Page 172 of 2525 FirstFirst ... 721221621681691701711721731741751761822222726721172 ... LastLast
Results 4,276 to 4,300 of 63113

Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #4276
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    MAF nemoguce,N75 solenoid regulise punjenje turbine i trebas ispitat dali imas positive deviation turbine ili negative deviation,no svi smo vidoviti dok ne prikacis na dijag, imalo ozbiljan servis ima na stanju MAF,MAP,N75 i sl za probu ako nije da ne pacas pare,da si blize rado bi to u 20metara ispitali u voznju sa testerom za volan i pun gas...

  2. #4277
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,616
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Nije za mene, za druga iz PG je.

  3. #4278
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    MAF bi pravio probleme i prije 110
    n75 bi OSJETIO..jer bi varirao pritisak u turbini pa bi do 110 ubrzavao na 'preskoke' tj osjecao bi kako stane..pa nastavi da puni. Ili bi jednostavno slabije punio.
    Ako nema nikoga sa dijagnostikom moze navratit do mene da vidimo sto je.
    Nisam doktor ali pogledacu
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  4. #4279
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    MAF bi pravio probleme i prije 110
    n75 bi OSJETIO..jer bi varirao pritisak u turbini pa bi do 110 ubrzavao na 'preskoke' tj osjecao bi kako stane..pa nastavi da puni. Ili bi jednostavno slabije punio.
    Ako nema nikoga sa dijagnostikom moze navratit do mene da vidimo sto je.
    Nisam doktor ali pogledacu
    ajde bas imas VCDS udjes u motor izaberi parametre u bloku 003 za MAF,parametre u bloku 010 za turbinu, i parametre u bloku 011 za N75 solenoid,sve ovo je bitno da se radi u voznji pod opterecenjem 4om preko 3000rpm i dajte postavite log ovde,MAF ce biti preko 850mg,punjenje turbine treba da 2100mbara ako je preko ide u positive deviation i baca u not lauf mod....

  5. #4280
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam rekao MAF...
    TAKUMI

  6. #4281
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,616
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Sad pričah sa njim,auto je već kačen na dijagnostiku i izbačilo je da ima visok pritisak u turbini. Ako vam ovo što znači

  7. #4282
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me ima li neko da na starine auto moze kvalitetno da prefarba kozni volan, jeli farba trajna i koliko to kosta

  8. #4283
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Sad pričah sa njim,auto je već kačen na dijagnostiku i izbačilo je da ima visok pritisak u turbini. Ako vam ovo što znači

    Naravno.
    Visok pritisak u momentu kad ECU smanjuje naftu zbog greske na MAF-u.
    TAKUMI

  9. #4284
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel zna neko da mi kaže koje su dimenzije (prečnik) krugova na ovoj instrumentalci od peugeota 106?
    označeno strelicama.
    Click image for larger version. 

Name:	Dashboard - Original2.jpg 
Views:	398 
Size:	48.6 KB 
ID:	74795

    takođe jel ima neko da zna dal ima da se nađu podloge sa brojevima za istu. po mogućnosti bijele boje sa crnim brojevima?
    'ljubav je
    kad znas kada da pustis sve
    i podjes dalje bez nje' - Van Gogh

  10. #4285
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ja sam rekao MAF...
    nema sanse da je MAF,ja ga placam ako bude on otisao.... VNT je tu uzrok za prekoracenje punjenja turbine...

  11. #4286
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odlicno.
    A MPS?
    TAKUMI

  12. #4287
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    naveo sam gore iole ozbiljan servis ima MAF,MAP kako god hoces MPS ,N75 solenoid da proba cisto da bi dijagnostika bila tacna...
    ako bude do MAFa javi ja placam a vec ih imam par komada za probu bas radi ovakvih koji mlate ko maksim po diviziji....
    Dutch ajd postavi ovde ref. codove gresaka

  13. #4288
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Greska ne mora da znaci da je to 100%.
    TAKUMI

  14. #4289
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,616
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    naveo sam gore iole ozbiljan servis ima MAF,MAP kako god hoces MPS ,N75 solenoid da proba cisto da bi dijagnostika bila tacna...
    ako bude do MAFa javi ja placam a vec ih imam par komada za probu bas radi ovakvih koji mlate ko maksim po diviziji....
    Dutch ajd postavi ovde ref. codove gresaka
    Nemam, kao što rekoh to mi je od poznanika auto a njemu su pri kačenju na dijagnostiku samo rekli da je povećan pritisak i da nisu sigurni što je. Nažalost,vozio je auto kod nekih od "poznatijih" majstora u PG.

  15. #4290
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    7,074
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    1,189
    Thanked in
    472 Posts

    Default

    Audi A4,zamijenjen set kvacila+ zamajac,auto vise ne proklizava,ali je ostao stari problem.
    Kad se dobro zagrije nakon saltanja u trecu(mada nije obavezno) na malo nizim obrtajima znacajno se zatrese sto mjenjac,sto cio motor cini mi se.
    I umiri se kad udje u visociji broj obrtaja.
    Ima li iko pojma sto bi moglo bit.
    "...Tu je slika Ive Lole Ribara"

  16. #4291
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Gusenje, elektronika?
    TAKUMI

  17. #4292
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Audi A4,zamijenjen set kvacila+ zamajac,auto vise ne proklizava,ali je ostao stari problem.
    Kad se dobro zagrije nakon saltanja u trecu(mada nije obavezno) na malo nizim obrtajima znacajno se zatrese sto mjenjac,sto cio motor cini mi se.
    I umiri se kad udje u visociji broj obrtaja.
    Ima li iko pojma sto bi moglo bit.
    pogledaj stope menjaca i stope motora neko ih naziva hidro nosaci,imao slucaj auto doslo iz france imao vibravije od 2000rpm do 3000rpm poslije normalno....

  18. #4293
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Imas hidraulicni natezac. Stavi novog sto prije.
    Imas li nekog dobrog mehanicara da preporucis, da mi zamijeni ovo?

  19. #4294
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,232
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima li uopste 320xd e90, 2005~2006 god?
    Ako ga ima koliko on kosta i koja mu je serijska oprema?

  20. #4295
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shomi# View Post
    Imas li nekog dobrog mehanicara da preporucis, da mi zamijeni ovo?
    Imas pp...
    TAKUMI

  21. #4296
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Niksic
    Posts
    1,880
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dje zakrpit hladnjak u bd,tv?
    odlomio se jedan dio od propelera viska i zafitiljio u hladnjak, skroz pri kraju.
    uzduzno 10cm, debljine 1cm, sve one male resetkice u ku*ac. i fino pusta vodu. moze li se to sanirat?
    one granule sto se sipaju u vodu? valja li to sta?

    HITNO
    No signature here.

  22. #4297
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    10cm duzine mnogo si celija probusio tesko krpiti to,ona prah i tecnost za diktovanje hladnjaka vise steti nego koristi jer ce zacepiti mali hladnjak od grijanja u kabini a to je posao skidati unurasnjost tablu i cuda...

  23. #4298
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Niksic
    Posts
    1,880
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    resetkice su spljostene na duzini od 10cm , ne znam jesu li probusene sve celije citavom duzinom od te 10cm. mislim da nijesu.
    koliko se okvirno krece krpljenje da me ne deru?
    No signature here.

  24. #4299
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nezoo View Post
    resetkice su spljostene na duzini od 10cm , ne znam jesu li probusene sve celije citavom duzinom od te 10cm. mislim da nijesu.
    koliko se okvirno krece krpljenje da me ne deru?
    od krpljenja leba nema,mora ti zatvorit celije a to ne valja,uzmi novi hladnjak kod popovica ja mislm da nije ni 100e.

  25. #4300
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Niksic
    Posts
    1,880
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo slika. ne mogu da pridjem da slikam bolje.

    http://s15.postimage.org/40wvhail5/080120121888.jpg

    edit: k
    valitetnije slike na sl strani
    Last edited by nezoo; 08-01-12 at 08:45.
    No signature here.

Page 172 of 2525 FirstFirst ... 721221621681691701711721731741751761822222726721172 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •