Page 15 of 87 FirstFirst ... 51112131415161718192565 ... LastLast
Results 351 to 375 of 2151

Thread: Mazda

  1. #351
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    ada evo da dodamo i dvije kile goriva na ovih 6 ipo kolko pishe da troshi G120 u grad - to je 8 ipo. Nije ni to puno uopshte. Ludilo auto

  2. #352
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ....

    .......................................Golf7 1.4 TSI 90 kW / 122 ks _____vs_____ Mazda 3 2.0 88 kw / 120 ks
    .................................................. ...Turbo motor......................................atmosfe rski

    Ubrzanje od 0-100................................. 9,3s.............................................. .....8,9 s
    Maksimalna snaga kW(KS)/min/........90 (122)/5000.......................................88 (120)/6000
    Maksimalni obrtni moment................. 200 / 4000.........................................210 / 4000
    Maksimalna brzina............................ 203 km/h.............................................195 km/h
    Potrošnja
    U gradu............................................ 6,6............................................... ......6,5
    Na otvorenom putu............................ 4,3............................................... ......4,3
    Kombinovano .....................................5,2.......... ...........................................5,1
    Last edited by McS; 10-06-14 at 21:12.

  3. #353
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    ada evo da dodamo i dvije kile goriva na ovih 6 ipo kolko pishe da troshi G120 u grad - to je 8 ipo. Nije ni to puno uopshte. Ludilo auto
    Ajde da vidimo izdrzljivost tih Sky motora. Cujemo se za 2-3 godine.
    TAKUMI

  4. #354
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Fabioni, moze li shto da shkodi motoru tolika kompresija kao kod ovih Skyactiv benzinaca?? 14:1

    Spomenuo si izdrzljivost. Jesi li na ovo mislio mozda?

  5. #355
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne samo to, nego i temperatura paljenja.
    TAKUMI

  6. #356
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Trebali su Japanci konsultovati Fabiju kad su pravili ove motore.
    Nije ovo topik za viceve..

  7. #357
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ti ono vozis Mazdu pa niko ne smije da kaze rijec protiv?
    TAKUMI

  8. #358
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno da može svašta da se priča, kao što se i priča. Na novu Mazdu 6 2014 da se stavi plin je totalno debilno. Najslabiji paket šetice benzinca je 21.190€, gdje je motor 2.0 (145 ks) i potrošnja u gradu: 7,1l ; izvan grada:4,6l; kombinovano 5,5 l/100km. Najslabiji paket za dizela je 23.190€, gdje je motor 2.2 (150 ks) i potrošnja u gradu je: 5,1l; Izvan grada: 3,6 l i kombinovano je: 4,2l/100km. Znači, razlika za razmišljanje je 2000€. Kome god pada na pamet da stavi plin u ovo po meni prevazilazi humor.

  9. #359
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default



    Za mene su nova kola samo pusta želja. Doduše čitao sam prije neki dan o testovima mazde 3 pa su potvrdili nisku potrošnju za sve vrste motora... Pravo da vam kažem i dalje sa rezervom uzimam te testove

  10. #360
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Naravno da može svašta da se priča, kao što se i priča. Na novu Mazdu 6 2014 da se stavi plin je totalno debilno. Najslabiji paket šetice benzinca je 21.190€, gdje je motor 2.0 (145 ks) i potrošnja u gradu: 7,1l ; izvan grada:4,6l; kombinovano 5,5 l/100km. Najslabiji paket za dizela je 23.190€, gdje je motor 2.2 (150 ks) i potrošnja u gradu je: 5,1l; Izvan grada: 3,6 l i kombinovano je: 4,2l/100km. Znači, razlika za razmišljanje je 2000€. Kome god pada na pamet da stavi plin u ovo po meni prevazilazi humor.
    Ti si vjerovatno neki paras, izvini, ja nisam, ja gledam da ustedim na stvari na koje mogu da ustedim a da sve bude kako treba.
    Npr. na plin sam ustedio oko 15 000 eura za 7 godina. Mozda je to tebi malo, ali ja ti garantujem da ti nisi zaradio toliko u zadnjih 7 godina.
    Te price o potrosnji Mazde 6 pricaj nekome tamo, nekom cigicu na semafore, meni nemoj. Kaze, auto od 1500 kila, 2.0 benzinac u gradu da trosi 7.1. Ja sam vozio novog Yarisa prosle godine, i presao sam oko 6000 s njim. 1.33 6 brzina, normalne voznje 7 litara (kombinovano). 8-9 grad, 5-6 otvoreni.
    TAKUMI

  11. #361
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dizel je majka a benzin zlo

    sent from my dick

  12. #362
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,307
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Pravi muškarci voze benzince

    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
    Bolje imat no' nemat....

  13. #363
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ti si vjerovatno neki paras, izvini, ja nisam, ja gledam da ustedim na stvari na koje mogu da ustedim a da sve bude kako treba.
    Npr. na plin sam ustedio oko 15 000 eura za 7 godina. Mozda je to tebi malo, ali ja ti garantujem da ti nisi zaradio toliko u zadnjih 7 godina.
    Te price o potrosnji Mazde 6 pricaj nekome tamo, nekom cigicu na semafore, meni nemoj. Kaze, auto od 1500 kila, 2.0 benzinac u gradu da trosi 7.1. Ja sam vozio novog Yarisa prosle godine, i presao sam oko 6000 s njim. 1.33 6 brzina, normalne voznje 7 litara (kombinovano). 8-9 grad, 5-6 otvoreni.
    Ne znam što da ti kažem bez da su ovo što sam iznio fabrički podaci, tako da nemaš nikakvih neslaganja sa mnom nego sa fabrikom. Sledeća stvar za koju vidim da je sporna kod tebe je potrošnja Mazde 3 G120. Fabrički podaci za nju su sledeći: U gradu: 6,5; na otvorenom putu: 4,3; kombinovano 5,1. Meni troši 5,9 l/100km, stim
    da ću pokušati još da smanjim čisto zabave radi.
    Što se tiče SkyActiv motora, oni se razvijaju od 2011 godine. Pročitaj malo o njima, što sve podrazumijeva takav motor i na koji način su izveli snagu i ekonomičnost.
    Pozdrav

  14. #364
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,415
    Thanks Thanks Given 
    398
    Thanks Thanks Received 
    333
    Thanked in
    199 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Pravi muškarci voze benzince

    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
    Misliš na naftu se ore, na plin se kuva a na benzin se vozi
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  15. #365
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,307
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Misliš na naftu se ore, na plin se kuva a na benzin se vozi
    Tako je!!!! Nikada ovo ne bih bolje sročio...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bolje imat no' nemat....

  16. #366
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Tako je ljudi, tako je... Benzin je majka

  17. #367
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Popisham se na njega

    sent from my dick

  18. #368
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    I ja na svakoga cumurasha shto postoji

  19. #369
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dizel je svijet napravio i pokrece ga i dan danas da ne govorim o razmjeni robe i materijalnih dobara al chemu svrha objashnjavati josh ste zeleni i ne znate shta je dobro a shta ne al ima vremena doci ce iz dupeta u glavu no bit ce kasno mozda...

  20. #370
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default





    Last edited by McS; 12-06-14 at 20:06.

  21. #371
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zanimljiv video

    sent from my dick

  22. #372
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ne znam što da ti kažem bez da su ovo što sam iznio fabrički podaci, tako da nemaš nikakvih neslaganja sa mnom nego sa fabrikom. Sledeća stvar za koju vidim da je sporna kod tebe je potrošnja Mazde 3 G120. Fabrički podaci za nju su sledeći: U gradu: 6,5; na otvorenom putu: 4,3; kombinovano 5,1. Meni troši 5,9 l/100km, stim
    da ću pokušati još da smanjim čisto zabave radi.
    Što se tiče SkyActiv motora, oni se razvijaju od 2011 godine. Pročitaj malo o njima, što sve podrazumijeva takav motor i na koji način su izveli snagu i ekonomičnost.
    Pozdrav

    I ti stvarno mislis da ne znam sve o tim motorima, kako rade i to?

    P.S. Daj mi istoriju potrosnje.
    TAKUMI

  23. #373
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    I ti stvarno mislis da ne znam sve o tim motorima, kako rade i to?

    P.S. Daj mi istoriju potrosnje.
    S obzirom da znaš sve o tim motorima, predlažem ti da pošalješ mail Mazdi sa obrazloženjem i dokazima kako oni lažu za potrošnju. Mislim, kad im skreneš pažnju da će te oni materijalno nagraditi jer će od tvojih informacija i dokaza biti bolji. Možda ti je to prilika da više ne voziš na plin

  24. #374
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koncept buduće Mazde 2








  25. #375
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto se potrosnje tice ne lazu samo oni, nego svi, 2-3 litara manje.
    TAKUMI

Page 15 of 87 FirstFirst ... 51112131415161718192565 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Mazda 323
    By VeraCruz in forum Vozila i oprema
    Replies: 31
    Last Post: 04-09-11, 15:01
  2. P: Mazda MX3 1.8 V6
    By AK47 in forum Vozila i oprema
    Replies: 10
    Last Post: 10-05-11, 20:25
  3. P:Mazda 6 2.0
    By makije in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 13-04-11, 10:19
  4. P: Mazda 323
    By dejan@s in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 19-03-10, 14:04
  5. Mazda RX-7
    By Cousteau in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 07-08-09, 11:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •