View Poll Results: 100 Years of Alfa Romeo

Voters
188. You may not vote on this poll
  • 8C

    20 10.64%
  • Giulietta Sprint

    24 12.77%
  • 33 Stradale

    19 10.11%
  • 2600

    0 0%
  • GTA

    16 8.51%
  • Montreal

    7 3.72%
  • Spider

    3 1.60%
  • 156

    31 16.49%
  • Brera

    37 19.68%
  • 8C Competizione

    31 16.49%
Page 56 of 244 FirstFirst ... 64652535455565758596066106156 ... LastLast
Results 1,376 to 1,400 of 6086

Thread: Alfa Romeo Club

  1. #1376
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma Juane, lako mi je za tebe.
    TAKUMI

  2. #1377
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RS-6 View Post
    za pocetak




    Jesu li ti tablice BR i broj 303? Sto ti se ono cuje pri kretanju?

  3. #1378
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moramo ovo nekako proslavit, konacno se slozih sa fabijom...


    P.S. Nema potrebe za nabrajanjem novih ili novijih kola, moja GTV je 2.0 sa turbinom, motor koji je proizveden pocetkom 90tih a imam 202ks...i da, troshi 2xvishe od Dizela 2.0 ali dizel koliko god da ima turbina ne moze mu prismrdjet ni sto se performansi ni sto se zvuka tice.... dizel manje zagadjuje i manje troshi sto je istina i moze nachipovan da ide bash, bash ozbiljno.... zato mi je everyday car jtd...

  4. #1379
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    merdzanov motor 250cdi je 4ta generacija sa piezo injectorima i pritiskom oko 2000bar....
    prva generacija je ubacena u w202 98g sa elab ventilom i sl.
    druga generacija CDI motora je kraj 99g prema 2000g...
    treca generacija CDI je ubacivana 2003g vec vidjena u w203,w211 sa 646 motorom pritisak iznad 1600bar,dpf filterima i sl.
    vidjeo i radi sprinter 315cdi sa dvije turbine 2007-8godiste,
    mada sam zadovoljan sa svojim 2005g sprinterom 313cdi i 300tkm na satu sa full servis histori motor praske masnoce na sebi nema...
    nije tema za mercedes brend,ali nije od goreg znati...
    ako treba neki dokument ili printskrin mogu nabaciti...

  5. #1380
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default


    evo malo o jdt motoru...

    http://safe-chip.com/hp-nm.jpg
    Last edited by injection; 03-03-13 at 19:45. Reason: jdt

  6. #1381
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    109
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Trendovi, jbg, ova pomenuta Alfa GT nije nikakva specijalna serija, jednostavno coupe verzija 147ice ili 156ice i ima motore kao i ti modeli, proizvodila se ona i sa pravim busso V6 3.2, al proizvodila se i sa JTDm motorima sto je i ubjedljivo najbolja kombinacija za nashe uslove, ide kao i benzinci te kubikaze a troshi....

    E sad, prica o dizelu koji se stavlja u coupe vozila ili cak i sport se moze nastavit al u drugoj temi (koje vjerovatno ima) pa onda tamo mozemo poceti i sa M5 dizelom pa preko AMG dizela....stigli bi daleko onda, al ne bi naishli na Alfu GTA sa dizel motorom
    To tek, ali ja sam bio drastichniji, moje pitanje je bilo vezano za Alfu in general, koja ima stila chak i kao karavan, coupe da ne prichamo, ali kako god, -Stil sa cumur motorom, khmm..


    Da se razumijemo, nemam ama bash nishta protiv dizela, i ovo nije stanadardna benzin vs dizel pricha, vec, pitanje da li je Alfa-Alfa u jtD varijanti?! Pardon svima koji ne dozivljavaju to tako, ali dizel mi je kad se golf kupuje, (shto je sasvim legit, da ponovim), ali kod Alfe.. :? :? . Fancy riba zbrkovima? D fuk!? :?


    (Sry @appelle, ali ne slazem se, zna se chemu dizel sluzi, i zashto je uopshte napravljen, -ekonomije radi. A evo sad kad se plin "vraca na velika vrata", i ekonomichnost mu je dovedena u pitanje. Ostaje mu taj obrtni momenat kao neshto shto je dobro, posebno za CG uslove, (mada kakvi su ovi moderni plutajuci, pitanje je i to koliko je dobro).
    ><

  7. #1382
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ne mogu da vjerujem da nekp vozi dizla zbog tih 1000 obrtaja.
    TAKUMI

  8. #1383
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    BAR
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Femaman View Post
    Jesu li ti tablice BR i broj 303? Sto ti se ono cuje pri kretanju?
    Da,to je ta.Vjeruj mi da nista nisam cuo,ni prilikom kretanja,a ni tokom voznje.Sada za vikend sam napravio vise od 300km i nikakav zvuk nijesam cuo.Mozes li mi reci kako je zvuk proizvela,da bih obratio paznju?

  9. #1384
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @NexusVI

    Napravljen je iz istog razloga iz kojeg je napravljen i bilo koji drugi tip motora...i to je bilo davno, a u zadnje vrijeme su dizel motori proshli kroz takav razvoj da to vishe nema veze sa starim tromim tranjama...JTD (kao i vecina cr dizela normalnih) se vrti bolje od dostine, chak i "sportskih" benzinaca, mozhe da se namjesti i da zvuchi bolje od dostine...o snazi/obrtnome/otpornoscu/tjunabilnoscu itd itd itd da ne pricham. I nidje veze pricha o 1000obrtaja obrtnog...dobri dizeli uglavnom od 1500 do 4500-5000 rade odlichno...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  10. #1385
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ih nisam sreo.

    Kazes "snazi/otpornoscu"?

    Kazes vrti se bolje od benzinaca, i zvuci bolje?
    Last edited by Fabia_Elegance!; 04-03-13 at 09:30.
    TAKUMI

  11. #1386
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,156
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,233
    Thanked in
    2,902 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    @NexusVI

    Napravljen je iz istog razloga iz kojeg je napravljen i bilo koji drugi tip motora...i to je bilo davno, a u zadnje vrijeme su dizel motori proshli kroz takav razvoj da to vishe nema veze sa starim tromim tranjama...JTD (kao i vecina cr dizela normalnih) se vrti bolje od dostine, chak i "sportskih" benzinaca, mozhe da se namjesti i da zvuchi bolje od dostine...o snazi/obrtnome/otpornoscu/tjunabilnoscu itd itd itd da ne pricham. I nidje veze pricha o 1000obrtaja obrtnog...dobri dizeli uglavnom od 1500 do 4500-5000 rade odlichno...
    Turbo punjač, a ne zato što je u ptanju dizel čine raspoloživ obrtni moment u malim obrtajima

  12. #1387
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    109
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    @NexusVI

    Napravljen je iz istog razloga iz kojeg je napravljen i bilo koji drugi tip motora...i to je bilo davno, a u zadnje vrijeme su dizel motori proshli kroz takav razvoj da to vishe nema veze sa starim tromim tranjama...JTD (kao i vecina cr dizela normalnih) se vrti bolje od dostine, chak i "sportskih" benzinaca, mozhe da se namjesti i da zvuchi bolje od dostine...o snazi/obrtnome/otpornoscu/tjunabilnoscu itd itd itd da ne pricham. I nidje veze pricha o 1000obrtaja obrtnog...dobri dizeli uglavnom od 1500 do 4500-5000 rade odlichno...
    Jel ti ovo ozbiljno!?

    Ne, napravljeni su iz razloga ekonomichnosti, i koriste se, razvijaju, upravo iz tog razloga, sve ostalo kod njih je sekundarno. Ostalo shto pomenu, za mene je prilichno (nhf) -navijachki pristup, i teshko se, i pored najbolje volje, moze polemisati sa takvim stavovima. Jos i bolji zvuk imaju..


    Rest my case
    ><

  13. #1388
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,156
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,233
    Thanked in
    2,902 Posts

    Default

    Pošto je tema Alfa Romeo evo jedno poređenje, svi motori se nalaze u istoj karoseriji

    Alfa Romeo Giulietta


    1.4 TP 105 HP
    Radna zapremina: 1.368 kubika
    Snaga: 105 KS pri 5.000 o/min
    Obrtni moment: 206 Nm pri 1.750 o/min.
    Maksimalna brzina: 185 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 10,9 sec.
    Prosječna potrošnja: 6,4 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 30.000 km

    1.4 TP 120 HP
    Radna zapremina: 1.368 kubika
    Snaga: 120 KS pri 5.000 o/min
    Obrtni moment: 206 Nm pri 1.750 o/min.
    Maksimalna brzina: 195 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 9,4 sec.
    Prosječna potrošnja: 6,4 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 30.000 km

    1.4 TP MultiAir 170 HP
    Radna zapremina: 1.368 kubika
    Snaga: 170 KS pri 5.500 o/min
    Obrtni moment: 230 Nm pri 2.250 o/min.
    Maksimalna brzina: 218 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 7,8 sec.
    Prosječna potrošnja: 5,8 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 30.000 km

    1.4 TP MultiAir 170 HP TCT
    Radna zapremina: 1.368 kubika
    Snaga: 170 KS pri 5.500 o/min
    Obrtni moment: 230 Nm pri 2.250 o/min.
    Maksimalna brzina: 218 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 7,7 sec.
    Prosječna potrošnja: 5,2 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 30.000 km

    1750 Tbi 235 HP
    Radna zapremina: 1.742 kubika
    Snaga: 235 KS pri 5.500 o/min
    Obrtni moment: 340 Nm pri 1.900 o/min.
    Maksimalna brzina: 242 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 6,8 sec.
    Prosječna potrošnja: 7,6 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 35.000 km

    1.6 JTDM 105 HP
    Radna zapremina: 1.598 kubika
    Snaga: 105 KS pri 4.000 o/min
    Obrtni moment: 320 Nm pri 1.750 o/min.
    Maksimalna brzina: 185 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 11,3 sec.
    Prosječna potrošnja: 4,4 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 35.000 km

    2.0 JTDM 170 HP
    Radna zapremina: 1.956 kubika
    Snaga: 170 KS pri 4.000 o/min
    Obrtni moment: 350 Nm pri 1.750 o/min.
    Maksimalna brzina: 218 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 8,0 sec.
    Prosječna potrošnja: 4,7 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 35.000 km

    2.0 JTDM 170 HP TCT
    Radna zapremina: 1.956 kubika
    Snaga: 170 KS pri 4.000 o/min
    Obrtni moment: 350 Nm pri 1.750 o/min.
    Maksimalna brzina: 218 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 7,9 sec.
    Prosječna potrošnja: 4,5 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 35.000 km

    Svi navedeni motori zadovoljavaju Euro 5 normu. Kao što se vidi kod ovog modela ne postoji atmosverski motor tako da se benzici i dizelaši mogu ravnopravno porediti. Da bi ovo poređenje bilo kompletno trebale bi još i cjene pojedinih navedenih modela ...
    Last edited by wulfy; 04-03-13 at 12:15.

  14. #1389
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ja ih nisam sreo.

    Kazes "snazi/otpornoscu"?

    Kazes vrti se bolje od benzinaca, i zvuci bolje?
    Alfin 2,4 JTD nachipovan se vrti do 6000 obrtaja, vishe od dostine benzinaca koji se tripuju da su sport motori, a to sto ih ti nisi sreo...pa nije nesto relevantno zar ne


    Nexus... navijacki pristup kod stefana.... pa covjek vozi dizela koji se cuje i ide kao malo koji benzinac te kubikaze, al ipak sklapa benzin varijantu Alfe za fun
    A Alfa jeste Alfa u JTD varijanti, srecom napravili su cudovishte od tog motora i u dostini slucajeva (par godina) im je to bio najbolji motor u ponudi, tako da nije sramota gurati ga u skoro sve modele, opet kazem trendovi, i to ih nije Alfa pokrenula, samo im se pridruzila... a sto se tice kvaliteta, pa ja nisam cuo da su se razleceli lezajevi, pokrivila radilica ili bilo sto slicno na JTD motore i to radjene na dosta jacu snagu od fabricki deklarisane... I napravljeni su ne zbog ekonimicnosti ni u proizvodnji ni u potroshnji, nego ekonomicnosti prodaje, zna se koliko se dizela prodaje u EU u odnosu na benzince, jednostavno tako namjestena "igra" da je dizel najbolje sto moze bit za nas stedljive evropljane je dovelo do toga da se u dizel tehnologiju ulaze gomila vishe para i vremena u odnosu na benzin tehnologiju, s'tim sto je osim dizel tehnologije ta alfa ubacala gomilu para i u benzin tehnologiju, sto se i vidi sad sa ovom Multiair tehnologijom sa kojom ce valjda za koju godinu i benzinci da se vrate na velika vrata
    Last edited by brzi_pas; 04-03-13 at 15:49.

  15. #1390
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    1. Brzi, koliki je zivotni vijek tome motoru koji nacipovan vrti 6 soma giri?
    2. Stefan vozi dizela koji ide kao benzinac? Jel' to neki atmo dizel?
    Kazes da se cuje kao malo koji benzinac? Naravno, cuje se kao benzinac kojem ne rade makar 2 cilindra, a slazem se, takvih je malo.
    Koji su to sportski benzinci koji se vrte manje od 6000, koje ja, kako ti kazes nisam sreo?
    Last edited by Fabia_Elegance!; 04-03-13 at 16:05.

  16. #1391
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    109
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Alfin 2,4 JTD nachipovan se vrti do 6000 obrtaja, vishe od dostine benzinaca koji se tripuju da su sport motori, a to sto ih ti nisi sreo...pa nije nesto relevantno zar ne


    Nexus... navijacki pristup kod stefana.... pa covjek vozi dizela koji se cuje i ide kao malo koji benzinac te kubikaze, al ipak sklapa benzin varijantu Alfe za fun
    A Alfa jeste Alfa u JTD varijanti, srecom napravili su cudovishte od tog motora i u dostini slucajeva (par godina) im je to bio najbolji motor u ponudi, tako da nije sramota gurati ga u skoro sve modele, opet kazem trendovi, i to ih nije Alfa pokrenula, samo im se pridruzila... a sto se tice kvaliteta, pa ja nisam cuo da su se razleceli lezajevi, pokrivila radilica ili bilo sto slicno na JTD motore i to radjene na dosta jacu snagu od fabricki deklarisane... I napravljeni su ne zbog ekonimicnosti ni u proizvodnji ni u potroshnji, nego ekonomicnosti prodaje, zna se koliko se dizela prodaje u EU u odnosu na benzince, jednostavno tako namjestena "igra" da je dizel najbolje sto moze bit za nas stedljive evropljane je dovelo do toga da se u dizel tehnologiju ulaze gomila vishe para i vremena u odnosu na benzin tehnologiju, s'tim sto je osim dizel tehnologije ta alfa ubacala gomilu para i u benzin tehnologiju, sto se i vidi sad sa ovom Multiair tehnologijom sa kojom ce valjda za koju godinu i benzinci da se vrate na velika vrata

    Shto je zborio Sveto, -Molim, molim....

    -Drugim rijechima, da nijesmo tu gdje smo, i da nam nisu prilike takve kakve jesu, mi bi svi vozili dizele?! (Jer su oni zapravo i bolji, a ne samo ekonomichniji.. hmm)

    Ljudi vole najrazlichitije stvari na svijetu, pa i one koje se drugima chine bizarnim. Ali to je ok, raznolikost je dobra stvar. Ipak, chini mi se, da pare nisu problem, svi bi mi birali M-a, Astona, GTR, LFA, Carreru GT.. pa do RR, (a i Alfu ofc kao stil sam po sebi). I tu nigdje ne vidim dizela, ni po kom osnovu, nako po tome shto nemamo za bolje. Nego to je druga pricha..

    Osnovno pitanje je bilo, "Alfa kao stil nad stilovima i jtD" (nebitno koliko je dobar ili losh)!? Za mene to je naprosto stilski promashaj, ako se uopshte moze govoriti o takvom pristupu prilikom izbora auta, (mada u sluchaju Alfe chini mi se i da moze, jer Alfa=Stil, i tu nije bitna ni ekonomija, ni pouzadnost, ni praktichnost, pa chak, usudicu se reci -ni performans. Stil je tu sve.).
    ><

  17. #1392
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nexus, priznajem, ljepse radi benzinac i da ne vodim racuna koliko mi trosi njega bih vozio. dizel dodje kao optimalni izbor za trenutne uslove kod nas. npr. pandan mom dizelu koji trosi 8 litara u gradu je bio benzinac koji u istim uslovima trosi 13 litara! c 180. mnogo je!

  18. #1393
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E, i onda roknes plin i trosi isto.
    TAKUMI

  19. #1394
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    109
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by appelle moi View Post
    nexus, priznajem, ljepse radi benzinac i da ne vodim racuna koliko mi trosi njega bih vozio. dizel dodje kao optimalni izbor za trenutne uslove kod nas. npr. pandan mom dizelu koji trosi 8 litara u gradu je bio benzinac koji u istim uslovima trosi 13 litara! c 180. mnogo je!
    Idemo u off, ali ok,

    -Nishta protiv dizela nemam, potpuno su mi ok, i apsolutno razumijem njihovu nuznost, takodje, nepotrebno je reci, da bih vozio dizel auto. Nikakvih, laznih, snobovskih, problema s tim nemam, naprotiv. Istina, jezim se na turbo krater, al' to nije strashno kod prosjechnog auta, za prosjechnu ekonomik upotrebu.

    Moja dilema/pitanje je bilo chisto stilske prirode, -Pristaje li neshto nechemu. Slazem se, prilichno extreman, ili-ili stav, ali ako se vec oce biti shemeker, onda..
    ><

  20. #1395
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    1. Brzi, koliki je zivotni vijek tome motoru koji nacipovan vrti 6 soma giri?
    2. Stefan vozi dizela koji ide kao benzinac? Jel' to neki atmo dizel?
    Kazes da se cuje kao malo koji benzinac? Naravno, cuje se kao benzinac kojem ne rade makar 2 cilindra, a slazem se, takvih je malo.
    Koji su to sportski benzinci koji se vrte manje od 6000, koje ja, kako ti kazes nisam sreo?
    Taj dizel prelazi koliko ocesh, ili tacnije isto kao atmo benzinac, ovo govorim iz iskustva i gore sam napisao da ni jedan nikad nije imao problema sa motorom, sto se na tuningovane benzince redovno deshava
    Taj stefanov dizel se na gas cuje bolje od dostine benzinaca to da ponovim opet, i cuje se priblizno V6 benzincu, znaci benzincu sa vishkom cilindara
    Sport benzinci koji malo vrte....pa ima ih dosta i tebe da pitam (nisam upucen ali...) koliko vrti tvoj 2.8 bmw motor?





    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Shto je zborio Sveto, -Molim, molim....

    -Drugim rijechima, da nijesmo tu gdje smo, i da nam nisu prilike takve kakve jesu, mi bi svi vozili dizele?! (Jer su oni zapravo i bolji, a ne samo ekonomichniji.. hmm)

    Ljudi vole najrazlichitije stvari na svijetu, pa i one koje se drugima chine bizarnim. Ali to je ok, raznolikost je dobra stvar. Ipak, chini mi se, da pare nisu problem, svi bi mi birali M-a, Astona, GTR, LFA, Carreru GT.. pa do RR, (a i Alfu ofc kao stil sam po sebi). I tu nigdje ne vidim dizela, ni po kom osnovu, nako po tome shto nemamo za bolje. Nego to je druga pricha..

    Osnovno pitanje je bilo, "Alfa kao stil nad stilovima i jtD" (nebitno koliko je dobar ili losh)!? Za mene to je naprosto stilski promashaj, ako se uopshte moze govoriti o takvom pristupu prilikom izbora auta, (mada u sluchaju Alfe chini mi se i da moze, jer Alfa=Stil, i tu nije bitna ni ekonomija, ni pouzadnost, ni praktichnost, pa chak, usudicu se reci -ni performans. Stil je tu sve.).

    Pa drugim rijecima, mozda ne pishem jasno(volim da zabudalim povremeno) ali mislim da ces sad svatiti, moj vozni park je... busso V6 alfin cuveni u 3 alfe, par t.s. benzinaca i jedna 156 JTD kao everyday, znaci dizel se vozi zna se zbog cega, a V6 se vozi kad ocu da imam kez na licu dok vozim, al evo da kazem da mi i ovaj JTD vrlo cesto izmami osmijeh na lice...

    E sad, dizel i stil... idelno bi bilo da se vratimo 20-30 godina nazad, u ono vrijeme kad Alfa i BMW nisu htjeli da ubacaju dizele zbog toga sto ne proizvode traktore nego sport premium automobile, a sad, danas gledamo porshe dizel, bmw 7, mers S klas ili Jaguara sa dizel motorom, jednostavno moraju ljudi od necega da zive

  21. #1396
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,156
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,233
    Thanked in
    2,902 Posts

    Default

    Gledajući čisto tehnologiju danas su dizelaši na većem stupnju razvoja naspram benzinaca jer se tako, jednostavno, više isplati. Za nekih pet godina (najkasnije do 2020 god. kada stupaju na snagu nove Euro norme) će benzinci bit izjednačeni, ako ne i na većem stupnju razvoja. Tako da je sva dalja rasprava o tehnologiji uzaludna.

    No, ko će pitat razum, ja imam Alfu sa 2.0. T.S. motorom koja ima 150 KS i troši kada je upaljen tempomat 6,5 l na otvorenom, a gradske do 12 l. 1.9 JTD uz istu toliku snagu i mnogo veći obrtni moment dostupan na mnogo manjem broju obrtaja troši mnogo manje jeftinijeg goriva. Šta je ovdje sporno?

    Jbg, ima nešto i u visokim obrtajima, kad mašina vrišti na 6.000 o/min. ili ti drugačije rečeno ,,hoćeš li ikada odrasti mali veseljače''

  22. #1397
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Taj dizel prelazi koliko ocesh, ili tacnije isto kao atmo benzinac, ovo govorim iz iskustva i gore sam napisao da ni jedan nikad nije imao problema sa motorom, sto se na tuningovane benzince redovno deshava
    Taj stefanov dizel se na gas cuje bolje od dostine benzinaca to da ponovim opet, i cuje se priblizno V6 benzincu, znaci benzincu sa vishkom cilindara
    Sport benzinci koji malo vrte....pa ima ih dosta i tebe da pitam (nisam upucen ali...)
    No comment. Ali bas...

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    koliko vrti tvoj 2.8 bmw motor?
    6300.
    TAKUMI

  23. #1398
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    1.4 TP MultiAir 170 HP TCT
    Radna zapremina: 1.368 kubika
    Snaga: 170 KS pri 5.500 o/min
    Obrtni moment: 230 Nm pri 2.250 o/min.
    Maksimalna brzina: 218 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 7,7 sec.
    Prosječna potrošnja: 5,2 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 30.000 km

    2.0 JTDM 170 HP TCT
    Radna zapremina: 1.956 kubika
    Snaga: 170 KS pri 4.000 o/min
    Obrtni moment: 350 Nm pri 1.750 o/min.
    Maksimalna brzina: 218 km/h
    Ubrzanje do 100 km/h (sa opterećenjem od 110 kg): 7,9 sec.
    Prosječna potrošnja: 4,5 l na 100 km (fabrički podatak)
    servisni interval: 35.000 km
    eto 2 motora iste snage s tim sto dizel ima 50% veci obrtni i opet benzinac bolje ubrzava ako je tacno da je razlika u potrosnji 0,7 litara (bez obzira sto sam siguran da i jedan i drugi u stvarnosti trose prosjecno bar litar-dva vise) po meni avetan onaj ko uzme dizela...osim ako isti nije jeftiniji u startu u sta prilicno sumnjam
    She is only here to annoy herself!

  24. #1399
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    E tako....

  25. #1400
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    ako prodaju 1500 cetvorocilindrasa za $78K u sred USA onda im stvarno skidam kapu
    She is only here to annoy herself!

Page 56 of 244 FirstFirst ... 64652535455565758596066106156 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ALFA ROMEO club
    By 2_fAsT_4_YoU in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5461
    Last Post: 17-03-11, 08:32
  2. K: Alfa Romeo 147 JTD
    By SteffaN in forum Ostali oglasi
    Replies: 112
    Last Post: 02-07-10, 10:53
  3. P: Alfa Romeo GTV V6 TB
    By brzi_pas in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-09, 17:48
  4. Alfa Romeo Fun Club CG
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 19
    Last Post: 01-02-08, 19:52
  5. Alfa Romeo Club Serbia
    By BRABUS in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-05, 09:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •