View Poll Results: Na parlamentarnim izborima ću glasati za:

Voters
258. You may not vote on this poll
  • Pozitivna Crna Gora - Darko Pajović

    92 35.66%
  • Hrvatska građanska inicijativa - Ljerka Dragičević

    2 0.78%
  • Koalicija Zajedno - Miloje Šestović

    2 0.78%
  • Koalicija Evropska Crna Gora - Milo Đukanović

    31 12.02%
  • Socijalistička narodna partija – Srđan Milić

    6 2.33%
  • Koalicija Srpski nacionalni savez – Ranko Kadić

    1 0.39%
  • Demokratski front - Miodrag Lekić

    44 17.05%
  • Bošnjačka stranka - Rafet Husović

    7 2.71%
  • Grupa građana „Albanska omladinska alijansa“

    0 0%
  • Srpska sloga - Jovan Markuš

    3 1.16%
  • Koalicija Force i Građanske inicijative - Vaselj Siništaj

    0 0%
  • Politički savez Demokratske partije, Albanske alternative i Demokratskog saveza - Fatmir Đeka

    0 0%
  • Koalicija DUA i Partije demokratskog prosperiteta - Mehmet Zenka

    1 0.39%
  • Još vagam

    19 7.36%
  • Ne izlazim na izbore / neću glasati

    50 19.38%
Page 32 of 64 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 776 to 800 of 1579

Thread: Parlamentarni izbori 2012

  1. #776
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Oni su jasno rekli da drzava tj vlada treba mnogo vise da se oslanja na nestranacke strucnjake, a ne iskljucivo na partijske vojnike. I to treba da bude tako, ako mislimo naprijed.
    Ovo "naprijed" previse koristite.. Normalno je da se ide naprijed, vrijeme ide naprijed itd.. To je suvisna ijec koja ne znaci nista pa su je i ovi iz vladajuce koalicije uzeli kao takvu - besmisleno, sto pokazuje i njihov "trud" oko kampanje.
    "Treba" - ne znaci nista. Isto sto sam rekla za Pozitivnu vazi i za vladajucu koaliciju kad su u pitanju experti na svjetskom nivou. Pokupili su neke "znj" strance za fiskalnu politiku kojima se dopada uvazavanje u CG i mlate praznu slamu otaljavajuci posao (veze s mozgom), iz ekonomije uopste (strani profesorcici bez biznis iskustva ni u jednoj sferi ekonomije- bleferi zbog lakseg skolovanja djece SDP/DPSovaca) neke lokalne savjetnike koji nisu uspjeli u svom poslu pa da ih uhljebe jer znaju neki strani jezik, i naravno cast nekim izuzecima, eto to je to.. Nista novo ne predlazu oni iz Pozitivne sto ovi iz vladajuce ne rade ali na nivou koji je takav kakav jeste -"uspjesnost" tih kapaciteta je vidljiva sa rezultatima CG u bilo cemu.

    No, hajde da pokusamo "vidjeti" situaciju "pripreme" za sledece izbore za 4 god, ako Vasa Pozitivna dostigne neki ucesnicki Parlamentarni nivo..
    Samostalni, bez koalicije - protiv vladajuce.. Jasno. Za 4 godine sta mogu uraditi? Medijski pokriveni (ukoliko ne dodje do nekog finansijskog sloma medija njihovih mentora - kriza itd), uce u hodu.. Koliko uticaja kao takvi mogu imati u Parlamentu? Njih nekoliko "nezavisnih"? Sto ce se cuti njihova rijec u nekim temama(mnoge teme znamo da svjesno odbijaju da komentarisu)? Sto ce pojedinacno postati poznati javnosti koja prati te sarade u Skupstini- koji obrazovni nivo ljudi prate Skupstinu? Postoji li mogucnost da neko od tih nekoliko poslanika bude kupljen, ucijenjen ili da predje u neku drugu partiju ili sta god, i onda sta?
    Za 4 godine njihovog sjedenja u skupstini sta Drzavi i glasacima donosi?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 03-10-12 at 12:04.

  2. #777
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,157
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    977
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    vidim uveliko se radi asfalt...ma dobro je sve samo neka asfaltiraju ulice...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #778
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    vidim uveliko se radi asfalt...ma dobro je sve samo neka asfaltiraju ulice...
    Dje to, btw?
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #779
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,157
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    977
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    npr zabjelo,masline...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  5. #780
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    281
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Dje to, btw?
    Npr. Kroz cijelu opštinu Bar. Ubiše se od raborte. Asfaltira se na sve strane. Prave tereni za omaladinu. Ima još dosta toga ali svi znamo kako to ide ođe kod nas...

    Nego kad prođu izbori sve stane od jednom. I onda čekajući sledeće izbore četri godine nekako brzo prođu pa ti se sve čini kao da se ipak nešto radi i završava a ono prođe 20 godina onako kao da je 20 minuta i kad se sve sabere ispada da se sve radilo i uređivalo svega 5-6 puta od kada sam se ja rodio ili od kada sam svijestan nekih stvari, računajući da su izbori svake četvrte godine. Izgleda nam je tako suđeno...
    This time next year we'll be millionaires

  6. #781
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ovo "naprijed" previse koristite.. Normalno je da se ide naprijed, vrijeme ide naprijed itd.. To je suvisna ijec koja ne znaci nista pa su je i ovi iz vladajuce koalicije uzeli kao takvu - besmisleno, sto pokazuje i njihov "trud" oko kampanje.
    "Treba" - ne znaci nista. Isto sto sam rekla za Pozitivnu vazi i za vladajucu koaliciju kad su u pitanju experti na svjetskom nivou. Pokupili su neke "znj" strance za fiskalnu politiku kojima se dopada uvazavanje u CG i mlate praznu slamu otaljavajuci posao (veze s mozgom), iz ekonomije uopste (strani profesorcici bez biznis iskustva ni u jednoj sferi ekonomije- bleferi zbog lakseg skolovanja djece SDP/DPSovaca) neke lokalne savjetnike koji nisu uspjeli u svom poslu pa da ih uhljebe jer znaju neki strani jezik, i naravno cast nekim izuzecima, eto to je to.. Nista novo ne predlazu oni iz Pozitivne sto ovi iz vladajuce ne rade ali na nivou koji je takav kakav jeste -"uspjesnost" tih kapaciteta je vidljiva sa rezultatima CG u bilo cemu.

    No, hajde da pokusamo "vidjeti" situaciju "pripreme" za sledece izbore za 4 god, ako Vasa Pozitivna dostigne neki ucesnicki Parlamentarni nivo..
    Samostalni, bez koalicije - protiv vladajuce.. Jasno. Za 4 godine sta mogu uraditi? Medijski pokriveni (ukoliko ne dodje do nekog finansijskog sloma medija njihovih mentora - kriza itd), uce u hodu.. Koliko uticaja kao takvi mogu imati u Parlamentu? Njih nekoliko "nezavisnih"? Sto ce se cuti njihova rijec u nekim temama(mnoge teme znamo da svjesno odbijaju da komentarisu)? Sto ce pojedinacno postati poznati javnosti koja prati te sarade u Skupstini- koji obrazovni nivo ljudi prate Skupstinu? Postoji li mogucnost da neko od tih nekoliko poslanika bude kupljen, ucijenjen ili da predje u neku drugu partiju ili sta god, i onda sta?
    Za 4 godine njihovog sjedenja u skupstini sta Drzavi i glasacima donosi?

    Hvala Lepo
    Zar nije svima jasno da g. Perović, postupajući po svim pravilima volje za moć i pravilima političke igre, finansira dvije opozicione partije koje animiraju suprostavljena biračka tijela, dakle on faktički materijalno ne pokriva samo manjine ( bar ja ne znam za to)....To kažem zato što DF animira prosrpsko biračko tijelo, a PZCG procrnogorsko, tako da g.Perović, kao finansijer, ima win-win kombinaciju i animira sve one koji nisu debelo interesno zainteresovani i motivisani, ili duboko svjesni koliko je MNE krhka tvorevina, pa ne žele da eksperimentišu sa najvećim blagom posle porodice, zdravlja i ugleda-a to je sloboda i integritet države u kojoj osoba živi i u kojoj mu odrasta potomstvo.

    Naime smatram da je MNE vrlo krhka državna tvorevina, poput nejljepšeg djeteta,ali koje je staro samo 6 godina...i samim tim vrlo je ranjivo i još slabašno, te mu još treba maksimalna podrška od partija koje su"suverenističke", a Pokret za Evropsku Crnu Goru je za tu ulogu BUKVALNO NEZAMJENLJIV!! Molim da o iznijetom dva puta razmisle oni koji žele da CG opstane kao potpuno suverena zemlja...jer se PAŽLJIVO MORA VAGATI PRIORITET U KONKRETNOJ POLITIČKOJ SITUACIJI U OKTOBRU 2012! Ja mislim da je DPSDP trenutno najpouzdaniji za strateške ciljeve moje zemlje, a moji politički oponenti da je vrijeme za promjene po svaku cijenu. Oba stava su legitimna i mogu se braniti, ali valja dobro razmisliti.

    Još nešto o g. Peroviću: 99,99% partijskog (koalicionog) članstva PCG i DF ne mora ni znati za to privatno finansiranje njihovih partija i posljedice takve finansijske podrške! Najbolji primjer su nedavni izbori u Srbiji. Sjetite se kako je Mišković NAREDIO da Dinkić mora u vlast i kako je došlo do "lupinga" preko noći i do odluke da SPS napustu UGOVORENU KOALICIJU, U KOJU JE TADIĆ VJEROVAO BEZ OSTATKA. Dačić je sproveo tu maestralnu kombinaciju, a to je uradio kako bi ispoštovao njegovog finansijera MIškovića, koji je imao veliki interes da povrati veliki novac koji je u Dinkićevu partiju bio uložen od pomenutog i njegovih ortaka...a tako veliki novac se mogao zaraditi samo sa pozicije ministra za privredu i investicije, koja pozocija daje priliku da se utiče na poslove i koncesije! Pa će ubuduće Dinkić da daje poslove "onome kome treba" i kome je dužan (naravno da će to biti novoregistrovane firme, sa novim igračima i direktorima firmi koji dobijaju tendere i koncesije, a da se oni koji koji vuku konce neće pominjati). I to je ona prava, praktična, politika!!! One koji se ne mogu sjetiti, jer im nije bilo poznato, evo ja informišem o tokovima moći i novca u okruženju, i tvrdim da su moje informacije 100% pouzdane kad se tiče ove inervencije u korist Dinkića. Kako su i Dačić i Nikolić bili finansiran od pomenutog biznismena (ma finansirao je Mišković i DS, ali su ipak glavni njihovi finansijeri bili Beko, Drakulić i drugi), to je naplaćeno otprilike na način kako sam rekao, i to je bio jedini put i način da Dinkić dodje na vlast (Tadić se zaleteo i rekao da sa njim neće u koaliciju po cijenu života...a eto imao je ko hoće ). Time su realizovani interesi najačeg srbijanskog oligarha, KAO I RUSIJE, koja ima veliki interes i velike direktne investicije u Srbiji.
    Ovo pričam radi male komparativne analize.
    Činjenica da u MNE pozicija nije igrala "djonom" prema g. Peroviću, kao što je srbijanska igrala svojevremeno prema Kariću ...napominjem da vlast uvjek može da igra prljavo, jer je po definiciji pozicija najjači mafijaš u jednoj državi (malo ljudi zna za tu super tačnu i proživljenu definiciju vlasti...ako se ne ponaša kao sofisticirani mafijaški bos treće generacije, poput Paćina u Kum 3, onda brzo padaju sa vlasti!)...medjutim, g.Peroviću je omogućeno takmičenje na političkoj areni CG, i to je za pohvalu.

    Pozdrav,

    PS
    Ako su ovi moji postovi neprimjereni za forum (predugački, preteški, previše subjektivni po nekima, neintesantni zato što se ne tiču direktno CG), ili iz bilo kog razloga, osim ako se neko ne slaže sa njima zbog mog političkog opredijeljenja (koje je moje "diskreciono pravo" )-molim da mi stavite na znanje...jer ne bih volio da zamaram nikoga...pa da "smanjim doživljaj" i želju za "voluminoznom" analizom.
    Last edited by Old Bone; 03-10-12 at 13:12.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  7. #782
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,587
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    To im je mnogo grdan autogol. Kao i ono sa Pedjom i njegovim simbolima. Pozitivnoj se ne desavaju nikakve slicne stvari i to je bas osvjezenje. Cak mi se svidja ta "pozitivnija" atmosfera u poslednje. Pajovic na twitter: "Upravo smo dosli autoputem Bar-Boljari, a prije toga smo docekali nase prijatelje na aerodrom u Beranama" Šou!
    istina, samo da ne naprave neki kiks do kraja...

    a status je bombastican

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Znaci ipak Vas plasi, pa i boli taj Vas strah? A dostojanstvo nista?
    Vi znate samo ono kako bi ste se Vi osjecali.. Zato, samo projektujete - iluziju.
    I, Samo kazem da slavite Vas boljitak na steti drugih.. A Vas boljitak je na stetu njihovog budzeta i njihovih familija. Od njih uzimate, pa nije lijepo da se "sladite" na ovakav nacin. Njihov "ljeb" jedete.

    Nego, pitanja za one koji imaju predstavu kako bi koja od ponudjenih stranaka i koalicija vodili Drzavu.. Da li se moze opisati sposobnost i u kojim smjerovima, bazirano na broju kvalitetnih strucnih osoba koje su u njihovim redovima. Da li postoji dovoljan kapacitet za pokrivanje funkcija. U tom kontekstu je djetinjasto arogantna prica Pozitivne koja kaze nece u koaliciju ni sa kim, sto u prevodu znaci da oni imaju pun kapacitet strucnih osoba da pokriju sve institucionalne "polozaje" u Drzavi.
    Kad bi svi glasali za bilo koju partiju i koaliciju, na sta bi to licilo? Ove sadasnje na vlasti pratite vec 23 godine sta i kako rade i treba im josh 8 god vremena da se organizuju (sto je ukupno kako kazu, vjerovatno da im i najmladja decica porastu, skoluju se po svijetu, sopinguju, pozene izmedju sebe po partijskoj duznosti i bice sve ok, pa..



    Hvala Lepo

    p.s. Samo pomislim, ako bi po sposobnosti i navici i novima trebalo 30 god.. auh..

    vidim da ce poslije 14.10. da se neki opet izgube sa foruma kao sto su se neki gubili ranijih iybornih ciklusa i registorvali sa novim nickovima
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  8. #783
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,275
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    pricate o finansiranju i biznismenima i ostalim stvarima u politici. pa ko se imalo razumije u politici zna da je to normalno , ko je ucio ustav i pravo gradjana zna kako funkcionisu politicke partije.
    pa svuda po svjetu u i mnogo demokradskijim sredinama od nase postoje mocnici koji finansiraju a time i kontrolisu politicare koji dodju na vlast. znaci ne postoji ta zemlja koja ne funkcionise tako, a naravno da taj finansijer ocekuje poslije da mu se vrati taj ulozen novac. jedino je nas DPS samofinasirajuca stranka, toliko je dugo u tome da njoj i ne trebaju finansijeri sada. tako nemojte otkrivati toplu vodu , imam je u bolijer.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #784
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Zar nije svima jasno da g. Perović, postupajući po svim pravilima volje za moć i pravilima političke igre, finansira dvije opozicione partije koje animiraju suprostavljena biračka tijela, dakle materijalno ne pokriva samo manjine ( bar ja ne znam za to)....DF prosrpsko biračko tijelo, a PZCG procrnogorska, tako da on ima win-win kombinaciju za sve one koji nisu debelo interesno zainteresovani i motivisani, ili duboko svjesni koliko je MNE krhka tvorevina, poput nejljepšeg djeteta, koje je staro samo 6 godina...i samim tim vrlo je ranjivo i još slabašno, te mu još treba maksimalna podrška od partija koje su"suverenističke", a Pokret za Evropsku Crnu Goru je za tu ulogu BUKVALNO NEZAMJENLJIV!!
    Nije g. Perovic kao pojedinac sa novcem u akcijama svojih medijskih kuca i kamate u CKB na osnovu deponovanog, ni priblizan ovim koji su kapital rokadama poizbacali po svijetu. Mali je on u odnosu na druge u CG. Za jedno odvojeno milionce iz istog mjesta, ovi iz vlasti su morali dobiti bar 100 u masi. Politika - rekoste. A sto se tice ostalih, pa trosi se, ulaze se, placaju krediti itd.. Malo bi pregalantno djelovalo u ovoj ekonomskoj situaciji i to iz matematicke perspektive - da se toliko neko raznosi. Sto se tice finansiranja kvazi opozicionih stranaka, na ovaj ili onaj nacin, ili njihovih pojedinaca, sve sa poklonima, stipendijama i poslovima za njihovu decicu, pa stanovima, poslovnim prohodnim putevima i prastanja poreza, struje, dugova.. Iha ko tu vodi kompletnu CG kvazi parlamentarnu scenu?

    Još nešto:99,99% partijskog (koalicionog) članstva PCG i DF ne mora ni znati za to privatno finansiranje i posljedice takve finansijske podrške! Sjetite se kako je Mišković NAREDIO da Dinkić mora u vlast, da "zaradi" veliki novac koji je u njegovu partiju od pomenutog i njegovih ortaka uložen...a mogao ga je zaraditi samo sa pozicije ministra za privredu i investicije, koji daje poslove i koncesije! Sad će Dinkić da daje poslove "onome kome treba" (naravno da će to biti novoregistrovane firme, sa novim igračima i direktorima firmi koji dobijaju tendere i koncesije, a da se oni koji koji vuku konce neće pominjati). To je politika!!!
    Da definisemo preciznije - to je "tranziciona" gramziva politika politicara drzava juzne polulopte i Balkana do ulaska CRO u EU - evoluirali..
    Srbija je Drzava koja ima reflektivnu moc nad CG u najgorem smislu nazalost.. Ono dobro iz Srbije se ne reflektuje nikako.
    Gospodinu Miskovicu je uzet debeo "reket" od drzave u stotinama miliona, i kao takav je "smiren" da "prezivi" njegov biznis. To vjerovatno znate.
    Inace zanimljivija je uticajna linija Ruske Jakic sa poznatim kapitalom i biznisom uz naravno i CG i regionu poznatog- uticajnog "medijskog" maga..
    One koji se ne mogu sjetiti, jer im nije bilo poznato, evo ja informišem o tokovima moći i novca u okruženju, i tvrdim da su moje informacije 100% pouzdane kad se tiče ove inervencije u korist Dinkića. Dačiću je NAREDJENO da predje u koaliciju sa Nikolilćem, a da prethodno formira koaliciju sa Dinkićem, te da ga postavi tamo gdje kontroliše novac i biznis. Kako je i Nikolić bio finansiran od pomenutog biznismena, a jedini put i način da dodje na vlast je bio ovaj koji je sproveden, eto tako su realitovani interesi srbijanske finansijske oligarhije i Rusije, koja ima veliki interes i velike direktne investicije u Srbiji.
    Sto se tice ulaganja Rusije u Srbiju, ta prica je smijesna, jer sve sto su uzeli (drzavnu naftnu industriju) su uzeli bagatelno i na stetu Srbije. Ostalo su debelo izmoljeni moguci krediti. Sve sto vice g. Nikolic, da voli Rusiju najvise na svijetu, ali vise Srbiju i slicne gluposti, jeste uzaludno i smijesno, znajuci da Rusija nije trepnula kad je dala 5 milijardi Islandu da se izvuce iz krize, kad ni Norveska (a njihovi ljudi) nije mrdnula prstom. Toliko o "ljubavi" i sto Srbi misle da navuku Ruse..
    Kupovina polj. proizvoda i odrzavanje te linije, uz beneficije uvoza sa 'prepakiranjem' (zbog sopstvene Ruske drzave), to je to.

    Takodje je činjenica da pozicija nije igrala "djonom", kao što je srbijanska postupala prema Kariću svojevremeno...A vlast uvjek može da igra prljavo, jer je po definiciji pozicija najjači mafijaš u jednoj državi (malo ljudi zna za tu super tačnu i proživljenu definiciju vlasti...ako se ne ponaša kao sofisticirani mafijaški bos treće generacije, poput Paćina u Kum 3, onda brzo padaju sa vlasti!)...medjutim, g.Peroviću je omogućeno takmičenje na političkoj areni CG, i to je za pohvalu.
    Ako je ta normalnost savremenih kontrola desavanja (bile su i ranije ali su primitivci mislili da mogu svasta raditi a da to niko ne vidi jer oni zmure dok rabotaju), nesto za pohvalu...onda..
    Svakome je omoguceno i u zapadnom svijetu, ukoliko je taj bistar toliko da krece s vrha, a ne sa dna.. Na dnu ih pojedu sitne ribe u startu.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 03-10-12 at 13:19.

  10. #785
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Jedini smisleni zaključak koji uspijevam da povučem iz onoga što pišeš je da ti, na neki način, lično smeta što su Crnogorci većinski narod u Crnoj Gor
    E kako ga zaključuješ... Do te mjere dobro da te molim da više nemoj da zaključuješ...

  11. #786
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    E kako ga zaključuješ... Do te mjere dobro da te molim da više nemoj da zaključuješ...
    Naravno da neću, lijepa riječ i gvozdena vrata otvara.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. #787
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,729
    Thanks Thanks Given 
    228
    Thanks Thanks Received 
    118
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Razumijem da neko na politickoj sceni ne vidi stranku za koju bi glasao, ali opet ne razumijem ljude koji se godinama zale, kukaju i proklinju rezim, a onda kad dodju izbori ostanu doma jer ,,opozicija je nikakva''.
    P r i m o r a c

  13. #788
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,268
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,657
    Thanked in
    3,826 Posts

    Default

    Hm, očuvanje suverenosti... Krivo mi je da se formalno pravni suverenitet jedne države u praksi odražava kao totalna nemoć u odnosu na nekoliko pojedinaca. Mislim, jasno je meni da bi u bilo kakvoj zajednici pojedinci bili neđe van granica Crne Gore (kao što su i bili), ali me nimalo ne tješi to što me sistematski uništavaju domaće bitange. Ko je malo čitao Fromm-a, zna za razliku između slobode "za" i slobode "od".
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #789
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Maliciozno, i, vjerovao ili ne, sa elementima jednog specifičnog krivičnog djela.

    Prvo, od konstatacije jednog člana foruma načinio si konstrukciju o svojevrsnoj ugroženosti jedne nacionalne manjine u Državi Crnoj Gori. Da ne pominjem što je ta izjava sasvim jasna, i tiče se političkog pragmatizma, odnosno, kalkulacije efektivnog prodora u ciljano biračko tijelo u situaciji đe pojavno lice stranke predstavljaju ljudi sa kojima se većinski dio birača za makar i nijansu teže identifikuje. Opet, ovo je političko- pragmatična kalkulacija, i ni na koji način ne ugrožava niti vrijeđa manjinu o kojoj govoriš. Drugačije bi bilo da čoek ustvrdi da predstavnika te manjine na bitnim mjestima u stranci ne treba ni da bude, onda tvoja konstrukcija ne bi bila maliciozna zamjena teza no notorna istina.

    Drugo, niko u Državi Crnoj Gori nije obavezan da voli nacionalne Crnogorce, niti da se identifikuje s njima. Ali su svi njeni građani obavezni da poštuju Državu Crnu Goru, kao i da prihvate činjenicu da nacionalni Crnogorci jesu većinski narod u istoj. Istorijski fakticitet da je upravo taj narod stvorio i očuvao Državu Crnu Goru ne ugrožava bilo koga na bilo koji način, nema potrebe da uvodiš istorijski nedokazane činjenice u ovu priču, jer sa time nemaju bilo kakve veze.

    Opet, suština svega je, ukoliko nisi razumio, da je priča počela od političkog pragmatizma, koji ti prenosiš na nivo nacionalnog statusa jedne manjine, a da pri tome ta manjina u Državi Crnoj Gori ima puni kapacitet građanskih prava jednak svim ostalim građanima, odnosno, nije ugrožena niti ponižena, kao ni bilo koja druga.
    Jedini smisleni zaključak koji uspijevam da povučem iz onoga što pišeš je da ti, na neki način, lično smeta što su Crnogorci većinski narod u Crnoj Gori, iako ne kapiram na koji način to bilo koga ođe ugrožava, a naročito do nivoa ovaca za šišanje ili nadničenje, a još manje do istraga bilo koga i čega.
    B+G,
    Neizmjerno hvala što si (ovo se dešava sad već drugi put) na izuzetno jasan način objasnio ono što je ostalo nedorečeno, i što vidim da je (ne vjerujem iz zle namjere 11/11/11, već zBog njegove povišene osjetljivosti) interpretirano pogrešno.

    Sve si zaista lijepo objasnio i ja nemam potrebu ništa više dodat.

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Hehehe...
    Vazda li sam se smijao mojim Muslimanima/Bošnjacima te se pisahu kao Crnogorci...
    Eto rečenice da ih malo osvijesti...
    11/11/11,

    Crnogorci jesu i mogu biti i pravoslavni i muslimani i katolici ili ne znam već što...Svi su oni podjednako "pravi". Dakle, ovdje
    nije problem Pozitivne CG u njihovim prezimenima (Jasavić, Abazović, Micev itd), taman posla, već u činjenici da se navedene osobe ne osjećaju Crnogorcima već pripadnicima drugih naroda. No ni to samo po sebi ne bi bilo problem, već možda čak i bogatstvo Pozitivne, ali sve poprima drugačiju dimenziju ukoliko su baš ti troje (pored Pajovića) jedina 3 prepoznatljivija lica Pozitivne. Kako je to fino objasnio B+G, jednostavno ako stalno isturaš baš te ljude onda se većina stanovništva teže identifikuje s njima. Razumiješ sad o čemu je riječ?
    Moja namjera je bila da tek dobronamjerno skrenem pažnju na nešto o čemu bi u Pozitivnoj trebali imati senzibiliteta, a ne (ne daj Bože) da podvajam ljude i iste dijelim na "prave" i "krive".
    Lično sam ponosan na to što Crnogoraca ima i pravoslavnih i muslimana i katolika, pa čak i to što ih ima i ateista. To je najbolji dokaz da se radi o zdravoj i potpuno afirmisanoj naciji.
    Last edited by El Re; 04-10-12 at 18:40.

  15. #790
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,158
    Thanks Thanks Given 
    2,541
    Thanks Thanks Received 
    524
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...
    Drugo, niko u Državi Crnoj Gori nije obavezan da voli nacionalne Crnogorce, niti da se identifikuje s njima. Ali su svi njeni građani obavezni da poštuju Državu Crnu Goru, kao i da prihvate činjenicu da nacionalni Crnogorci jesu većinski narod u istoj. ...
    Naravno, da treba poštovati državu u jojoj se živi i radi. No to ne znači da ne treba raditi na njenom unapređenju, na promjenama...
    No, meni je malo problematičan dio koji sam boldovao. Na osnovu čega tvrdiš da su nacionalni Crnogorci većinski narod i da tu činjenicu treba poštovati?

  16. #791
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, ja bih u ovom trenutku zaboravio nacionalne podjele, kada je to nama dobra donijelo? Svi znamo ko smo, sto smo i od koga smo, to nam niko uzet nemoze, ono sto nam uzimaju i mogu uzeti je nasa sadasnjost i buducnost... Otrasceni samo zlo donose, ka' sto su ga uvijek i sijali...

  17. #792
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Nije nam dobra donijelo ni jedno ni drugo ni podjele ni bačanje nacije pod noge ka što su neki učinjeli prije stotinjak godina.
    Neki očigledno ne znaju ko su i od koga su.
    Jedni pokušavaju uzeti prošlost a drugi sadašnjost i budućnost,tako da..
    Znamo ko su ti ostrašćeni pa ih nazovi drugi put punim imenom,ok...

  18. #793
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    281
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Najveći problem je ta podjela koja je od 90tih baš izražena. Kad ljudi tako gledaju stvari onda mi recite što je ateista u CG i kako se on piše i u koju partiju on ide i svrstava se?
    To je taj problem i taktika koju koristi DPS evo već godinama, tada su ratovali sa svima okolo a sada ratuju sami za sebe unutar granica CG. Podijeliše nas na sve živo moguće pa onda se narod svađa i mrze jedni druge.A DPS vlada bez problema i boli ih uvo oćemo li se mi svađat ili ne, to im čak i odgovara.
    This time next year we'll be millionaires

  19. #794
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sparky, ta podjela je od kada postojimo, kad nismo mogli na druge "udarat" na sebe smo, pune su nam jame bratskih kostiju, mi vecih krvnika od nas samih nemamo niti nam trebaju... I sada je odlicno da se prebrojimo dje je ko i kome se klanja..., a fukare i lopove cemo cuvat' (jer oni imaju po jednu glavu za sve), kako mi to samo umijemo...

  20. #795
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    B+G,
    Neizmjerno hvala što si (ovo se dešava sad već drugi put) na izuzetno jasan način objasnio ono što je ostalo nedorečeno, i što vidim da je (ne vjerujem iz zle namjere 11/11/11, već zBog njegove povišene osjetljivosti) interpretirano pogrešno.

    Sve si zaista lijepo objasnio i ja nemam potrebu ništa više dodat.
    ...
    Vijugam i ja konotaciju drugog posta što čoek napisa, koliko god sarkastična bila. Ali joj istovremeno ne vidim mjesta, osim u slučaju da preskočim prvi post, kako si to tačno i postavio.
    I, skroz tačno opet, kontam i krajnje specifičan senzibilitet svih nas po navedenom pitanju, kroz koje se, žalosno ali tradicionalno, vječito krećemo od diskriminacije do pozitivne diskriminacije, jer nekakvom ekvilibrijumu nismo gotovi.

    Što se tiče onog dijela da se to dešava po drugi put, kuku majko, znam i ja kakvu to konotaciju na ovom mjestu može da ponese. Nadam se da razumiješ da bih, oba puta, ovo isto uradio i da se odnosilo na postove bilo koga drugog. Iako su, kako ja to vidim, tvoji postovi krajnje smisleni, koncizni i principijelni, tako da iskrivljena tumačenja baš umiju da upadnu u oči.
    Takođe se nadam da će se ođe otvorit i neka nova tema o Slavku i LSCG-u, ili bolje razmotrit ona mračna, memljiva dps-ovska strana moje ličnosti, ili će neko reć da je crveno najljepša boja na svijet, ma kakvi god đao, samo da obojica što prije dođemo u priliku da se posporimo ( i, po mogućnosti, amputiramo onaj zdravi dio ličnosti koji proizvodi poštovanje prema svemu iskreno mislećem i dobronamjernom u tom sporenju ), te time razbijemo sve glasove o homo- emotivnoj- udbaškoj vezi među nama, koje već čujem kako tutnje i čekaju da Hari i Amni skrenu đe pogled na par sekundi.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  21. #796
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Naravno, da treba poštovati državu u jojoj se živi i radi. No to ne znači da ne treba raditi na njenom unapređenju, na promjenama...
    No, meni je malo problematičan dio koji sam boldovao. Na osnovu čega tvrdiš da su nacionalni Crnogorci većinski narod i da tu činjenicu treba poštovati?
    Ne vidim potrebu da objašnjavam.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. #797
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,587
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Razumijem da neko na politickoj sceni ne vidi stranku za koju bi glasao, ali opet ne razumijem ljude koji se godinama zale, kukaju i proklinju rezim, a onda kad dodju izbori ostanu doma jer ,,opozicija je nikakva''.
    ja razumijem, zale se na vlast a sotaju kuci jer ne zele da glasaju vlast, a drugo nemaju za koga, jer nece da glasaju za veliku Srbiju... Nista tu cudno nema, ti koji ostaju kuci su u 90% Crnogorci koji nemaju z akoga glasati
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  23. #798
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Imate sve na netu oko izjasnjavanja, kad su bili jedno, kad drugo.. Na Berlinskom kongresu je priznata drzava, a kasnije su se pridruzili priznatoj drzavi CG ostale teritorije koje su danas CG. Zato, jesu Crnogorci stvorili CG, a drugi prisli, i dugo ponosno prihvatali da su Crnogorci.. I da, zna se da su te divlje plemenske teritorije (sa pametnim ljudima) shvatili cifru/ kostanje ucesca bilo koga na Berlinskom kongresu, pa su u cast i zahvalnost pridruzenja Drzavi CG, poklanjali najbolju lokalnu zemlju, sume itd Petrovicima. Znali su da bi bili i bez njihovog pitanja podijeljeni drugim drzavama. Zato nisu ni usli kao federativne terotorije, vec se pripojili Drzavi CG i prihvatili nacionalnost CG.
    No, ometa se tema sa ovakvim upadicama.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 03-10-12 at 17:24.

  24. #799
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih vas od srca zamolio da to ucinite, jer nacionalno - istorijskim frustracijama ovdje nije mjesto.

  25. #800
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    89 Posts

    Default

    Evo rezultata Cedemovih anketa neposredno prije izbora i upoređivanje sa rezultatima izbora, počev od referenduma 2006 . Zadnja kolona označava koliko su dodali/ oduzeli

    Referendum 2006


    Crna Gora kao nezavisna država
    CEDEM Rezultat Greška
    anketa / rezultat
    DA 56,3 % 55,5 % + 0,8 %
    NE 43,7 % 44,5 % - 0,8 %

    Parlamentarni izbori 2006

    Naziv liste CEDEM anketa Rezultati izbora Greška
    anketa / rezultat
    DPS-SDP 45,1% 48,62 % - 3,52 %
    SNP-NS-SS 18,8% 14,07 % + 4,73 %
    PzP 16,2% 13,13 % + 3,07 %
    Srpska lista 11,1% 14,68 % - 3,58 %
    Liberali i Bošnjacka
    stranka
    6,5% 3,76 % + 2,74 %



    Predsjednički izbori 2008

    Kandidat CEDEM anketa Rezultati izbora Greška
    anketa / rezultat
    Filip Vujanović 52,8 % 51,89 % + 0,91 %
    Andrija Mandić 19,1 % 19,55 % - 0,45 %
    Nebojša Medojević 18,3 % 16,64 % +1,66 %
    Srđan Milić 9,8 % 11,92 % - 2,12 %

    Parlamentarni izbori 2009

    Naziv liste CEDEM anketa Rezultati izbora Greška
    anketa / rezultat
    Evropska Crna Gora DPS. SDP. BS. HGI 51,2 % 51,02 % + 0,18 %
    SNP 16,8 % 16,54 % + 0,26 %
    Nova srpska demokratija 12,0 % 9,06 % + 2,94 %
    Pokret za promjene 6,3 % 5,93 % + 0,37 %
    Narodnjačka koalicija – NS, DSS 1,0 % 2,86 % - 1,86 %
    Koalicija LP, DC 2,9 % 2,66 % + 0,14 %
    Stranka penzionera i invalida 3,5 % 2,33 + 1,17 %

    Odstupanja su zaista minimalna, osim u slučaju parlamentarnih izbora 2006, ali nijesu bez razloga na sljedećoj stranici postavili grafikon (koji sam postavio) mogućnosti pregrupisavanja glasova. Doduše, prelivanje se odvijalo i u smjeru LP/ BS u SDPS (čega nije bilo u anketi). Ovo ostalo je bilo, skoro pa perfektno. Uopšte ne znam kako uspiju da nađu pravi uzorak u ovako heterogenoj sredini / sredinama, a isto me fascinira i kod CEMI-ja i preliminarnim rezultatima rađenih po uzorku. Da ne govorimo o tome da su po objavljivanju anketa uvijek od istih šarlatana (PZP, NOVA SD) optuživani da objavljuju lažne ankete a, da ironija bude veća, njihovi rezultati na izborima su bili gori od onih sa ankete. O izvinjenju i pokrivanju ušima nakon izbora je iluzorno i govoriti. Evo, baš da vidimo koliko će Bešić ovaj put pogoditi.
    Dick Laurent is dead!

Page 32 of 64 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  2. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  3. Replies: 0
    Last Post: 04-11-11, 22:10
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •