Page 149 of 1010 FirstFirst ... 4999139145146147148149150151152153159199249649 ... LastLast
Results 3,701 to 3,725 of 25246

Thread: Automobilizam!

  1. #3701
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default


  2. #3702
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ali pazi potrosnju kod trolitrenog Audija :lolblue:
    TAKUMI

  3. #3703
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Po meni sve preko 50% je kriminal i klasična prevara kupca

    BMW 5 ActiveHybrid (+76%)
    Deklarirana potrošnja: 6,4
    Izmjerena potrošnja: 11,3

    Ford C-Max 1.0 GTDI EcoBoost Titanium (+65%)
    Deklarirana potrošnja: 5,1
    Izmjerena potrošnja: 8,4

    Mercedes-Benz E 220 CDI Avantgarde (+66%)
    Deklarirana potrošnja: 4,7
    Izmjerena potrošnja: 7,8

    Opel Cascada 1.6 SIDI (+65%)
    Deklarirana potrošnja: 6,3
    Izmjerena potrošnja: 10,4

    Opel Insignia 2.0 CDTi Active Plus (+86%)
    Deklarirana potrošnja: 3,7
    Izmjerena potrošnja: 6,9

    Peugeot 308 1.6 THP Allure (+57%)
    Deklarirana potrošnja: 5,8
    Izmjerena potrošnja: 9,1

    Volkswagen Golf 1.4 TSI DSG (+51%)
    Deklarirana potrošnja: 4,7
    Izmjerena potrošnja: 7,1

    Volkswagen Golf 2.0 TDI Highline (+68%)
    Deklarirana potrošnja: 4,1
    Izmjerena potrošnja: 6,9

  4. #3704
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    Nije loše tih 11l za bmw-a jer ima 340 konja, ali lažu li lažu...

  5. #3705
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,920
    Thanks Thanks Given 
    2,058
    Thanks Thanks Received 
    1,045
    Thanked in
    419 Posts

    Default

    Aktiv veli hibrid 11ipo litara hahahahahaahah
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  6. #3706
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,155
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    977
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    Insignia malu potrosnju ima...onoliko auto 6.9 mada su ga pre**ali sa deklarisanom 3.7l :-)
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  7. #3707
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Aktiv veli hibrid 11ipo litara hahahahahaahah

    Hybrid my ass. Taj auto ne smije nosit ime Hybrid jer nije.

    Ali Insignia, Bimmer, Golf...smijesni.
    TAKUMI

  8. #3708
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    20,912
    Thanks Thanks Given 
    2,894
    Thanks Thanks Received 
    3,500
    Thanked in
    1,569 Posts

    Default

    A skodilak? ima li inf?
    Tu es mon héro!

  9. #3709
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Znimljiva ova insignia 2.0 CDTi
    Prijatelju crkao motor na 130k

  10. #3710
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    10,160
    Thanks Thanks Given 
    1,727
    Thanks Thanks Received 
    1,661
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Znimljiva ova insignia 2.0 CDTi
    Prijatelju crkao motor na 130k
    Ili je on maler pa je naisao na neki feler fabricki
    ili je kupio polovnog pa je 130 bilo s nekim dobrim koeficijentom
    ili mu ni biciklo ne treba davat ako je na nju motor za 130 sagorio
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  11. #3711
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Moguce da je maler,novu je kupio kod Osmanagica,odavno vozi,radili nesto na nju,I opet nije bilo kako valja....

  12. #3712
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    10,160
    Thanks Thanks Given 
    1,727
    Thanks Thanks Received 
    1,661
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Moguce da je maler,novu je kupio kod Osmanagica,odavno vozi,radili nesto na nju,I opet nije bilo kako valja....
    prijatelj mi radi kod njih... ja 'balavim' za njom nevidjeno, kaze da se odlicno pokazala i na ozbiljne kilometraze
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  13. #3713
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,920
    Thanks Thanks Given 
    2,058
    Thanks Thanks Received 
    1,045
    Thanked in
    419 Posts

    Default

    Samo sam ja cuo da Insignija trosiiiii masu. Znaci dizel ne moze po gradu ispod 10.
    Tako sam ja cuo, mozda je dezinformacija. Tj volio bih da jeste jer se i meni svidja.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  14. #3714
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    10,160
    Thanks Thanks Given 
    1,727
    Thanks Thanks Received 
    1,661
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Samo sam ja cuo da Insignija trosiiiii masu. Znaci dizel ne moze po gradu ispod 10.
    Tako sam ja cuo, mozda je dezinformacija. Tj volio bih da jeste jer se i meni svidja.
    zavisno od konjaze, a 8-10+ jeste
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  15. #3715
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Znimljiva ova insignia 2.0 CDTi
    Prijatelju crkao motor na 130k

    E izgurao je dosta...
    TAKUMI

  16. #3716
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Znimljiva ova insignia 2.0 CDTi
    Prijatelju crkao motor na 130k
    dobar motor,chak i zastavin motor je vishe prelazio

  17. #3717
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    prijatelj mi radi kod njih... ja 'balavim' za njom nevidjeno, kaze da se odlicno pokazala i na ozbiljne kilometraze
    Ja ne izmisljam,taman pitaj duga,Darkova braon insignia,cak su joj nesto i radili i vratili mu je,i opet,e sad sto kazu ako on laze lazem i ja.....mada ne bi trebalo
    Kad smo vec kod Opela,neke 2006/7,dovezem ja bratu iz Belgije astru, 2.0dci,na njegovo insistiranje,auto top,presla oko 100k,oprema,tockovi,muzika,bukvalno tacke na nju.....poslije 20k crkla bosh pumpa,ne bih dalje sta se sve desavalo.....a inace i meni insignia ima dopadijivu liniju

  18. #3718
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ta Astra ima CDTI motor od Fiata, sa CR druge generacije. Magneti Marellu, Delfi...******.
    TAKUMI

  19. #3719
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zipa ovo:

    Fiat 500L 1.4T manual:

    The EPA rates the 500L equipped with the six-speed automatic transmission at 25 mpg combined (22 city/30 highway). Both the manual and automated manual transmission-equipped models are rated higher in combined mpg.Our testing produced 20.8 mpg in combined driving.

    Ljekses kao moj:

    The ES 350 has a 272-horsepower, 3.5-liter V-6 that makes 54 hp more than the 3.3-liter V-6 in the outgoing ES 330. With EPA estimates of 21/30 mpg (city/highway).

    It provides strong acceleration and teams with a smooth-shifting automatic; during my test, the transmission never made a harsh shift. I averaged 30 mpg during a stretch of highway driving, the same as the EPA's figure.
    The factory indicate the fuel consumption rating for the ES 350 V6 petrol is 9.5 litres per 100 kilometres on the combined cycle.
    My average consumption figure was 10.0 litres per 100 kms.

    TAKUMI

  20. #3720
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    stvarno za tu klasu baš mala potrošnja
    She is only here to annoy herself!

  21. #3721
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo ti jedna friška, lokal tu kuca poso poso kuca, 282 milje od tankanja:

    Last edited by Fabia_Elegance!; 28-03-15 at 17:44.
    TAKUMI

  22. #3722
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    na ovome ti stvarno ne treba plin
    She is only here to annoy herself!

  23. #3723
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,732
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    nije svaciji lokal isti...

  24. #3724
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,753
    Thanks Thanks Given 
    9,170
    Thanks Thanks Received 
    6,625
    Thanked in
    2,597 Posts

    Default

    Slazem se radza

  25. #3725
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,407
    Thanks Thanks Given 
    63
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Insignia je bzv auto.

    Motor crkava redovno.

    Nije samo sa tvojim drugom problem.

    A trosi grada 9-10l normalne voznje

    Sent from my LG_G3 using Tapatalk

Page 149 of 1010 FirstFirst ... 4999139145146147148149150151152153159199249649 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 1
    Last Post: 17-03-11, 11:57
  2. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9307
    Last Post: 17-03-11, 08:29
  3. Automobilizam i Erotika...
    By George_Clooney in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 198
    Last Post: 14-12-10, 22:24
  4. Automobilizam Oglasi
    By dobarauto in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 21-11-10, 07:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •