View Poll Results: 100 Years of Alfa Romeo

Voters
188. You may not vote on this poll
  • 8C

    20 10.64%
  • Giulietta Sprint

    24 12.77%
  • 33 Stradale

    19 10.11%
  • 2600

    0 0%
  • GTA

    16 8.51%
  • Montreal

    7 3.72%
  • Spider

    3 1.60%
  • 156

    31 16.49%
  • Brera

    37 19.68%
  • 8C Competizione

    31 16.49%
Page 84 of 244 FirstFirst ... 347480818283848586878894134184 ... LastLast
Results 2,076 to 2,100 of 6086

Thread: Alfa Romeo Club

  1. #2076
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,476
    Thanks Thanks Given 
    803
    Thanks Thanks Received 
    617
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    JaffaCakes - zato sto je crnogorski mentalitet = vw/bmw/merc...
    Zato sto je alfa na losem glasu od '90, kad nije bilo djelova ni dobrih majstora(a i sad ih je malo),a golf za to vrijeme prelazio milione.
    Zato sto je zastupnostvo katastrofa(sto je brzi_pas objasnio).
    Jer se alfa smatra egzotikom.
    Ako je ne odrzavaju od pocetka kako treba polovna je osjetljivija na nase gorivo/djelove/majstore/puteve nego druga auta koja se masovno voze po Cg., i zato sto nam je standard nikakav pa ne mozemo kupit novu i odrzavat je kako treba. Jer smo banana drzava za sve, pa i za automobilizam.


    s alfa plam-a

  2. #2077
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Naglasio bih posebno za automobilizam

  3. #2078
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Slazem se, a nadovezao bih se sa ne tako dobrim podatkom da je Alfa na rubu propasti... Samo shto se nije raspala ta marka.. Lancia je vec pukla, prodavace se samo u Italiji i to samo model Ipsilon... Zasad spashavaju Alfu od propasti.. Ovo sve pricham jer oni ne stoje dobro ne samo u Crnoj Gori nego izgleda ni u svijet, shto je josh gore.. Lako cemo za Crnu Goru od 600000 ljudi... E sad, kako to objasniti?? Dakle do marke je, ne samo do Crne Gore i njenog zastupnika petskoga...

  4. #2079
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,155
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    977
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    Ma kakvi...fiat probio trziste u ameriKi tako da nece propast samo ce vjerovatno malo da je ekskliziviraju:-)

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  5. #2080
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da je problem u nasem narodu vise nego u alfi,i dan danas je bije glas kako se ta auta kvare i nema djelova,mada i te su price mnogo manje nego prije par godina

  6. #2081
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,920
    Thanks Thanks Given 
    2,058
    Thanks Thanks Received 
    1,045
    Thanked in
    419 Posts

    Default

    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  7. #2082
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Slazem se, a nadovezao bih se sa ne tako dobrim podatkom da je Alfa na rubu propasti... Samo shto se nije raspala ta marka.. Lancia je vec pukla, prodavace se samo u Italiji i to samo model Ipsilon... Zasad spashavaju Alfu od propasti.. Ovo sve pricham jer oni ne stoje dobro ne samo u Crnoj Gori nego izgleda ni u svijet, shto je josh gore.. Lako cemo za Crnu Goru od 600000 ljudi... E sad, kako to objasniti?? Dakle do marke je, ne samo do Crne Gore i njenog zastupnika petskoga...

    Fiat grupacija je za Lanču napravila katastofalan potez. Naime, od kako su preuzeli Krejzler (Chrysler) Lanča je postala Krejzler za evropsko tržište tako što je izmjenjen znak, a tržište je to žestoko kaznilo jer kupci Lanče (kojih, doduše, nije bilo puno) nisu prihvatali te modele, a, opet, sa tim modelima nisu se privukli novi kupci. Šta se dešava sa Alfom? Pa, bio je sličan plan i za nju, tipa, nova Đulija (nasljednica 159) je trebala da bude izmjenjeni Dođ Dart (na sličnoj platformi počiva Đulijeta) čime bi se smanjili troškovi razvoja. No, to smanjenje troškova razvoja bi se obilo o glavu upravo kao što je to bilo sa Lančom. Moje mišljenje je da Fiat grupacija zapravo ne zna šta da radi sa Alfom, jer zbog svoje specifičnosti teško da će da premaši brojku od 200.000 prodatih primjeraka godišnje, a, opet, gašenje Alfe bi dovelo i do negativnog imiđa čitavoj grupaciji.

  8. #2083
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    wulfy ... nije valjda da si digao ruke

    evo zvanicno sta ce alfa da radi u narednih par godina....

    http://dvijebregaste.me/alfa-romeo-p...velikom-stilu/

    Jaffa, procitaj I ti, vidim zabrinuo si se za Alfu, mozda ti ovo digne raspolozenje

  9. #2084
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Ne, nisam, no samo prenosim moj utisak o tome. Da su krenuli putem Lanče, jesu. Ipak, Lanča ih je na vreme opekla (nažalost, žrtvujući se) da su izmjenili strategiju za Alfu.
    Još nešto, da se inžinjeri pitaju već bi počele da izlaze Alfe koje bi bile superiorne po svemu, ali i po cjeni. Tu nastupaju komercijalne službe čiji je zadatak rezanje troškova proizvodnje. Primjer, 166 se prestala proizvoditi 2007 godine, a nasljednik se trebao pojaviti do 2010 godine i to na platformi Maseratija. Međutim, projekat je prekinut jer je ovo drugo pomenuto odeljenje ocjenilo da će proizvodnja takvog modela biti preskupa, a, opet, neće se prodati u dovoljnoj količini primjeraka da bi opravdao svoju konkuretnu cjenu. Zapravo, dosta tih insajderskih podataka je procurelo iz - Folksvagena, kao priprema terena da od Fiata preuzmu Alfu.

  10. #2085
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,476
    Thanks Thanks Given 
    803
    Thanks Thanks Received 
    617
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Moram da napomenem jedno zapazanje vezano za cijene Alfi(novih):
    2006/7 izlazi 159 koja je pandan C klasi, i Bmw 3., ako sam u pravu?
    U tom periodu i C klasa (w204) stize kao novi model, koji mi je zapao za oko pa sam pratio cijene.
    Alfa je bila oko 2000€ skuplja od C-a, sa dizel motorom, slicnim nivoom opreme i td.
    Posle par godina ta polovna alfa se mogla uzeti za 8-9k dok je mercedes bio oko 13k.
    To su cijene koje diktira zapadno evropsko trziste, ne crnogorsko, da se razumijemo.
    Kako su mogli da dozvole da su skuplji (ne podcjenjujem il precjenjujem ikoga od proizvodjaca) u startu?

    s alfa plam-a

  11. #2086
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Moram da napomenem jedno zapazanje vezano za cijene Alfi(novih):
    2006/7 izlazi 159 koja je pandan C klasi, i Bmw 3., ako sam u pravu?
    U tom periodu i C klasa (w204) stize kao novi model, koji mi je zapao za oko pa sam pratio cijene.
    Alfa je bila oko 2000€ skuplja od C-a, sa dizel motorom, slicnim nivoom opreme i td.
    Posle par godina ta polovna alfa se mogla uzeti za 8-9k dok je mercedes bio oko 13k.
    To su cijene koje diktira zapadno evropsko trziste, ne crnogorsko, da se razumijemo.
    Kako su mogli da dozvole da su skuplji (ne podcjenjujem il precjenjujem ikoga od proizvodjaca) u startu?

    s alfa plam-a
    Mislim da je Alfa debelo jeftinija od C kad su novi, pa sad mozes 159-tku novu da uzmes u Njemackoj sa 1.8T motorom za 22 000.

  12. #2087
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,476
    Thanks Thanks Given 
    803
    Thanks Thanks Received 
    617
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    A koliko je sa dizel motorom?
    Razlika u cijeni koju sam naveo je bila u periodu kraj '06 pocetak '07 , cijena novih auta za trziste Srbije, Crne Gore...
    Poenta je odnos cijena nov-polovan.


    s alfa plam-a

  13. #2088
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    wulfy ... nije valjda da si digao ruke

    evo zvanicno sta ce alfa da radi u narednih par godina....

    http://dvijebregaste.me/alfa-romeo-p...velikom-stilu/

    Jaffa, procitaj I ti, vidim zabrinuo si se za Alfu, mozda ti ovo digne raspolozenje

    Jesam, nebih volio onako lijepa auta da prestanu da se proizvode vishe

  14. #2089
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ne boj se

    E sad........ 159 kao nova nije bila skuplja od C klase... moguce kod nas, cak sam I siguran, al tu se vracemo na pricu iz predhodnih postova oko zastupnika I prevaranata

  15. #2090
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brzi psu, ne znam gdje ti je tema o chipovanju pa da pitam odje, je li preporucljivo chipovat e92 320i (sa 170 na 185 konja) i jesi li u mogucnosti uraditi to u CG?

  16. #2091
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...ght=chiptuning

    evo sam nashao temu, I tamo sam ti I odgovorio

  17. #2092
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li ko kakvi su ima automatici u zadnje vrijeme?

  18. #2093
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slabi..... puno bolja varijanta je manuelni... mislim nisu slabi nesto posebno ali.....

  19. #2094
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    slabi..... puno bolja varijanta je manuelni... mislim nisu slabi nesto posebno ali.....
    Imaju li DSG ili obični?

  20. #2095
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DSG nemaju, to je onaka za VW grupaciju...

    Imaju obicni, imaju selespeed koji je varijanta neka kao SMG I imaju sad ove sa duplim kvacilom (system slican DSGu)

    Fora je sto su uglavnom automatici (ako pricamo o polovnjacima) neka firmina kola koja su preshla gomilu kilometara... I to je taj "problem"

  21. #2096
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    DSG nemaju, to je onaka za VW grupaciju...

    Imaju obicni, imaju selespeed koji je varijanta neka kao SMG I imaju sad ove sa duplim kvacilom (system slican DSGu)

    Fora je sto su uglavnom automatici (ako pricamo o polovnjacima) neka firmina kola koja su preshla gomilu kilometara... I to je taj "problem"

    Bilo mi muka da pišem mjenjač sa duplim kvačilom, pa napisah DSG što u suštini i znači to Doppel kumplug getriebe.

    Koji motori 159 imaju duplo kvačilo?

  22. #2097
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u 159 ja mislim samo 175Tbi ... nisam siguran, posto me ti menjaci uopste ne interesuju

  23. #2098
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,293
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    713
    Thanked in
    332 Posts

    Default

    Kakva je ovo fora sa Rozajcima koji uvoze zanimljive alfe iz Svice? Kradeno?
    \\
    OFL•GIC

  24. #2099
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    3,135
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    202 Posts

    Default

    plače mi se




  25. #2100
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto ti se place???

    Auto kupljen za dooosta para ovakav kakav je, a tu je da se sredi sve sto fali

Page 84 of 244 FirstFirst ... 347480818283848586878894134184 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ALFA ROMEO club
    By 2_fAsT_4_YoU in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5461
    Last Post: 17-03-11, 08:32
  2. K: Alfa Romeo 147 JTD
    By SteffaN in forum Ostali oglasi
    Replies: 112
    Last Post: 02-07-10, 10:53
  3. P: Alfa Romeo GTV V6 TB
    By brzi_pas in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-09, 17:48
  4. Alfa Romeo Fun Club CG
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 19
    Last Post: 01-02-08, 19:52
  5. Alfa Romeo Club Serbia
    By BRABUS in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-05, 09:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •