Page 159 of 991 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163169209259659 ... LastLast
Results 3,951 to 3,975 of 24768

Thread: Crash / sudari u CG

  1. #3951
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa kakvih careva ima ođe nevjera..
    ima da prođem spejs šatlom kroz centar i da budem u fazonu - zakonu napušiš se tukija

  2. #3952
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jos cekamo Jola da odgovori.

  3. #3953
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,092
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Krivicno djelo > prekrsaj
    Krivicno djelo - prekrsaj = olaksavajuca okolnost
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  4. #3954
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by .:. View Post
    Jole druze, prolazak na crveno je prekrsaj; voznja u pijanom stanju 160 kmh u gradu je krivicno djelo.

    Slazes li se sa ovim?
    Znaš kako, jedna sekunda razlike i sve bi bilo drugačije, golf bi udario audija koji se se kreće 160kmh i ovaj bi pokidio još 15-oro na po trotoaru. Ne opravdam ja ovoga što je brzo vozio nego kažem da su podjedanko krivi obojica. Pošto mu je zaprijećena kazna od dvije do dvanest godina zbog teškog djela protiv bezbijednosti saobraćaja, dobiće od osam do deset zato što je iz nehata i što je golf prošao crveno.


  5. #3955
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    6,385
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    2,093
    Thanked in
    779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    Znaš kako, jedna sekunda razlike i sve bi bilo drugačije, golf bi udario audija koji se se kreće 160kmh i ovaj bi pokidio još 15-oro na po trotoaru. Ne opravdam ja ovoga što je brzo vozio nego kažem da su podjedanko krivi obojica. Pošto mu je zaprijećena kazna od dvije do dvanest godina zbog teškog djela protiv bezbijednosti saobraćaja, dobiće od osam do deset zato što je iz nehata i što je golf prošao crveno.
    Podjednako krivi? Ajde zamisli hipoteticku situaciju, da su ovi u golfu prezivjeli, pod istim uslovima voznje. Ko bi bio vise kaznjen za ucestvovanje u sudaru?

  6. #3956
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    dobro pitanje ali ocekujes pogresan odgovor. ,, više ,, bi bio kriv prolazak kroz crveno.

    kao što rekoh, ne objavljuje se alkotest preminulog vozaca- vraćali su se sa mature
    f6

  7. #3957
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mali je isto pod gas bio sigurno. ALi jebiga ne mozemo ga sad vise kaznit. To ce bit olaksavajuca okolnost pri odmjeravanju kazne ovom drugom.Mada koliko ima otezavajucih dzabe c emu bit i stoje ovaj prosa crveno i ako je bio pjan itd.


    Protiv Vranića, koji se nalazi u dvodnevnom pritvoru, novosadska policija je u kratkom roku, podnela tri zahteva za pokretanje prekršajnog postupka. Sva tri zahteva se odnose na prebrzu vožnju, vožnju bez vozačke dozvole, kao i vožnju u pijanom stanju.

    - Zbog vožnje bez vozačke dozvole, ovaj sud je primio zahtev za pokretanje prekršajnog postupka 24. juna 2013. Zbog izazivanja saobraćajne nezgode jer je vozio neprilagođenom brzinom, sud je primio zahtev za pokretanje prekršajnog postupka 11. aprila 2014, dok je zbog vožnje u stanju srednje alkoholisanosti sud primio zahtev 23. maja - kažu u novosadskom Prekršajnom sudu.
    Protiv njega je podneta krivična prijava zbog teškog dela protiv bezbednosti saobraćaja.


    Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja kaže da je neophodno izjednačiti kazne za bahate pijane vozače sa onima koje dobijaju ubice koje su zločin počinile sa umišljajem.
    - Nema nikakve razlike kada neko zna da je pijan, sedne za volan i ubije nekog od onoga kada neko uzme pištolj i sa umišljajem puca u nekog. Zato je Komitet za bezbednost saobraćaja podneo Ministarstvu pravde inicijativu da se sadašnje kazne, od dve do 12 godina za udese, povise kao one za ubistvo, tačnije da se izriče od pet do 15 godina robije -naveo je Okanović.

    - Ipak, prvo je neophodno u osnovne i srednje škole uvesti saobraćajno obrazovanje. Deca koja sednu za volan nisu ni svesna šta rade kada udaraju po gasu. Mladi treba da znaju šta koji znak znači, ali oni prevashodno moraju imati svest o tome šta znači upravljati automobilom i moraju imati razvijenu svest o odgovornosti. Svi oni znaju da moraju da vežu pojas, da ne treba da voze pijani ili da moraju da nose kacigu, ali zašto to ne rade? E, zato je potrebno usaditi im svest o posledicama i tome da mogu da ubiju nekog ili da oni izgube život - naveo je Okanović.

    S obzirom da je vozio u alkoholisanom stanju, prevelikom brzinom, taj vozač je ugrozio sve druge učesnike u saobraćaju. Bez obzira što je prema snimku koji kruži na internetu on prošao kroz trepćuće zeleno svetlo na semaforu, treba uzeti sve otežavajuće okolnosti u obzir, a posebno da se pred prekršajnim sudom protiv istog vozača već vodi nekoliko postupaka zbog istih ili sličnih dela koja su zabranjena Zakonom o bezbednosti saobraćaja – objašnjava Bejatović, koji je i sam bio policijski funkcioner.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  8. #3958
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,987
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    A sta ako se desi da se nekome pokvare kocnice pa udje u raskrsnicu na crveno? Ili da je vozio neki senilni cica? Ili da je izletio pas? Ili dijete? Nikad nisam shvatala one koji vide da im je zeleno i daju po gasu. Tu su pjesacki prelazi, sta da je bilo pjesaka? 160km/h u gradu!!! Ej?. I da nije tragicno zavrsilo, da se ja pitam, robijao bi mi i to podosta jer je takva osoba psihopata.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  9. #3959
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    ovo je tacno kao onaj vic kad premijer prodje kroz crveno i policajac ga zaustavi i kaze pazite može neka budala proć kroz zeleno pa da vas ubije...
    f6

  10. #3960
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad sam polozio vozacki u USA, receno mi je da se krecem istom brzinom cak i ako mi se upali zuto.
    TAKUMI

  11. #3961
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a jesu li ti rekli kojom brzinom da se krećeš kroz raskrsnicu u naseljeno mjesto?

  12. #3962
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crash

    25mph tj 40kmh


    Сент фром мај ајФон!
    Last edited by DeTiGeRo; 11-06-14 at 10:53. Reason: dodatak

  13. #3963
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nema potrebe da se izvinjavas za izosenje svog misljenja ako nikog ne vrijedjas. Za ovo, auto je prevozno sredstvo, a pistolj oruzje tako da su te stvari neuporedive. Drugo, dok brzo vozis auto, najvece sanse su da ces ubit sebe, iako to sad nije bio slucaj. Nimalo ja ne opravdavam ovog momka, samo kazem da mu ne treba suditi kao da je namjerno pobio troje mladih ljudi.
    Quote Originally Posted by cookie View Post
    ispravka, automobil u pokretu je opasna stvar
    takoreći oružje....eto odgovori to cookie a ja potvrdih...ugavnom, vozači koji divljaju kroz grad brzinama preko 80 jesu psihopate i maloumnici i treba im uvesti kazne kao za ubistvo! Molim lijepo, pijan sjedneš za volan i voziš 160 na sat, pa to jeste umišljaj!!!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #3964
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    25mph tj 40kmh


    Сент фром мај ајФон!
    e sad, što bi se desilo da je dotični tom brzinom prolazio kroz raskrsnicu:
    a) vidio bi ove što su prošli kroz crveno i na vrijeme ukočio
    b) vozač što je prolazio kroz crveno bi eventualno imao dosta vremena da bezbjedno prođe
    c) sudarili bi se ali bez žrtava

    kriva su oba vozača i da se ova rasprava zaključi
    i da se malo bolje zamisle ovi cdm piloti i da budu pažljiviji jer budala za volanom ne fali

  15. #3965
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crash

    Ili da je on vozio 40kmh njemu bi se ukljucilo crveno, a ovi bi svakako prosli kroz crveno. I svi bi dosli kuci bezbjedno, zivi i zdravi.

    Pitanje! Ne znam po zakonu kako se kod nas tretira treptuće žuto svjetlo, tj. kad se semafori pogase. U USA kada naidjes na raskrsnicu sa pogasenim semaforima se tretira kao znak STOP, i svi su u obavezi da stanu i onaj koji je prvi stigao ima prednost. Kod nas pretpostavljam nije tako, al rekoh da pitam.


    Сент фром мај ајФон!
    Last edited by DeTiGeRo; 11-06-14 at 13:12. Reason: dodatak

  16. #3966
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Podjednako krivi? Ajde zamisli hipoteticku situaciju, da su ovi u golfu prezivjeli, pod istim uslovima voznje. Ko bi bio vise kaznjen za ucestvovanje u sudaru?
    Da. Znači da je golf prolazeći crveno udario u audi koji je letio, odgovarali bi oboje. Ukoliko vozač audija preživi.

    Samo za različita djela, u tom slučaju vozač audija zbog ugrožavanja javnog saobraćaja,(Član 339 krivičnog zakonika), kazice se zatvorom do tri godine. A vozač golfa zbog težkog djela protiv bezbijednosti saobraćaja (Član 348 krivičnog zakonika) jer je zbog njegove radnje došlo do teške tjelesne povrede, veće imovinske štete ili smrti nekog lica.


  17. #3967
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Evo sta ostaje od auta pri brzini 120 mph
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  18. #3968
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    Ili da je on vozio 40kmh njemu bi se ukljucilo crveno, a ovi bi svakako prosli kroz crveno. I svi bi dosli kuci bezbjedno, zivi i zdravi.

    Pitanje! Ne znam po zakonu kako se kod nas tretira treptuće žuto svjetlo, tj. kad se semafori pogase. U USA kada naidjes na raskrsnicu sa pogasenim semaforima se tretira kao znak STOP, i svi su u obavezi da stanu i onaj koji je prvi stigao ima prednost. Kod nas pretpostavljam nije tako, al rekoh da pitam.


    Сент фром мај ајФон!
    specijalni režim ili tako nekako, nisam siguran oko tačnog termina.. po pravilima je isto definisan kao i što si napisala, sad što ima razne stoke, to je već druga stvar

  19. #3969
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,551
    Thanks Thanks Given 
    9,643
    Thanks Thanks Received 
    5,997
    Thanked in
    2,288 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    Ili da je on vozio 40kmh njemu bi se ukljucilo crveno, a ovi bi svakako prosli kroz crveno. I svi bi dosli kuci bezbjedno, zivi i zdravi.

    Pitanje! Ne znam po zakonu kako se kod nas tretira treptuće žuto svjetlo, tj. kad se semafori pogase. U USA kada naidjes na raskrsnicu sa pogasenim semaforima se tretira kao znak STOP, i svi su u obavezi da stanu i onaj koji je prvi stigao ima prednost. Kod nas pretpostavljam nije tako, al rekoh da pitam.


    Сент фром мај ајФон!
    Oprezniji prolazak kroz raskrsnicu, važi prednost desne strane...
    #fakenews

  20. #3970
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,551
    Thanks Thanks Given 
    9,643
    Thanks Thanks Received 
    5,997
    Thanked in
    2,288 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Evo sta ostaje od auta pri brzini 120 mph
    Ovo bi trebalo da znači šta...? Ako upoređuješ sa slučajem o kojem se govori slabo ti ide fizika, ponovi gradivo...
    #fakenews

  21. #3971
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a to što je Audi tenk?

  22. #3972
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Bronx ko drugi....
    Ako ne prestanete ti u bronx sa prozivanjem po forumu, obojica cete ban popiti. Ovo uzmite kao prvo i posljednje upozorenje. Ne prestajete vec mjesec dana.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  23. #3973
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo ne čuh od doba #montecafe-a!


    Je li čuo/čitao neko nešto o udesu na primorju, navodno se neka trudnica prevrnula kolima... :-/


    Сент фром мај ајФон!

  24. #3974
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    a to što je Audi tenk?
    Nema to nikakve veze, da je bila kontra situacija, golf da je udario u bočnu stranu audija, otkinuo bi ga isto, da je udario u bočnu stranu autobusa, otkinuo bi ga na dva dijela. Udarac u bočnu stranu bilo kojeg autmobila pri toj brzini, najslabiji dio auta, nema šanse da se može preživjeti jer tu ne stradaš samo od povreda već od siline udara organi se ispomjeraju tako da dođe do unutršnjeg krvarenja, sa mozgom ista stvar, popucaju moždane ćelije kad te neko pogodi sa 100 a kamoli 160...


  25. #3975
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ovo bi trebalo da znači šta...? Ako upoređuješ sa slučajem o kojem se govori slabo ti ide fizika, ponovi gradivo...
    TOPIC SE ZOVE CRASH i treba da znaci da postavljam nesto aktuelno za tu temu a ne spamujem topic kao vi detektivi koji pokusavate da rijesite slucaj audi vs golf 5
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

Page 159 of 991 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163169209259659 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Similar Threads

  1. CTR - Crash Team Racing
    By Madzi in forum Game Server CG
    Replies: 69
    Last Post: 25-01-15, 06:14
  2. Sudari i taksisti
    By rain_wind_storm in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 07-05-10, 15:21
  3. win xp explorer crash !?!
    By pSy_dEviL in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 05-04-04, 15:57
  4. Crash Cars...
    By Zabranitty in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-04, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •