Page 29 of 102 FirstFirst ... 192526272829303132333979 ... LastLast
Results 701 to 725 of 2544

Thread: In Flight!

  1. #701
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kakva stolica? Ima on rucku i dugme.
    TAKUMI

  2. #702
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,496
    Thanks Thanks Given 
    211
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Ne razumijem ovaj dio sa stolicom. Kao da mu je potrebna. Jednom kad je pilot napustio kabinu i kad ih je prvi oficir zaključao iz kokpita, tu je kraj.
    Da mi je dočekat emisiju da pogledam, previše nagađanja i dezinformacija.

  3. #703
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda ga je srce pocistilo

  4. #704
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    pa fora je sto nije jasno okle ljudima ovakav tekst????

    kazu da su uspjeli da otvore vrata ali da je onda kopilot uspio da ih blokira.... samo ne znam cime??? u avionu nema stolice koja se moze pomjeriti....

  5. #705
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Koliko ja znam a pratim dosta emisija u vezi avionskin nesreca kad se kabina zakljuca iznutra ne moze da se otvori bas iz straha od teroristickih napada.

    Tako da mu stolica nije trebala.

  6. #706
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,163
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    693
    Thanked in
    341 Posts

    Default

    Kad se vrata zakljužaju iznutra, vrlo je teško da se provali u pilotsku kabinu, gotovo nemoguće. Moguće je samo otključati vrata od spolja pomoću koda, ali tek poslije 5-20 minuta nakon što je kabina zaključana.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  7. #707
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    171
    Thanks Thanks Received 
    521
    Thanked in
    391 Posts

    Default

    Ovo sam bio nedje pretpostavio kao mogući scenario ali sam ukljucio oba pilota.. Sad vidim da je ovaj jedan izašao iz cockpits i napravio krucijalnu grešku, nesvjesno naravno
    to ti je kad nekima pukne fleška tako odjednom..

  8. #708
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

  9. #709
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,651
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    574
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Strasno... zamisljam samo agoniju tih putnika koji su bili svjesni toliko vremena i vidjeli da avion tone... to je da umres od stresa, a ne od udara...

    Na usput... tata me pita stalno da mu skinem one Air Crash Investigtion epizode, serija se zove Mayday koliko sam uspio naci, i ima oko 15 sezona.

    Znate li ima li to dje da se skine, ili neko od vas ima mozda da nareze?
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  10. #710
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    ja ih nisam skidao....gledao sam ih ili na NG ili na youtube.... na YT imas dosta, ali mana je sto nema prevoda... ako ti ne treba prevod onda ti je to najlakse...

  11. #711
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Strasno... zamisljam samo agoniju tih putnika koji su bili svjesni toliko vremena i vidjeli da avion tone... to je da umres od stresa, a ne od udara...

    Na usput... tata me pita stalno da mu skinem one Air Crash Investigtion epizode, serija se zove Mayday koliko sam uspio naci, i ima oko 15 sezona.

    Znate li ima li to dje da se skine, ili neko od vas ima mozda da nareze?
    Imas na discovery svake nedelje emisije o avionskim nesrecama.

  12. #712
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,651
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    574
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    EKV, hvala, ali nista na strani jezik on ne moze, jedino ili sinhronizovano ( sto ne vjerujem da ima ), ili sa prevodom...

    A nema ni kablovsku da gleda to na discovery
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  13. #713
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    iams ovdje

    http://www.prijevodi-online.org/seri...igation-mayday

    da skines prevode ali ne za sve sezone..uglavnom ima za ove zadnje....

    e sad, pomuci se malo da na torrent nadjes da epizode da skines...bili epizoda po epizoda bilo citavu sezonu...

    ili cak da skines epizode sa youtube-a pa da probas ove prevode sa njima

  14. #714
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    32,352
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    13,692
    Thanked in
    5,188 Posts

    Default

    Eo vidim na BTN, sve sezone ima da se skinu u HD-u.

  15. #715
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako je ovo istina, ne shvatam um ovog mladog momka.Koliko ispran mozak moras da imas da bi ovo napravio.
    Cini mi se lakse bi mi bilo da je bio kvar u pitanju bio nego sto ih ovaj fanatik pobi.
    Ad astra.

  16. #716
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    171
    Thanks Thanks Received 
    521
    Thanked in
    391 Posts

    Default

    Lakše bi bilo svakome.. To ti je kad neko ima taj prekidač u mozgu koji je duboko sakriven da ga svi psihijatri ne bi mogli nać.. Imao je besprekoran život i karijeru ali zašto je ovo napravio sumnjam da će ko otkriti..

    Inače sam razmišljao o ovakvom scenariju i prije ove nesreće.. Jednostavno ako se pilot(i) odluče za ovakav potez, spasa ti nema.. ne znam kakve reforme i promjene će trebati da se donesu u avio saobraćaju da te "zaštite" od ovoga..

    Pretpostavljam da će sad na većini aviona doć do promjene sistema zaključavanja kokpita ali opet to je samo "vrh ledenog brijega"

    Francuzi su kontaktirali FBI da im pomogne u istrazi, možda da nadju da se nije pridružio kakvoj ekstremističkoj grupi..

  17. #717
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Nikakav prekidac te ne moze nacerati da pobijes 149 ljudi.

    Ako je istina da je ovo kopilot uradio sigurno je u vezi sa nekom teroristickom celijom.

    Mada da je u vezi opet bi neka teroristicka organizacija rekla da stoji iza ovoga.

    Zali boze 149 ugasenih zivota.

  18. #718
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,572
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,938
    Thanked in
    784 Posts

    Default

    nije ovo prvi slucaj samoubistva pilota na ovakav nacin vec 6ti u zadnje 20 godina.

    Ali kako nesto mozemo nazvati samoubistvom ako je povukao u smrt sa sobom jos 150ljudi ?
    One Ring to Rule them all...

  19. #719
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    Najlakše je na mrtvog 26-ogodišnjeg kopilota sve ovo svaliti

  20. #720
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Cek sesti pokusaj da se pilot ili kopilot u avionu ubio ili bukvalno zajedno sa putnicima poginuo na isti nacin ?

  21. #721
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    Imao je besprekoran život
    da je imao ne bi se ubio, to što je neko pilot ne znači da mu sve ide savršeno
    She is only here to annoy herself!

  22. #722
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Sad citam da je u mladosti imao problem sa depresijom.

    Nije mi jasno kako osoba koja ima i li je imala problem sa tako opasnom bolescu je prosla rigorozne psiho testove.

    Ipak je ovo jedna od jacih svjetskih avio preduzeca.

  23. #723
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,572
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,938
    Thanked in
    784 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Cek sesti pokusaj da se pilot ili kopilot u avionu ubio ili bukvalno zajedno sa putnicima poginuo na isti nacin ?
    http://news.aviation-safety.net/2013...pilot-suicide/

    Realizovana masovna ubistva kroz samoubistvo
    One Ring to Rule them all...

  24. #724
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post

    Posto niko od vas ne cita do kraja nego teshe svoju pricu:

    Zasto kapetan nije ukucao EMERGENCY ACCESS CODE (zadnja stavka sa slike) dje pise: Enter emergency access code into code pad AND DOOR UNLOCKS FOR 5 SEC.



    ?

    I am so post-rock I shit sad birds.


  25. #725
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    zato što onaj ko je u kokpitu može to da blokira na 5-20 minuta tako da kapetan može da se slika sa tim kodom
    She is only here to annoy herself!

Page 29 of 102 FirstFirst ... 192526272829303132333979 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. In Flight...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 192
    Last Post: 10-01-11, 06:31
  2. Flight Simulator X
    By woofer in forum Game Server CG
    Replies: 2
    Last Post: 06-12-07, 01:12
  3. joystic za flight simulacije
    By GOSKO in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 30-08-07, 18:09
  4. Flight Simulator
    By MontSAT in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 06-05-06, 23:35
  5. Flight Simulator
    By MontSAT in forum Game Server CG
    Replies: 3
    Last Post: 14-01-06, 23:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •