View Poll Results: Na parlamentarnim izborima ću glasati za:

Voters
258. You may not vote on this poll
  • Pozitivna Crna Gora - Darko Pajović

    92 35.66%
  • Hrvatska građanska inicijativa - Ljerka Dragičević

    2 0.78%
  • Koalicija Zajedno - Miloje Šestović

    2 0.78%
  • Koalicija Evropska Crna Gora - Milo Đukanović

    31 12.02%
  • Socijalistička narodna partija – Srđan Milić

    6 2.33%
  • Koalicija Srpski nacionalni savez – Ranko Kadić

    1 0.39%
  • Demokratski front - Miodrag Lekić

    44 17.05%
  • Bošnjačka stranka - Rafet Husović

    7 2.71%
  • Grupa građana „Albanska omladinska alijansa“

    0 0%
  • Srpska sloga - Jovan Markuš

    3 1.16%
  • Koalicija Force i Građanske inicijative - Vaselj Siništaj

    0 0%
  • Politički savez Demokratske partije, Albanske alternative i Demokratskog saveza - Fatmir Đeka

    0 0%
  • Koalicija DUA i Partije demokratskog prosperiteta - Mehmet Zenka

    1 0.39%
  • Još vagam

    19 7.36%
  • Ne izlazim na izbore / neću glasati

    50 19.38%
Page 42 of 64 FirstFirst ... 3238394041424344454652 ... LastLast
Results 1,026 to 1,050 of 1579

Thread: Parlamentarni izbori 2012

  1. #1026
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,043
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    81
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Iako nisi mene pitao evo da ja pokusam. Treba da se pojave posteni i hrabri pojedinci iz vlade, iz tuzilastva, sudije, policajci, inspektori...koji bi pocistili unutrasnja korumpirana g****. Pa cak i po cijeni smrti, ukoliko su toliko veliki patriote.
    Nazalost to vidjamo samo u filmovima.
    Ili da narod krene u puch.
    Siguran sam da ima i takvih ljudi, koji bi bili spremni da se zrtvuju u toj borbi protiv korumpiranih smradova. Medjutim kad pogledaju u nazad zadnjih 20 godina vide da ima 40 "nerasvijetljenih ubistava", od mafijasa do visokih drzavnih funkcionera. Kad razmisle dodju do zakljucka da ce i njihova smrt biti samo jos jedan zataskani slucaj. Evo poslednji slucaj koliko se sjecam su cetvorica pogranicnih policajaca koji su pokusali da ukazu na nepravilnosti u radu i sta se desilo? Svi su napustili drzavu jer im niko ne garantuje bezbjednost. I o cemu dalje da pricamo?

  2. #1027
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,916
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    O benzinu i o autima..
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  3. #1028
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,043
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    81
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Pravi se da ne znas nista o tome ili ces morat kod rodbine u Luxemburg.

  4. #1029
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

  5. #1030
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    "Iz Ministarstva su kazali da su cijene benzina pale jer je prethodni obračunski period obilježio relativno stabilan valutni odnos eura i dolara, kao i stabilne vrijednosti dizel goriva na Platt’s kotacijama."

    hoće li mi koji ekonomista objasnit kako cijene padaju ako je sve STABILNO?!
    She is only here to annoy herself!

  6. #1031
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo mogu ja. Na isti nacin kao sto 1 meleon postaje 11. Obrtanjem i okretanjem - Eppur si muove - kako vole Galileja
    Naravno da ce se naci neko objasnjenje tipa "stabilnost = rast povjerenja = povoljnost = nevidljiva ruka" i to je to

  7. #1032
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    6,385
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    2,093
    Thanked in
    779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    evo mogu ja. Na isti nacin kao sto 1 meleon postaje 11. Obrtanjem i okretanjem - Eppur si muove - kako vole Galileja
    Naravno da ce se naci neko objasnjenje tipa "stabilnost = rast povjerenja = povoljnost = nevidljiva ruka" i to je to
    =izbori...

  8. #1033
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,265
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,656
    Thanked in
    3,825 Posts

    Default

    Nesam ekonomista, ali kad bih ja htio da zgrćem pare bez prećeranog rizika, uradio bih sljedeće: kad mi je situacija malo nestabilna i nisam siguran oće li bit redovnog snabdijevanja gorivom (nebitno da li je u pitanju odnos između valuta, situacija na Bliskom istoku, smanjenje proizvodnje nafte ili bilo šta drugo), onda fino dignem cijene na nerealan nivo, čisto da mi se ne desi da, iz bilo kog razloga, cijena na svjetskom tržištu skoči, a ja moram 15 dana da prodajem gorivo po nižoj cijeni od one koju mogu da postignem. Daleko bilo da mi marža bude samo desetak posto. Kad nema opasnosti od povećanja cijena goriva u tih petnaestak dana (sve je stabilno), ajde de, malo ću spuštit cijene jer mi se teško može desit da izgubim profit samo zato što su mi cijene bile na realnom nivou, a na svjetskom tržištu one skoče.

    U suštini, to je vraćanje na staro stanje, ali ne baš potpuno. Uvijek je to novo stanje na višem nivou od nekog starog stanja koje bi realno moglo da se postigne.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #1034
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A sta mislis da naftasi rade drugacije Kad poraste cijena na berzi śutri dan poslupi, a kad padne cijena na berzi onda kazu "jes pala ali to su jos one stare zalihe kad nafta bila u krv skupa."

  10. #1035
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,265
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,656
    Thanked in
    3,825 Posts

    Default

    Ja sveukupno za tržište i pričam. Pa kad se tome doda i ugradnja, nije ista cijena. A kod nas je konkretno tako bilo kad su se mijenjale cijene cigara naniže prije neku godinu, a trafike prodavale po istim cijenama sa izgovorom o zalihama.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #1036
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,119
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    To ne moze da se radi u zemlji gdje vlada odredjuje cijene nafte.
    Pazi sta bi se desilo,
    ECO bi ispraznio rezervoare relativno brzo, i poceo da prodaje skuplje gorivo, dok bi LUKOIL npr imao jos pola rezervoara starog goriva po jeftinoj cijeni, i onda bi bilo da je u tom periodu LUKOIL najjeftinija pumpa... bile bi razlicite cijene na pumpama


    ...i onda dodjemo do toga da je drzava ta koja je odredila da ne moze biti taj sistem koji ti Hari Krisna rece.
    U zemljama gdje vlada ne odredjuje cijene goriva, upravo je taj ispravni sistem, tako da, hvala vladi Crne Gore !
    Njak Njak Njak

  12. #1037
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,114
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Svi za Mila da glasate jer mi znamo zasto!

  13. #1038
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Siguran sam da ima i takvih ljudi, koji bi bili spremni da se zrtvuju u toj borbi protiv korumpiranih smradova. Medjutim kad pogledaju u nazad zadnjih 20 godina vide da ima 40 "nerasvijetljenih ubistava", od mafijasa do visokih drzavnih funkcionera. Kad razmisle dodju do zakljucka da ce i njihova smrt biti samo jos jedan zataskani slucaj. Evo poslednji slucaj koliko se sjecam su cetvorica pogranicnih policajaca koji su pokusali da ukazu na nepravilnosti u radu i sta se desilo? Svi su napustili drzavu jer im niko ne garantuje bezbjednost. I o cemu dalje da pricamo?
    Pa jeste, to tako svugdje funkcionise cak i u najdemokratskijoj zemlji USA.
    Ceste smjene vlasti narodnom voljom bi makar mogle da stvore rat medju mafijom i kriminalcima.
    Kod nas je pogodno tlo za to jer ima na kile raznih partija.

  14. #1039
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesam li vam nedostajao? Kako ne.. irate:

    Elem, izbori su blizu.

    Pozitivna uspijeva da kida glasove ECG i to po vešćem tempu nego što su se nadali u DPS. Toga su doduše i bili svjesni u DPS pa su pustili Bošnjačku i Hrvatsku srani da izađu same, jer zbog manjinskog zakona sigurno osvajaju mandate. S jedne strane dobro bi bilo da DPS izgubi, a s druge strne je pitanje, šta ako pobijede? Kako misle da isprte do proljeća.

    Veliki poljubac za Demagigora Lukšića i današnju izjavu "Oni koji se protive našime kreditnim zaduživanjima se zalažu za manje plate". Kakvo perfidno zamajavanje budžetskih korisnika?! Mislim, šta vi radite kad ostajete bez para? Zaduižite se i nastavljate sa istim načinom trošenja ili nešto mijenjate? Logično je da smanjite troškove, investirate i slično. Jok Igor, on se zadužuje, jer zna da ih on neće vraćati.

    AVANTI MOJTENEGRO
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  15. #1040
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,579
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Vrlo korektan post. Većinski i ispravan, osim da 99% zastupnika tog mišljenja ima i mišljenje da promjena vlasti završava čitav poso. Odnosno, ne zadire u suštinu.
    Nemam tih iluzija, cak me ne bi iznenadilo da nova vlast ne bude previse bolja od prethodne. Vazna je cinjenica promjene vlasti, jednom kad ljudi shvate da je to moguce, proces mijenjanja lose vlasti za nesto bolju mozemo ponavljati dok ne dobijemo zeljeni rezultat.

    .
    * Ta grana na koju shjede ti je često korišten izraz, koji jako zvuči a ne znači ništa, odnosno, upitno korisno a svakako prećerano uprošćavanje ipak malo složenijih stvari. Za ovaj trenutak je sasvim realno ( a da ne pominjemo pragmatično ), da i te kako ponajveći dio DPS-a reinstalaciju zaribalog sistema vidi kao napredak partije, a ne ukidanje aparata za disanje. Prvo, zato što je jasno ko dan da to mora da se radi e ne može drugačije, usled mnogo faktora, i drugo, što nije DPS jedno živo biće sa jednom dušom, no ih tamo ipak ima raznih. Ili stvarno logiciraš da 40% građana Crne Gore živi i oće da živi od lupežanja, svi ko jedan?
    Mislim da pripisujes tim ljudima vlastitu racionalnost. Kad pricam sa njima svako priznaje da nesto nije u redu i da partiji trebaju reforme. Ali 99% vremena i energije se trosi na nadgornjavanje, otimanje oko tendera, poslova, poslica, bespovratnih kredita, sefove paznje, ljubavnica i slicnih stvari od javnog interesa.

  16. #1041
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    s obzirom da je luksic izjavio da su oni jedina ozbiljna politicka partija u CG i da oni daju obecanja i program koji mogu da ispune, postavicu 3 pitanja u jednom. autoput, zaobilaznica oko HN-a, most na verige - dje su??? ova prva stavka je novija, ali ove druge dvije se vrte vec 20 godina.
    <--- leuk

  17. #1042
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidimose View Post
    s obzirom da je luksic izjavio da su oni jedina ozbiljna politicka partija u CG i da oni daju obecanja i program koji mogu da ispune, postavicu 3 pitanja u jednom. autoput, zaobilaznica oko HN-a, most na verige - dje su??? ova prva stavka je novija, ali ove druge dvije se vrte vec 20 godina.
    I on će da ti odgovori sa RECESIJA
    Mi smo u stvari 10 god. planirali da izgradimo to što smo obećavali i taman da počnemo kad nastupi RECESIJA.
    Vidite kako smo sačuvali CG od recesije, njeni građani ne žive gore nego što su živjeli prije nje.

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #1043
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nemam tih iluzija, cak me ne bi iznenadilo da nova vlast ne bude previse bolja od prethodne. Vazna je cinjenica promjene vlasti, jednom kad ljudi shvate da je to moguce, proces mijenjanja lose vlasti za nesto bolju mozemo ponavljati dok ne dobijemo zeljeni rezultat.



    Mislim da pripisujes tim ljudima vlastitu racionalnost. Kad pricam sa njima svako priznaje da nesto nije u redu i da partiji trebaju reforme. Ali 99% vremena i energije se trosi na nadgornjavanje, otimanje oko tendera, poslova, poslica, bespovratnih kredita, sefove paznje, ljubavnica i slicnih stvari od javnog interesa.
    Nije mi zto najvažnije, nego NAPREDAK CRNE GORE!!!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #1044
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    24,697
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    718 Posts

    Default

    Danas dobio ponudu od 70e da prodam licnu,sto mislite vi o tome?

    Takodje jel' ovo laz sto kazem...Izvedite me na pravi put..

  20. #1045
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,737
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako nisi - mijenjaj nick
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  21. #1046
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    zar ne bjese 100?
    She is only here to annoy herself!

  22. #1047
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,778
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Prodaju se i za 50e.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  23. #1048
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    18,242
    Thanks Thanks Given 
    319
    Thanks Thanks Received 
    2,196
    Thanked in
    795 Posts

    Default

    To ne postoji daj dokaze

  24. #1049
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,455
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ja moju cijenim 1000, a ne ne, nece mi tamo neka aktivistkinja DPS-a trljat medjunozje s mojom licnom, zamisljajuci da ja to uzvio radim, nisam ja jeftin, no ima da plati
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  25. #1050
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    24,697
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    718 Posts

    Default

    To mi je na facebook stiglo,tako da detalje ne'odajem,ne bi bilo lijepo.

    A toga nema kod nas. sve posteno.

Page 42 of 64 FirstFirst ... 3238394041424344454652 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  2. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  3. Replies: 0
    Last Post: 04-11-11, 22:10
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •