Page 80 of 432 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 10782

Thread: VW Club

  1. #1976
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default



    :beaten:
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. #1977
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,702
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    TEST VW Golf GTD DSG Jeftiniji i štedljiviji GTI




    • Željko Puhovski / CROPIX

















    (4/4)




    Autor: Zlatko Horvat

    Objavljeno: 13.11.2013





    inShare

    Zbog veće težine prednjeg dijela više voli brzu otvorenu cestu nego kratke zavoje, ali malo troši

    Slabiji je od benzinskog GTI modela za 36 KS i teži oko 25 kilograma pa zato u konačnici i nešto sporiji, nema rezak zvuk iz ispuha niti mu se okretaji mogu razvlačiti poput žvakaće gume sve do 7000 okretaja, ali zauzvrat je dizelski GTD u samom startu jeftiniji 13.800 kuna, a potrošnja mu je manja za približno 2 l/100 km. Dovoljno razloga da GTD sa svojih 184 dizelskih konja postane jednako zanimljiv kao njegov snažniji i karizmatičniji benzinski brat (220 KS), tim više što pravih razlika u izgledu nema. Dizelski GTD cijevi ispuha ima smještene na lijevoj strani, a GTI razdvojene, svaku na svojoj. I to je sve. I razlike u unutrašnjosti svode se na dizelski gravirane skale okretomjera i brzinomjera. Sve ostalo je isto, od sportsko-luksuzne opreme do besprijekorne izrade i kvalitetnih, dobro uhranjenih materijala, kojima je teško išta suvislo prigovoriti.


    VEZANE VIJESTI

    Vijesti




    Poznat 2,0-litreni TDI motor nabrijan na 184 KS i 380 Nm u unutrašnjosti ne zvuči nimalo grubo. Baš suprotno, ugodno je dubokog, baritonskog zvuka. Odmah se zamjećuje i da je u dnu podrezani upravljač sportski otežan u odnosu na standardni Golf, dok ovjes postavljen na multilink i niskoprofilne 18-colne gume nije okrutno tvrd čak niti kada se postavke podvozja prebace u sportski program. Doduše, podešavanje tvrdoće moguće je jedino u okviru zanimljivog doplatnog paketa Sport&Sound (2680 kuna), čiji dio je i uređaj Driving Mode Selection za podešavanje rada ovjesa, upravljača, mjenjača, brzine odziva motora u pet ponuđenih programa - Eco, Normal, Comfort, Sport i Individual (s dodatnim opcijama podešavanja).
    U normalnoj vožnji razlike nisu drastične, ali izlaskom na otvorenu cestu i s ozbiljnijim hvatanjem u koštac s brzinama brzo postaje jasno da nije u pitanju samo marketinški trik. Dio paketa je uređaj Soundaktor, koji u sportskom programu zvuk ispuha na umjetan način pretvara u potmulo grgljanje koje diže adrenalin, a prolaznike ostavlja u čudu, kao da pored njih prolazi Dodge Viper. No, za razliku od srčanog benzinca, GTD prekida s isporukom snage tamo gdje benzinac tek počinje disati punim plućima, pa svoje moći zapravo crpi iz snažnog okretnog momenta na niskim okretajima. Stoga su međuubrzanja sjajan - od 60 do 100 izmjerili smo tek 6,5 sekundi!
    U zavojima se osjeti težina motora, pa premda je i GTD toliko siguran i čvrsto leži da i jurnjava unatoč laganom proširivanju putanje postaje predvidiva, na upravljaču je profinjeniji i nijansu manje oštriji i izravniji nego GTI. Jasno je da mu više leže vrlo brza krstarenja otvorenim cestama, u kojima ste već s manje od 7 litara doslovce najbrži na cesti. Kočnice ukopavaju, a DSG mjenjač je, unatoč ponekom nećkanju u automatskom programu, uvijek spreman na vrlo brza, rafalna i bestrzajna šaltanja. Pa kad se sve zbroji i oduzme, nije slučajno što je GTD na mnogim tržištima traženiji nego GTI.
    GOLF GTD DSG
    TEHNIČKI PODACI
    Motor dizelski, 4 cil.
    Obujam 1968 ccm
    Snaga 135 kW/184 KS pri 3500-4000/min
    Moment 380 Nm pri 1750-3250/min
    Mjenjač DSG, 6 stupnjeva
    Dimenzije 427 x 179 x 144 cm
    Osovinski razmak 263 cm
    Prtljažnik 380 litara
    Gume 225/40 R 18, Continental
    Masa 1395 kg
    Ispuh C02 119 g/km
    Brzina 226 km/h
    0-100 km/h 7,8 sekundi
    Potrošnja 6,9 l/100 km

  3. #1978
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    9,154
    Thanks Thanks Given 
    1,451
    Thanks Thanks Received 
    1,185
    Thanked in
    582 Posts

    Default

    Ovo kad pocnu da porede dizelace, koliko god brze i dobre, sa benzincima, smraci mi se

  4. #1979
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pazi foru, izbacili su bili DSG sa 7 gange, kao poboljsana verzija DSG sa 6 gange, i bio je toliko dobar da su se vrnuli nazad na stari sa 6 gange
    Last edited by Fabia_Elegance!; 19-03-14 at 18:23.

  5. #1980
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,732
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    211 Posts

    Default


    screen cap

    bilo?

  6. #1981
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,407
    Thanks Thanks Given 
    63
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Ovo sa plugom je Fabija za 20g

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4

  7. #1982
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,410
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za volanom ili za plugom?

    Sent from my  9790

  8. #1983
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,407
    Thanks Thanks Given 
    63
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Plug plug

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4

  9. #1984
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odjebi ))))

  10. #1985
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,376
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

  11. #1986
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,702
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ima jedan u Tivtu,uvezen iz Njemacke,polovan,:smug:mislim da ga je sve izaslo oko 34000e.

  12. #1987
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako pricamo o istom, bijelom golfu, bijele boje-onda je uzet nov, i cijena mu je 7k vise bila tada.

  13. #1988
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pa znaci ovaj polovan kosta vise nego nov. Za mene je lud covjek koji za GOLFA da skoro 50000e

    Послато са LT22i
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  14. #1989
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    najjaca je stvar sto je ovaj auto bio masakriran
    f6

  15. #1990
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,702
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Ako pricamo o istom, bijelom golfu, bijele boje-onda je uzet nov, i cijena mu je 7k vise bila tada.
    ovaj je uzet polovan u njemacku.tako rece ovaj stariji covjek sto ga vozi.:smug:

  16. #1991
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,572
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Samo za Fabiju +1


  17. #1992
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,407
    Thanks Thanks Given 
    63
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Da mi je vidjeti duju na americke table. Pa morao bi to fabija biti. I to tablice DUJA D

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4

  18. #1993
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,732
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Ne vjerujem da je losa, na oko suvak. Treba doc iz germanije na tockove posle tolko godina u dupe

    Sent from my Samsung Galaxy Duos

  19. #1994
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Samo za Fabiju +1


    A nek sve ide u ****.

  20. #1995
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Da mi je vidjeti duju na americke table. Pa morao bi to fabija biti. I to tablice DUJA D

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4


    Fabia prelazi u japance.

  21. #1996
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    hoce covek da ugrabi u bar da carini dok nije euro5 zavladao ovu 2cu....

  22. #1997
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Inace ova dvica je Euro 4.

  23. #1998
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Fabia prelazi u japance.
    i ja bi rado...

  24. #1999
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,702
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Golf slavi 40-ti rođendan

    Komentari (0) A A A
    Na ovogodišnjem izdanju najvećeg sajma oldtajmera na svijetu, Techno Classica u Essenu, zvijezda Volkswagenovog štanda biće, sada već, legendarni 40-godišnjak VW Golf.

    Proizvodnja prve generacije Golfa započela je prije tačno četiri decenije sa (teškim) zadatkom da zamjeni VW Bubu. Zadatak je uspješno ispunjen jer je Golf sa svojih sedam generacija pretekao Bubu po broju prodatih primjeraka. Više od 30 miliona Golfova našlo je vlasnike širom planete.

    Prva generacija startovala je skromnim izborom od dva benzinska motora da bi 1976. dobila vruću verziju GTI, a nekoliko mjeseci kasnije i popularnu varijantu sa dizel motorom. Proizvodnja je trajala do 1983. godine kada ga mjenja druga generacija Volkswagenovog bestselera.

    Zanimljivo je da se Golf I u Južnoj Africi proizvodio do septembra 2009. godine u blago redizajniranoj karoseriji pod imenom Citi Golf.

    Golf je tokom godina bio pogonjen raznim gorivima, pa je osim benzina, dizela i prirodnog gasa, u Brazilu koristio alkohol.

    Sedma generacija Golfa pogonjena je benzinom, dizelom, kombinacijom benzina i struje (Golf GTE) i isključivo strujom u modelu e-Golf.

    Izložba posvećena Golfu biće postavljena u hali 7 a sajam Techno Classica traje od 26-30. marta.

  25. #2000
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,654
    Thanks Thanks Given 
    256
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Kako je samo dosadan ovaj novi GTI. bas SMARA auto. Pi. Ne znam jesam li ja lud covjek.
    I da ga platim 40k?
    Nemojte ljudi, golf V GTI, najbolja oprema, i jos 10 hiljada da ulozim u njega da bude mali zmaj, i da mi ostane 20k.

Page 80 of 432 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. BMW Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5953
    Last Post: 17-03-11, 08:34
  2. VW Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3162
    Last Post: 14-03-11, 16:59
  3. GM Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 86
    Last Post: 09-03-11, 16:54
  4. PSA Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 214
    Last Post: 15-02-11, 16:03
  5. www club
    By Drug Tito in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-05, 18:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •