo po svim osnovama ali me zanima kako ovo može da se desi u savršenoj Srbiji, Srpkinja prska suzavac policajcu Srbinu u oči, brat Srbin uperi gasni pištolj u policajca, sve Srbin do Srbina - Srpkinje.

  15. #2990
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,123
    Thanks Thanks Given 
    578
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    388 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Tekovine rehabilitacije.
    In vino veritas

  16. #2991
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Stvarno ne razumijem zasto Crnogorci ne bi tralizi boravisne takse I prajavljivanje stranaca u policiji ili u turistickoj organizaciji. Ono prvo ti je obicna praksa u puno turisrickih destinaciaja, a ono drugo je standartna praksa sirom citavog svijeta. Stvarno ne razumijem pri cemu su tu rodbinske veze iliti etnicko porijeklo stranaca.
    Po meni je taj zakon I njegovo sprovodjenje cisto kapitalisticka I "europska" stvar u smislu "Ordnung muss sein".
    Last edited by A+A; 27-06-15 at 10:45.

  17. #2992
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Mislim da je tu sporno (ako je istina) što se kažnjavaju turisti na izlazu iz države.
    Po zakonu, domaćin je dužan da prijavi boravak gostiju iz inostranstva i njemu sledi kazna ako to izbegava.
    Da li će on sam platiti boravišnu taksu ili će je zaračunati u cenu smeštaja je manje bitno.

  18. #2993
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,702
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  19. #2994
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    Moze li neko da mi potvrdi je li tacno da je juce u nasem parlamentu bilo poprilicno uzbudljivo
    Prvo je valjda bila vec prezvakana tema o manjinskim pravima i slobodama, dje su pojedini predstavnici manjinskih naroda (kako cuh) Vladi i Numanovicu govorili: "Molimo vas, proglasite Srbe za konstitutivni narod (iako neustavno), jer mi nista od njih iz Fonda za manjine ne dobismo!" I mislim bas Abazovic da je potvrdio pricu o diskriminaciji Srba i da je totalna sprdnja to pravo afirmativne akcije u Zakonu o drzavnim sluzbenicima i namjestenicima, jer Srba ima preko 30%, a u drzavnoj upravi ih nema jedva 7-8%. Takodje se predstavnici manjina zbog ovakve politike zale da im opada broj pripadnika naroda, jer je u toku zestoka asimilacija. Svi se polako pretvaraju u Crnogorce. Srbi se sa druge strane izvinjavaju manjinama, jer je to jedini fond koji im je na raspolaganju i da nisu oni krivi sto ih ima toliko, niti su krivi za to sto nisu konstitutivni narod..

    Druga prica koju cuh, koja je po meni mnogo bitnija je u vezi ovih zavorenika. Valjda neka poslanica SNP-a predlozila amandman, a onda se kao pokajala i svim silama htjela da ga povuce, ali kad jednom udje u proceduru, nema nazad. DPS to docekao sa merakom. A rijec je o tome da ce od sad SVI zatvorenici koji imaju preko 50 godina, a ozbiljnije su bolesni, moci da se lijece od kuce!! Ona je kao greote tek kasno vidjela da u tom amandmanu nidje nije precizirano za laksa krivicna djela, vec se odnosi apsolutno na sve, svirepe ubice, ratne zlocince, okorele kriminalce.. DPS-u se, kako cuh, bas svidio predlog i prosao amandman glat. Je li moguce ovo?? Nema jos po novinama nsta od toga, bas me zanima ovo..
    - Baba, zašto za nas Zećane vele da govorimo: "Ovizi, onizi"?

    - A kojizi to vele, sine??

  20. #2995
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,286
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Podgorica: Isključivaće autobuse i pisati kazne od 530 eura

    Svi međugradski i međumjesni prevoznici koji ne budu poštovali Odluku o regulisanju saobraćaja na teritoriji Glavnog grada od ponedjeljka, 29. juna, biće sankcionisani, saopštio je načelnik Komunalne policije Goran Janković.



    Meanwhile in Slovenia

    I dok Slovenci PRAVE električne autobuse na baterije naša lokalna uprava se bavi budalaštinama dje se ko parkirao i koliku kaznu treba da plati ... što bi rekli " SAMO BAHATO " ...
    deuscroix

  21. #2996
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    930
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Па каже:

    Dobra pjesma brate.Mi smo barani ale ale le,srpski cetnici ale lea le ...

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Sto brate?Ovo je pravi potez,cisto da ne bi bilo diskriminacije na relaciji cetnici-partizani.Kad je vec za pocasnog gradjanina proglasen cetnicki vojvoda Nikolic onda bi bilo lijepo i generala Mladic koji je bio general u sfrj i partizanski orjentisan,proglasiti za pocasnog gradjanina.

  22. #2997
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Mislim da je tu sporno (ako je istina) što se kažnjavaju turisti na izlazu iz države.
    Po zakonu, domaćin je dužan da prijavi boravak gostiju iz inostranstva i njemu sledi kazna ako to izbegava.
    Da li će on sam platiti boravišnu taksu ili će je zaračunati u cenu smeštaja je manje bitno.
    Prema vazecem Zakonu o strancima obvezu podnosenja prijave boravka imaju istovremeno i stranci (cl. 91, 95) i davaoci smjestaja (cl.92).
    Nema tu nisto sporno i nije mi jasno zasto Srbi i Srbijanci odlucivaju glumiti budale po tom pitanju.
    Cak i AMSS ih upozorava na onu obvezu http://www.amss.org.rs/index.php?opt...goru&Itemid=91
    Po meni sve ovo je jos jedna demostracija srpske bahatosti tipa "u zaostaloj CG ne trebamo postovati zakone za strance, kao da smo u pravoj Europi, jer je ona "druga srpska zemlja"
    PS S zakonske tocke gledista Srbijanci crnogorskog etnickog porijekla ni po cemu se ne razlikuju od ostalih stranaca.
    Prvo mjesto gdje idem po dolasku u CG je inspekcija za strance i uopce mi nije jasno zasto ne bi i svaki Srbijanac koji dolaze u CG cak i kod rodjaka.
    Last edited by A+A; 27-06-15 at 14:56.

  23. #2998
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Prema vazecem Zakonu o strancima obvezu podnosenja prijave boravka imaju istovremeno i stranci (cl. 91, 95) i davaoci smjestaja (cl.92).
    Nema tu nisto sporno i nije mi jasno zasto Srbi i Srbijanci odlucivaju glumiti budale po tom pitanju.
    Cak i AMSS ih upozorava na onu obvezu http://www.amss.org.rs/index.php?opt...goru&Itemid=91
    Po meni sve ovo je jos jedna demostracija srpske bahatosti tipa "u zaostaloj CG ne trebamo postovati zakone za strance, kao da smo u pravoj Europi, jer je ona "druga srpska zemlja"
    Nema nikakve dileme, tebi su Srbi/Srbijanci dežurni krivci za sve.
    Ko veli, svi ostali su disciplinovani i poštuju zakon o strancima.

    Stranac je dužan da sam prijavi boravak, samo ako ne koristi usluge davaoca smeštaja, što bi značilo jedino ako ima neku svoju nekretninu, kuću ili vikendicu...Pa neće valjda na klupi spavati?
    Znači, u većini slučajeva zakon krše sami gradjani Crne Gore koji ne prijavljuju goste, bez obzira da li su im u pitanju rodjaci ili gosti kojima naplaćuju smeštaj




    Prvo mjesto gdje idem po dolasku u CG je inspekcija za strance ...
    Jel?
    A zašto?
    Ne prijavljuješ se inspekciji, već na šalteru u najbližoj stanici MUP-a ili turističkoj organizaciji.

  24. #2999
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,055
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Sto se napravi od ovoga foruma, ne tako davno bio je bastion Crnogorstva, a danas cetnicke pjesme na svakoj stranici . . . Da se ne daj Boze Hariju nije desilo sto ?

  25. #3000
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Jel?
    A zašto?
    Ne prijavljuješ se inspekciji, već na šalteru u najbližoj stanici MUP-a ili turističkoj organizaciji.
    Dodji u policju kod nas na CT pa pitaj ih. Otkud ja znam zasto?
    PS Srbi mi nisu "dezurni krivci". Samo sam komentirao ono jadikovanje one beogradske babe.
    Last edited by A+A; 27-06-15 at 15:44.

Page 120 of 1402 FirstFirst ... 20701101161171181191201211221231241301702206201120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •