Page 17 of 87 FirstFirst ... 71314151617181920212767 ... LastLast
Results 401 to 425 of 2151

Thread: Mazda

  1. #401
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    popravke

  2. #402
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Naravno, i popravke.
    Javi nam kad ti bude riknuo DPF, pa dizne, pa pumpa i td.
    TAKUMI

  3. #403
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Naravno, i popravke.
    Javi nam kad ti bude riknuo DPF, pa dizne, pa pumpa i td.
    Ne kažem da kvarovi nisu mogući. Ali, da li pričamo o Mazdi ili Volkswagenu ??

  4. #404
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ako racunas gorivo i popravke, i onaj ZVUK...nikad ti se nece isplatit.
    Fakat jeste zvuk benzinca ljepši ali zvuk dizela mazde i VW je nebo i zemlja. Upaliću ti kada se budemo vidjeli . Možda i video snimim da pokažem. Što se tiče popravki dizni, pa to više nije toliko traumatično. Svaki se auto kvari. Meni reparirana dizna košta 120 eura iz inostranstva. Novu za 230 mogu nabaviti. Sve u svemu, loša je nafta i moja jedina greška je što nisam aditive češće sipao. Inače, benzinci jesu isplativiji ali ne i za sva vozila.

  5. #405
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne pomazu ni aditivi na ovu naftu posnu

  6. #406
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ne kažem da kvarovi nisu mogući. Ali, da li pričamo o Mazdi ili Volkswagenu ??
    O svim dizelima, bez obzira na proizvodjaca. Lexus, Infiniti (ovaj pogotovo sa Renolovim motorima...), Toyota, Mazda...svi imaju problema sa tim komponentama.


    Quote Originally Posted by Director View Post
    Fakat jeste zvuk benzinca ljepši ali zvuk dizela mazde i VW je nebo i zemlja. Upaliću ti kada se budemo vidjeli . Možda i video snimim da pokažem. Što se tiče popravki dizni, pa to više nije toliko traumatično. Svaki se auto kvari. Meni reparirana dizna košta 120 eura iz inostranstva. Novu za 230 mogu nabaviti. Sve u svemu, loša je nafta i moja jedina greška je što nisam aditive češće sipao. Inače, benzinci jesu isplativiji ali ne i za sva vozila.
    120 eura puta 4, ili 230 eura puta 4...
    Reparirana dizna je lutrija, nove su OK.
    Postoje dva problema sa dizelacama: precizna i osjetljiva mehanika i elektronika i losa nafta kod nas.
    Sto se tice zvuka, da, VW je najglasniji i najnemirniji u radu. I nije zvuk samo problem, vibracije. Pristisnes kvacilo i mozes osjetiti sva moguca cekicaranja u motor, pogotovo kad je hladan. Onda turbo rupa...
    TAKUMI

  7. #407
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,156
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,233
    Thanked in
    2,902 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Mazda3 Sport CD150 Challenge 110/ 150 6 brzina € 20.490

    Mazda3 Sport G120 Challenge 88 / 120 6 brzina € 17.490
    razlika u cijeni skoro 3000e. razlika u gorivu na 100km je 2eura. znaci da posle predjenih 150.000km vam se isplati kupovina dizela ( ako je neki prosjek u cg 15k godisnje- posle 10 godina!!!), plus da ne uzimamo nize troskove održavanja bezinca za ovaj period.
    Ja imam Alfa Romeo 147 2.0 TS (benzinac), pred put sam odradio ,,veliki servis'' (oba zupčasta kaiša, PK kaiš i naravno pripadajući zatezeći kao i pumpa za vodu, zamjena ulja, filtera za ulje i vazduh, zamjena jedne bombine te zamjena rashladne tečnosti) koji me je koštao sveukupno 440 € (pitam se koliko bi veliki servis bio za 1.9 JTD)

    Još uvjek sam na putu, a do sada sam prešao 2.158 km (od toga oko 300 km gradske vožnje) a do sada je sagorela 147,2 litara benzina (što ispada da je prosjek oko 6,8 litara na 100 km), što bi u novcu bilo oko 197 eura (dio goriva je sipan u CG, dio u BiH, a dio u SRB, a nisu iste cjene). Pitam se koiliko bi sagorio 1,9 JTD?

    Dva faktora takođe treba uračunati, nigdje nisam ,,gazio'' (imam jednogodišnje djete u automobilu a taj faktor je smanjio potrošnju) i gume su veće (imam skupju opciju 205/55-16, dok bi vjerujem sa jeftinijom opcijom 185/65-15 potrošnja bila još manja).

    Elem, vjerujem da bi sa 1.9 JTD sagorio manje novca, ali servisi bi to kompezovali? Valjda ...
    Last edited by wulfy; 13-10-14 at 20:20.

  8. #408
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,889
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    veliki servis za 1.9jtd ti je isto toliko, mozda ~30€ manje

  9. #409
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    Ovdje je bio naglasak na kupovinu novog auta i pocetnu razliku u cijeni a ista oprema.
    f6

  10. #410
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,920
    Thanks Thanks Given 
    2,058
    Thanks Thanks Received 
    1,045
    Thanked in
    419 Posts

    Default

    Ali taj dizel ide bolje 6 puta od benzinca.
    Nije da bi mi to smetalo ali nemaju svi zivaca da cekaju 4-5000rpm pa da krenemo nedje.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  11. #411
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    O svim dizelima, bez obzira na proizvodjaca. Lexus, Infiniti (ovaj pogotovo sa Renolovim motorima...), Toyota, Mazda...svi imaju problema sa tim komponentama.




    120 eura puta 4, ili 230 eura puta 4...
    Reparirana dizna je lutrija, nove su OK.
    Postoje dva problema sa dizelacama: precizna i osjetljiva mehanika i elektronika i losa nafta kod nas.
    Sto se tice zvuka, da, VW je najglasniji i najnemirniji u radu. I nije zvuk samo problem, vibracije. Pristisnes kvacilo i mozes osjetiti sva moguca cekicaranja u motor, pogotovo kad je hladan. Onda turbo rupa...
    Pa dobro, ne crkavaju sve dizne odjednom. To sa kvačilom nije karakteristika svih proizvođača. Nije da nemaju problem nakon određene kilometraže kada se mora zamijeniti set ali to su problemi koji se javljaju na 120-150K pređenih kilometara. Znači, jednom u ko zna koliko godina. Turbo rupa meni ne predstavlja nikakav problem jer ne vozim trke po putevima. Sa 136KS jako dobro vuče, preticanje je lako, kočioni sistem fenomenalan.

    Za jedno 3-4 godine ću podvući crtu šta sam sve uložio. Ja nisam platio auto od 10.000 eura , jednostavno sam svjestan da kupovinom polovnog dizela moram nailaziti na probleme, sigurno bi imao i sa nekim benzincem. Ono što mene zadovoljava jeste kvalitet izrade unutrašnjosti. Pouzdanost u smislu da nema naglih kvarova da me ostave neđe na putu ne daj Bože. Zadovoljan sam sigurnošću u vožnji, jakim motorom koji dobro povuče kada treba. Zna da bude frustrirajuće kada se naleti na neki problem ali brate mili i čovjeku srce otkazuje a ne kvarovi na kolima.

    Ja sam za sada zadovoljan, čitam da su i mnoge kolege iz CG i SRB takođe zadovoljne sa Mazdom. Većina vozi starije modele. Problemi postoje ali se svi riješe lako. Pogotovo u SRB đe ima mnogo boljih majstora i dostupnijih djelova.

  12. #412
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Samo mi je cudno da se Mazda kvari? Jesi li ti siguran da si uzeo Japansko auto, jer postoji legenda da se ta auta ne kvare!

    Djelova nema u prodavnicama jer se ne kvare....



    P.s.
    Sala naravno, bez ljutnje pa da gura makar jos 100K

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  13. #413
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Niko nikada nije napisao da se ne kvari. Pouzdanost tih vozila je izuzetna. Uostalom, kada je Njemci veoma cijene uz Toyotu, to dovoljno govori. Negdje sam nailazio na te detaljne cifre i našao da japanci imaju najmanji broj iznenadnih kvarova. Mislim samo da se malo pretjeruje sa veličanjem benzinskih motora. Imate utisak kao da se ta vozila ne kvare. Ja stvarno ne opterećujem glavu previše tim stvarima. Volim da se informišem, pročitam, nađem video kako nešto sam da uradim ali ne sječem vene ako auto nekad mora da se popravi. Meni je milo što ljudi ođe imaju auta koja se ne kvare što da kažem drugo

    Hvala na lijepim željama GaD-e. Nadam se da ću ga voziti dugo

  14. #414
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Ma svako auto se kvari, ali pored toga treba gledati situaciju u mjestu dje zivis. Ima li djelova, cijene istih i majstore. Dzaba ja vozim super cool kvalitetno auto ako moram da za svaki dio (bilo skupi ili jeftini) cekam mjesec dana kao da mi ga dzabe daju.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  15. #415
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Pa zavisi. Djelovi jesu dostupni po našim prodavnicama. Za djelove velikog servisa sam posegao nabaviti ih u inostranstvu jer sam dosta uštedio. Djelove za trap svuđe možeš naći. Razni djelovi pasuju i za druga vozila. Što znam, meni nije muka da istražujem kako me ne bi drali. Primjera radi, prodavnice u Poljskoj nude za 235 eura original zupčasti kaiš, original pumpu, natezače i rolere. Mene zamjenski djelovi odje koštaju 100 eura više a da sam htio zamjenske poput continetal zupčastog GMB pumpe ili Gatesovog zupčastog platio bi još manje. Isto važi i za druge djelove. U Srbiji imaju takođe ok cijene. Hrvati deru.

  16. #416
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    e to je pravo. zasto bi neko posao i za svoj vw kupio dio u bilo koju prodavnicu u CG kad mozes da provodis sate na komp i uporedjujes cijene, narucujes, dostave, carine, troskovi itd... i plus cekanje.
    f6

  17. #417
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    VW apsolutno nije bio u razmatranju dok sam kupovao kola. Vjerujem da nikada neće ni biti. Meni nije problem da u toku dana napišem mail ljubaznom prodavcu u Poljskoj na koji mi odgovori brzo sa sve cijenama i informacijama. Ne vidim ništa sporno u tome da čovjek se raspituje šta tačno kupuje.

    Inače djelovi koji se prodaju za Njemačka auta su uglavnom smeće koliko čujem. Japanske djelove ne proizvodi svaki podrum u Turskoj ili Kini.
    Last edited by Director; 14-10-14 at 13:10.

  18. #418
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Sve si u pravu, ali crkne ti dio zbog kojeg ne moze da vozis auto... Nema dijela u Podgorici, dopisujes se sa ljubaznim prodavcem iz Japan, cekas ljubaznog postara 15-20 dana dok ti i familija potrosite jos 50 eur na taxi dok auto sjedi ispred kuce.

  19. #419
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Ako nije neka drastična razlika u cijeni kupio bi ođe ili u BG. Ako bi bila veća razlika stvarno bi poručio i sačekao, nevezano za mazdu. Bilo što da vozim. Ne bi propa' bez auta vala 15 dana.

  20. #420
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,920
    Thanks Thanks Given 
    2,058
    Thanks Thanks Received 
    1,045
    Thanked in
    419 Posts

    Default

    Zaboravio si "Dok ti ljubazni auto sjedi ispred kuce."

    NE bi propao ako ti zivot nije vezan za auto. Ima nas kojima je 15 dana bez auta.....nezamislivo

    Japanci su dobri ali su kod nas u zaostatku sa servisnom mrezom zeeeeesce.
    Po svijetu (konkretno pricam za ameriku) im je to bas i prednost u odnosu na evropljane.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  21. #421
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Ne kapiram poentu ove priče. Ja nemam para da rasipam. Zarađujem sam za svoj život, nisam tatin i majkin sin i nisam na sisu njihovu niti me iko pomaže. Samim tim o tome đe ću novac da ostavim je moja stvar. Ako je druže meni jeftinije da nešto poručim iz inostranstva ja ću to da uradim. Nekome nije problem da dođe kao ovca u PG prodavnice i da ga isklepaju sa cijenama, ja to ne dozvoljavam. Ja kažem da djelova ima kako za Mazde tako i za VW, ako se treba sačekat BG nije preko svijeta. Nisam imao iskustva osim sa jednim dijelom koji sam poručio i došao relativno brzo. Za ostale djelove koliko sam se raspitivao ima ih.

  22. #422
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,920
    Thanks Thanks Given 
    2,058
    Thanks Thanks Received 
    1,045
    Thanked in
    419 Posts

    Default

    Ja pricam da ako mi treba auto HOCU da platim i vise da bi mi bio na raspolaganju.

    Necu sebe da dovodim u istuaciju da imam auto a da mi nije u voznom stanju zbog nekog dijela koji mora da se ceka.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  23. #423
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Zavisi koji dio. Jel za njemačka ili francuska vozila svaki dio koji se prodaje OK? Boga mi nije. No svi idu logikom jeftinoće pa se i za mnoga njemačka ili francuska auta mora sačekat isto za neki ozbiljniji kvar ili kvalitteniji dio da poručiš.

  24. #424
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Zaboravio si "Dok ti ljubazni auto sjedi ispred kuce."

    NE bi propao ako ti zivot nije vezan za auto. Ima nas kojima je 15 dana bez auta.....nezamislivo

    Japanci su dobri ali su kod nas u zaostatku sa servisnom mrezom zeeeeesce.
    Po svijetu (konkretno pricam za ameriku) im je to bas i prednost u odnosu na evropljane.


    Ovo je jedini razlog zasto ne kupujem njih, ni jedan drugi.

  25. #425
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Ja osim firminih vozila ne znam nikoga da održava auto u ovlašćene servise. Bilo koje marke. Druže pa i za njemce imaš servisnu mrežu pa kad tamo dođeš pa te išamaraju cijenama održavanja i djelova. Nemojte mi reći da tako nije. Isto je i sa japancima. Nisu japanska kola NLO pa da se ne može ustanoviti kvar ili naći dio. Zašto bi plaćao 900 eura veliki servis u ovlašćeni kada mogu proći duplo jeftinije?

Page 17 of 87 FirstFirst ... 71314151617181920212767 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Mazda 323
    By VeraCruz in forum Vozila i oprema
    Replies: 31
    Last Post: 04-09-11, 15:01
  2. P: Mazda MX3 1.8 V6
    By AK47 in forum Vozila i oprema
    Replies: 10
    Last Post: 10-05-11, 20:25
  3. P:Mazda 6 2.0
    By makije in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 13-04-11, 10:19
  4. P: Mazda 323
    By dejan@s in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 19-03-10, 14:04
  5. Mazda RX-7
    By Cousteau in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 07-08-09, 11:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •