View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #31201
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Mene kod ove reprezentacije najvishe odusevljava to sto se mentalno potpuno razlikuje od SFRJ/SRJ/SCG reprezentacije.
    Dakle, polako ali sigurno nas nacionalni tim napreduje iz godine u godinu i trenutno predstavlja zaista neugodnu ekipu koja je uvijek na ivici kvalifikovanja.

    Nema velikih oscilacija, iznevjerenih ocekivanja, blistavih i sramotnih partija...

    Kao rezultat takvog mentaliteta momci daju 100% sebe, sto je po meni vaznije od bilo kojeg plasmana na zavrsnicu.
    Ako nastavimo ovako, siguran sam da cemo se kao i Slovenija, par puta naci na SP/EP
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  2. #31202
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    Jednostavno neki ljudi odje ulaze da pisu cisto da pripreme teren da bi, nakon eventualnog nesupjeha nasih momaka, dosli ovdje (neki precutno a neki otvoreno) da kazu:" eto, jesam li vam rekao!"
    Pa onda citiranje samog sebe, pa cestitke kolegi forumasu koji ga je podrzao onomad, pa ismijavanje nekog ko je napisao kako ce dzudovic da stavi runija u dzep (pod uslovom da im se ispune nadanja i da runi postigne gol-dva).
    Tuga tuzna...
    Ne znamo mi svi kakve igrace imamo mi a kakve imaju englezi no smo cekali vas nekolicinu da nam to kazete.
    Samo se radi o tome da treba puštit fudbalere da odigraju opuštenu utakmicu, i da pokušaju da iznenade.

    Svaki pritisak tipa ''Englezi su najslabija ekipa iz prvog šešira'', ''Je*ite mi oca ako mi nećemo ispreskakat ove ENGLEZE!!!'', ''Koji crni Englezi, nisu nas mogli dobit 2 put'' i slični direktno utiču na stvaranje pogrešne slike, pa i očekivanja. Nikako niste veće patriote nego ljudi koji pišu ono što je realno.

    Jesu li Englezi duplo jači od nas? Jesu.
    Možemo li mi da ih iznenadimo? Možemo.

    Tu se završava sva priča.

  3. #31203
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    Jednostavno neki ljudi odje ulaze da pisu cisto da pripreme teren da bi, nakon eventualnog nesupjeha nasih momaka, dosli ovdje (neki precutno a neki otvoreno) da kazu:" eto, jesam li vam rekao!"
    Pa onda citiranje samog sebe, pa cestitke kolegi forumasu koji ga je podrzao onomad, pa ismijavanje nekog ko je napisao kako ce dzudovic da stavi runija u dzep (pod uslovom da im se ispune nadanja i da runi postigne gol-dva).
    Tuga tuzna...
    Ne znamo mi svi kakve igrace imamo mi a kakve imaju englezi no smo cekali vas nekolicinu da nam to kazete.
    Vise stadiona imaju nego mi fudbalera I mnogo je idiotskije mlatit da su veliki favoriti, da je Gerrard bolji od Zverke- nego sto je nadati se dobrom rezultatu.

  4. #31204
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,513
    Thanks Thanks Given 
    163
    Thanks Thanks Received 
    1,325
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Zašto onaj mali Đorđević iz Zenita nije pozvan?
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  5. #31205
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Auckland
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brao Vlado! Ovih par zadnjih postova su ti pun pogodak.
    Mene se jedino ne svidja sto su ovi nasi krenuli da prozivaju kroz medije. Ne smijemo mi nikome da prijetimo, a pogotovo ne Englezima. Kakav god tim da imaju trenutno, uvijek su u vrhu svjetskog fudbala. Bojim se da bi zahuktavanje atmosfere moglo izazvat kontraefekat, jer su i Englezi prgavi. Nebi valjalo da se navijaci vrhu po ulicama ili da uslijedi provokacija nekoga od igraca (tipa Rooney) pa da ga ko gadje iz publike itd. Nama je kratak fitilj, a to nam u ovoj utakmici ne treba.

  6. #31206
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Englezi svakako nemaju pas igru, zbog toga ih jedu neke blentave reprezentacije tipa Italije. Zato imaju dugu loptu i igrače u napadu koji imaju perfektan osjećaj za prostor. Naši štoperi treba krv da pljunu da bi sve to zaustavili.
    Hahahaha Italia blentava ekipa... koja je osvoila 4 put svecku titulu.
    E moj Murinijo nesto ti ne prija atmosfera u Madrid...
    Jesam li pogodio?????

  7. #31207
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel ima gdje da se gleda srbija - crna gora u21...utakmica pocinje odma =)

  8. #31208
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Sve je to istina, ali ja imam utisak da mi ne možemo da izvučemo pozitivan rezultat protiv bilo koje reprezentacije iz 1. šešira, osim kad nas neko od njih potcijeni. To su uradili Englezi, i to ne jednom nego dva puta. Treći put... mislim da ipak neće.
    Slažem se, ali potcjenjivanje nije nešto što je tako lako eliminisati iz ekipe. I nije to samo potcjenjivanje, već pritisak koji iz toga proističe. To je u glavi svakog igrača pojedinačno, i njima raste nervoza prilikom svakog pogrešnog pasa, šuta van okvira gola, ili neuspješne akcije protiv "takve" ekipe kao što je naša. Lična motivacija je minimalna jer su bodovi već upisani i samo jedan rezultat prihvatljiv.

    Može se u svlačionici i medijima pričat koliko hoće da se u meč mora ući maksimalno ozbiljno, ali to u stvarnosti ide mnogo teže. Da je to tako lako otklonjiv problem, uozbiljili bi se Englezi ne samo pred drugi meč, nego bi odmah u drugom poluvremenu na Vembliju odigrali maksimalno ozbiljno i napravili dovoljno čistih šansi da daju bar 2 komada bez problema jer to objektivno mogu. Ne bi se Gerrard tek tako gubio po terenu i gubio direktne duele sa 35-godišnjakom iz kluba za koji nikad nije čuo.

    Vjeruj mi da su oni i te kako svjesni što bi značilo da se pokaže da u 3 uzastopna meča ne mogu dobit Crnu Goru, ili daleko bilo da izgube. Taj pritisak če im i te kako otežati posao i onemogućiti da baš rutinski odrade taj meč.

    Sa ostatkom posta se uglavnom slažem.

  9. #31209
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Samo se radi o tome da treba puštit fudbalere da odigraju opuštenu utakmicu, i da pokušaju da iznenade.

    Svaki pritisak tipa ''Englezi su najslabija ekipa iz prvog šešira'', ''Je*ite mi oca ako mi nećemo ispreskakat ove ENGLEZE!!!'', ''Koji crni Englezi, nisu nas mogli dobit 2 put'' i slični direktno utiču na stvaranje pogrešne slike, pa i očekivanja. Nikako niste veće patriote nego ljudi koji pišu ono što je realno.
    S ovim se potpuno slazem, jer vise puta se desilo da su nam se pretjerana euforija i optimizam obili o glavu. Kad pocnemo da razmisljamo da smo najjaci i slicno, mrka kapa. Mada da budem iskren, ne primjecujem da je iko odje imao ovakvu pricu, da smo tata - mate za Engleze i slicno.
    Jesu li Englezi duplo jači od nas? Jesu.
    Možemo li mi da ih iznenadimo? Možemo.

    Tu se završava sva priča.
    Otprilike. Da uvijek dobija bolji, ne bi se ni igrale ni utakmice, ni kvalifikacije. Vjerovatno sport ne bi onda ni postojao.

    Elem, pozabavih se malo statistikom, i ono do cega se moze zakljuciti, to je da nam "leze" ostrvske reprezentacije, uslovno receno. Do sad, 3 pobjede, 4 remija i 1 poraz, sto je prilicno dobar skor.

    PS ima li dje prenosa mladih protiv Srba? Bilo bi zanimljivo vidjet Bakica, Djordjevica, Boljevica, Kosovica zajedno, ti ce igraci koliko u sljedecim kvalifikacijama biti dio A tima, po mom misljenju

  10. #31210
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Copywrite View Post
    Nikog nisam prozvao imenom i prezimenom (to jest, nickom), tako da iskuliraj, ako si se našao prozvanim vjerovatno ima razlog za to.

    A da li mislim da je nadugačko i naširoko potcijenjivanje Engleza na ovom forumu čist idiotizam, da, banujte me po sto puta ako treba.

    Vlado je objasnio tu sve što je trebalo da se kaže.
    Nisam se pronašao naravno, ali nema potrebe za takvim pisanjem druže. Nemoj da ti zovem Ranju Krivokapića

    Sjutra veče najavljena kišurina velika, biće veselo na stadion

    Što bi reka Brna - možda će neko mislit da sam lud, ali vjerujem u makar bod ako ne i sva tri

    http://www.vijesti.me/sport/englezim...-clanak-119862
    Last edited by Ramos; 25-03-13 at 12:38.

  11. #31211
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ramos View Post
    Sjutra veče najavljena kišurina velika, biće veselo na stadion
    za vrijeme utakmice uglavno najavljuju slabu kisu ili samo oblacno bez kise...

  12. #31212
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,094
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    2-0 dobijamo, Vukčević dvostruki strijelac

    Počela je da trese ona euforija pred utakmice reprezentacije. Strah me je samo navijača, da ne nasjednu na nekakve provokacije. Prošli put protiv Poljaka smo odlično prošli, ali ne sumnjam da bi kazna za eventualne incidente na ovom meču bila drakonska.
    Last edited by johnny bravo; 25-03-13 at 12:46.
    In vino veritas

  13. #31213
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,969
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    razapnite me slobodno i prije i poslije utakmice, tipujem 1:2 za engeze..

  14. #31214
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    razapnite me slobodno i prije i poslije utakmice, tipujem 1:2 za engeze..
    ...patriotski nema što...

  15. #31215
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    razbite me prije i poslije utakmice ali mislim da da cemo da pokisnemo ko crkveni misevi ako nas grad prije toga ne nagrdi
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #31216
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    PG
    Posts
    8,233
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Jesu li Englezi duplo jači od nas? Jesu.
    Možemo li mi da ih iznenadimo? Možemo.

    Tu se završava sva priča.
    Tesko da mozemo iznenaditi nekoga, od koga se ocekuje da te dobije najmanje 2-5 razlike, kao sto si ti vise puta ponovio...

    Jaci jesu, i iskkusniji, ali nisu toliko da bi nas odrali...pogotovo ne kuci.

  17. #31217
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    rijetko koja reprezentacija ce nas da razbije u PG to se jos do sada niej desilo i u fudbalskim krugovia se nas teren broji kao jedan od tezih za gostovanje
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #31218
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    razbite me prije i poslije utakmice ali mislim da da cemo da pokisnemo ko crkveni misevi ako nas grad prije toga ne nagrdi
    http://www.meteo.co.me/

    Evo postoji opcija da stane prije utakmice.

    Inace, sto se tice same utakmice, za mene se najbitnija stvar vezana za nju desila prije tri dana-upisani bodovi protiv Moldavije. Negdje pred utakmicu sa Moldavcima napisao sam da je realno ocekivati 3 boda iz 2 utakmice, optimisticki 4 a navijacki nerealno 6. I dalje sam pri tome, a pobjeda protiv Moldavije znaci da smo realna ocekivanja ispunili vec-to je veliki plus, jer nam je to i povoljan rezultat utakmice Poljska-Ukrajina omogucilo da imamo najmanji moguci rezultatski pritisak.

    E sad, shto se tice Engleza, iluzorno je reci da nemaju jacu ekipu od nas-jer na 9 ili 10 od 11 pozicija na terenu imaju mnogo bolje igrace plus mnogo duzhu i kvalitetniju klupu. Vidim da se prozivaju Smoling i Leskot-Smoling i Leskot su igraci koji imaju solidnu minutazhu u prvom i drugom timu Premiershipa, shto znaci da su mnogo bolji od Bashe i Dzudovica koji to isto rade u Lilu i Spartaku iz Naljcika. Ovo ne znaci da ja ne volim ili ne cijenim nashe defanzivce (izuzetno su mi mili igraci obojica) ali je objektivno ovo istina.

    Takodje, Englezi nece nastupiti potcjenjivacki, vec ce gledati da nam sto prije daju gol ili dva i onda mirno odrade utakmicu. Stoga ce prvih 25-30 minuta biti kljucno-ako tu ne budemo gubili, mislim da nam sanse u pozitivan ishod meca osjetno rastu. Imajmo u vidu i da ce sudijski kriterijum biti vrlo ostar (a igraci i strucni stab Engleza su odradili svoj dio medijskog pritiska da tako i bude) i da se nasim igracima jaci startovi, ruke u 16 ili lagani kontakti u 16 nece oprastati, vec ce sledovati zhuti (crveni) kartoni i penali. Stoga treba i sa te strane biti oprezan.

    E sad, having said that, moram reci i da sam u jednom promijenio misljenje koje sam imao prije utakmice sa Moldavijom. Govorio sam da treba biti izrazito defanzivan. Obzirom na povoljne rezultate, moje misljenje sad je da treba odigrati sa 3 napadaca i pokushati dati gol odmah. Englezi takvu igru ne ocekuju, nasi su mnogo opusteniji i treba iskoristiti napadace koje imamo. Plus, engleska sredina nije tip sredine (a ni Hodgson nije takav trener) koja ce da igra pas igru, drzi loptu i kontrolise utakmicu-oni to ne mogu. Poseban problem im predstavlja iznoshenje lopte iz odbrane u sredinu terena, i zato tu treba odigrati visoki presing. Jednostavno-Vucina i Joveta ne smiju da izigravaju primadone, vec da oderu guzice trceci i pokusavajuci da presijeku pasove protivnicima na njihovoj polovini. Treci covjek u napadu, po lijevom krilu, treba da bude Volkov-covjek svakako ima energije za neumorno trcanje, a i solidan centarshut. Plus umije da se vrati nazad i pomogne Jovanovicu ako bude frke na krilu.

    Dakle, formacija 4-3-3, Savic, Basha, Dzudo i Jovanovic (Vladimir Bozovic nikako, ako on bude igrao primamo gol sa lijeve nase strane 90%) u odbrani, Zverotic, Novakovic i Simon na sredini, Mirko,Joveta i Volkov u napadu. Puno trcanja, puno presinga (posebno u prvom poluvremenu), puno shuteva iz daljine jer je Hart inace nesiguran, plus kisha ce mu komplikovati stvari. Pa shta bude jer kazem, glavni dio posla je odradjen.

    Naravno, sve ovo i dalje znaci da su Englezi veliki favoriti. Tako momci ne brinite se-svi cemo mi znati kako da uzivamo i proslavimo pobjedu Ali (ovo pricam navijacima, ne igracima)-poraz nece biti kraj svijeta. I sa njim, zadrzavamo izuzetno dobre shanse za drugo mjesto, bolje od svih konkurenata. Stoga da idemo, da se kvasimo po kishi (ako je bude) i da nas bash boli qourac za to, da ucinimo nash dio posla za momke i da uzivamo u velikoj utakmici.
    Last edited by Recordare88; 25-03-13 at 13:28.
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #31219
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,760
    Thanks Thanks Given 
    4,402
    Thanks Thanks Received 
    4,690
    Thanked in
    2,287 Posts

    Default

    tipujem 0:0.

    nasi ce se oduprijet najzestokijem napadu u zadnjih 15 minuta da ce biti za divljenje citavog fudbalskog svijeta.
    Last edited by avet; 25-03-13 at 13:25.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  20. #31220
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci da ocekujemo opet Vlada stalnonamigujemnahimu Bozovica

    Novi hendikep: Otpao i Milan Jovanović

  21. #31221
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by filip__pg View Post
    Znaci da ocekujemo opet Vlada stalnonamigujemnahimu Bozovica

    Novi hendikep: Otpao i Milan Jovanović
    Auh. Ovo je najgora moguca vijest pred utakmicu. Bash najgora. U ovom trenutku, neigranje Mirka ili Jovete me ne bi oneraspolozilo kao ovo

    Bozovica ne bih stavljao nikako, nego onda neka ide 4-4-2, Joveta lijevo, Simon desno, Elsad-Mitar sredina, Vucinic i josh neko (mada smo i sa tim klasicnim shpicevima tanki, Damjanovic je losh, Delibasic nema kondicije, Beciraj je katastrofalan) u napad.

    Ali bash uzhas, bash bash uzhas
    Deserve's got nothing to do with it.

  22. #31222
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    realno, Jovanović ne bi ni igrao, pozvan je iz poštovanja samo...Brna, stavljaj Volkova na LB, što ti ja zla 'oću
    imala je oci boje vejna, boje vejna boje runija

  23. #31223
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Copywrite View Post
    realno, Jovanović ne bi ni igrao, pozvan je iz poštovanja samo...Brna, stavljaj Volkova na LB, što ti ja zla 'oću
    Jedino to. Onda da se ubaci fuckin' Damjanovic, da se nadamo da ce dati gol kao Ukrajincima, pa da bude Mitar-Simon-Elsad sredina, Damjan i dvojica nedodirljivih u shpic, pa kom opanci tom i Dzeri.

    Nego problem sa tim Damjanovicem je shto je potpuno inertan, ako nam bude igrao on u napadu nece nam shpicevi trcat' i vracati se centa jednog.
    Deserve's got nothing to do with it.

  24. #31224
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bojim se da cemo gledat jos jedni namigivanje na himnu OOOOooooooo prpa me fata jer ce 90% igrati ON

  25. #31225
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko ima karte za prodaju, neka mi se javi u inbox.
    Quote Originally Posted by changes View Post
    Ko je sve iz Crne Gore obezbijedio vizu za OI?
    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Milo,Ranko,Luksic,Mugi

Page 1249 of 2205 FirstFirst ... 2497491149119912391245124612471248124912501251125212531259129913491749 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8682
    Last Post: 12-06-24, 21:44
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 15:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 13:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 02:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •