View Poll Results: 100 Years of Alfa Romeo

Voters
188. You may not vote on this poll
  • 8C

    20 10.64%
  • Giulietta Sprint

    24 12.77%
  • 33 Stradale

    19 10.11%
  • 2600

    0 0%
  • GTA

    16 8.51%
  • Montreal

    7 3.72%
  • Spider

    3 1.60%
  • 156

    31 16.49%
  • Brera

    37 19.68%
  • 8C Competizione

    31 16.49%
Page 88 of 244 FirstFirst ... 387884858687888990919298138188 ... LastLast
Results 2,176 to 2,200 of 6086

Thread: Alfa Romeo Club

  1. #2176
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    694
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  2. #2177
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shomyyy View Post
    Koji motor ti je u 147?
    Par postova prije napisah

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Evo, ako neko razmišlja o 2.0 TS motoru (1.970 kubika, 150 KS pri 6.300 o/min., 181 Nm pri 3.800 o/min.) u tijelu 147-ice (1.325 kg) ovo su neki troškovi i, naravno, potrošnja.

    Djelovi za servis:
    - zupčasti kaiš za bregastu ------------- 20 eura
    - natezač zupčastog kaiša -------------- 40 eura
    - klizač zupčastog kaiša ---------------- 18 eura
    - zupčasti balansne osovine ------------ 26 eura
    - natezač za balansnu ------------------- 28 eura
    - PK kaiš --------------------------------- 18 eura
    - natezač PK kaiša ---------------------- 45 eura
    - klizač PK kaiša ------------------------ 28 eura
    - pumpa za vodu ------------------------ 28 eura
    - filter za ulje ---------------------------- 3 eura
    - filter za vazduh ------------------------- 8 eura
    - ulje ------------------------------------- 32 eura

    Potrošnja
    Pa, poslije servisa sam pošao na put gdje sam napravio oko 2.800 km (2.792 km, precizno), od toga je oko 270 km bila gradska vožnja (Apatin, Sombor, Osjek i Sarajevo). Prosječna brzina čitavog puta je bila 58 km/h, uglavnom uključen tempomat, te je prosjek svih dionica na putu bio 6,7 litara na 100 pređenih kilometara, rezimo ako gledamo parcijalno na ravničarskom terenu (Živinice - Orašje) sa uključenim tempomatom (na 70 km/h) prosječna potrošnja je bila 5,8 litara na 100 km.
    No, ako odemo u drugi ekstrem, kada sam se vratio sa puta palio sam auto samo da djete odvedem u vrtić, a put do vrtića je prva, druga, prva, druga, ... raskopane ulice, pa se i dosta čeka, dakle, najnepovoljniji uslovi, ali sam u tih pet dana uvatio prosjek od 15 km/h i prosječnu potrošnju od 17,1 litar na 100 km. Inače, u najčešćoj kombinaciji korišćenja automobila (kada je izuzetno hladno, ili kišno, ili vjetrovito, pa ne mogu na motocikl), odlaska na posao te korišćenja kroz grad i vrtić onda mi se prosjek digne na 34 km/h, a potrošnja je 9,1 l na 100 km.

    Nadam se da će nekom ovo biti od koristi.

  3. #2178
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Trebaju mi tasteri u vozačkim vratima za otvaranje/zatvaranje vozačkog i suvozačkog stakla. U pitanju je 147, 3 vrata, 2001 god. Koda Acike nema. Neka ideja?

  4. #2179
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,154
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    976
    Thanked in
    526 Posts

    Default

    Potrazi na autodiler je imala jedna udarena...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  5. #2180
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Boka
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takodje na Cetinje preko puta jednog od placeva ima jedan auto otpad..i bila je 147 tamo u fazi rastavljanja!
    il motore č ottimo ed ancora molto brillante, come da tradizione alfa romeo.

  6. #2181
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default





    pogledaću, hvala (za ovu govore da izgleda najblize modelu koji ce zvanicno biti prikazan u junu 2015 ... )

  7. #2182
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,154
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    976
    Thanked in
    526 Posts

    Default

    Ovo je bolesno...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  8. #2183
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Boka
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da model koji ode u proizvodnju bude sto slicniji ovome, prava perverzija!
    il motore č ottimo ed ancora molto brillante, come da tradizione alfa romeo.

  9. #2184
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,632
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    Shtrc shtrc...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  10. #2185
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    3,135
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    202 Posts

    Default

    Boles....

  11. #2186
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pi to se kvari
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #2187
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne gleda se to danas

  13. #2188
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,920
    Thanks Thanks Given 
    2,058
    Thanks Thanks Received 
    1,045
    Thanked in
    419 Posts

    Default

    Glee tocak 26'
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  14. #2189
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    Ni upola ovako neće izgledat, ka' vazda

  15. #2190
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    3,135
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    202 Posts

    Default


    Sad vidjeh da mi je neko skinuo lajsnu sa gepeka. Zna li ko dje mogu naci drugu?

  16. #2191
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na neku alfu drugu

  17. #2192
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jeli realno da je neko to ukrao....To je cisto stetu da napravi nista drugo

  18. #2193
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Boka
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post

    Sad vidjeh da mi je neko skinuo lajsnu sa gepeka. Zna li ko dje mogu naci drugu?

    Naruci na metar (samo debljinu vidi da to odgovara) sa aliexpress.com oblikujes kako tebi odgovara i zalijepis. I imas i rezerve ako je iduci put skinu!

    http://www.aliexpress.com/premium/ch...ewCP=y&catId=0
    il motore č ottimo ed ancora molto brillante, come da tradizione alfa romeo.

  19. #2194
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    3,135
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    202 Posts

    Default

    Hvala na savjetu! Taman cu tako i da uradim jer ne vjerujem da imam gdje da je kupim novu

  20. #2195
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Boka
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ Egzekutor
    Jesi ucinio sto , nabavio kakvu lajsnu?
    il motore č ottimo ed ancora molto brillante, come da tradizione alfa romeo.

  21. #2196
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    3,135
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    202 Posts

    Default

    Pitah ipak kod shahovica da nemaju, reche da bi trebalo da je ima ovih dana pa cu sachekat da vidim kakva je. Ako ne, onda cu naruchit sa neta

  22. #2197
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Boka
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li neko o onoj 156 sto se prodaje na semafore na cetinjski put..metalik siva izgleda u ok stanje 2.4 jtd, ali kad se zove broj koji je na nju okacen - korisnik iskljucio telefon - i tako danima. Da neko ne zna nesto o tom autu, , koliko da racunam da ulozim ako ga uzmem..itd..
    il motore č ottimo ed ancora molto brillante, come da tradizione alfa romeo.

  23. #2198
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    694
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fino radi,solidno je ocuvana i spolja i iznutra,treba da se zamijene 2 amortizera koje covjek vec ima (polovna doduse),pusta ulje na dihtung dekla ventila.
    Ne da je ispod 1000e,i na to dodaj ovu zamjenu amorta,dihtunga,servis oko 300e i reg oko 370e-sto znam,izadje to skoro na 2000.
    Bio sam ja da je gledam,pa odatle znam za ovo,a nisam je vozio,tako da bi imalo tu jos ponesto vrv...

  24. #2199
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prodao bih ja moju 156 ako se dogovorim za jedan autic...u zadnje vrijeme sredjen kompletan trap, kocnice (diskovi/pakne/sajle), mali servis + lin. kais/klizac/natezac, remenica alternatora, nov akku, dizne i ECU 115hp 2004god, remap 155hp....registrovana skoro god i uz nju ide nesto djelova, rezervne 2 dizne itd... Ima nekih vizuelnih ostecenja (s kojima prolazi tehnicki) i trebao bi uskoro da se promjeni rebrasti kais/klizac/natezac/vodena pumpa pa bi se u zavisnosti od toga i cijena dogovorila. Okvirno 2500€ komplet sredjena ili da se odbijaju ta ulaganja od cijene.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  25. #2200
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dimi li dobro kad se stisne zbog cipa dimi?

    Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk 2
    Renault

Page 88 of 244 FirstFirst ... 387884858687888990919298138188 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. ALFA ROMEO club
    By 2_fAsT_4_YoU in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5461
    Last Post: 17-03-11, 08:32
  2. K: Alfa Romeo 147 JTD
    By SteffaN in forum Ostali oglasi
    Replies: 112
    Last Post: 02-07-10, 10:53
  3. P: Alfa Romeo GTV V6 TB
    By brzi_pas in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-09, 17:48
  4. Alfa Romeo Fun Club CG
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 19
    Last Post: 01-02-08, 19:52
  5. Alfa Romeo Club Serbia
    By BRABUS in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-05, 09:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •