Page 112 of 745 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115116122162212612 ... LastLast
Results 2,776 to 2,800 of 18622

Thread: Gorivo!

  1. #2776
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,307
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    I 10 centi je litar u saudijsku arabiju ....
    Samo mi nije jasno sto pokusavas ...Duhovit nisi u svakom slucaju...
    Duhovit? Nisam ni pokušo biti.

    Saudijska Arabija, ako nisi znao, je jedan od najvećih svjetskih proizvođača nafte pa im može bit, za razliku od Crne Gore. Stoga ti je ovo poređenje idiotsko (sad pokušavam bit duhovit).

    A pošto ti nije jasno pokušavam da kažem da je priča o izborima i cijene goriva obična prdnjava

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Bolje imat no' nemat....

  2. #2777
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,402
    Thanks Thanks Given 
    327
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Jes, hvalim se... I kažem da ima skuplje gorivo no kod nas...

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    ko ti kriv kad sipas na autoput :mrgreen: Ja sam tu lekciju davno naucio
    (nečitko)

  3. #2778
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Duhovit? Nisam ni pokušo biti.

    Saudijska Arabija, ako nisi znao, je jedan od najvećih svjetskih proizvođača nafte pa im može bit, za razliku od Crne Gore. Stoga ti je ovo poređenje idiotsko (sad pokušavam bit duhovit).

    A pošto ti nije jasno pokušavam da kažem da je priča o izborima i cijene goriva obična prdnjava

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Mislim da si ti dao glupo poredjenje jer si prije svega htio da kazes ne treba da se bunimo i da je gorivo ok ! I sad mi opet nije jasno da li trolujes al mi se cini da nisi bistar za tako nesto...Jer mozes da pogledas prosjecne plate u Sloveniji i Italiji pa uporedis to sa nasim i onda bi trebalo da ukapiras zasto je kod njih donekle normalno da im cijena goriva bude 1.5 a kod nas NE !

  4. #2779
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,307
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    ko ti kriv kad sipas na autoput :mrgreen: Ja sam tu lekciju davno naucio
    Tek sam poslije vidio da ima i jeftinije ali ne puno (1,8 benzin)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Bolje imat no' nemat....

  5. #2780
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,402
    Thanks Thanks Given 
    327
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    jbg, u IT jos prosle godine u junu je Shell V-Power na autoputu bio 2 eura ili skoro toliko
    (nečitko)

  6. #2781
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Gorivo je 30% skuplje a standard - 10 puta bolji.
    TAKUMI

  7. #2782
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,307
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Mislim da si ti dao glupo poredjenje jer si prije svega htio da kazes ne treba da se bunimo i da je gorivo ok ! I sad mi opet nije jasno da li trolujes al mi se cini da nisi bistar za tako nesto...Jer mozes da pogledas prosjecne plate u Sloveniji i Italiji pa uporedis to sa nasim i onda bi trebalo da ukapiras zasto je kod njih donekle normalno da im cijena goriva bude 1.5 a kod nas NE !

    Ne vidim da sam išta upoređivo (ti si poredio Saudijsku Arabiju i Crnu Goru) a očigledno pojma nemaš šta sam htio reć. Al nema veze, ukapiraćeš... Pametan si ti...

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Bolje imat no' nemat....

  8. #2783
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    9,154
    Thanks Thanks Given 
    1,451
    Thanks Thanks Received 
    1,185
    Thanked in
    582 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post

    A pošto ti nije jasno pokušavam da kažem da je priča o izborima i cijene goriva obična prdnjava
    Ne razumijem sta hoces da kazes sa ovim?

  9. #2784
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,307
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ne razumijem sta hoces da kazes sa ovim?
    Ništa... Zaboravite... Samo sam se hvalio da sam u Italiji...

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Bolje imat no' nemat....

  10. #2785
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,487
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ajde jadan, kreneš iz NK i posle Budoša ga zaletiš do 120. Lagano do DG možeš na ler ako nema auta na putu
    Ne mozeš jer kod manastira ima ona uzbrdica

    Sent via pisaća mašina
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #2786
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,119
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    ...
    Da se razumijemo, i ja pizdim zbog poskupljenja goriva, ali cijenu goriva ne određuje standard nego cijena nafte, zahvatanja države i odnos dolara i eura (nafta se kotira u dolarima).
    ...
    Eto koliko se razumijes, a pricas ko najpametniji...

    Cijenu goriva odredjuje drzava, porez je ono sto cijenu naseg goriva cini rekordnom, a ne cijana nafte, i odnos dolara i eura...
    To sto si ti nabrojao utice na poskupljenje/pojeftinjenje, a na ove astronomske cijene utice porez, koji je prevelik za nas standard i diktira ga samo nasa drzava

    U jednom momentu je drzava smanjila akcize, i tad je gorivo pojeftinilo ja mislim 4 ili 5 centi ne sjecam se, znaci pojeftinjenje na koje nije uticala ni cijena nafte niti ista, nego cisto drzava
    Njak Njak Njak

  12. #2787
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    ne samo drzava nego i jugopetrol koji su poklonili grcima i koji sad slapa li slapa
    She is only here to annoy herself!

  13. #2788
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Neko se dobro napunio prodajom JPK-a.

    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk!
    TAKUMI

  14. #2789
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,455
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Neko se dobro napunio prodajom JPK-a.

    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk!
    Koliko znamo, Grci A ko jos, nadam se da cemo saznati
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  15. #2790
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,543
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne mozeš jer kod manastira ima ona uzbrdica

    Sent via pisaća mašina
    tacno tako , ali malo mu pridas gasa opet do 100 pa ga pustis opet.. Al ljudi ne vozite na ler, ne daj boze da morate naglo da kocite treba vam mnogo vise prostora nego kad je u brzini.. i manje ce da trosi kad je u 5 ili 6toj pa makni nogu sa gasa
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  16. #2791
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Akciza na bezolovni benzin koji kosta 1.50 Eura iznosi 0.46 Eura !!! A jos dodaj PDV te drzava uzme skoro pola od te cijene!!!

    http://www.cdm.me/ekonomija/radovic-...-cijene-goriva

  17. #2792
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,248
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    jbg, moramo nekako izac iz krize
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  18. #2793
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    prvo izguglaj kako se energije pretvaraju pa ce ti sve biti jasno, malo osnovne fizike i znacete kako da ustedite gorivo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #2794
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by changes View Post
    Jel istina da auto trosi gorivo prilikom kocenja dok je auto u leru?? to procitah u neke novine intervju nekog eminentnog strucnjaka kao autu treba velika snaga da zakoci i tom prilikom se sagorijeva i gorivo? zna li neko?. .

    Kocenje nema veze sa snagom motora. Ima vakum ali toliki vakum ne moze povecat potrosnju.
    TAKUMI

  20. #2795
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,248
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    jel to neki nas strucnjak radio u Nascar u F1?

    kocenje sa potrosnjom veze nema, pogotvo ne u leru, apsurd.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  21. #2796
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    fabia kad kocis koja energija se pretvara u koju energiju i sta se tu rasipa ? isto ko nestabilna voznja stalna ubrzavanja i kocenja kako reaguju na potrosnju a kako stabilna voznja sa sto manje promjena ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #2797
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,248
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    kocenje utice na potrosnju ako i samo ako si u brzini, pa se prilikom voznje u visokim obrtajima, zakoci i obrtaji panu na neke normalne, tipa 2000rpm, samim tim i potrosnja pada.. Ali kocenje nizbrdo, a auto u leru, apsolutno nikakvog uticaja na potrosnju nema.. Samo ne znam ko je lud da pored motornog kocenja nizbrdo, vozi u leru o.O
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  23. #2798
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kakva zabluda , svaki put kad kocis spustao se u leru il motorno, kocenje trosi gorivo u leru vise jer je vise energije potrebno da inerciju zaustavi inace po komponentama se moze racunati sta sve trosi auto, al treba znati prvo kako se energije krecu kineticka termicka i slicno , mali uvod bi bio ovako nesto simple kao za djecicu

    http://www.fueleconomy.gov/feg/atv.shtml
    http://www.consumerenergycenter.org/...gy_losses.html

    a onda mozemo preci na advance stuff al ne znam kolko bi to svarili
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #2799
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,119
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Sparco, kako moze kocenje da trosi gorivo ako novija auta u brzinu (bez gasa) ne trose gorivo?
    Njak Njak Njak

  25. #2800
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    fabia kad kocis koja energija se pretvara u koju energiju i sta se tu rasipa ? isto ko nestabilna voznja stalna ubrzavanja i kocenja kako reaguju na potrosnju a kako stabilna voznja sa sto manje promjena ?

    Znam ja za pretvaranje energije.
    Ekonomicnije je da se vozi na motorno jer tada inercijom vrtis motor i auto ne trosi nista, ali ako se kotrljas u ler i pritisnes kocnicu, u motor ce se ubrizgati ista kolicina goriva i tako potrosnja ce biti ISTA.
    TAKUMI

Page 112 of 745 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115116122162212612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje kupiti gorivo?
    By Icarus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-11, 18:28
  2. I.Kvalitetno gorivo
    By Snowman70 in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 18-08-10, 09:12
  3. Gorivo!
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 115
    Last Post: 28-12-07, 22:28
  4. gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-04, 14:28
  5. fenomen kazaljke za gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 11-02-04, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •