Page 243 of 745 FirstFirst ... 143193233239240241242243244245246247253293343743 ... LastLast
Results 6,051 to 6,075 of 18622

Thread: Gorivo!

  1. #6051
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da li znate da je snaga 98ice=snagom 100tke?


    I da li uopste znate koja je razlika izmedju ta dva goriva?


    I jos jedno pitanje, zbog cega je snaga auta na plin manja nego na benzin, i ako plin ima 104 oktana?
    TAKUMI

  2. #6052
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odgovor na prvo i drugo pitanje ces nac vrlo lako na google. A treci odgovor, snaga auta nije manja na plin nego veca. To sto kola slabije idu je nesavrsenost sistema plinskih. Plin se pretpostavljam da znas ne ubrizgava u klip nego bukvalno prije bi se moglo rec usisava i to klip dok napravi blagi vakum pri vracanju. Znaci sistemi plinski pod vrlo "blagim" pritiskom u odnosu na gorivo ulaze u klip. Ulaze u gasovitom stanju ne u tecnom. Znaci manja kolicina. Postavlja se pitanke kako onda trosi vise plina. Ne trosi, gubi se, prosipa ga. Dusi sto bi reka nas narod. Usled nesavrsenosti sistema. Tako je nastao i cuveni SEKVENT sistem. I potrosnja je svedena na isti nivo kao benzina. Ne daj boze da plina uguras kolicinski isto kao benzina u klip, da se napravi takav sistem da nabije pod tim pritiskom plina u klip kao i benzin. Malo bi ti se promijenio nacin razmisljanja o plinu. Ne kazu strucnjaci energent buducnosti, ne ratuju dzabe RUSI i AMERI! Hahahahahaha.

    clickprint i stampa se

  3. #6053
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma ja ti se ne razumijem u to, a nisam ni vozio na plin. Sto je to sekvent?
    TAKUMI

  4. #6054
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zakljucak price je:
    Ja bih digao ove cijene goriva na po 5e litar. Pa samo da ovi bogati voze. Da se zna neki red..ovako vise nema smisla

  5. #6055
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To to na 5 eura. Moramo se organizovat malo. Hahahahah. A i realna je u CG ta cijena. Mi tracimo gorivo u CG. Koristimo kola kroz PG. Sramota me kad mi dodju iz velikih gradova pa mi vele dje kolima mrcio se 500 metara. Hahahahah. Idemo veli na drugi kraj grada. Hahahahaha.

    clickprint i stampa se

  6. #6056
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,454
    Thanks Thanks Received 
    1,186
    Thanked in
    583 Posts

    Default

    E па што чине људи, овоме ауто за "комад" боље иде на 100ку , а појединима иде "љепше".
    Изгуглајте ако не вјерујете , бр октана нема везе са брзином, квалитет горива наравно да има. Што се трипујете
    Треба вам човек тест одрадит на слијепо да се увјерите у ово

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  7. #6057
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Definitivno neki odje imaju bolij ``filig`` od drugih.

  8. #6058
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nafta na svjetskim berzama opasno pada vec danima uzastopno, a kod nas raste. Cista alhemija!

  9. #6059
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,376
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    vise nije stvar dali pada ili se dize vec kome treba dopuniti racun u svajcarskoj banci i ako ne daj boze kakvo se kliziste pokrene pa da se ima jos i "razloga" za to...

  10. #6060
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantno je da u jucerasnjoj objavi nisu napisali razlog dizanja cijena (npr. Da nafta skace napolju) - nego je zvanicno objasnjenje kratko: cijene se dizu i to je to.

  11. #6061
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zasto bi objasnjavali? Boli ih ona rabota za nas. Bitno je da je njima dobro

  12. #6062
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,483
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Može se reći da je 100 oktansko kvalitetnije i zato se ljudima čini da im auto ide bolje i brže.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #6063
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene se ne cini,ja znam da mi bolje radi i ide auto

  14. #6064
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E jbg kako nije BIH blize da se kod njih puni gorivo

  15. #6065
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hrvati tamo tankaju.

    Dollar ide gore kao lud, nafta pada 2% a kod nas litar benzina 1.2. Ja ne shvatam ove lopove. I niko ne bi da napravi neku analizu i da objavi da vidi ovaj narod kakve lopove glasa.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 10-03-15 at 10:59.
    TAKUMI

  16. #6066
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,732
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    e sad, jel "bolje" kad auto isto radi štogod da mu uspeš (95,98,100) i on to dere bez problema, ili ono koje osjeća razliku, varira u obrtajima i sl?

  17. #6067
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nemoj tako fabia,oni su odlicni nego sto mi to ne znamo da cijenimo je potpuno druga stvar. Ove cijene su da bi nama bilo bolje

  18. #6068
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,884
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Hrvati tamo tankaju.

    Dollar ide gore kao lud, nafta pada 2% a kod nas litar benzina 1.2. Ja ne shvatam ove lopove. I niko ne bi da napravi neku analizu i da objavi da vidi ovaj narod kakve lopove glasa.
    Ko ima nekog ko cesto sparta bih-cg,ne brine za nase lude cijene.2/3 bidona od 20l i miran si jedno vrijeme.

  19. #6069
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,506
    Thanks Thanks Given 
    112
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    E па што чине људи, овоме ауто за "комад" боље иде на 100ку , а појединима иде "љепше".
    Изгуглајте ако не вјерујете , бр октана нема везе са брзином, квалитет горива наравно да има. Што се трипујете
    Треба вам човек тест одрадит на слијепо да се увјерите у ово

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Zar ne postoji mala mala mala šansica (Namjerno ovako napisah) da je kvalitetnije gorivo od 100 oktana nego ono od 95, tako da zato stabilnije radi auto.

    Eto mala šansica, ako dozvole magovi sa foruma. Čisto da mi kojima eto auto malo stabilnije radi na 100 oktana mogu da se raduju. Mala šansica ljudi?

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #6070
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    570
    Thanked in
    391 Posts

    Default

    Koji su to "magovi"???
    James Tiberius Kirk

  21. #6071
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zar ne postoji mala mala mala šansica (Namjerno ovako napisah) da je kvalitetnije gorivo od 100 oktana nego ono od 95, tako da zato stabilnije radi auto.

    Eto mala šansica, ako dozvole magovi sa foruma. Čisto da mi kojima eto auto malo stabilnije radi na 100 oktana mogu da se raduju. Mala šansica ljudi?

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż


    Ako je bolje gorivo to od 100 oktana onda OK, ali ljudi misle da benzin od 100 oktana je JACE od benzina sa 95.
    TAKUMI

  22. #6072
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znate li vi za sta su mjere u oktanima. Znate li sastav hemijski benzina? Ne prepricavajte price procitane nedje drugo. Oktani su mjera za sta? SAGORIJEVANJE goriva to su hemijske reakcije. Malo se maknite od razmisljanja pumpadzija lokalnih, procitajte cinjenice. Prvo nauci neato pa daj svoje misljenje. Evo gore nekima broj oktana nema veze sa brzinom. Pa i nema sa brzinom, oktani i kvalitet goriva imaju veze sa sagorijevanjem istog. A vi stavite dotrajalu svecicu u auto i slabije ce ic. Sto idealniji sistem to auto bolje ide, grabi. Sto vise oktana bolje sagorijavanje, iskoriscenost bolja, jaca eksplozija, bolji odziv motora i BRZI auto!

    clickprint i stampa se

  23. #6073
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,703
    Thanks Thanks Given 
    1,165
    Thanks Thanks Received 
    718
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Oktan nije mjera ni za sta. To je ka nekakva tecnost. Evo ja citam sad na vikipediju, oktan se moze nac u malim kolicinama u nafti i to ti je sva filozofija. I ka nekakve slike.
    Yes, I'm in need of something
    But it's something you ain't got​

  24. #6074
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clickprint View Post
    Sto idealniji sistem to auto bolje ide, grabi. Sto vise oktana bolje sagorijavanje, iskoriscenost bolja, jaca eksplozija, bolji odziv motora i BRZI auto!

    clickprint i stampa se

    Ajme koliko gluposti.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 11-03-15 at 10:26.
    TAKUMI

  25. #6075
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li ko provjereno - da li je usvojena i da li je izasla ona odluka/zakon za dodatnih 0.05 € / litru za izgradnju autoputa?

    Ako je izaslo - dajte link.

Page 243 of 745 FirstFirst ... 143193233239240241242243244245246247253293343743 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje kupiti gorivo?
    By Icarus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-11, 18:28
  2. I.Kvalitetno gorivo
    By Snowman70 in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 18-08-10, 09:12
  3. Gorivo!
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 115
    Last Post: 28-12-07, 22:28
  4. gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-04, 14:28
  5. fenomen kazaljke za gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 11-02-04, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •